Esileht Kodunurk Korteri remont – kas teha wc ja vannituba kokku?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Korteri remont – kas teha wc ja vannituba kokku?

Postitas:

Tere, 3 toalises korteris vaja teha põhjalik remont. Kuna wc ja vannituba ka vaja kõik uuesti teha, siis mõtlen siin, et kas võtta see veel suuremalt ette ja teha need kaks ruumi üheks, ehk siis ehitada wc ja vannituba kokku?
Praegu wc nii kitsas (0,8×1,7 ehk 1,1m2) ja vannitoas (1,5×1,45 ehk 2,1m2) eriti ruumi ei ole, et siis vbl kokku ehitades rohkem ruumi ja mahub ka pesumasin sinna. Praegu isegi kaalun pesumasina panekut esikusse..
Praegu vanniotas vana vann, mis plaanis välja vahetada dushinurga vastu – tegelikult siis ainult kaarjate dushiuste vastu, mis siis kui ei kasuta saab nurka kokku lükata. Kas selline idee on OK, või leiate miinuseid ja kui, siis mis need oleks..?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 13:31; 17.07 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui palju teil neid kasutajaid on. Kui olete kahe-kolmekesi, siis ehitaksin kokku. Need nõukaaja tüüpvannitoad on jube väikesed, mitte midagi sinna ei mahu. Väike WC mind ei häiri, kui potile istuma mahub.

Dušinurga teeksin kindlasti klaasist lükatava seinaga, see hoiab ruumi kokku. Võimalus panna ka eraldi dušinurk, aga minu arust on seda palju kehvem koristada ja koledam näeb välja ka. Kui ise korterit renoveerisime, siis panimegi selle lükatava ukse, muidu poleks pesumasin ära mahtunud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:48; 18.07 11:59; 21.07 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka väike vannituba. Ühes seinas vann, ühes pesumasin ja ühes peegel ja pisike kapp. Pesumasin on isegi natuke ukse ees, aga pisike vannitoaga pole muud moodi võimalik, sest kuhugi mujale meil pesumasin ei mahuks.
Kokku wc-ga ehitada ei soovi, sest peres 5 liiget ja paratamatult on vaja wc-d kasutada ka siis kui keegi pesemas on.
Elaksin üksi või kahekesti, siis teeksin vannitoa ja WC kokku.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres siis 4 inimest. Arvasin ise ka, et see wc kasutus oleks probleemiks.. jäätan need siis tulevikus ka eraldi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 13:31; 17.07 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on vann ja wc koos, ruum on üsna suur, siis on okei.

Kui on dušinurk ja wc koos, siis ei ole üldse okei, olenemata sellest kui mitu inimest seda kasutab. Dušinurgaga, isegi kui seal on uksed ees, läheb väikses pesemisruumis väga märjaks, vetsupaber nätsuks, veepritsmed maas (ja potil)… Kui on väike ruum, siis pigem just eraldi teha, mitte kokku uhada.

Pesumasina võid ju küll esikusse paigutada, selle puhul ei ole oluline, et see just duširuumis oleks. Minul on pesumasin näiteks sahvris. Üleval riiulitel hoian moosi 😀

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil juhul ei ehitaks kokku, mulle ei ole selline ruumide ühendamine kunagi meeldinud. Kui vannituba on kitsas millegi jaoks, siis tuleb lihtsalt muu variant selle jaoks leida. Mulle ei meeldi ka need avatud köögi lahendused, kõik ruumid peaksid omaette olema.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ehitaksin kokku. Toon näite: käisin hiljuti sugulaste juures külas ning oli vaja tampooni vahetada. WC ja vannituba olid eraldi ja WC-s prügikasti ei olnud, tampoone aga potist alla lasta ei tohiks. Kasutan ilma aplikaatorita tampoone, mis tähendab, et uue paigaldamisel sai näpp veriseks. Pühkisin seda siis paberiga, kerisin kasutatud tampooni teise paberi sisse ja läksin vannituppa, et käsi pesta. Ka seal ei olnud prügikasti, nii et pidin minema mustade kätega korteri teise otsa kööki, et praht ära visata. Ja siis jälle tagasi vannituppa, et käed lõpuks puhtaks pesta.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ehitaksin kokku. Toon näite: käisin hiljuti sugulaste juures külas ning oli vaja tampooni vahetada. WC ja vannituba olid eraldi ja WC-s prügikasti ei olnud, tampoone aga potist alla lasta ei tohiks. Kasutan ilma aplikaatorita tampoone, mis tähendab, et uue paigaldamisel sai näpp veriseks. Pühkisin seda siis paberiga, kerisin kasutatud tampooni teise paberi sisse ja läksin vannituppa, et käsi pesta. Ka seal ei olnud prügikasti, nii et pidin minema mustade kätega korteri teise otsa kööki, et praht ära visata. Ja siis jälle tagasi vannituppa, et käed lõpuks puhtaks pesta.

