Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Korteri müük

Postitas:
Kägu

Kui on plaanis enda korter müüa, aga korteri omanikuna ei oma selles korteris sissekirjutust.  Saan aru, et müügitehingult peaks maksma tulumaksu. Mis on minimaalne aeg, mil omanik peab müüdava korteri aadressil omama sissekirjutust, et ei peaks maksma tehingult tulumaksu. Või kui korter on soetatud 4 aastat tagasi hinnaga 25 000 ja nüüd müüks samuti 25 000ga, siis reaalselt ei ole ju teenitud mingit kasumit, kas sellisel juhul rakendub tulumaks või mitte? Viimase kahe aasta jooksul ei ole ühtegi muud kinnisvara müügitehingut olnud.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea mingit sissekirjutust omama, vaid mõned kuud sees elama, siis ei ole tulumaksukohustust. Kui sa elad mujal, siis pead maksma tulumaksu.

Lisaks tuleb arvesse võtta, et saad ühe müügitehingu teha kahe aasta jooksul, kui sa viimase kahe aasta jooksul ei ole kinnisvara müügitehingut teinud, siis oledki tulumaksuvaba.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina müüsin pärandvara kuhu olin sisse kirjutatud, aga polnud juba 10+ aastat elanud. Deklaratsioonis ma seda ei deklareerinud ning siiani pole MTA huvi tundnud.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei pea mingit sissekirjutust omama, vaid mõned kuud sees elama, siis ei ole tulumaksukohustust. Kui sa elad mujal, siis pead maksma tulumaksu.

Lisaks tuleb arvesse võtta, et saad ühe müügitehingu teha kahe aasta jooksul, kui sa viimase kahe aasta jooksul ei ole kinnisvara müügitehingut teinud, siis oledki tulumaksuvaba.

kes seda kinnitab, et kui sissekirjutust ei oma aga reaalselt ei elanud, kuigi jah pea iga päev sai nende aastate jooksul korteris käia, kuna sees elas vana inimene, kellele tuli süüa viia, koristada jne. Võiks ju väita, et reaalselt päeval elasin seal, aga magasin teises kohas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit sissekirjutuse nõuet pole.

Pole ka miinimum seeselamise ajanõuet, kuigi see ka ei lähe läbi, et üürnikud kolisid välja, ise elan 2 päeva ja siis müün tulumaksuvabalt kui oma elukoha.

Lubatud on omada mitu elukohta – ei pea olema kuidagi ega kuskil elukohas märgitud, st on võimalik märkida elukoht ja päriselukoht vmt, aga need ei mängi mingit rolli maksude jaoks. Selle järgi ei teki mingit tulumaksukohustust ega pole mingit tulumaksuvabastust.

Lubatud on müüa üks eluase tulumaksuvabalt 2a jooksul. Tulumaksu makstakse tõesti tulult – ehk saab maha arvata ostuhinna ja kui on alles tšekid siis ka remondikulud.

Tulumaksuvabalt ei saa müüa kui viimasena elasid sees nt üürnikud.

EMTA võib küsida tõestust, et tegu oli su elukohaga ja kus elasid – elektrikulu, veenäidud, sinu kontolt tasutud arved. Võib ka naabreid küsitleda – kuid ei tea, kas seda reaalselt tehtud. See kuidas või millega tõestama peab, et see su elukoht oli ei ole kuidagi seaduses määratletud.

MTAl on õigus küsida andmeid juurde 5 aastat. Kuskil ei ole otseselt infot, et oled eluaseme müünud – ei ole päris nii, et jätan deklarisse panemata, lähed läbi ja kõik korras. Ei – see on enamasti automaatotsus ja pistelises kontrollis või mingil põhjusel kontrolli sattudes tuleb siis see summa tagasi maksta + päris kõva intress. Seega kui kellelgi tegelikult oli tulumaksukohustus, aga “läks läbi” siis seda saab öelda alles viie aasta möödudes (või oli see aeg isegi 7, seda hetkel ei mäleta).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea mingit sissekirjutust omama, vaid mõned kuud sees elama, siis ei ole tulumaksukohustust. Kui sa elad mujal, siis pead maksma tulumaksu.

