Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Korteri ost

Postitas:

Korteri raha olemas, korter valitud. Mis edasi? Notar? Kuidas raha teisele poole anda?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VÕtad müüjaga ühendust ja räägite läbi. Notariaeg peaks ikka mõlemale sobiv olema.
Raha ülekandmise tingimused, tähtaja lepite ise kokku ja notari lepingusse läheb kirja, kuidas kokku leppisite (juba üle kantud, kantakse peale tehingut vm)
Kui ostja-müüja võõrad või muidu kindlustuseks võib kasutada notari deposiiti – ostja kannab raha tehingu päevaks sinna, notar kinnitab selle olemasolu ja kui paberid korras, tehing vormistatud, kannab müüjale edasi.
Selle kasutamine maksab ka väikse raha.

Ostja ja müüja peaks kokku leppima ka notaritasu ja riigilõivude maksmise osas kes mis osa tasub.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 12:57; 28.06 20:56; 29.06 18:10; 29.06 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri raha olemas, korter valitud. Mis edasi? Notar? Kuidas raha teisele poole anda?

Soovitavalt kilekotis ja ämma kaudu

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 12:59; 25.06 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka soovitada notarideposiiti raha üle kandmiseks. Vajadusel saab kokku leppida ka lisatingimusi. Näiteks ostsin kinnistu, millel oli peal hüpoteek. Müüja lubas hüpoteegi maha võtta. Notaris leppisime kokku, et notar kannab raha müüjale üle siis, kui hüpoteegi kustutamise kanne tehtud saab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitavalt kilekotis ja ämma kaudu

Ma müüsin mõned aastad tagasi väikelinna korteri ja ostja maksis mulle notari juures sularahas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 13:41; 27.06 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitavalt kilekotis ja ämma kaudu

Ma müüsin mõned aastad tagasi väikelinna korteri ja ostja maksis mulle notari juures sularahas.

nojah, eks ämma kapi tagant väikelinnast sai.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 12:59; 25.06 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksime peale notarit koos panka ja seal tegin müüjale ülekande.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksime peale notarit koos panka ja seal tegin müüjale ülekande.

Kuna minul oli müüjaks maksuametnik, siis nii palju usaldust ei olnud. Lasi pangas sulas enda arvele maksta. Üllatuseks oli pärast, et korteris olid ka kõige odavamad plastmassjublakad (n. käterätihoidjad) maha kistud ja kaasa viidud, rääkimata armatuuridest ja kardinapuudest.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 00:23; 29.06 18:02; 29.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa ei ostnudki ju kardinapuid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minul oli müüjaks maksuametnik, siis nii palju usaldust ei olnud. Lasi pangas sulas enda arvele maksta. Üllatuseks oli pärast, et korteris olid ka kõige odavamad plastmassjublakad (n. käterätihoidjad) maha kistud ja kaasa viidud, rääkimata armatuuridest ja kardinapuudest.

Et sa siis läksid sularaha täis kilekotiga panka ja maksid seal müüja arvele? Mis selle asja mõte peaks küll olema?
Mis puutub käterätihoidjatesse ja kardinapuudesse, siis kui teil eraldi kokkulepet ei olnud, et need korterisse jäävad, siis on ka vale eeldada, et jäävad.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 13:41; 27.06 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minul oli müüjaks maksuametnik, siis nii palju usaldust ei olnud. Lasi pangas sulas enda arvele maksta. Üllatuseks oli pärast, et korteris olid ka kõige odavamad plastmassjublakad (n. käterätihoidjad) maha kistud ja kaasa viidud, rääkimata armatuuridest ja kardinapuudest.

minu meelest on elementaarne viisakus sellised asjad lahkudes kaasa võtta
või ostsid korteri oma viimsete sentide eest ning endale meeldiva/sobiva armatuuri jaoks raha ei jagunud ja pirn ripub senini juhtme otsas?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tea kas mõni uksed/aknad ka kaasa on võtnud, ega neid ka lepingus eraldi üles loetud ole (vist)?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil näiteks olid ka lülitid seina pealt kaasa võetud, st maha kruvitud ja ära viidud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uksed, aknad ja elektrilülitid on kinnisasja lahutamatud osad ja kuuluvad müüdava objekti juurde, ilma et seda peaks lepingus kuidagi eraldi mainima. Sellelt tegelaselt, kes lülitid kaasa võttis, oleks saanud need tagasi nõuda.