sel juhul võiks ju wc-sse prügikasti panna ja väikese käsiduši paigaldada?

kui wc-vannituba on koos ja keegi on nr.2 teinud, siis vajab ruum mõnda aega ventileerimist, kuni õhk jälle puhas on. oma vanamehe “roosinupukeste” haisu sees ma küll hambaid pesta ei tahaks.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitasime kokku.Nõuka aegne korter maja kus wc oli väike ja vannituba veel väiksem. Praegu on ruumi piisavalt.Vannitoas dushinurk,pott,kraanikauss,pesumasin ja väike nurk moppidele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vana 4-toaline korter ja 5 pereliiget. Samuti remont käsil. WC ja vannituba jäävad eraldi, sest teisiti ei kujutaks ette. WC on nii suur, et õnnestus sisse panna ka pisikese kraanikausikapi ja käsiduši. Viimast tahtsin just mina. Aga peab tunnistama, et prügiämbrit meil küll WCs pole. Pole kunagi olnudki üheski elamises. Mina näiteks tampoone ei kasuta ja mul polekski sinna midagi panna. Kasutatud sidemed keeran ümbriskile sisse ja viskan köögis olevasse prügikasti.
Vannituba on meil ka imepisike. Hetkel seal 90x90cm nurgavanni moodi asi eelmistest elanikest ja pealtlaetav vana pesumasin. Aga kuna mina tahan eestlaetavat pesumasinat ja sinna peale veel ka kuivati, siis tuleb nurka 70×90 dušialus. Siis mahuvad masinad selle kõrvale ära ja teises seinas on kraanikauss koos kapiga. Seinal on veel 80L boiler ja selle kõrval ka uss. Kuna maja pidi renoveerimisele minema, siis meil remont seiskus. Vannitoas pole midagi mõtet teha, sest tõenäoliselt radikad vahetatakse välja ja see boiler kaob üldse ära.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 23:10; 18.07 15:04; 21.07 19:56; 22.07 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätaks wc eraldi ja vaataks, kas väljalõhutava vanni arvelt niipalju ruumi ei saa, et pesumasin mahutada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on esimesel korruse WC eraldi ja teisel WC ja vannituba koos. Ja meil tuleb vetsuhaisu pärast lastel ütlemist, sest see laps, kes tavaliselt esimesena läheb hambaid pesema, istub ka poti peale häda nr 2 ajama ja teine siis teeb skandaali, et vannituba haiseb ja tema peab nüüd pesemata hammastega kooli/magama minema. Korteris ei ehitaks mingil juhul vannituba ja WCd kokku.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna wc ja vannituba ka vaja kõik uuesti teha, siis mõtlen siin, et kas võtta see veel suuremalt ette ja teha need kaks ruumi üheks, ehk siis ehitada wc ja vannituba kokku?

Kui maja on väljast renoveeritud, k.a. uus ventilatsioonisüsteem paigaldatud, siis võib muidugi kokku ehitada.
On rohkem ruumi ja avaram.

Kui on endiselt vana sundvent, siis pole see nii hea mõte, sest erinevate kasutuskordade vahele tuleb mingi puhveraeg jätta, kuniks õhk selgineb.
Korraliku sundventilatsiooniga veab nii niiskuse kui halvad lõhnad paari minutiga ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 06:36; 18.07 10:19; 18.07 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluski ei ehitaks kokku! Tahad vanni lõõgastuma minna ja pead seda tegema eelmise kasutaja paksus s***haisupilves????, iiiiiu! ????

Edit: või duši all (teemaalgataja plaanib vanni välja visata), vahet pole – pole just värskendav pesemiskogemus.

