Esileht Kodunurk Korterelamu renoveerimine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Korterelamu renoveerimine

Postitas:

Ostsime korteri, kus nüüd hakati fassaadi renoveerima, samuti vahetatakse ära küttesüsteem. Kellel on selliste asjadega kokkupuude olemas, äkki räägite lähemalt, kuidas teie elu kulges nii kaua?
Olen kahe väikse lapsega kodune, täna oli esimene tööpäev, mõtlen õudusega, mis veel ees ootab.
Kui kaua läheb umbes aega, et tööd valmis saaks? Tegemist kolmekordse ja kolme trepikojaga majaga. Mis järjekorras töid tehakse?
Kas rõdu on niikaua kasutuskõlbmatu? (Korteris suvisel ajal pesukuivatamine ei tundu just vastuvõetav ja õues võimalus puudub. Samuti magab mul laps vahepeal rõdul, kui õue ei saa)
Kas kolistamine/müristamine jne on kogu see aeg või esineb ka vaiksemaid perioode?
Kui hakatakse küttesüsteemi vahetama, siis kas need mehed käivad mul mitu päeva mööda tube ringi? Kui kaua võtab aega 3-toalise korteri radiaatorite vahetus?
Kas mul on õigus paluda neil välisjalatsid ära võtta, et ei rikuks äsjapandud parketti?

Ei taha ühistu esimehe poole ka pöörduda oma rumalate küsimustega, tal niigi tööd palju. Kui keegi on nii lahke, siis rääkige omadest kogemustest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:47; 18.04 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välisjalatsid ära võtta? 😀 Vabandust, tegelt ei ole naljaks, aga see on ilmselt su kõige väiksem probleem asja juures.
Tõenäoliselt nad lausa lõhuvad põrandat mingil määral, et uued torud paigaldada (süsteemi vahetusel vahetatakse ikka ka püstik ehk korteritevahelised torud, mitte ainult radiaatorid). Sinna ei tee ühistu midagi – need torud ja radikad kuuluvad ühistule, mitte korteriomanikule ja neid on ühistul õigus vahetada.

Tööde pikkus ja müra tekitamise kellaajad olenevad ehitajast ja tööde spetsiifikast, seda kommenteerida ei oska…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:59; 18.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul naabruses tehti just ühte sarnast maja, mu meelest tellingud üle 2 nädala küll üleval ei olnud.
Ma leian, et tööohutuse poole pealt on juba ebareaalne nõuda jalatsite eemaldamist. Pane aga paks paber kodus juba heaga põrandatele selleks ajaks.

PS maja plaane oleks pidanud enne ostmist uurima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no minu tuttav elas majas kus tehti vist 2 aastat.vahepeal läks esimene ehitaja pankrotti….
siin mustamäel liikudes, on 5-kordsed paneelikad olnud tellingutes ikka terve suve, st 3-4 kuud ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaane me teadsimegi varem, pikemas perspektiivis on väga hea, et elamu ära renoveeritakse. Uuringi lihtsalt maad, et mille kõigega me arvestama peaksime. (Ühel hommikul ärgates oli hunnik mehi meie rõdul ja kukkusid lõhkuma – ehmatas ära küll, keegi polnud öelnud, et tegema hakatakse)

Kui nad midagi ära lõhuvad, siis kes kahju hüvitab?
Kas siin tõesti ei liigu kedagi,kellel oleks maja renoveeritud ja teaks natuke täpsemalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:47; 18.04 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui nad midagi ära lõhuvad, siis kes kahju hüvitab?
Kas siin tõesti ei liigu kedagi,kellel oleks maja renoveeritud ja teaks natuke täpsemalt?[/tsitaat]

Kahes korteris see üle elatud. Küttesüsteem kuulub ühistule sh püstikud, mille hoolduse, remondi ja vahetuse peab korteriomanik võimaldama. Kellelgi poel kohustust midagi hüvitada, kui nt korteriomanik on oma põranda tihedalt ümber püstikutoru paigaldanud ja toru pole võimalik ilma seda lõhkumata vahetada. Karm, aga nii on.

