Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteri ostul hindamisakt

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Korteri ostul hindamisakt

Postitas:
Kägu

Kas müüjatel on see üldiselt endal olemas või pean ise tellima, kui sobiva korteri leian?
Ja kui korter hinnatakse müügihinnast madalamaks ja seoses sellega laenu ei anta, siis peaks järgmise korteriga sama tegema, kuni leian müügi ja hindamisaktiga sobiva hinnaga korteri?

Kas hindamisaktis olev hind võib olla müügihinnast 20% madalam, kui mul on sissemakseks sularaha see 20%?

Tulevane korteriostja

Please wait...
Postitas:
Kägu

müüjal enamasti pole seda akti, tal pole seda ju vajagi.
Aga jah, ikka ise tegeled kuni sobiva leiad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas müüjatel on see üldiselt endal olemas või pean ise tellima, kui sobiva korteri leian?
Ja kui korter hinnatakse müügihinnast madalamaks ja seoses sellega laenu ei anta, siis peaks järgmise korteriga sama tegema, kuni leian müügi ja hindamisaktiga sobiva hinnaga korteri?

Kas hindamisaktis olev hind võib olla müügihinnast 20% madalam, kui mul on sissemakseks sularaha see 20%?

Kui hindamisakti hind on ostuhinnast 20% odavam, siis peab sul kokku olema juba 40% omafinantseeringut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, hindamine käib nii, et sina maksad hindajale raha ja kui ta kohale tuleb, siis ta küsib: mis hinnale akti vaja on? Ja siis teeb täpselt sellele hinnale, milles oled müüjaga kokku leppinud.

Või sa arvasid, et hindamisega hinnatakse päriselt korteri väärtust? :)) See on lihtsalt (järjekordne) viis, kuidas maaklerid sinult raha välja pumpavad, muud mitte midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, hindamine käib nii, et sina maksad hindajale raha ja kui ta kohale tuleb, siis ta küsib: mis hinnale akti vaja on? Ja siis teeb täpselt sellele hinnale, milles oled müüjaga kokku leppinud.

Või sa arvasid, et hindamisega hinnatakse päriselt korteri väärtust? :)) See on lihtsalt (järjekordne) viis, kuidas maaklerid sinult raha välja pumpavad, muud mitte midagi.

1. maaklerid ei tee hindamist
2. hindamisi auditeeritakse. Mis sa arvad, miks peaks keegi oma kutsega riskima?
3. hindaja ei käi ostjaga objektil kauplemas, ostjat sinna ülevaatuse ajaks ei kutsutagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

1. maaklerid ei tee hindamist

2. hindamisi auditeeritakse. Mis sa arvad, miks peaks keegi oma kutsega riskima?

3. hindaja ei käi ostjaga objektil kauplemas, ostjat sinna ülevaatuse ajaks ei kutsutagi

Olen korterit ostnud ja protsessiga kursis. Küsiti, mis summaga ostuks läheb ja sendi pealt sellele väärtusele aktid ka sain.

Mingi maaklerlane see hindaja igatahes oli. Jah, ma seda pole väitnudki, et kõik maaklerid hindajad on. Paraku on kvalifikatsioon lihtsalt moe pärast antav. Reaalsuses mingit erapooletut hindamist ei toimu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paljud maaklerid teevad hindamist, aga pangale sobivad vaid teatud kvalifikatsiooniga hindajate aktid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui müügihind on konkreetse objekti loogiliselt ootuspärasest hinnast väga oluliselt erinev, siis ilmselt seda summat hindamisakti korraldada ei anna. Aga väiksemas piiris seal ikka loomingulisuseks ruumi on. Ma just tänavu suvel ostsin ja müüsin korterit. Ma ise jah hindamise juures ei käinud, aga mõlemal juhul korraldas maakler hindamise ja käis koos hindajaga korterit vaatamas ning mõlemal juhul tuli hindamisakti hinnaks TÄPSELT kokkulepitud müügihind. No kui tõenäoline see ikka päris juhuslikult oleks olnud? Eriti kuna minu müüdud korterile oli enne korteri müükipanekut kaks mainekat kinnisvarabürood oma hindajatega (kelle ametlikult vormistatud hindamisakt oleks sobinud igale pangale) andnud tegelikust hilisemast müügihinnast 5000 — 10 000 € võrra madalama hinnaprognoosi. Aga tegu oli üsna unikaalse korteriga, nii et juba paari päevaga oli kallima hinnaga mitu soovijat, ju see viimane, ametlik hindaja seda ikka arvesse võttis. Mõlemal juhul oli tegemist tuntud ja tunnustatud firmast hindajaga (erinevad firmad) ning maaklerid veel omakorda kolmandast ja neljandast tuntud kinnisvarafirmast. Seega mina isiklikult küll ei usu, et see hindamine nüüd NIIII hirmus sõltumatu oleks müügiprotsessi kulgemisest. Laias laastus adekvaatne hinnang muidugi antakse, aga natuke siia-sinna annab neid koefitsiente vastavalt vajadusele nihutada ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müüja helesinisest unistusest oluliselt madalamat hinda näitav akt on SUUREPÄRANE võimalus hinda alla kaubelda või siis ise järele mõelda, kas müüja mitte mingit kuldkala ei ürita õngitseda. Hindaja ikka päris lambi pealt seda hinnangut ei anna.

Olen ka mina üritanud müüa korterit 20% turuhinnast kõrgemalt, et äkki mõni läheb haneks (paraku aasta jooksul ei läinud keegi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt ikka tellib hindamisakti ostja. Eks see veidi lotomäng ole, tuleb ise ka eeltööd teha, mis selles piirkonnas kinnisvara hindadega toimub ja kas küsitav ruutmeetri hind on enam-vähem õiglane võrreldes ümbruskonna hindadega. Kui hindamisakt tuleb liiga madal, siis ongi kolm varianti. Kas üritada müüjaga kokkuleppele saada, maksta suurem omaosalus või loobuda. Hindamisaktile kulutatud raha muidugi tagasi ei saa.
Veidi ikka saavad hindajad hinda siia-sinna kalludada, kuid mitte väga oluliselt. Ju siis oligi siinsete näidete puhul enam-vähem õiglast hinda küsitud. Ikka tuleb arvesse võtta keskmist ruutmeetri hinda selles piirkonnas, kinnisvara seisukorda jms. Nii ikka ei saa päris, et keskmine ruutmeetri hind selles piirkonnas on näiteks 1000€ ja sinu kehvas seisus kinnisvara hinnatakse poole kõrgemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hindamisakti tuleb madalam kui hind, siis üldiselt müüjad kohandavad ka oma hinda (eriti kuu kiire müügiga).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina otsin tuttavalt korteri. Ise tellisin hindamise ja hindaja ei teadnud, mis hinnaga seda mulle müüa taheti. Tulemus tuli odavam kui ostja küsis. Kuna ostja polnud nõus alla võtma, sest oli omal ajal ostnud kallimalt, siis paraku võta või jäta olukord. Tuli leppida kallima hinnaga, sest korter ja asukoht meeldis. Pank veits uuris, kas tõesti alla ei saa, aga sain oma laenu kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina otsin tuttavalt korteri. Ise tellisin hindamise ja hindaja ei teadnud, mis hinnaga seda mulle müüa taheti. Tulemus tuli odavam kui ostja küsis. Kuna ostja polnud nõus alla võtma, sest oli omal ajal ostnud kallimalt, siis paraku võta või jäta olukord. Tuli leppida kallima hinnaga, sest korter ja asukoht meeldis. Pank veits uuris, kas tõesti alla ei saa, aga sain oma laenu kätte.

sul ostjad/müüjad sassis?

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteri ostul hindamisakt