Ja enne vanni välja viskamist küsiks kõigilt pereliikmetelt üle, kas nad sellega üldse nõus on. Kui keegi minu vanni välja viskaks, ma ei räägiks ka enam nende inimestega kuni mulle mu vann on tagasi toodud!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on vann ja wc koos, ruum on üsna suur, siis on okei.

Kui on dušinurk ja wc koos, siis ei ole üldse okei, olenemata sellest kui mitu inimest seda kasutab. Dušinurgaga, isegi kui seal on uksed ees, läheb väikses pesemisruumis väga märjaks, vetsupaber nätsuks, veepritsmed maas (ja potil)… Kui on väike ruum, siis pigem just eraldi teha, mitte kokku uhada.

Pesumasina võid ju küll esikusse paigutada, selle puhul ei ole oluline, et see just duširuumis oleks. Minul on pesumasin näiteks sahvris. Üleval riiulitel hoian moosi ????

Sellest loogikast ma küll aru ei saa. Ka vanniga läheb niiskeks, sest sisi käiakse dušši all lihtsal tvannis. Ja pritsmete vastu aitab kardin/uksed jne. ma ei tea, mis imelikes vannitubades sa oled käinud, aga pole veel kusagil näinud nätsuvat vetsupaberit 😀 Ehk ei oska sa õigesti kasutada uksi/kardinat?

Mina annaks mõtte hoopis mõelda duššikardinatele ja nurga-kraanikausile. Nii ehk saad teha ka pesumasinale ruumi? Kardin lihtsalt ei ole nii jäik ja ei ole probleem, kui on vastu pesumasinat. Pealtlaetavad masinad on mõõtmetelt väiksemad. Kui oled harjunud pesumasina peal asju hoidma, siis ruumi saab juurde tekitada ka seinariiulitega.

Kui ma mõtlen, et sul on vannitoas vann ja vahetad selle nurga vastu – teoorias peaks ju siis pesumasin mahtuma ülejäänud vanni kohale, kui just megaväike vann pole.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 10:03; 18.07 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ehitaksin kokku. Toon näite: käisin hiljuti sugulaste juures külas ning oli vaja tampooni vahetada. WC ja vannituba olid eraldi ja WC-s prügikasti ei olnud, tampoone aga potist alla lasta ei tohiks. Kasutan ilma aplikaatorita tampoone, mis tähendab, et uue paigaldamisel sai näpp veriseks. Pühkisin seda siis paberiga, kerisin kasutatud tampooni teise paberi sisse ja läksin vannituppa, et käsi pesta. Ka seal ei olnud prügikasti, nii et pidin minema mustade kätega korteri teise otsa kööki, et praht ära visata. Ja siis jälle tagasi vannituppa, et käed lõpuks puhtaks pesta.

Järgmiseks korraks paar nippi: Pese enne käed vannitoas ja siis mine kööki prahti viskama
Viska praht kööki ja pese köögis käed 😀

Aga mis siis teed, kui oled kuskil väliüritusel ja on ainult kuivkäimla? Käidki veriste kätega ringi?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 10:03; 18.07 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pritsmete vastu aitab kardin/uksed jne. ma ei tea, mis imelikes vannitubades sa oled käinud, aga pole veel kusagil näinud nätsuvat vetsupaberit ????

See juhtub siis, kui vannitoas (+ WC-s) puudub ventilatsioon täielikult ning puudub ka mingi lisaküttekeha. (kas siis põrandaküte või nn. uss)

Aga see on, jah, imelik, et ta oma viletsaid elutingimusi siin kõva häälega reklaamib.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 06:36; 18.07 10:19; 18.07 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vannikardinat ei paneks ise ealeski, seda põhjusel, et läheb suht kiirelt koledaks ning duši all seistes kipub see kardin ihu vastu kleepuma, eriti, kui ruumi on vähe. Klaassein on ka kenam kui kardin.

Sellest s..ahaisu halast ei saa aru. On ju olemas vahendid, millega see hais likvideerida. Kui venti ei saa mingil põhjusel panna, siis pange vannituppa lõhnaküünal, värskendaja või tikud. Haisu saab nii mõne minuti jooksul likvideeritud.