Lisaks tuleb arvesse võtta, et saad ühe müügitehingu teha kahe aasta jooksul, kui sa viimase kahe aasta jooksul ei ole kinnisvara müügitehingut teinud, siis oledki tulumaksuvaba.

kes seda kinnitab, et kui sissekirjutust ei oma aga reaalselt ei elanud, kuigi jah pea iga päev sai nende aastate jooksul korteris käia, kuna sees elas vana inimene, kellele tuli süüa viia, koristada jne. Võiks ju väita, et reaalselt päeval elasin seal, aga magasin teises kohas.

Ma ei viitsi otsida, kindlasti googeldades leiad, aga MTA ei võta seda arvesse, kuna kui sa ei ole rahaliselt sellesse kui oma elukohta (arvete tasumine) panustanud siis nad seda ka tegelikult oma elukoha müügina arvesse ei võta. St deklarist võib läbi muidugi minna, aga kui kontrolli satud maksad tulumaksu+intressid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi otsida, kindlasti googeldades leiad, aga MTA ei võta seda arvesse, kuna kui sa ei ole rahaliselt sellesse kui oma elukohta (arvete tasumine) panustanud siis nad seda ka tegelikult oma elukoha müügina arvesse ei võta. St deklarist võib läbi muidugi minna, aga kui kontrolli satud maksad tulumaksu+intressid.

See tuleb sellest

Siinkohal on oluline „elukoha” mõiste. Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 14 lõike 1 kohaselt on isiku elukoht koht, kus isik alaliselt või peamiselt elab. Maksumaksja elukohta iseloomustab esmalt selle seotus tema isiklike ja majanduslike huvidega. Seega on elukoha kindlakstegemine iga maksuvabastuse juhtumi puhul fakti tõestamise küsimus. Riigikohtu suuniste kohaselt on maksuvabastuse rakendamisel määrav isiku tegelik elukoht. Kuna elukoha võõrandamine on tulumaksuvaba, siis ei ole maksuvabastuse rakendamisel tähtis, kuidas eluruum on omandatud – kas päritud, kingitud, ostetud, tagastatud või ostueesõigusega erastatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea mingit sissekirjutust omama, vaid mõned kuud sees elama, siis ei ole tulumaksukohustust. Kui sa elad mujal, siis pead maksma tulumaksu.

Lisaks tuleb arvesse võtta, et saad ühe müügitehingu teha kahe aasta jooksul, kui sa viimase kahe aasta jooksul ei ole kinnisvara müügitehingut teinud, siis oledki tulumaksuvaba.

kes seda kinnitab, et kui sissekirjutust ei oma aga reaalselt ei elanud, kuigi jah pea iga päev sai nende aastate jooksul korteris käia, kuna sees elas vana inimene, kellele tuli süüa viia, koristada jne. Võiks ju väita, et reaalselt päeval elasin seal, aga magasin teises kohas.

Ma ei viitsi otsida, kindlasti googeldades leiad, aga MTA ei võta seda arvesse, kuna kui sa ei ole rahaliselt sellesse kui oma elukohta (arvete tasumine) panustanud siis nad seda ka tegelikult oma elukoha müügina arvesse ei võta. St deklarist võib läbi muidugi minna, aga kui kontrolli satud maksad tulumaksu+intressid.

no ei ole nii 😀

ma olen oma majas elanud 20+ aastat, kuid pole selle aja jooksul kordagi maksnud mingeid sellega seotud arveid. maja ja lepingud on minu nimel, kuid algusets peale on need otsekorraldusega makstud mehe kontolt. mees maja kaasomanik ei ole ja elab/töötab välismaal. eestis viibib aasta jooksul umbes 6 nädalat

tahad nüüd öelda, et kuna mees on maksnud kommunaale ja laenu, siis see on tema peamine elukoht, kuid minu oma pole?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

No mõtle nüüd veidi, mida tähendab TULUmaks. See on maks tulu pealt. Kui sa müüd sama hinnaga kui ostsid, siis mis su tulu sellest tehingust on?