(Meie korteris oli näiteks katuselt tulev antennijuhe läbi lõigatud ja kaasa võetud, nii kaugelt kui käsi aknast välja ulatus).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja küsin, mis järjekorras laenuga ostes tehingud toimuvad. Pangale on ilmselt enne vaja mingit kinnitust, et müüja on nõustunud korterit mulle müüma? Kust kuhu liigub laenusumma ja kust kuhu liigub sissemakse?
Jah, ma tean, et ma saan seda pangast ka küsida, aga endal on parem tunne eelnevalt mingit ettekujutust omada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sa siis läksid sularaha täis kilekotiga panka ja maksid seal müüja arvele? Mis selle asja mõte peaks küll olema?

Sellel on teadlikuma seltskonna jaoks väga lihtne mõte. Nimelt saab pangavälist ülekannet tagasi kutsuda (peatada) kuni see ei ole pangast välja läinud. Swedi puhul on selleks isegi praegusel välkmaksete ajastul aega lausa tunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja küsin, mis järjekorras laenuga ostes tehingud toimuvad. Pangale on ilmselt enne vaja mingit kinnitust, et müüja on nõustunud korterit mulle müüma? Kust kuhu liigub laenusumma ja kust kuhu liigub sissemakse?

Jah, ma tean, et ma saan seda pangast ka küsida, aga endal on parem tunne eelnevalt mingit ettekujutust omada.

Kui positiivne laenuotsus olemas, lepid müüjaga sobiva notariaja. Soovi korral võib selleks panga abi kasutada, neil on koostööd notaribüroodega, aga võib ka nii, et lepite müüjaga kokku ja teatate ajast pangale, et panga esindaja kohale oskaks tulla.
Omafinantseeringu osas lepite omavahel müüjaga – kas maksate otse või kasutate notari deposiiti.
Laenuleping allkirjastatakse enne notarit, selle korraldab pank. Notaris kinnitab panga esindaja, et ostjal on laenuleping olemas ja kohe peale tehingu tegemist kantakse laenusumma kuhu vaja (müüjale, vahel osa maaklerile vm nii nagu ise kokku lepite)
Pangale ei pea mingit kinnitust esitama kokkuleppest müüjaga. Pank ei kaota midagi kui tehing ära jääb (siis laenulepingut ei jõustata), ise pead kindel olema

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 12:57; 28.06 20:56; 29.06 18:10; 29.06 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tea kas mõni uksed/aknad ka kaasa on võtnud, ega neid ka lepingus eraldi üles loetud ole (vist)?

Meil oli ostu ajal kortermaja renoveerimine pooleli ja ees akende vahetus. Müüja soovis vanad aknad endale saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitavalt kilekotis ja ämma kaudu

Ma müüsin mõned aastad tagasi väikelinna korteri ja ostja maksis mulle notari juures sularahas.

Tänapäeval rahapesuskandaalide valguses pead suutma notarile tõestada, kust selle raha said.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma müüsin mõned aastad tagasi väikelinna korteri ja ostja maksis mulle notari juures sularahas.

Notar kontrollis ka, et valeraha ei ole või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 00:23; 29.06 18:02; 29.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[Kustutasin enda poolt avaldatud eksliku info]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 12:57; 28.06 20:56; 29.06 18:10; 29.06 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa kommid kui asja ei jaga
https://www.notar.ee/12848

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 00:23; 29.06 18:02; 29.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa kommid kui asja ei jaga

https://www.notar.ee/12848

Vaat kus lops, aitäh!
Arvasin tõesti et see kehtib ainult pankadele. Vabandan valeinfo jagamise eest, kustutan selle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 12:57; 28.06 20:56; 29.06 18:10; 29.06 20:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.