Ja üks prügikast võiks ikka igas WCs/vannitoas olemas olla, see on elementaarne. Isegi kui ise ei kasuta, siis hoiab see külaliste jaoks nii mõnegi kohmetu momendi ära.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:48; 18.07 11:59; 21.07 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitasin kokku, lasin veel välja lõhkuda ka nö sisemise karbi, et saaks suurem ruum. Nüüd on siis ukeste paremal wc pott, otse kraanikauss ja uksest vasakule jääb pesumasin ja kaldega põrand ning dushikardin. Nii on avaram ja mõnusam, ei ole klaase mida pesta, mingeid raame, mis mustust koguvad. Üks ja sama kardin olnud ees juba 5 aastat (paar korda pesumasinas käinud) ei mingit hallitust, veepritsmeid. Mina olen rahul. Võib-olla paar korda on olnud mõte, et oleks pidanud eraldi jätma aga see on ka kõik. Mida vähem igasugu seinu, raame ja klaase seda avaram ja suurem tundub.
Ise tagantjärgi panekski pesumasina esikusse, vannitoa uksetaha. UK-s näiteks on keelatud pesumasinat hoida märjas ruumis, meil võiks sama olla. Turvalisem kuidagi.

Kui selle seesmise karbi saaks ka välja lõhkuda ja selle arvelt tava tualeti surendada siis teeks ka ehk eraldi aga siis kindlasti kraanikausi ka wc-sse.

Põhimõttelislet midagi sellist aga ruumi on tunduvalt rohkem ja heledad plaadid annavad ka avarust
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHh9A-gg0ydza3ue80A-jwRuoo0P4V4LYtTnTVcashMyMRej_Hww

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ikka aru, kuidas te neid pesumasinaid esikusse panete. Siis peab ju kõik segi lõhkuma ja hakkama kanalisatsioonitorusid ja veetorusid vedama. Kuivatiga teine asi. Meil ka hetkel kuivati esikus. Samas meil kahe magamistoa vahele tehtud väike esik, sest algselt olid laste toad läbikäidavad. Nüüd eraldi. Aga päris esikud on veneaegsetes majades küll nii imepisikesed, et sinna ei mahu mingeid masinaid. Hea, kui on nurk välisriiete ja jalanõude jaoks.
Keegi siin ütles, et klaasist dušisein parem. Jah, jätab kindlasti moodsama mulje, aga tegelikult kardin hoopis mugavam. Lihtne pesumasinasse panna ja puhtaks pesta. Sedagi ei pea eriti tihti tegema. Pepu külge kleepub siis, kui dušialus liiga väike. Lisaks ei maksa kardin suurt midagi ja vaheta välja kasvõi iga aasta. Kui muidu seinad ühetoonilised, siis kardinaga saab värve sisse tuua. Aga eks igal ühel oma maitse. Suuremasse vannituppa paneks ka võib-olla klaasist dušiseinad. Meie pisikesse vannituppa jääb kardin.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 23:10; 18.07 15:04; 21.07 19:56; 22.07 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lihtsalt peab hügieenilistel põhjustel WC-s olema kraanikauss. Kui see ei mahu, ehitaksin kokku. Investeerida tuleb korralikku ventilatsiooni, siis pole seda haisuprobleemi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

kui me kunagi oma 3-toalist renoveerisime, siis ehitasime kokku + lisasime ka ühe (mõtetu) koridori WC/vannitoale. Sai avar ruum, mahtus nii vann kui pesumasin lahedalt.
Kui esikusse mahub pesumasin, äkki tasub osa esikut vannitoale lisada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 4 liikmeline pere ja korterit renoveerides oli kindel nõue, et eraldi peavad olema. Lapsed suure vanusevahega ja ei jaksa mina seda kisa kuulata, kui teismeline on pesemas ja väiksem uksetaga kisab.
WC on umbes 90×150 cm, piklik vorst. Pott tagumises seinas, viisime võimalikult seina äärde. Ukse kõrvale mahus kenasti üks kitsamat sorti kraanikauss koos kapikesega. Nurgas väike prügikast.
Vannituba on 160×230. Ukse nihutasime seina keskelt serva, nii saime sobiva ruumi pesumaisna ja kuivati torni jaoks. Vanni viskasime välja, terve ruum on plaaditud ja duššinurk on trapiga. Mulle klaasseinu ei meeldi nühkida, valisime kardina. Pesen piisavalt tihti, vajadusel ostan uue. Lisaks on vannitoas veel kraanikauss kapiga, pesukorv ja riiul käterätikute ning kosmeetika jne jaoks. Pesemisasjadele freesis abikaasa seintesse nišid, nii ei läinud duššialune ruum mingite tobedate riiulite peale raisku.
Olen väga rahul ruumipaigutusega ja ei teeks midagi teisiti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid ka umbes sama suured kui teemaalgatajal, WC osa vist kitsamgi, sest sinna tuli selg ees minna… Ehitasime kokku, ja sama on ka kõik teised majaelanikud teinud, kes on renoveerimise ette võtnud.

Nüüd on ruumi täiesti piisavalt. Dushinurgal on kokkuklapitavad kumerad klaasseinad. Oleme neljakesi, see probleem muidugi on, et aegajalt tekivad väikesed konfliktid, kui keegi pikalt dushi all on. Haisu- ja niiskuseprobleemi vastu aitab see, et meil on aknad. Ilma akendeta vannitoas on asi ilmselt vähem lõbus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haisu- ja niiskuseprobleemi vastu aitab see, et meil on aknad. Ilma akendeta vannitoas on asi ilmselt vähem lõbus.

Eks teil on talvel samuti suht lõbus?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 06:36; 18.07 10:19; 18.07 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

külalise tampooni-probleemi pärast ei hakka keegi seinu mahavõtma. Kui on lapsed, siis ei tule kõne alla ühine WC ja vannituba. Meil on nii, kuid on ka veel eraldi WC (oma majast on jutt) ning ikka on nii, et pikutad vannis – siis keegi kisub ust ja nõuab WC. Siis käsingi joosta 1 korruse WC’sse. Isegi, kui võtan dušši, siis pärast pikelt kuivatan, kreemitan jne – ei ole teab mis lust, kui keegi samas ruumis kusta soristaks.
Eraldi WC on ka väike kraanikauss.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

külalise tampooni-probleemi pärast ei hakka keegi seinu mahavõtma

Külalise pärast ei peagi seina maha võtma, piisab prügikastist. Seina mahavõtmine antud teemas on pigem ruumipuudusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 13:48; 18.07 11:59; 21.07 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

külalise tampooni-probleemi pärast ei hakka keegi seinu mahavõtma. Kui on lapsed, siis ei tule kõne alla ühine WC ja vannituba. Meil on nii, kuid on ka veel eraldi WC (oma majast on jutt) ning ikka on nii, et pikutad vannis – siis keegi kisub ust ja nõuab WC. Siis käsingi joosta 1 korruse WC’sse. Isegi, kui võtan dušši, siis pärast pikelt kuivatan, kreemitan jne – ei ole teab mis lust, kui keegi samas ruumis kusta soristaks.

Eraldi WC on ka väike kraanikauss.

Võtan dušši? Inglise keele toortõlge. Eesti keeles öeldakse “käin duši all”.
Väike kraanikauss on ka WC? Sinna ka lastakse?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ehitaksin kokku. Toon näite: käisin hiljuti sugulaste juures külas ning oli vaja tampooni vahetada. WC ja vannituba olid eraldi ja WC-s prügikasti ei olnud, tampoone aga potist alla lasta ei tohiks. Kasutan ilma aplikaatorita tampoone, mis tähendab, et uue paigaldamisel sai näpp veriseks. Pühkisin seda siis paberiga, kerisin kasutatud tampooni teise paberi sisse ja läksin vannituppa, et käsi pesta. Ka seal ei olnud prügikasti, nii et pidin minema mustade kätega korteri teise otsa kööki, et praht ära visata. Ja siis jälle tagasi vannituppa, et käed lõpuks puhtaks pesta.

Kas köögis käsi pesta ei saanud?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi ei taha mõeldagi, et kui on plaan pessu minna, siis jooksen kõige pealt vetsu, siis tõmban jälle püksid jalga ja siis alles vannituppa.

Enamasti korterites on WC ja vannituba kõrvuti. Miks neid pükse uuesti jalga paned? Sul külalised pidevalt külas? Mina käin küll päris tihti alasti toas. Mis probleem on esikus ühest ruumist teise lipata paljalt?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 23:10; 18.07 15:04; 21.07 19:56; 22.07 23:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Kodunurk Korteri remont – kas teha wc ja vannituba kokku?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.