Samuti on korteriomanikul kohstus tagada ligipääs kõigile veetorudele – kui need on vannitoas seina sisse ehitatud ja on vaja vahetada, siis ühistu kulul see sein lammutatakse, taastama peab omanik ise, kui on omaalgatuslikult kinni ehitanud torud. Jne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:59; 18.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

algus on kõige nõmedam aeg, kui puuritakse seintesse auke tellingute jaoks ja palju muud klopsimist. pärastpoole oli üsna vaikne, üksikud puurimised ja kopsimised. aknad kaetakse kiledega. ikka jah, kuid läheb tööga, meil tehti 2 aastat tagasi talvel. oktoobris vist alustasid ja veebr-märts lõpetati. midagi hullu pole, tasub ära kannatada see aeg. tasub kuhjaga ära. meil tehti ventilatsioon korda, siis kahel päeval käisid töömehed korteris, muidu ei käinud keegi.
aga pane ajalehed põrandale selleks ajaks. on mõeldamatu, et töömehed hakkavad jalatseid ära võtma igas korteris, neil on edasi-tagasi jooksmist väga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil renoveeriti ka maja suvel. Ehitustööd olid kohati mürarohkemad, just siis kui seina midagi puuriti. Aga sellised tööd ei kestnud üle päeva mu mäletamist mööda.
Aga isegi kui töö ei ole mürarikas, siis ehitajatele meeldib Powerhit radiot kuulata… aga kui see juhtub ajal, mil su laps magab, siis pöördu kindlasti kõigepealt ühistu esimehe poole, kes suhtleb edasi ehitajatega.

Ma kartsin ka, et häirib rohkem, aga tegelikkus oli palju talutavam 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil praegu käib teist kuud fassaadi renoveerimine ja kestab veel suve keskpaigani. No ütleme nii, et alguses tahtsin kangesti kuskile väiksema lapsega emigreeruda. Normaalsed inimesed tulevad koju õhtul, kui töömehed läinud eksole, aga meie istume päevad läbi müra ja puurimise keskel. Reede õhtuks närv täitsa krussis… Alguses läksin lapsega uneajaks välja, magas vankris. Siis aga oli vaja endal tööd teha ja panin last magama tingimustes, kus pea kohal katusel mingit seina lõhuti (ilmselt ventilatsiooniga seoses) või siis otse seina taga puuriti. Kusjuures üllataval kombel mind segas see hoopis rohkem kui last. Laps isegi magas tunnikese või paar. Mina kasutasin kõrvatroppe, et kuuleks omaenda mõtteidki ja saaks töö tehtud. Nüüd, kui nad on fassaadi pidi edasi liikunud, kostab puurimine kaugemalt ja laps selle taustaheliga täiesti harjunud. Aa ja söömine laabub tänu remondile libedamalt, saab jälgida akna taga askeldavaid ehitusmehi – muidu meil aknast midagi huvitavat liikumist ei paistnud. Järgmine nädal tuleb küttetorustiku vahetus. Meil vahetatakse ainult köögis ja pidi võtma ühe päeva. Kuna mees ära, mõtlesin isegi, et jätan ehk vanema lapse koolist koju, et saaks väiksega välja minna. Naabritel sel nädalal vahetati torusid ja see metalli lõikamine on ikka päris jube müra. Minu titt kardab isegi tolmuimejat, nii et püüame ikkagi selleks ajaks kuskile välja minna. Üldiselt ajab lihtsalt närvi, et kogu aeg mingi müra ja askeldamine ümberringi käib. Tahaks rahu ja vaikust. Kui võimalik, läheksin ikkagi väikse lapsega ära vähemalt soojustuse paigaldamise ja torutööde ajaks. Pahteldamine-värvimine juba köki-möki, selle elab üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 23:35; 21.04 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ühistu esimehe poole tasub siiski pöörduda ja küsida tööde graafikut. Siis saad teada, kaua see kõik kestab, millal nad katusel müristavad ja millal seina taga ja millal kasvõi torude vahetus toimub, et oma elu natukenegi planeerida. Jõudu ja vastupidamist! Meeldiv see protsess muidugi ei ole, aga loodetavasti on tulemus seda väärt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 23:35; 21.04 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan just pikkisilmi, et saaks ikka maja lõpuks korda tehtud, toad talveks soojaks ja korralik ventilatsioon sisse.Ootan ka last ja ilmselt toon beebi just sellel ajal koju kui töödega alustatakse aga midagi ei ole ju teha, minu elutingimused muudetakse paremaks ja ma ise olen ju soovinud, et maja renoveeritaks.Valime veel ehitusfirmat ja saame uurida, ega töölised metslased ei ole, teatud reeglid on ikka ka töö tegijatel (powerhit radio osas 🙂 ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Korterelamu renoveerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.