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

No mõtle nüüd veidi, mida tähendab TULUmaks. See on maks tulu pealt. Kui sa müüd sama hinnaga kui ostsid, siis mis su tulu sellest tehingust on?

seda ma ju silmas pidasingi, et kui on ostetud ja müüdud sama raha eest, siis ju reaalselt minul tulu puudub. Seega saan aru, et kui ma oma korteri nüüd selle sama summa eest maha müün, millega soetasin 4 aastat tagasi, siis ma tulumaksu maksma ei pea ning ei loe siinkohal asjaolud, kus ma reaalselt selles korteris igapäevaselt elanud pole ega ole ka viimase 2 aasta jooksul teinud ühtegi muud kinnisvara müügitehingut.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda ma ju silmas pidasingi, et kui on ostetud ja müüdud sama raha eest, siis ju reaalselt minul tulu puudub. Seega saan aru, et kui ma oma korteri nüüd selle sama summa eest maha müün, millega soetasin 4 aastat tagasi, siis ma tulumaksu maksma ei pea ning ei loe siinkohal asjaolud, kus ma reaalselt selles korteris igapäevaselt elanud pole ega ole ka viimase 2 aasta jooksul teinud ühtegi muud kinnisvara müügitehingut.

Jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissekirjutus ei ole määrav, point ongi selles, et 2 aasta jooksul saad sa tulumaksuvabalt müüa ühe kinnisvara ja see kinnisvara ei tohi olla olnud kasutusel muudeks eesmärkideks kui elukohana (nt kui oled korterit välja üürinud ja kuni müügitehinguni saanud selle korteri eest üüritulu, siis on tõestatav, et sa ei ole seda korterit enda elukohana kasutanud, aga see ei tule hetkel su postitusest välja). Minul näiteks ongi kaks elukohta ja ma elangi töö ja õpingute tõttu kahes erinevas linnas, aga sissekirjutus saab olla ainult ühes kohas.

Reaalselt on võimalus ühe korteri müügiga jääda maksuameti huviorbiiti ja hakata pärast tõestama, et sa seal korteris elasid, õhkõrn. Mis muidugi ei tähenda, et see on välistatud, aga mina isiklikult ei tea ühtegi inimest, kellel oleks mingeid probleeme tekkinud. Silma jäävad need, kes eraisikuna selliseid tehinguid pidevalt teevad ja on näha, et kinnisvara ost-müük on mingit laadi äritegevus, mitte isikliku elupinna müümine. Juhul kui sa ei ole seda korterit äritegevuseks (rentimine) vms tarbeks kasutanud, ei ole mõtet üle mõelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea mingit sissekirjutust omama, vaid mõned kuud sees elama, siis ei ole tulumaksukohustust. Kui sa elad mujal, siis pead maksma tulumaksu.

Lisaks tuleb arvesse võtta, et saad ühe müügitehingu teha kahe aasta jooksul, kui sa viimase kahe aasta jooksul ei ole kinnisvara müügitehingut teinud, siis oledki tulumaksuvaba.

kes seda kinnitab, et kui sissekirjutust ei oma aga reaalselt ei elanud, kuigi jah pea iga päev sai nende aastate jooksul korteris käia, kuna sees elas vana inimene, kellele tuli süüa viia, koristada jne. Võiks ju väita, et reaalselt päeval elasin seal, aga magasin teises kohas.

