Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri üürile andmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Korteri üürile andmine

Postitas:

Kui probleemne võib olla korteri üürileandmine Tallinnas juhul kui ise ei ela igapäevaselt Tallinnas ega ka lähiümbruses mitte?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.08 23:11; 23.08 01:51; 24.08 11:01; 25.08 19:22; 07.09 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üürilisena oleks pigem häiritud, kui korteriomanik iga päev külas käiks?

Edit: ma ei saa ka aru, mis on minu kommentaaris ebasobivat.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 00:19; 23.08 21:56;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui probleemne võib olla korteri üürileandmine Tallinnas juhul kui ise ei ela igapäevaselt Tallinnas ega ka lähiümbruses mitte?

Ma ei tea, ma küll elan Tallinnas, kuid kahes oma üürile antud korteris ei ole kordagi käinud alates 2004, kui viimased üürilised sisse kolisid. Teistes ei käi samuti mitte kunagi, kui inimesed sees. Kui midagi vaja parandada, siis saadan inimese või palkavad üürnikud inimese ja ostavad vajalikud asjad, mille kinni maksan.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 01:11; 23.08 20:50; 24.08 13:09; 27.08 21:20; 07.09 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üürilisena oleks pigem häiritud, kui korteriomanik iga päev külas käiks?

Ma ei pea silmas iga päev külas käimist. Pole kuulnud ka sellest, et omanik üürilistel iga päev külas käiks.
Pean silmas midagi mille peale ei oska tulla hoobilt.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.08 23:11; 23.08 01:51; 24.08 11:01; 25.08 19:22; 07.09 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üürilisena oleks pigem häiritud, kui korteriomanik iga päev külas käiks?

Ma ei pea silmas iga päev külas käimist. Pole kuulnud ka sellest, et omanik üürilistel iga päev külas käiks.

Pean silmas midagi mille peale ei oska tulla hoobilt.

Aga siis nii sõnastagi oma küsimus, et kas kellelgi on kogemusi korteri väljaüürimisega Tallinnas, elades ise teises linnas ja millega peaks arvestama. 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe küll mingit sellist asja, miks sa peaksid üürileantava korteriga samas linnas või selle korteri läheduses elama. Mina olen Tallinnas üürinud sellist korterit, mille omanik elas Soomes, st lausa teises riigis.

Tollel korteriomanikul oli Tallinnas üks mingi tuttav meistrimees, kellel olid igaksjuhuks ka tagavaravõtmed. Mingi Mihhail vms. See Mihhail käis kord aastas seadistamas gaasiboilerit, aga kui oleks olnud mingi lekkiv toru vms, siis esimesena oleks tulnud helistada Mihhailile, ja siis see oleks edasi vaadanud, et kas saab ise korda või kutsub kellegi. Kui pesumasinal oli rike, siis sain khe soovituse, et kutsuda parandaja. Maksin remondi kinni, pärast omanik arvestas selle summa üürirahast maha.

Tänapäeval on ju nii lihtne sidet pidada, e-mail, helistamine, saab isegi video saata kui mingit probleemi sõnadega kirjeldada ei oska.

Tavalised jamad, mis üürnikul võivad tekkida on: 1. võtmed kaovad ära, 2. mingi korteris juba eelnevalt olnud kodumasin streigib, 3. korteris on mingi objekt, mis vajab teatud aja tagant regulaarset hooldust (a la gaasiboiler, kamin/korstnapühkija, kliimaseadme puhastamine vms). Aga miski nendest asjadest ei ole ilmtingimata selline, et omanik peaks kohe sekundiga peale lendama. ja need regulaarsed hooldused ei toimu ju ka igakuiselt, pigem niisugune kord aastas teema, mille puhul ka omanik ei pea kõrval passima, kui ta seda toimingut just ise läbi ei vii.

