Esileht Tööelu, raha ja seadused. korter alaealise nimel – kuidas üürilt tulumaksu makstakse?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: korter alaealise nimel – kuidas üürilt tulumaksu makstakse?

Postitas:
Kägu

Poeg (13) päris korteri ning plaanime anda üürile, aga kuidas toimub tulumaksu maksmine – lapsel ju muid tulusid ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse tulud deklareerib tema vanem sel juhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk on tal mõttekas ise oma tulud deklareerida, ka temal on 6000.- aastas maksuvaba, vast polegi vaja TM maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk on tal mõttekas ise oma tulud deklareerida, ka temal on 6000.- aastas maksuvaba, vast polegi vaja TM maksta.

Lapse tulud deklareerib vanem oma deklaratsioonis. 6000 on lapsele maksuvaba. Kui on peres rohkem lapsi, siis täiendavast tulumaksuvabastusest ühe lapse kohta jääb ilma: kui kaks last, ei saa üldse; kui kolm, siis saab nagu oleks kaks jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

alaealine ei saa ju ise oma korterit üürile anda. ja kui sina tahad anda, siis tuleb kohtu luba võtta. siis juba selgitatakse sulle, kuidas tuleb raha deponeerida või kas te tohite seda ise jooksvalt (aga ainult lapse heaks! ja samas mitte nende kohustuste katteks, mis teil lapse ülalpidajana nagunii on) kasutada.

kinnisvara alaealise nimel on üks igavene rist ja viletsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse tulud deklareerib vanem oma deklaratsioonis. 6000 on lapsele maksuvaba. Kui on peres rohkem lapsi, siis täiendavast tulumaksuvabastusest ühe lapse kohta jääb ilma: kui kaks last, ei saa üldse; kui kolm, siis saab nagu oleks kaks jne.

Ma pole kindel, kas vanem saab seda tulu deklareerida kui tegemist on pere vanima või ainsa lapsega.
Paar aastat tagasi kui mul oli 3 alaealist last, käis vanim laps suvel tööl. Deklarit tehes püüdsin (tagajärjetult) tema tulu oma deklarisse lisada. See polnud tehniliselt võimalik. Lõpuks helistasin maksuametisse. Öeldi, et kuna täiendav maksuvabastus on alatest TEISEST lapsest, siis mina ei saagi esimese lapse tulu lisada. Kõlas nagu Kafka romaan, sest mul ei saaks ju olla teist last kui poleks esimest!? Igatahes, mina lapse tulu ei lisanud.
Laps tegi siis ise deklari ja sai üle 100 euro tagasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/palgatulu/lapse-suveteenistus-ja-maksuvaba-tulu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, esimese lapse tulu vanem ei deklareeri. Ja kui on 2 last, siis see vanema lapse tulu ei mõjutagi maksuvabastust, laps peab ise deklaratsiooni tegema siis. Ainult et kas nii noor saab üldse teha, ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen natuke lugenud selle teema kohta ja mulle tundub, et see on ainuvõimalik variant. Maksude poolest soodsam veel pealekauba. Kõige lihtsam on ilmselt lapsel taotleda ID kaart ja siis saab ta esitada deklaratsiooni e-maksuametis nagu iga teine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen natuke lugenud selle teema kohta ja mulle tundub, et see on ainuvõimalik variant. Maksude poolest soodsam veel pealekauba. Kõige lihtsam on ilmselt lapsel taotleda ID kaart ja siis saab ta esitada deklaratsiooni e-maksuametis nagu iga teine.

Ka minu alaealine saab regulaarset tulu ja on deklareerinud need e-maksuametis ise. See on maksusatmise mõttes, tõesti, kõige mõistlikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, esimese lapse tulu vanem ei deklareeri. Ja kui on 2 last, siis see vanema lapse tulu ei mõjutagi maksuvabastust, laps peab ise deklaratsiooni tegema siis. Ainult et kas nii noor saab üldse teha, ei tea.

Mul on 3 last, vanim on 14, käis suvel malevas ja esitas ise tuludeklaratsiooni, kuna tal on lastekodus, siis tagasi sai selle intressi pealt mõne euro.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 3 last, vanim on 14, käis suvel malevas ja esitas ise tuludeklaratsiooni, kuna tal on lastekodus, siis tagasi sai selle intressi pealt mõne euro.

Mis lastekodu eest ta intresse maksis, mille pealt midagi tagasi saada?

Sama loogiline jutt, kui see, et kaks varest istusid traadil, üks ütles “kraaks”, teine oli ka roheline.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. korter alaealise nimel – kuidas üürilt tulumaksu makstakse?