Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müümine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Korteri müümine

Postitas:
Kägu

Müün oma esimest korterit ja sooviks natuke nõu saada. Korter asub paneelmajas ning seda on järk-järgult enda tarbeks remonditud. Korter näeb ilus välja, kuid mingeid suuri renoveerimistöid pole tehtud – elekter ja tehnosüsteemid on vanad ja neid ei ole vahetatud. Korterile on ostja olemas, kes tahab selle osta investeerimiseesmärgil, et seda siis hakata kohe välja üürima. Samuti on tal raha kohe olemas ning ta tahab kiiresti tehingusse minna. Kuna tal pangalaenu pole vaja võtta, siis ei ole tal vaja ka hindamisakti tellida. Minu mure seisneb selles, et kuidas ma saan ennast müüjana kaitsta, et pärast müügilepingu sõlmimist ei tuleks ostja poolt mingeid pretensioone ja nõudeid. Korteri ülevaatamisel sai ostjale öeldud, et elektrit ja torustikku pole vahetatud, aga kes pärast lepingu sõlmimist enam tõestab, et ostjat sai teavitatud. Kas ma peaksin müüjana ise tellima hindamisakti, mis tõestaks korteri seisukorda või on mingid muud võimalused?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lepingusse punk, et juhtmestik, torustik vm renoveerimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just, kõik, millest tahad ostjat teavitada, et pärast mingit jama poleks, paned lepingusse kirja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nii ei saa, et paned lepingusse kirja, et tegu ei ole uue asjaga, ostja on objektiga põhjalikult tutvunud ning hilisemaid pretensioone enam ei rahuldata?
Kutsudki ta kohale, vastad kõigile küsimustele, räägid oma elektrist ja vanast torust, teed pildid ja nii on.

Aga hakata ette ennustama, millega keegi tulevikus võib mitte rahul olla, on keeruline. No tule selle peale, et kuskilt hakkab põrand kägisema või et -30ga kuskilt mingi sein on külm…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Kuna ostja on väga kogenenud kinnisvara tehingute tegemises, siis ta pakkus välja, et paneb ise notari juurde aja kinni. Millal ja kellele ma peaksin sellisel juhul kõik enda poolt soovitud lepingupunktid edastama? Kas annan ostjale ja siis tema edastab need müügilepingut vormistavale notarile või peaksin otse notarile saatma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna ostja on väga kogenenud kinnisvara tehingute tegemises, siis ta pakkus välja, et paneb ise notari juurde aja kinni. Millal ja kellele ma peaksin sellisel juhul kõik enda poolt soovitud lepingupunktid edastama? Kas annan ostjale ja siis tema edastab need müügilepingut vormistavale notarile või peaksin otse notarile saatma?

Mina annaksin ise notarile teada.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri müümine