Ma ei viitsi otsida, kindlasti googeldades leiad, aga MTA ei võta seda arvesse, kuna kui sa ei ole rahaliselt sellesse kui oma elukohta (arvete tasumine) panustanud siis nad seda ka tegelikult oma elukoha müügina arvesse ei võta. St deklarist võib läbi muidugi minna, aga kui kontrolli satud maksad tulumaksu+intressid.

no ei ole nii ????

ma olen oma majas elanud 20+ aastat, kuid pole selle aja jooksul kordagi maksnud mingeid sellega seotud arveid. maja ja lepingud on minu nimel, kuid algusets peale on need otsekorraldusega makstud mehe kontolt. mees maja kaasomanik ei ole ja elab/töötab välismaal. eestis viibib aasta jooksul umbes 6 nädalat

tahad nüüd öelda, et kuna mees on maksnud kommunaale ja laenu, siis see on tema peamine elukoht, kuid minu oma pole?

Sulle ei tundu see erinev olukorrast, kus keegi väidab, et käib vanaema juures iga päev külas/abis ja võib seepärast seda oma elukohana müüa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

No mõtle nüüd veidi, mida tähendab TULUmaks. See on maks tulu pealt. Kui sa müüd sama hinnaga kui ostsid, siis mis su tulu sellest tehingust on?

Juhul kui praegune väärtus on päriselt ka 25 000.
Kas mitte notaris ei lähe kirja tehingu turvuäärtus, ka siis kui 1 euroga müüakse, millelt maksud makstakse? Alla turuhinna müümisel on ka oma ohukohad – nt 25 000 arvele, muu sulas mustalt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea mingit sissekirjutust omama, vaid mõned kuud sees elama, siis ei ole tulumaksukohustust. Kui sa elad mujal, siis pead maksma tulumaksu.

Lisaks tuleb arvesse võtta, et saad ühe müügitehingu teha kahe aasta jooksul, kui sa viimase kahe aasta jooksul ei ole kinnisvara müügitehingut teinud, siis oledki tulumaksuvaba.

kes seda kinnitab, et kui sissekirjutust ei oma aga reaalselt ei elanud, kuigi jah pea iga päev sai nende aastate jooksul korteris käia, kuna sees elas vana inimene, kellele tuli süüa viia, koristada jne. Võiks ju väita, et reaalselt päeval elasin seal, aga magasin teises kohas.

Ma ei viitsi otsida, kindlasti googeldades leiad, aga MTA ei võta seda arvesse, kuna kui sa ei ole rahaliselt sellesse kui oma elukohta (arvete tasumine) panustanud siis nad seda ka tegelikult oma elukoha müügina arvesse ei võta. St deklarist võib läbi muidugi minna, aga kui kontrolli satud maksad tulumaksu+intressid.

no ei ole nii ????

ma olen oma majas elanud 20+ aastat, kuid pole selle aja jooksul kordagi maksnud mingeid sellega seotud arveid. maja ja lepingud on minu nimel, kuid algusets peale on need otsekorraldusega makstud mehe kontolt. mees maja kaasomanik ei ole ja elab/töötab välismaal. eestis viibib aasta jooksul umbes 6 nädalat

tahad nüüd öelda, et kuna mees on maksnud kommunaale ja laenu, siis see on tema peamine elukoht, kuid minu oma pole?

Sulle ei tundu see erinev olukorrast, kus keegi väidab, et käib vanaema juures iga päev külas/abis ja võib seepärast seda oma elukohana müüa?

St maksuamet vaatab neid olukordasid erinevalt. Ühel juhul on see su põhielukoht, sa teedki oma majanduslikke kulusid selle elukohaga seoses – sa pole seal külaline, ilmselt kõik su arved ja kirjad tulevad sinna, naabrid ja kõik saavad öelda, et sa seal päriselt ka elad.

See kui keegi käib vanaemal külas ja abiks ei anna maksuameti silmi õigust seda hiljem oma elukohana müüa. Nt vanemate kodu, mis oli su lapsepõlvekodu, ei ole samuti maksuameti mõistes sinu elukoht enam, mida tulumaksuvabalt müüa. Nagu öeldud -automaatkontrolli pole, kui eraisik ei teegi tihti kinnisvara tehinguid ei pruugigi see tõesti välja tulla. Kui kontrollima hakatakse tuleb tõestada, et see ka sinu elukoht oli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

Küsimus tekib turuhinnas, kui sa ostsid turuhinnaga ja müüd turuhinnaga, siis ei tule sulle keegi kontrollima. Kui sa ostsid näiteks sugulaselt omahinnaga ja tahad selle edasi müüa sama hinnaga, aga tegemist ei ole turuhinnaga, siis võib EMTA sinu tehingut uurima hakata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte notaris ei lähe kirja tehingu turvuäärtus, ka siis kui 1 euroga müüakse, millelt maksud makstakse? Alla turuhinna müümisel on ka oma ohukohad – nt 25 000 arvele, muu sulas mustalt.

Vaata selle tõestamise kohustus on juba MA teha. Loomulikult tehakse nii, aga tõendid tuleb neil koguda ja ära ka tõestada et nii on tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte notaris ei lähe kirja tehingu turvuäärtus, ka siis kui 1 euroga müüakse, millelt maksud makstakse? Alla turuhinna müümisel on ka oma ohukohad – nt 25 000 arvele, muu sulas mustalt.

Vaata selle tõestamise kohustus on juba MA teha. Loomulikult tehakse nii, aga tõendid tuleb neil koguda ja ära ka tõestada et nii on tehtud.

Seda ei ole sugugi raske teha, turuväärtuse hinnang ja veidi dokumentidega tutvumist. Määravad tulumaksu maksmise üsna selgelt ja konkreetselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei ole sugugi raske teha, turuväärtuse hinnang ja veidi dokumentidega tutvumist. Määravad tulumaksu maksmise üsna selgelt ja konkreetselt.

Keegi ei keela alla turuhinna müüa. Küll aga tuleb notaritasud tasuda turuhinnalt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

Kuna korter ei olnud sinu elukoht ehk siis koht, kus sa alaliselt või peamiselt elasid, pead selle müümisel (juriidiline termin – võõrandamisel) maksma tulumaksu 20%.  Juhul, kui kinnisvara soetus- ja müügihinnas oleks olnud erinevus, oleksid saanud selle võrra maksustatavat summat vähendada.

Loe lisaks Maksu- ja Tolliameti kodulehelt: 

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/kinnisvara-voorandamine/sissejuhatus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela alla turuhinna müüa. Küll aga tuleb notaritasud tasuda turuhinnalt.

Just. Alla turuhinna müümine pole kuidagi keelatud ja tulumaksustatakse vaid saadavat kasumit. Notaritasu sõltub turuväärtusest, aga tulumaks vaid reaalsest müügihinnast.  Kui on dokumendid ostu kohta 25 tuhande väärtuses ja müüd sama hinnaga, ei kaasne tulumaksu, isegi kui see pole su elukoht.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

naabrid ja kõik saavad öelda, et sa seal päriselt ka elad.

Minul ei ole aimugi kas minu kõrval korterites elavad omanikud või üürnikud. Tänapäeval ei suhtle isegi maale kolinud uued enam vanade külaelanikega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin uuesti, kui korteri ostutehingu summa neli aastat tagasi oli 25 000 (mis on tõestatav) ja täna müües on ka 25 000, siis ei ole ju reaalselt mingit kasu saadud, ehk et soetatud on sama rahaga, millega täna müüakse, kas siis kohaldub tulumaks (pean silmas, et kui EMTAs näiteks osutub kontrolli valimisse müügitehingule järgneva 7 aasta jooksul).

No mõtle nüüd veidi, mida tähendab TULUmaks. See on maks tulu pealt. Kui sa müüd sama hinnaga kui ostsid, siis mis su tulu sellest tehingust on?

seda ma ju silmas pidasingi, et kui on ostetud ja müüdud sama raha eest, siis ju reaalselt minul tulu puudub. Seega saan aru, et kui ma oma korteri nüüd selle sama summa eest maha müün, millega soetasin 4 aastat tagasi, siis ma tulumaksu maksma ei pea ning ei loe siinkohal asjaolud, kus ma reaalselt selles korteris igapäevaselt elanud pole ega ole ka viimase 2 aasta jooksul teinud ühtegi muud kinnisvara müügitehingut.