Kui sul on korter üürile antud, siis pead nagunii ette teatama oma tulekust, kui sul on vaja seal midagi vaadata või teha. Mina tolle soomlasega suhtlesin ainult meili teel ja kolme aasta vältel ei käinud ta ise kordagi kohal. Mihhaili ma mõne korra ikka nägin 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on mugavam, kui elad ise lähemal. Odavam ka ilmselt, eriti kui sul pole kedagi, kes lihtsalt väikese probleemi korral abis käiks. Probleemid, mille puhul oleme üürnikul abiks käinud:
1. Interneti ühendus kadus, tegelikult oli mingi pisike jama, mille mu mees ise oskas ära lahendada.
2. Pesumasina pump läks katki, toimetasime ise parandusse ja tagasi
3. Köögikraani toru lekkis, selle tegi ka mu mees ise korda.

Muidugi on võimalik kõik nö teenustena sisse osta. Uus pesumasin selle asemel, et vana ära parandada, IT-mees ja torumees kuskilt tellida jne.

Lisaks on veel KÜ koosolekud, kus me omanikena osaleme.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 10:22; 23.08 18:38; 24.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kuni üürnik sees ja kõik hästi, pole loomulikult korterisse asja.
Meie peres on 2 üürile antud korterit, 1 Tallinnas, teine 50km eemal. Ja on ikka tüütu küll üürnike vahetusel korteri üle andmine, parenduste tegemine ja uutele kanditaatidele korteri näitamine, kui selleks pead ca 5x korda maale sõitma. Loomulikult on võimalik kõik teenus sisse osta, suuremate remonttöödega me seda teemegi, aga mingite pisitööde puhul pole see mõistlik. Ja tulevase üürniku tahaks ikka ise üle vaadata.
Tallinna korteriga aga on nt meil juhtunud, et üürnik jääb võlgu, kaob ära ja telefonile ei vasta. Siis käisime algul maja juures passimas ja hiljem pidime korduvalt kohapeal käima kemplemas, et ta välja läheks. Aa, see on ka muidugi täiesti tavaline, et üürnik hunniku mööblit ja asju sisse jätab, mida meil siis vaja välja tassida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb täitsa üürnikust ja ka üürile antavast korterist. Kui sul on korter korras ja üürnik ka heaperemehelik, siis suure tõenäosusega sul seal väga tihti midagi katki või rikki ei lähe. Kui aga annad sellise korteri, kus seadmed on viimase vindi peal või juba poolenisti läbi, siis on tõenäolisem, et üürniku kasutuses need ka otsad annavad. Mul on tuttavate seas kogemust mõlema variandiga – sõbranna üüris sellist korterit, kus järjest läksid läbi pesumasin, pliit ja külmkapp ja need olid ka nähtavalt päevi näinud seadmed. Sama sõbranna üüris uuema korteri ja ei olnud mingit muret. Tema ise vägagi hoiab võõraid asju ja ei olnud esimese korteri asjade katki minemises süüdi.

Meil endal on olnud väga tublisid üürnikke, kes on teada andnud, et midagi on katki ja küsinud, kas teevad ise korda ja ka korralikult korda teinud ja samas on olnud ka sellised üürnikud (neiu ja noormees), kes isegi lambipirni vahetamisega ise hakkama ei saanud, vaid andsid teada, et lambipirn on katki ja elasid pimedas, kuni me vahetama läksime.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 13:10; 23.08 21:42; 23.08 22:46; 30.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus pesumasin selle asemel, et vana ära parandada,

Saad ju tellida remondimehe ka pesumasina jaoks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus pesumasin selle asemel, et vana ära parandada,

Saad ju tellida remondimehe ka pesumasina jaoks.

Loomulikult saab, aga need remondimehed, kes nö väljasõite teevad, neil millegipärast pikad järjekorrad, lisaks alati ei taha nad hakata masinat kohapeal lahti lammutama. Neil paaril korral, kui olen pidanud rikkiläinud kodumasinatega tegelema, on alati palutud masin töökotta toimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 10:22; 23.08 18:38; 24.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, see on ka muidugi täiesti tavaline, et üürnik hunniku mööblit ja asju sisse jätab, mida meil siis vaja välja tassida.

