Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Korteri müük

Postitas:
Kägu

Palju naabrilt “õige” tunnistamise saamise eest maksma peab, mis see tax on?

Ära seda unusta, et ega sulle ei öelda, et nüüd tuleme naabreid küsitlema või milliseid – lisaks seda võib juhtuda järelkontrolli ajal, mis oli mitu mitu aastat peale tehingut. Ise võid jah valida nt, et naaber tunnistab, aga see ei välista, et nad ei lähe või ei käinud enne kelleltki teiselt naabritest juba küsimas või esimehelt jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ikka on nii lolle kes arvete tasumise üürnikele usaldab või? Ja siis kunagi on määä-nad ei olegi maksnud väää

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui naaber õigesti aru ei saanud või ei mäleta, ongi mul maksud kaelas või? Mina naabrina küll ei vastaks neile.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela alla turuhinna müüa. Küll aga tuleb notaritasud tasuda turuhinnalt.

Just. Alla turuhinna müümine pole kuidagi keelatud ja tulumaksustatakse vaid saadavat kasumit. Notaritasu sõltub turuväärtusest, aga tulumaks vaid reaalsest müügihinnast. Kui on dokumendid ostu kohta 25 tuhande väärtuses ja müüd sama hinnaga, ei kaasne tulumaksu, isegi kui see pole su elukoht.

Jah, aga kui see polnud elukoht tuleb deklarisse ikkagi märkida, kuna see summa 25 000 läheb aastatulude sisse – ehk kui korteri müügilt ei teki tulumaksukohustust võib see aastase tulu lõhki lüüa, kui nt on maksuvaba tulu kasutatud – mis omakorda tähendab siis tulumaksu juurdemaksmist.

Miks sa ajad jama?
See summa tuleb küll deklareerida, aga mingit aastatulude lõhkiajamist nüüd küll ei ole. Deklaratsiooni läheb kirja ostuhind ja müügihind. Ja tulumaks tuleb maksta ainult kasumi pealt. 25000 – 25000 = 0.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui naaber õigesti aru ei saanud või ei mäleta, ongi mul maksud kaelas või? Mina naabrina küll ei vastaks neile.

Mina ei tea pooli oma naabreid. Kui keski tuleks uurima, kas see ja see elab minuga ühel korrusel, siis ma ei oskaks midagi vastata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela alla turuhinna müüa. Küll aga tuleb notaritasud tasuda turuhinnalt.

Just. Alla turuhinna müümine pole kuidagi keelatud ja tulumaksustatakse vaid saadavat kasumit. Notaritasu sõltub turuväärtusest, aga tulumaks vaid reaalsest müügihinnast. Kui on dokumendid ostu kohta 25 tuhande väärtuses ja müüd sama hinnaga, ei kaasne tulumaksu, isegi kui see pole su elukoht.

Jah, aga kui see polnud elukoht tuleb deklarisse ikkagi märkida, kuna see summa 25 000 läheb aastatulude sisse – ehk kui korteri müügilt ei teki tulumaksukohustust võib see aastase tulu lõhki lüüa, kui nt on maksuvaba tulu kasutatud – mis omakorda tähendab siis tulumaksu juurdemaksmist.

Miks sa ajad jama?

See summa tuleb küll deklareerida, aga mingit aastatulude lõhkiajamist nüüd küll ei ole. Deklaratsiooni läheb kirja ostuhind ja müügihind. Ja tulumaks tuleb maksta ainult kasumi pealt. 25000 – 25000 = 0.

25 000 ost-müük on on jah tõesti nii, deklaratsiooni läheb kui pole elukoht, aga aastatulu tõesti suurendab vaid kasum.

Aga kui kasum on deklaratsioonis suurem siis tuleb arvestada jah, et tulumaksukohustus ei pruugi olla vaid müügi ja ostuhinna vahelt olev tulumaks, vaid võib aastatulu lõhki ajada ja kui on tulumaksuavabastust kasutatud võib juhtuda, et vaja rohkem kui vaid vara võõrandamisest saadud vahe tulumaksu juurdetasumine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii usinad maksuametnikud, et käivad hilisõhtuti naabreid küsitlemas? Ma ei julgeks sissegi lasta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui naaber õigesti aru ei saanud või ei mäleta, ongi mul maksud kaelas või? Mina naabrina küll ei vastaks neile.

Mina ei tea pooli oma naabreid. Kui keski tuleks uurima, kas see ja see elab minuga ühel korrusel, siis ma ei oskaks midagi vastata.

Kui ei oska vastata siis ei oska, aga kui oskad öelda, et ei, ühed noored tudengid elavad siin, hästi viisakad ja teratavad iga kord, ei sega naabreid. Aga ei, seda tädi küll pole näinud, et nendega siin elaks.

Meil näiteks kortermajas, mitu trepikoda ja ta teises on üks vanatädi – täielik naabrivalve, teab täpselt, kes kus elab, kellel välja üüritud, kes müüs, kus üürilised sees jne. Lisaks kui naaber ei teha siis enamsti ühistu esimees, raamatupidaja vmt keegi ikka teab.

Te korteriühistu koosolekutel üldse ei käi? Naabritega üldse kokku ei puutu – mingid näod jäävad ju ikka meelde kui kõik ei jää. Ehk mõne naabri kohta ikka osatakse vastata, teise kohta kui ei oska siis ei oska.

Aga see naabrite tunnistamine eks ole pigem mingitel üksikjuhtudel ja pigem ikkagi on tõestamiseks muud alused. Kui ikka ainuke tõestamise viis on naabri ütlus siis on ikka keeruline vast ka maksuametil uskuda, et see inimese elukoht oleks olnud – elukohaga ikkagi tekivad igasugu kulutused, arved, tasumised jne.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te korteriühistu koosolekutel üldse ei käi? Naabritega üldse kokku ei puutu – mingid näod jäävad ju ikka meelde kui kõik ei jää. Ehk mõne naabri kohta ikka osatakse vastata, teise kohta kui ei oska siis ei oska.

Mina ei käinud isegi korterit enne ostmist vaatamas, ainult piltidelt nägin, kaugtõestusega ostsin, maakler otsis üürniku. Kuidas sealsed naabrid peaksid teadma kes elanik on, üürnik või mina? Ametnik näitab minu pisikest passipilti või? Saab ta selle üldse kuskilt andmebaasist kätte?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te korteriühistu koosolekutel üldse ei käi? Naabritega üldse kokku ei puutu – mingid näod jäävad ju ikka meelde kui kõik ei jää. Ehk mõne naabri kohta ikka osatakse vastata, teise kohta kui ei oska siis ei oska.

Mina ei käinud isegi korterit enne ostmist vaatamas, ainult piltidelt nägin, kaugtõestusega ostsin, maakler otsis üürniku. Kuidas sealsed naabrid peaksid teadma kes elanik on, üürnik või mina? Ametnik näitab minu pisikest passipilti või? Saab ta selle üldse kuskilt andmebaasist kätte?

Kirjuta ja küsi seda ometi maksu ja tolliametilt – ma lihtsalt vastasin sellele, kes ütles, et naabrite tunnistused on perekooli luul. Ja tõin välja mta ametlikud seisukohad, et naabrite tunnistuse on nemad ametlikult välja öelnud kui üks viis elamist tõestada ja seda, et nad on käinud vajadusel ka  reaalselt naabreid küsitlemas.  Arvata on, et see pole esimene viis kellelgi tõestada.

Aga sinu juhul läheb nagunii raskeks tõestada, et see su elukoht oli – muidugi välja arvatud juhul kui üüritulu mustalt laekus. Ametlikult üüritulu deklareerides on ju jälg maas, et üürnikud sees elanud ja kui pikalt. Lisaks konto väljavõtted, muud maksud.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muud maksud.

millised muud maksud? Arvad, et maamaksuteade saadetakse üürnikule või?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise võid jah valida nt, et naaber tunnistab, aga see ei välista, et nad ei lähe või ei käinud enne kelleltki teiselt naabritest juba küsimas või esimehelt jne.

Siis on jama kaelas sellel korteriostjal. Ma pole võimeline ühtegi oma naabrit tuvastama. Ei tunne nende vastu huvi ja ei jää mulle suva näod meelde, isegi kui neid aeg-ajalt trepil kohtan.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga kui see polnud elukoht tuleb deklarisse ikkagi märkida, kuna see summa 25 000 läheb aastatulude sisse – ehk kui korteri müügilt ei teki tulumaksukohustust võib see aastase tulu lõhki lüüa, kui nt on maksuvaba tulu kasutatud – mis omakorda tähendab siis tulumaksu juurdemaksmist.

Appi! Kust sellised tulevad?

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te korteriühistu koosolekutel üldse ei käi?

Ei käi. See üks kord aastas, saavad minutagi hakkama. Tõsi, paar korda olen volituse teinud naabrile (kellega silmast silma pole kohtunud) juhistega selle kohta, kuidas minu nimel ja mis küsimustes hääletada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te korteriühistu koosolekutel üldse ei käi?

Ei käi. See üks kord aastas, saavad minutagi hakkama. Tõsi, paar korda olen volituse teinud naabrile (kellega silmast silma pole kohtunud) juhistega selle kohta, kuidas minu nimel ja mis küsimustes hääletada.

Meil polegi füüsilisi koosolekuid. Aasta jooksul kekrkinud teemad kogub juhatus kokku, koostab hääletuse, milles saad osaleda e-kirja või paberi teel. Kui tahad e-hääletada, siis pead digiallkirja panema. Mis teil seal näost-näkku pidevalt arutada on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil polegi füüsilisi koosolekuid. Aasta jooksul kekrkinud teemad kogub juhatus kokku, koostab hääletuse, milles saad osaleda e-kirja või paberi teel. Kui tahad e-hääletada, siis pead digiallkirja panema. Mis teil seal näost-näkku pidevalt arutada on?

Majandusaasta aruande vastuvõtmiseks tuleb kord aastas pidada korraline koosolek. Meil on siiani seal füüsiliselt osaletud.

Hübriidkoosolekud on lubatud 2020. aasta kevadest, st mitte nii kohutavalt kaua aega tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me kinkisime pojale korteri, siis tuli kohe järgmise aasta alguses MTA’lt lahke pakkumine, et me võõrandamise pealt tulumaksu ära maksaks. Nad isegi ei kontrolli kas müüd või kingid, seega piisas, et vastasin et tegu oli kinkega ja tulu ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eraisiku korter oma firmale kinkida, kuidas siis maksudega on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eraisiku korter oma firmale kinkida, kuidas siis maksudega on?

Kingituste ja annetuste maksustamisel ei maksustata tegija kulu, vaid saaja tulu, st maksustatakse hüve, mida saaja saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eraisiku korter oma firmale kinkida, kuidas siis maksudega on?

Mis selle eesmärk on? Eraisik võib korteri anda ka firma käsutusse niisama – nt üürimiseks. Firmale kinkida võib. Kui soov see pärast edasi müüa või endale tagasi pole mõtet – tasub ainult siis kui ongi plaan see ärilisel eesmärgil st üüriks ettevõtte kasutusse võtta. Ei viitsi pikemalt ümber kirjutada – lisan äripäevast väljavõtte.

 

Lisaks tasub teada, et füüsiline isik saab oma ettevõttele kinnisvara müüa ainult kas turuhinnaga või odavamalt, vastasel juhul rakendub erisoodustusmaks. „Kui korter müüa ettevõttele kallimalt, kui see tegelikult väärt on, siis seda võetakse sisuliselt endale palga maksmisena ja turuhinda ületavalt summalt tuleb tasuda erisoodustusmaks,“ rääkis Pärtel.

ja

Lisaks tasub teada, et ettevõte saab endaga seotud füüsilisele isikule kinnisvara müüa ainult kas turuhinnaga või kallimalt, vastasel juhul rakendub erisoodustusmaks. Sama kehtib ka siis, kui ettevõte võtab füüsiliselt isikult korteri kasutusse, teeb parendused ja hiljem üüritakse see välja. „Kui üürileping on lühem kui 10 aastat, toimub lepingu lõppedes maksustamine, sest füüsiline isik sai parendatud asja tagasi,“ arvas Pärtel. “Kasutan analoogi käibemaksu amortiseerumise perioodist, kuid kuna tulumaks ja käibemaks on erinevad asjad ja viimase puhul pole kindlat perioodi paika pandud, siis hinnatakse vaidluse tekkimisel tõendeid taaskord kogumis – palju sõltub sellest, mis ajal remont tehti,” lisas ta.

 

Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2016/10/31/kinnisvarainvestori-peeter-partel-kavalaimad-maksunipid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ikka on nii lolle kes arvete tasumise üürnikele usaldab või? Ja siis kunagi on määä-nad ei olegi maksnud väää

Kui ei ole maksnud on järgmiselt arvelt ju näha, omanikule saadetakse ka arve.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kingituste ja annetuste maksustamisel ei maksustata tegija kulu, vaid saaja tulu, st maksustatakse hüve, mida saaja saab.

mis moodi? Firma maksab mis maksu sellelt kingituselt?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kingituste ja annetuste maksustamisel ei maksustata tegija kulu, vaid saaja tulu, st maksustatakse hüve, mida saaja saab. mis moodi? Firma maksab mis maksu sellelt kingituselt?

see on imelik segadust tekitav lause. Ei maksa firma saadud kingituselt midagi.

 

Näide.

 

Eesti äriühingu töötaja on välislähetuses ja teeb kingituse äripartnerile. Maksumaksjaks on kingituse tegija, st Eesti äriühing, kes deklareerib selle lisal 5.

 

https://www.rmp.ee/maksud/deklaratsioonid/selgitused-kingituste-annetuste-ja-vastuvotukulude-deklaratsiooni-vormi-tsd-lisa-5-taitmiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on majas 45 korterit. Nägupidi suudan tuvastada kolme, nimepidi mitte kedagi. Edu naabrite abil millegi tõendamisel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük