Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük ja tulumaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Korteri müük ja tulumaks

Postitas:

Vanemad tegid juba mitmeid aastaid tagasi kinkelepinguga korteri minu nimele, ise elavad sees. Nüüd käib korteri müük, sest tahavad teist asukohta ja väiksemat. Müügi raha eest siis ostame väiksema. Kuna aga mina olen omanik, pean mina maksma 20% tulumaksu ????, ning kokkuvõttes maksan peale sellele tehingule.
Kuna ma hetkel seal ju ei ela.
Kuigi see on olnud minu kodu, seal on minu tuba, minu asjad jne. Mõni arve on minu nimel, kuigi makseid teevad vanemad.
Kuidas maksuamet seda kodu teemat tõlgendab.
Sissekirjutus on mul mujal, see sai laste huviringide jm tõttu ümber tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 23:28; 15.09 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa viimase 2 aasta jooksul kodu vahetanud?
Kui ei siis võib isegi õnnestuda müüa koduna. Sissekirjutus ei loe, võid väita et olid seal osa ajast koos vanematega ja see on ka sinu kodu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas maksab omanik tulumaksu või ikka see kelle kontole reaalselt tulu ju laekub?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas maksab omanik tulumaksu või ikka see kelle kontole reaalselt tulu ju laekub?

Omanik maksab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omanik maksab küll, aga see ei tähenda, et raha selleks peab omaniku taskust tulema. Raha saavad vanemad, seega nemad ka maksavad. Seda muidugi juhul, kui rahast uue korteri ostul palju üle ei jää ja see sulle ei saa.
Mina antud juhul siiski tulumaksu ei maksaks, kui pole just müünud 2 aasta jooksul midagi või plaanis midagi kallimat lähiajal müüa. See ei ole sul äriobjekt, inimesel ei ole keelatud omada mitut eluaset, millest ühes elavad vanemad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 07:46; 15.09 09:05; 17.09 09:17; 18.09 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Mingit tulu eriti polegi, sest uus eluase on hinnaklassilt samaväärne. Ning tegelikult mul polegi mitut kodu, sest praegune elukoht on mehe nimel, aga see vist maksuametit ei huvita.Neid huvitab minu elukoht.
  • 0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 23:28; 15.09 08:16;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
  • Mingit tulu eriti polegi, sest uus eluase on hinnaklassilt samaväärne. Ning tegelikult mul polegi mitut kodu, sest praegune elukoht on mehe nimel, aga see vist maksuametit ei huvita.Neid huvitab minu elukoht.
  • Ei huvita tegelikult.
    Kui sulle kuulub üks objekt ja sa selle müüd, siis ma ei usu, et see kedagi huvitab. Ja kui huvitab, siis lihtsalt selgitadki, et kaks eluaset, ühes elavad vanemad.

    +3
    -2
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 07:46; 15.09 09:05; 17.09 09:17; 18.09 07:06;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Müüsime ära ühe kinnisasja, millele kehtib tulumaksuvabastus, aga vist pool aastat hiljem tuli maksuametist kiri, et makske tulumaks ära. Saatsime tõendid selle kohta, et ei pea maksma (tegu siis õigusvastaselt võõrandatud varaga). Seega pead olema valmis maksuametile esitama tõendeid, et müüdud korter on sinu alaline elukoht.

    +3
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    no aga kingi korter vanematele tagasi ja las nemad müüvad, raha annavad sulle. saadud raha eest ostad endale uue korteri ja paned vanemad sinna elama

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 09:47; 15.09 16:49; 16.09 11:31;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Tegelikult nagu juba vastati- ei deklareeri, ei maksa ja väidadki, et müüd oma elukohta.

    Jah, oled valmis tõestama st vanemad, naabrid vms tunnistavad, et on sind seal elamas näinud, sinu nimel on sealne elektriarve, sinule nimeliselt tuleb kommunaalide arve jne.

    Inimesel võib olla mitu eluaset.

    Kui eriti kindel tahad olla, registreeri enne müüki sinna ka oma elukoht.

    +3
    -2
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Tegelikult nagu juba vastati- ei deklareeri, ei maksa ja väidadki, et müüd oma elukohta.

    Jah, oled valmis tõestama st vanemad, naabrid vms tunnistavad, et on sind seal elamas näinud, sinu nimel on sealne elektriarve, sinule nimeliselt tuleb kommunaalide arve jne.

    Inimesel võib olla mitu eluaset.

    Kui eriti kindel tahad olla, registreeri enne müüki sinna ka oma elukoht.

    Päris naiivne vastus. Tegelikult see ju väga hästi näha, kus inimene elab.. Kus käivad tema lapsed lasteaias, kus teeb ta igapäevaseid sisseoste..kust helistab jne. Ega see sissekirjutus ega arvete maksmine aita..

    +3
    -5
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 11:01; 15.09 13:45;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    See pole sinu elukoht. Pead maksma tulumaksu. Nii lihtne see ongi.

    +2
    -5
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Ma uuriks, kas saab kinkelepingut tagasipöörata. Kui ei saa, siis kingiks vanematele tagasi, nende elukoht, nemad tulumaksu maksma ei pea.
    Uue elukoha hind ei puutu üldse asjasse, tulumaks arvutatakse ostu- ja müügihinna vahe pealt. Ja kinkelepingu puhul on ostuhind null. Ehk siis kogu müügihinnast viiendik tulumaksuks. Kinkeleping on kindlasti odavam. Ja sellele, et äkki maksuamet ei kontrolli, ma ka ei panustaks.

    +7
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 12:01; 15.09 17:20;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kinkelepingu tühistamiseks ehk”tagasipööramiseks” puudub antud juhul alus. Need aluseid-põhjusi on ainult kolm.
    Tagasi kinkides on nende omanduse aluseks ju ka kinkimine seega siis maksavad vanemad tulumaksu. Ega tagasi kinkimisel ei taastu algne olukord, kus vanemad olid selle omandanud nt erastamisega (kollaste kaartidega) jms, kui nad just ei ostnud seda.

    +1
    -5
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 12:25; 16.09 17:26;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kinkelepingu tühistamiseks ehk”tagasipööramiseks” puudub antud juhul alus. Need aluseid-põhjusi on ainult kolm.

    Tagasi kinkides on nende omanduse aluseks ju ka kinkimine seega siis maksavad vanemad tulumaksu. Ega tagasi kinkimisel ei taastu algne olukord, kus vanemad olid selle omandanud nt erastamisega (kollaste kaartidega) jms, kui nad just ei ostnud seda.

    vanemad müüvad siis ju oma elukohta, miks nad tulumaksu peaks maksma?
    mina ei teeks midagi. kui sa oled seal elanud, siis on see sinu elukoht.

    +2
    -2
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Tagasi kinkides on nende omanduse aluseks ju ka kinkimine seega siis maksavad vanemad tulumaksu.

    Ei maksa, nad elavad seal.

    +7
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 12:52; 15.09 15:20; 16.09 08:53; 16.09 15:06; 17.09 09:57; 18.09 14:03;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    mina ei teeks midagi. kui sa oled seal elanud, siis on see sinu elukoht.

    Paraku on seadus ju teine..mitte et kui sa seal OLED ELANUD, vaid kui sa seal ELAD.

    +6
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 11:01; 15.09 13:45;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    TMS § 15
    (5) Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui:
    1) kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma elukohana, /…/

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 12:52; 15.09 15:20; 16.09 08:53; 16.09 15:06; 17.09 09:57; 18.09 14:03;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kas EVP-de eest erastatud korterit saab müüa ilma tulumaksu maksmata?

    +1
    -3
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 16:09; 15.09 17:27; 17.09 00:24;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kas maksab omanik tulumaksu või ikka see kelle kontole reaalselt tulu ju laekub?

    Omanik maksab.

    Loogiliselt võttes peaks tulumaksu maksma ikka see, kes tulu sai.

    0
    -2
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kas EVP-de eest erastatud korterit saab müüa ilma tulumaksu maksmata?

    kui see on müügi ajal su elukoht, siis ikka saab

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 09:47; 15.09 16:49; 16.09 11:31;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Tagasi kinkides on nende omanduse aluseks ju ka kinkimine seega siis maksavad vanemad tulumaksu. Ega tagasi kinkimisel ei taastu algne olukord, kus vanemad olid selle omandanud nt erastamisega (kollaste kaartidega) jms, kui nad just ei ostnud seda.

    Elukohta müües tulumaksuvabastuse saamiseks pole siiski oluline, kuidas see elukoht on omandatud. Kas ise ostetud, kollaste kaartide eest erastatud, kingiks või päranduseks saadud. Oluline on see, et tegu on elukohaga ja seda peab olema võimalik ka vajadusel tõestada.

    +4
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 12:01; 15.09 17:20;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kas EVP-de eest erastatud korterit saab müüa ilma tulumaksu maksmata?

    kui see on müügi ajal su elukoht, siis ikka saab

    Kui ei ole?

    Kas siis ei kehti Tulumaksuseadus
    § 15. Kasu vara võõrandamisest
    (5) Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui:
    2) kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum ning kinnisasi on läinud maksumaksja omandisse õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise teel või
    3) kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum ning nimetatud eluruum ja selle juurde kuuluv maa on läinud maksumaksja omandisse ostueesõigusega erastamise teel ning kinnistu suurus ei ületa 2 hektarit või
    4) suvila või aiamaja vallasasjana või kinnisasja olulise osana on maksumaksja omandis olnud üle kahe aasta ning kinnistu suurus ei ületa 0,25 hektarit või
    5) ehitis või korter kui vallasasi on läinud maksumaksja omandisse õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise või ostueesõigusega erastamise teel
    https://www.riigiteataja.ee/akt/119112010007?leiaKehtiv

    +1
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 16:09; 15.09 17:27; 17.09 00:24;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Elukohta müües tulumaksuvabastuse saamiseks pole siiski oluline, kuidas see elukoht on omandatud. Kas ise ostetud, kollaste kaartide eest erastatud, kingiks või päranduseks saadud. Oluline on see, et tegu on elukohaga ja seda peab olema võimalik ka vajadusel tõestada.

    On oluline. EVPde eest erastatud korteri müügilt ei pea TM tasuma ka siis, kui see pole su elukoht. Samuti ei maksustata õigusvastaselt võõrandatud ja tagastatud kinnisvara müüki.

    4.2 Ostueesõigusega erastatud vara

    Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja võõrandamisest saadud tulu, kui kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või korterihoonestusõiguse esemeks on eluruum ning täidetud on kõik kolm järgnevat tingimust:

    eluruum on läinud maksumaksja omandisse ostueesõigusega erastamise teel
    eluruumi juurde kuuluv maa on läinud maksumaksja omandisse ostueesõigusega erastamise teel
    kinnistu suurus ei ületa 2 hektarit

    https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/kasulik-teave/tulumaksukohustus-vara-voorandamisel#nelikaks

    +1
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 12:52; 15.09 15:20; 16.09 08:53; 16.09 15:06; 17.09 09:57; 18.09 14:03;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Kas EVP-de eest erastatud korterit saab müüa ilma tulumaksu maksmata?

    kui see on müügi ajal su elukoht, siis ikka saab

    Kui ei ole?

    Kas siis ei kehti Tulumaksuseadus

    § 15. Kasu vara võõrandamisest

    (5) Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui:

    2) kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum ning kinnisasi on läinud maksumaksja omandisse õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise teel või

    3) kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum ning nimetatud eluruum ja selle juurde kuuluv maa on läinud maksumaksja omandisse ostueesõigusega erastamise teel ning kinnistu suurus ei ületa 2 hektarit või

    4) suvila või aiamaja vallasasjana või kinnisasja olulise osana on maksumaksja omandis olnud üle kahe aasta ning kinnistu suurus ei ületa 0,25 hektarit või

    5) ehitis või korter kui vallasasi on läinud maksumaksja omandisse õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise või ostueesõigusega erastamise teel

    https://www.riigiteataja.ee/akt/119112010007?leiaKehtiv

    see kehtiks teemaalgatajate vanematele, kui nemad erastasid

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 09:47; 15.09 16:49; 16.09 11:31;
    To report this post you need to login first.

    Aga kuidas siis on lood, et kui oli erastamine, siis vanemad andsid nö. oma aastad mulle ja korter erastati minu nimele, ehk siis mina olen omanik. Reaalselt elavad seal sees vanemad. Mina elan mujal. Aga kui nüüd müüa/vahetada väiksema vastu tahaks. Kas siis kehtiks mulle tulumaksuvabastus?

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 13:13; 16.09 15:22; 16.09 18:17;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    see kehtiks teemaalgatajate vanematele, kui nemad erastasid

    aga seda küsis üks teine kägu, mitte TA.

    +1
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 13:44; 17.09 07:42; 17.09 09:29; 17.09 13:28; 18.09 11:51;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Aga kuidas siis on lood, et kui oli erastamine, siis vanemad andsid nö. oma aastad mulle ja korter erastati minu nimele, ehk siis mina olen omanik. Reaalselt elavad seal sees vanemad. Mina elan mujal. Aga kui nüüd müüa/vahetada väiksema vastu tahaks. Kas siis kehtiks mulle tulumaksuvabastus?

    Kui sina oled korteri ostueesõigusega erastanud, ei oma elukoht tähtsust, saad müüa maksuvabalt.

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 12:52; 15.09 15:20; 16.09 08:53; 16.09 15:06; 17.09 09:57; 18.09 14:03;
    To report this post you need to login first.

    Aga kuidas siis on lood, et kui oli erastamine, siis vanemad andsid nö. oma aastad mulle ja korter erastati minu nimele, ehk siis mina olen omanik. Reaalselt elavad seal sees vanemad. Mina elan mujal. Aga kui nüüd müüa/vahetada väiksema vastu tahaks. Kas siis kehtiks mulle tulumaksuvabastus?

    Kui sina oled korteri ostueesõigusega erastanud, ei oma elukoht tähtsust, saad müüa maksuvabalt.

    Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja 🙂

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 13:13; 16.09 15:22; 16.09 18:17;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    nö tööaastaid ei saanud keegi kellelegi anda, anda sai EVP-sid.

    0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 12:25; 16.09 17:26;
    To report this post you need to login first.
    Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


    Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük ja tulumaks