Ja miks te seda tagatisrahast maha ei arvesta? Tasuta kolite neid asju?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 01:11; 23.08 20:50; 24.08 13:09; 27.08 21:20; 07.09 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha kulub rohkem, sest ise ei saa minna asju üle vaatama. Üürnikud on reeglina nii umbluud, et kõige lihtsamaidki asju tehtud ei saa. Näited elust – Orase kraanil (kõik osad vahetatavad) on üks keere natuke lahti ja vahelt siriseb vett. Elad kohapeal, käid vaatad ise üle, keerad kinni, ei maksa midagi (peale oma aja). Elad kaugel – tellid meistrimehe ja maksad selle eest, et ta kohale läheks ja tõdeks, et lumehelbeke ei oska kraani kinni keerata. Järgmine näide – üürnik kurdab, et pime, vool läks ära. Kohapeal selgub, et korgid välja löönud, sest pani järgi mingi imemasina, mis ilmselt katki oli ja tekkis lühis. Mitu korda on löönud üürnik pauguga ukse sneprisse ja avastanud siis, et tal pole võtmeid kaasas. Mõni ei saa lambipirni vahetatud, istubki pimedas, mõni boileri süütepatareisid, istub külma veega. Mõni kinnitab katlakivist halli ja täiesti umbeläinud segistit leukoplastiga, selmet katlakivist puhastada jne. Ma võiks lõputult näiteid tuua sellest, kuidas üürnik eeldab, et üürikorter on tema kodu ja keegi sinna minna ei või, aga omanik käigu ülepäeva teenendamas ja juhendamas, kuidas elada.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 20:50; 25.08 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võiks lõputult näiteid tuua sellest, kuidas üürnik eeldab, et üürikorter on tema kodu ja keegi sinna minna ei või, aga omanik käigu ülepäeva teenendamas ja juhendamas, kuidas elada.

Pikaajalise üürileandjana võin öelda, et ka mul kogemus, et suurem enamus üürnikke teab väga hästi oma õiguseid ja eeldab, et nad elavad hotellis, kus kõike peab “teenusepakkuja” korda tegemas käima. Samas ise võõrast vara ei hoia. Isegi sellised asjad, mis oma rumalusest või hoolimatusest ära lõhutakse, on justkui üürileandja praak.

Minulgi on üürikorteris elamisega kogemus ja ei ole tulnud selle pealegi, et minu kasutuses asja peab üürileandja parandama. Üürikodu on siiski üüriperioodil ju üürniku kodu ja omas kodus parandab ka igaüks ise asjad ära või asendab uuega. Meil läks ka üürikorteris asju katki, aga kordagi ei tulnud selle peale, et kutsuks üürileandja kohale ja eeldaks, et ta asja korda ajab. Loomulikult tegime ise korda, mida sai või ostsime uue. Nt kardinapuu on meil üürikas katki läinud, ilmselge, et tegime ise korda. Minul aga näide, kuidas üürnikud andsid teada, et kardinapuu on katki ja mina peaks nagu uue neile muretsema. Kohati jääb mulje, et mõned inimesed arvavad, et kui korteri üleandmisel on midagi korteris sees, siis ilmtingimata peab üürileandja purunemise korral sama asja asendama, isegi kui üürnikud asja ise ära lõhuvad.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 13:10; 23.08 21:42; 23.08 22:46; 30.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe üürilepingut sõlmides võiks ju omavahel jõuda ühesele arusaamale, et mis sellises olukorras peaks saama. Mitte loota teise osapoole arukusele. Kirjutagi siis kohe üürilepingusse punkt, et üürilised vastutavad sajaprotsendiliselt korteris oleva tehnika ja mööbli eest ning kohustuvad millegi katkiminemisel seda oma raha eest ka nõuetekohaselt parandama või asendama.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 00:19; 23.08 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üürnik, omanik on käinud radiaatorit (lekkis) ja pliiti (läks lühisesse pidevalt, lõi korke välja ning selgus, et juhtmed olid läbi kärsanud) remontimas ja ning kaks korda olen võtmed maha unustanud ning ta pidi mind tuppa laskma. Ühe iidvana kodumasina vahetas ka välja. Siin on aga üks aga: tegu on mu vennaga, kes elab suhteliselt lähedal.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe üürilepingut sõlmides võiks ju omavahel jõuda ühesele arusaamale, et mis sellises olukorras peaks saama.

Normaalses üürilepingus ongi sees, et üürnik on kohustatud rikutud asja parandama või asendama samaväärsega, aga probleemide ilmnemisel kipub alati vaidlemiseks minema, et kes nüüd süüdi on – kas üürnik lõhkus ära või oli üürileandjal “praak” asi. 🙂 Mul olid kunagi üürnikud, kelle kasutuses läks lükanduks katki. Nemad arvasid, et rullikud olidki katkised, reaalsuses paindusid need rullikud lihtsalt seetõttu ära, et need kanalid, kus ukse rullikud jooksevad, olid paksult purusid, tolmu jms täis ja nende ustega sõideti sellest sodist kogu aeg üle.

Loomulikult on olukordi, kus ongi nii, et üürnik ei ole süüdi ja ükski asi pole igavene ning kulub, lihtsalt mul on palju kummalisi kogemusi üürnikega, kes eeldavadki, et neile on kõik ainult kasutamiseks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 13:10; 23.08 21:42; 23.08 22:46; 30.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, see on ka muidugi täiesti tavaline, et üürnik hunniku mööblit ja asju sisse jätab, mida meil siis vaja välja tassida.

Ja miks te seda tagatisrahast maha ei arvesta? Tasuta kolite neid asju?

Kuna küsiti just nende probleemide kohta, mis võivad ette tulla, kui omanik ise elab kaugel, siis tagatisrahast ei pruugi tõesti piisata. See 1-2 kuu raha polegi nii oluline, kui loeb aeg, mis kulub kohale sõitmisele, mingite sektsioonkappide ja voodite lahti võtmisele, välja tassimisele ja prügimäele/jäätmejaama vedamisele. Kui ka ise lahti kruvid, siis päris üksi ei tassi ka nt 5. korruselt voodiosi välja.
Ega igaühel ole ka veoautot, millega kraam ära vedada, ikka maksad ka teenuse eest.
Kui ostad kelleltki kogu korteri tühjendamise ja koristamise teenuse sisse, läheb veel kulukamaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 23:31; 25.08 21:23; 08.09 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogemus nii üürnikuna kui üürileandjana
Alguses sain ikka petta, sest eeldasin, et täiskasvanud inimesed oskavad käituda vastutustundlikult, nii nagu mina kunagi peale abielulahutust üksikemana olin. ükskõik kui vähe raha, ikka arved olid makstu 1.järjekorras ja kõik ülejäänu siis kui raha oli.
Nüüdsed inimesed enam nii ei käitu. Ei viitsi näiteid tuua.
Õppisin seda, et kui teed üürniku valimisel korralikku eeltööd, jäävad jamad olemata. Tallinnas on kõige lihtsam leida, siis on inimesi valida.
Vaatad tasulisest maksehäireregistrist, vaatad FB ja muud avalikku infot, googeldad ettevõtet kus ta töötab ja tema perekonnaliikmeid. Jah, nõme ja aeganõudev aga selle eest on hiljem lihtsam. Ja kui inimeses midagi ei meeldi, ei võta, pigem ootad otsid veel.
Õigesti valitud inimesi nägin ma tavaliselt sissekolimisel ja väljakolimisel ja deposiidisumma said nad ka kõik tagasi. Aga alguses oli mul ka kogemus kus võtmed olid postkastid ja suure külmaga 4 päeva ridaelamukorteri kolm korrust kütmata, veetorud olid juba osaliselt külmunud ja remont läks ligi kolm tuhat maksma. Ja ühed üürnikud toppisid kinni kõik ventilatsiooniavad, et siis on soojem, ja siis kasvatasid hallitust ja deposiidisumma võrra viimast üüri enam ei maksnud, ka see remont läks kalliks.
Parim üürnik oli lastega üksikema, halvim kahelapseline pere, kus mees ehitaja ja naine kodune, sellina laga mis neilt maha jäi…õudne.
Hea oli ka üks pere, kes omale maja ehitasid, kas seal oli mees ehitaja aga kodu mis nad tagasi andsid, oli korras ja puhas, uued said kohe sisse kolida.
Üldiselt on see üürnike teema tugeva närvikavaga inimestele, mina loobusin, müüsin maha.
Valid küll hoolikalt ja leiad toredad inimesed, aga siis tuleb mingi kolmas põhjus ning pead jälle uut otsima, inimesed lahutavad või abilelluvad, jäävad töötuks, peavad töö tõttu kolima mujale jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatad tasulisest maksehäireregistrist, vaatad FB ja muud avalikku infot, googeldad ettevõtet kus ta töötab ja tema perekonnaliikmeid. Jah, nõme ja aeganõudev aga selle eest on hiljem lihtsam. Ja kui inimeses midagi ei meeldi, ei võta, pigem ootad otsid veel.

Kui üürile anda maakleri kaudu kas siis tasub loota, et maakler ka valib/uurib üürnikekandidaate taoliselt nagu kirjeldatud või mitte?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.08 23:11; 23.08 01:51; 24.08 11:01; 25.08 19:22; 07.09 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatad tasulisest maksehäireregistrist, vaatad FB ja muud avalikku infot, googeldad ettevõtet kus ta töötab ja tema perekonnaliikmeid. Jah, nõme ja aeganõudev aga selle eest on hiljem lihtsam. Ja kui inimeses midagi ei meeldi, ei võta, pigem ootad otsid veel.

Kui üürile anda maakleri kaudu kas siis tasub loota, et maakler ka valib/uurib üürnikekandidaate taoliselt nagu kirjeldatud või mitte?

Kindlasti mitte. Maaklerile on oluline kiire lahendus, siis saab oma raha kätte. Hilisemate jamade eest tema ei vastuta. Kui on maakler, kellega on pikaajaline koostöö, siis ilmselt sellist võib rohkem usaldada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 10:22; 23.08 18:38; 24.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kes isegi lambipirni vahetamisega ise hakkama ei saanud, vaid andsid teada, et lambipirn on katki ja elasid pimedas, kuni me vahetama läksime.

See küll üürileandja mure pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 01:11; 23.08 20:50; 24.08 13:09; 27.08 21:20; 07.09 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta ikka algusest- plaanid maaklerit kasutada või käid ise korterit näitamas? Kui ise, siis arvesta mitmekordse sõitmise ja ajakuluga. Vähesed üüridasoovijad tunnevad kella või isegi kalendrit. Lepid korteri näitamise või üleandmise kokku aga inimene ei ilmu kohale või hilineb mitu tundi. Kõik huvilised ei saa tulla ühel ja sulle sobival päeval.
Kui tegu on odavama ja tühja korteriga, siia võid tõesti üürilise pimesi võtta. Kui mitte, siis on pikem protsess. Seetõttu eelistangi maaklerit kasutada- endal vähem peavalu ja telefonikõnesid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta ikka algusest- plaanid maaklerit kasutada või käid ise korterit näitamas? Kui ise, siis arvesta mitmekordse sõitmise ja ajakuluga. Vähesed üüridasoovijad tunnevad kella või isegi kalendrit. Lepid korteri näitamise või üleandmise kokku aga inimene ei ilmu kohale või hilineb mitu tundi. Kõik huvilised ei saa tulla ühel ja sulle sobival päeval.

