Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri omandisuhte muutmine peresiseselt

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Korteri omandisuhte muutmine peresiseselt

Postitas:
Kägu

Kui ema tahab oma korteri, milles ta ei ela, vaid üürib välja, vormistada minule, siis kuidas oleks seda kõige targem teha? Kinkeleping ei ole just hea variant, kuna müügisoovi  korral peab tasuma tulumaksu, ise ma seal korteris elama ei hakka. Müüa esialgu ei plaanigi, aga mõtted võivad alati muutuda. Kas oleks mõistlik teha ostu-müügileping keskmise turuhinnaga, aga tegelikkuses ülekannet ei tee?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkeleping ei ole just hea variant

Kinkeleping ongi sel juhul. Miks pole hea variant?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et teemaalgataja ema saaks müüa oma korteri oma elukohana, ehk tulumaksuvabalt, peaks ta seal korteris reaalselt elama. Kui korter on välja üüritud, siis see ju ei ole tema elukoht, ka mitte üks elukohtadest ja ema peaks maksma tulumaksu.

Kui teemaalgataja saab korteri kinkelepinguga, ent kunagi, näiteks enne müügiplaani, võtab selle enne müümist oma elukohana kasutusse, saab ta korterit müües müüa seda kui oma elukohta tulumaksuvabalt (kui see on ainus kinnisvara, mida ta oma elukohana 2 a jooksul müüb).

Inimesel võib olla korraga rohkem kui üks elukoht, aga tulumaksuvabalt müüa saab vaid ühe neist 2 aasta jooksul.

https://www.emta.ee/uudised/mta-selgitab-millal-tuleb-kinnisvara-muugilt-tasuda-tulumaks

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su ema müüb korterit, mida ta välja üürib, maksab ta ise tulumaksu. See, kas talle raha reaalselt üle kantakse, pole maksustamisel oluline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su ema müüb korterit, mida ta välja üürib, maksab ta ise tulumaksu. See, kas talle raha reaalselt üle kantakse, pole maksustamisel oluline.

Ilmselgelt nad seepärast nihverdavadki. Vaevalt, et ema tahaks niisama loobuda tootvast korterist tütre kasuks, kes seal sees ei elaks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Aitäh, sain väga head nõu, ma ise tõepoolest ei tulnud selle lihtsa tõsiasja peale, et ema peab ju müügi korral tulumaksu maksma. Udupea olen! Ei taha üldse nihverdada, see on ema enda soov korter minu nimele teha, sest ta ei taha enam ise üürilistega tegeleda, on juba küllalt eakas.  Tal on ükskõik, kas ma müün või jätkan üüritegevusega.

Ma lihtsalt guugeldades leidsin erinevaid versioone, kuidas inimesed on selliseid tehinguid teinud ja peas tekkis suur segadus.

Kinkeleping ongi siis ikkagi ainuke lahendus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkimine on ok aga ka see,  kui ema teeb selle korteri osas sinu nimele testamendi. Üürilistega tegelemiseks teeb sinu nimele volikirja. Mina oma tütrele just tegin korteri testamendiga, sest samuti pole kavas seda müüma kohe hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkimine on ok aga ka see, kui ema teeb selle korteri osas sinu nimele testamendi. Üürilistega tegelemiseks teeb sinu nimele volikirja. Mina oma tütrele just tegin korteri testamendiga, sest samuti pole kavas seda müüma kohe hakata.

Ja TA samamoodi kunagi müües maksab tm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja TA samamoodi kunagi müües maksab tm.

Maksab ainult siis kui müüb kinnisvara, mis pole ta elukoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja TA samamoodi kunagi müües maksab tm.

Maksab ainult siis kui müüb kinnisvara, mis pole ta elukoht.

Miks see siis kinkelepingu puhul takistuseks sai? Sama ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see siis kinkelepingu puhul takistuseks sai? Sama ju.

Ongi.
Pole vahet kas ostis ise, sai kingiks või päranduseks.

Kui TA ema müüb välja üüritud korteri maha – maksab tulumaksu. Kingib teemaalgatajale ja see müüb – maksab teemaalgataja. Aga kui kingib ja teemaalgataja ise sinna korterisse elama läheb ja siis müüb – ei maksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vahet kas ostis ise, sai kingiks või päranduseks.

On ikka vahet. Kui ostad, siis saad ostuhinna ja sellega seotud kulud maha arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis keelab sul üürilistega tegeleda? Ei pea mingit omsndisuhet muutma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei võiks inimesed lihtsalt makse maksta, kui olukord seda ette näeb ja mitte vaevama pidevalt pead, kuidas sellest mööda sahkerdada?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina maksan üüritulult tulumaksu , oma teeniusest ausalt makse ning magan süda rahus ja tean, et maksuamet ei saa minult sentigi nõuda.

Aga seda pead teadma, et kinkelepingu saab jämeda tänamatuse tõttu tagasi pöörata. Keeruline on, aga võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

varaasjad peavad olema korras. seda et, ema teeb notarikinnitusega akti, kama kas kingina, müügina, testamendina jms.

üüriline suhtleb omaniku või esindajaga, kel on volitus. miks peab ta tegema rahalisi tehinguid suvalise tütre või pojatütrega või sohitütrega.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka vahet. Kui ostad, siis saad ostuhinna ja sellega seotud kulud maha arvestada.

Vahe on summas, mida peab maksma. Vahet pole selles, kas peab maksma või mitte.

Kui TA ema omandas selle korteri nt. eelmisel sajandil, siis vähemalt Tallinnas on hinnad nii palju tõusnud, et tulumaks tuleb korralik.

Kui see korter on TA emal omandatud omandireformi käigus, siis on omakorda teised reeglid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkimine on ok aga ka see, kui ema teeb selle korteri osas sinu nimele testamendi. Üürilistega tegelemiseks teeb sinu nimele volikirja. Mina oma tütrele just tegin korteri testamendiga, sest samuti pole kavas seda müüma kohe hakata.

Täiendan oma teksti veel nüansiaga, et korteri, mille pärandan edasi, erastasin omandireformi käigus. Kui pärimise teel liigub see edadi, siis selle esimene müük peaks olema tulumaksuvaba. Kui oleks kinketehinguna või müügiga omanikku vahetanud, siis erastamisest tulenev tulumaksuvabastus enam ei pädeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkeleping ei ole just hea variant

Kinkeleping ongi sel juhul. Miks pole hea variant?

Ta ju kirjutas seda. Lugenud vähemalt lause lõpuni ja 4 samasugust plussitavad ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiendan oma teksti veel nüansiaga, et korteri, mille pärandan edasi, erastasin omandireformi käigus. Kui pärimise teel liigub see edadi, siis selle esimene müük peaks olema tulumaksuvaba. Kui oleks kinketehinguna või müügiga omanikku vahetanud, siis erastamisest tulenev tulumaksuvabastus enam ei pädeks.

TMvaba oleks müük ainult sellele, kes korteri erastas, seda ka juhul, kui see on välja üüritud ja pole elukoht. Kui juba pärandatud ja pärija müüma hakkab, kehtivad tavalised reeglid. Erandiks on omandireformi käigus omandatud maa pärandamine ja esimene müük.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri omandisuhte muutmine peresiseselt