Juba hakkab tulema, Sherlock!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis elab visalt naabritelt küsimise luul ja andmesisestajana töö leidmise unistus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela alla turuhinna müüa. Küll aga tuleb notaritasud tasuda turuhinnalt.

Just. Alla turuhinna müümine pole kuidagi keelatud ja tulumaksustatakse vaid saadavat kasumit. Notaritasu sõltub turuväärtusest, aga tulumaks vaid reaalsest müügihinnast. Kui on dokumendid ostu kohta 25 tuhande väärtuses ja müüd sama hinnaga, ei kaasne tulumaksu, isegi kui see pole su elukoht.

Jah, aga kui see polnud elukoht tuleb deklarisse ikkagi märkida, kuna see summa 25 000 läheb aastatulude sisse – ehk kui korteri müügilt ei teki tulumaksukohustust võib see aastase tulu lõhki lüüa, kui nt on maksuvaba tulu kasutatud – mis omakorda tähendab siis tulumaksu juurdemaksmist.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis elab visalt naabritelt küsimise luul ja andmesisestajana töö leidmise unistus.

Koduna märgitud elukohas elamist saab aga tõestada näiteks kommunaalteenuste arvete tasumisega. „Näiteks tasutakse arveid, on sõlmitud elektritarbimise arve ning vett ja elektrit tarbitakse ja korter pole olnud samal ajal välja üüritud,“ tõi Liivamägi välja viise, kuidas maksu- ja tolliametit veenda. „Võib-olla on tõendajal olemas rahvastikuregistris müüdud vara oma elukohaks märgitud,“ lisas ta, kuid rõhutas, et märke puudumine pole aluseks arvata, et tegemist pole koduga. Alati tasuks mõelda ka tunnistajate olemasolule. „Kui meil tekib väga suur kahtlus, siis alati on abiks, kui naabrid saavad kodu võõrandaja kasuks midagi öelda,“ vihjas ta sellele, et kõrvalkorterite elanikel tekib ka tõenäoliselt arusaam, kas isik on müüdud kinnistul elanud või mitte. Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/uudised/2018/11/02/kuidas-toendada-kodu-muuki-ja-voorandada-korter-maksuvabalt

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksuameti enda nägemuse kohaselt iseloomustab alalist või peamist elukohta selle seotus maksumaksja isiklike ja majanduslike huvidega. Seega võib maksumaksja tõendada oma alalist või peamist elukohta kõikide tõenditega, nagu näiteks riiklikesse registritesse kantud andmed, maksumaksja seletused, tunnistajate, sh naabrite ütlused, dokumendid maksumaksja nime ja aadressiga, korteriühistu töötajate ja liikmete selgitused, kohaliku omavalitsuse asutuste teatised, teatud juhtudel samas linnas/asulas/külas töökoha või püsiva sissetuleku olemasolu, ajakirjanduse tellimine, posti laekumine jne.

Allikas: https://domus.ee/2011/05/11/alalist-elukohta-tuleb-toendada/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju naabrilt “õige” tunnistamise saamise eest maksma peab, mis see tax on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju naabrilt “õige” tunnistamise saamise eest maksma peab, mis see tax on?

Ega ainult naabrite tunnistusest piisa – küll nad on piisavalt näinud neid sahkardamisi. Aga viimases artiklis on kirjas, et on ka reaalselt käidudki küsimas naabritelt, korteriühistu esimehelt jne. Ei piisa vaid kui naaber ütles, et elasid, aga ühtegi arvet ei maksnud, töökoht hoopiski teises linnas, vee- ja elektrikulu pole – või vastupidi, on vee ja elektrikulu suur, aga näiteks arveid pole ise tasunud – vaid tekib kahtlus, et olid üürnikud jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük