Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük ja tulumaks

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Korteri müük ja tulumaks

nö tööaastaid ei saanud keegi kellelegi anda, anda sai EVP-sid.

Tänan täpsustamast. Erastatud sai siis EVP-dega jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 13:13; 16.09 15:22; 16.09 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 16:09; 15.09 17:27; 17.09 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

sügavalt kahtlen. isegi see, et sa ei pea deklaratsiooni märkima oma kinnisvaramüüki, on minu meelest natuke vale. kogu aeg räägitakse, et tm pole vaja maksta, aga kuskil ei rõhutata, et pole vaja ka deklareerida. ema müüs eelmisel aastal korteri ja aitasin tal deklaratsiooni teha – no ikka pikalt otsisime kohta, kuhu teha linnukest, et “müüsin alalise elukoha”. lõpuks helistasin maksuametisse ja sealt öeldi, et pole vaja deklareeridagi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 13:44; 17.09 07:42; 17.09 09:29; 17.09 13:28; 18.09 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

Kust see maksuamet seda teadma peaks?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 07:46; 15.09 09:05; 17.09 09:17; 18.09 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

Kust see maksuamet seda teadma peaks?

mida teadma peaks? seda, et evp eest soetatud korterilt ei tule tm maksta?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 13:44; 17.09 07:42; 17.09 09:29; 17.09 13:28; 18.09 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

Kust see maksuamet seda teadma peaks?

mida teadma peaks? seda, et evp eest soetatud korterilt ei tule tm maksta?

Maksuamet ei hakka ju ometi iga viimast kui korterit üle kontrollima, et kust ja kuidas soetatud. Kui deklareerid, siis järelikult tahad maksta.

Aga nende koduleht on täiesti avalik ja seal ilmub igal aastal deklari täitmise juhend. Tasub lugeda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 12:52; 15.09 15:20; 16.09 08:53; 16.09 15:06; 17.09 09:57; 18.09 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see igalpool nii, et oma hüved ja sinu jaoks kasulikud soodustused/maksud pead ise leidma ja teadma. Seda infot suurelt kella külge ei panda 😀
Kiidakski siinkohal inimesi(ja ka ametnike), kes ei pea paljuks sellist lihtsurelikule kasulikku infot jagada 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 10:24; 17.09 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanematele kuulus nn kooperatiivkorter.
Kui toimus erastamine ja tekkis kinnistusregister, siis vanemad “tegid” selle korteri minu nimele (ma olin sel ajal 17-aastane). Kinnistusregister näitab, et omaniku kanne tehti kinnistamisavalduse alusel 1999. aastal.
Kas jutt käib samast asjast ja mul on ka ostueesõigusega erastatud korter?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanematele kuulus nn kooperatiivkorter.

Kui toimus erastamine ja tekkis kinnistusregister, siis vanemad “tegid” selle korteri minu nimele (ma olin sel ajal 17-aastane). Kinnistusregister näitab, et omaniku kanne tehti kinnistamisavalduse alusel 1999. aastal.

Kas jutt käib samast asjast ja mul on ka ostueesõigusega erastatud korter?

kooperatiivkorterid olid nagunii juba inimeste enda omad ja neid ju enam ei erastatud – või ma eksin?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 13:44; 17.09 07:42; 17.09 09:29; 17.09 13:28; 18.09 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanematele kuulus nn kooperatiivkorter.

Kui toimus erastamine ja tekkis kinnistusregister, siis vanemad “tegid” selle korteri minu nimele (ma olin sel ajal 17-aastane). Kinnistusregister näitab, et omaniku kanne tehti kinnistamisavalduse alusel 1999. aastal.

Kas jutt käib samast asjast ja mul on ka ostueesõigusega erastatud korter?

kooperatiivkorterid olid nagunii juba inimeste enda omad ja neid ju enam ei erastatud – või ma eksin?

Mina olen küll kuulnud, et koperatiivkorteriomanikud nö. maksid 2 korda. Et algul ostsid oma koperatiivkorteri ja pärast veel pidid erastama kah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 10:24; 17.09 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

Kust see maksuamet seda teadma peaks?

mida teadma peaks? seda, et evp eest soetatud korterilt ei tule tm maksta?

Kust maksuamet teab, et see korter just evp-de eest soetatud on? Need andmed on olemas, aga mitte sel moel kättesaadavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 07:46; 15.09 09:05; 17.09 09:17; 18.09 07:06;
To report this post you need to login first.

jah, kust näha,kas korter liigitub EVP-de eest ostetute kilda? Meil üks, mis kunagi osaliselt EVP-dega soetatud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 09:51; 18.09 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Ma näiteks ei teadnudki sellist asja ????

Huvitav, kas maksuamet teadmatusest maksjatele teada ka annab, et ei ole vaja maksta?

Kust see maksuamet seda teadma peaks?

mida teadma peaks? seda, et evp eest soetatud korterilt ei tule tm maksta?

Kust maksuamet teab, et see korter just evp-de eest soetatud on? Need andmed on olemas, aga mitte sel moel kättesaadavad.

ma ei arvagi, et maksuamet seda kodanikule ütlema peaks minema, aga deklaris võiks olla linnukese tegemise võimalus nendel puhkudel, kui tm-kohustus ei rakendu – eeldaks muidugi seda muudatust, et mistahes kinnisvaramüük tuleb deklareerida. sel juhul näeb inimene ise deklaratsioonist ära, millised on need juhud, kui tm pole vaja maksta. praegu ei saa paljud inimesed seda üldse teada. kinnisvara müük võiks vabalt eeltäidetuna deklaris olla, sest riik ju teab tehingute infot.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 13:44; 17.09 07:42; 17.09 09:29; 17.09 13:28; 18.09 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kinnisvara müük võiks vabalt eeltäidetuna deklaris olla, sest riik ju teab tehingute infot.

Riik ei ole raamatupidaja ja ei tea kaugeltki kõike.
Maksustatakse ainult kasu KV müügist. Seega peaks riik teadma ka su KV ostuhinda ja kõikide seotud kulude maksumust, mis on õigus müügisummast lahutada, kui sul on dokumendid olemas.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.09 12:52; 15.09 15:20; 16.09 08:53; 16.09 15:06; 17.09 09:57; 18.09 14:03;
To report this post you need to login first.

kinnisvara müük võiks vabalt eeltäidetuna deklaris olla, sest riik ju teab tehingute infot.

Riik ei ole raamatupidaja ja ei tea kaugeltki kõike.

Maksustatakse ainult kasu KV müügist. Seega peaks riik teadma ka su KV ostuhinda ja kõikide seotud kulude maksumust, mis on õigus müügisummast lahutada, kui sul on dokumendid olemas.

Riik tundub viimasel ajal just kõike teadvat…

Kinnisvara müügi info võiks olla muidugi eeltäidetud – soetusmaksumuse info või maksustamisele mittekuuluva objekti linnukese saab inimene ise panna.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 09:51; 18.09 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled mehega abielus või mitte? Kui vanemad kinkisid sulle korteri, siis on see sinu lahusvara isegi kui oled abielus. Kui aga selle kingitud korteri abielu ajal müüd, muutub müügist saadav raha ühisvaraks. Kui ostad uue korteri, milles hakkavad elama vanemad, siis pool sellest korterist on sinu ja teine pool abikaasa oma. Nii et uut korterit ostes kindlasti pange paika varasuhteks lahusvara. Muidu kui kord abikaasaga teed lahku lähevad, vaja see korter pooleks jagada. Usun ka, et tagasi kinkida on mõistlikum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük ja tulumaks