Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük, millised maksud?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Korteri müük, millised maksud?

Postitas:

Kui olen korterit enne välja üürinud (läbi oma firma), siis kas korteri müügil peab maksuametile mingeid makse maksma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 20:12; 04.10 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuna sa ei müü oma elukohta(see oleks maksuvaba) siis tuleb riigile maksta tulumaksu 20% saadud tulult ja tulu= korteri müügihind-(soetamishind+mõistlikud kulud müügiks n hindamine, maaklerikulud vms).
https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine/maksustatava-kasu-arvestamine

Kui kasutad korterit enne müüki mõni aeg oma elukohana (st ei üüri välja), siis on tehing tulumaksuvaba. 1 eluaseme müük 2a jooksul.

https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine/tulumaksuvabad-vara-voorandamise

NB!
elukoha mõiste (tõestamine jms)
http://www.donoway.eu/et/elukoha-m%C3%B5iste-sisustamine-tulumaksuvabastuse-rakendamisel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kui see enne müüki on su elukoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes läbi firma? Kas korter on ettevõtte omandis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes läbi firma? Kas korter on ettevõtte omandis?

Selleks, et korterit üürida nn “läbi firma”, ei pea korter olema ettevõtte omandis kinnistusraamatus.

Kui korter on ametlikult välja üüritud, siis ei kasutata seda oma elukohana. Järelikult tuleb maksta saadud tulult 20% tulumaksu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 20:43; 04.10 21:00; 06.10 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui elan enne müüki seal nt kuu aega, kas siis ei pea tulumaksu maksma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 20:12; 04.10 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui elan enne müüki seal nt kuu aega, kas siis ei pea tulumaksu maksma?

Ava Käo 04.10.2017 20:16 postitatud viimane link ja loe, mida elukoha all silmas peetakse. Kas leiad sealt mõne ajalise piirangu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 20:43; 04.10 21:00; 06.10 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas kohtulahend, kus maksuamet nõudis tulumaksu eluaseme müügist, samas inimene väitis, et see oli ta elukoht. Maksuamet võitis, sest nõutas pangast pangaväljavõtte ja oli näha, et inimene ei tee oma igapäevaseid oste mitte Tabasalu kandis, vaid hoopis Viimsi kandis. Ilmselt saaks sama asja ka mobiilipositsioneeringu abil tõendada. Nii et pead suutma tõendada, et tõepoolest seal elasid, sissekirjutus ei loe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et mis põhjusel Maksuamet seda kontrollima peaks, et kas oli ikka enne müüki elukoht või mitte? Kui see on ainus korter, mis mulle kuulunud ja selle müüsin, siis ei tohiks ju kahtlane olla. Olime ka lastega sinna korterisse sisse kirjutatud. Peale müüki märkisin enda ja laste elukohaks mehele kuuluva korteri. Lasteaed on pigem mu vana korteri lähedal kui mehe korteri lähedal. Toidupood on küsitav, aga peamine ostukoht pole kaugel kummastki korterist. Kavatsen korterimüügi deklareerida kui oma peamise elukoha müügi, mis siis et ma seal enam viimastel aastatel ei elanud. Üürilepingut müügi ajal ja tehingu ajal polnud. Tegelikult võib ju inimesel olla ka mitu elukohta, ise märgid, kumb on peamine. Miks ma ei võiks E-R elada oma korteris ja L-P mehe omas kui see mulle sobib:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et mis põhjusel Maksuamet seda kontrollima peaks, et kas oli ikka enne müüki elukoht või mitte?

Et tulumaksu sa ikka maksaksid, see ju maksuameti töö ongi, makse koguda.

oidupood on küsitav, aga peamine ostukoht pole kaugel kummastki korterist. Kavatsen korterimüügi deklareerida kui oma peamise elukoha müügi, mis siis et ma seal enam viimastel aastatel ei elanud. Üürilepingut müügi ajal ja tehingu ajal polnud. Tegelikult võib ju inimesel olla ka mitu elukohta, ise märgid, kumb on peamine. Miks ma ei võiks E-R elada oma korteris ja L-P mehe omas kui see mulle sobib:)

Seda elamist või mitte elamist saab kergelt tõestada, küsib korteriühistult näiteks kommunaalkulude kohta info, palju kulus näiteks kuus vett inimesel..kes seal nii öelda sees elas kuu aega. Kui see on oluliselt vähem või pea olematu, siis näha ju on, et sees tegelikult ei elatudki. Või piisab kasvõi naabrite käest küsida, kohe öeldakse, ah ta ei ela enam ammu siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen korterimüügi deklareerida kui oma peamise elukoha müügi, mis siis et ma seal enam viimastel aastatel ei elanud.

Kui TM kohustust ei ole, siis ei deklareerita midagi. Deklareeritakse ainult maksustatavad tulud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 20:43; 04.10 21:00; 06.10 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen korterimüügi deklareerida kui oma peamise elukoha müügi, mis siis et ma seal enam viimastel aastatel ei elanud.

Kui TM kohustust ei ole, siis ei deklareerita midagi. Deklareeritakse ainult maksustatavad tulud.

Teatud juhtudel pead deklareerima ka tulud, millelt tulumaksu ei ole vaja maksta. Nt. välisriigis juba teenitud tulud, millelt on välisriigis tulumaks kinni peetud. Maksukohustust ei teki, aga korrektsuse huvides nõuab seadus, et peaksid deklareerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müük, millised maksud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.