Kui tegu on odavama ja tühja korteriga, siia võid tõesti üürilise pimesi võtta. Kui mitte, siis on pikem protsess. Seetõttu eelistangi maaklerit kasutada- endal vähem peavalu ja telefonikõnesid.

Pole otsustanud, kas ise või maakler. Kuna igapäevaselt Tln-s ei ela siis endal oleks tülikas iga huvitundja soovi peale kohale sõita, samas pole ka kindel kui hästi see asi maakleriga minema hakkaks. Maakler leiab üürniku aga sellega hakkavad vb mingid probleemid pihta. Raske otsustada selle üle.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.08 23:11; 23.08 01:51; 24.08 11:01; 25.08 19:22; 07.09 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe üürilepingut sõlmides võiks ju omavahel jõuda ühesele arusaamale, et mis sellises olukorras peaks saama. Mitte loota teise osapoole arukusele. Kirjutagi siis kohe üürilepingusse punkt, et üürilised vastutavad sajaprotsendiliselt korteris oleva tehnika ja mööbli eest ning kohustuvad millegi katkiminemisel seda oma raha eest ka nõuetekohaselt parandama või asendama.

Ei ole nii lihtne ja kindlasti lähtun seadusest. Asja loomulik kulumine, seaduses ilusti öeldud, ei ole üürniku süü. Ehk et läheb katki 5 a vana pesumasin, siis ostan uue ega vaeva oma pead sellega, miks ja kuidas läks katki. Aga kui kõige kallim Orase segisti ei paista katlakivi alt välja ja lekib seetõttu, et üürnik kunagi seda ei pese ega katlakivi eemalda, vaid mässib lekke leukoplasti sisse, no ma lihtsalt ei suutnud uskuda, et selliseid inimesi leidub. Või selliseid, kes mitte kunagi vanni ei pese. Nii et vann ongi rikutud, puhtaks enam ei lähe kunagi. Või et seinakapi lükanduksed ära lõhutakse, sest ei vaevuta mitme aasta jooksul kordagi tolmuimejaga siini puhastama, mida mööda lükanduks sõidab. Või et voodis hüpatakse, nii et puidust 3 cm paksud voodilipid on keskelt katki raksatanud. Või et lambipirni ei suudeta vahetada, istutaksegi reaalselt pimedas. Või korke sisse lülitada. No lihtsalt ei suuda aru saada, kust sellised inimesed ja selline suhtumine (et võõras vara, ma ei tee MITTE MIDAGI, et vara säiliks) tulevad…
Maakleri kohta oskan öelda, et (mul on pikaajaline koostöö) maaklerile vahendustasu maksmine selekteerib neid kõige hullemaid natuke välja küll. Sest need jubenäited on enamus pärit enne maakleri kasutamist. Kuid küll ei garanteeri maakler, et normaalse väljanägemise ja taustaga inimesed end ja kodu ikka peseksid või võlgu ei jääks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 20:50; 25.08 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakler leiab üürniku aga sellega hakkavad vb mingid probleemid pihta. Raske otsustada selle üle.

Maakler käib korterit näitamas ja leiab potentsiaalse üürniku ning annab sulle selle inimese andmed. Kõikvõimalikud taustauuringud teed ise ära enne lepingu sõlmimist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 23:31; 25.08 21:23; 08.09 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui probleemne võib olla korteri üürileandmine Tallinnas juhul kui ise ei ela igapäevaselt Tallinnas ega ka lähiümbruses mitte?

Väga probleemne, igasuguseid on liikvel. Maaklerit ei huvita muu kui oma raha kätte saamine, tema ei hakka su edasisi jamasid kuulama ja arutama. Korterid tavaliselt lagastatakse ära, jäädakse ühistule võlgu. Kui küsima lähed, jääb neil õigust ülegi, et nende kodu jne. Telekaski näidatud kui ülbed need üürilised on.Pole üürilist, pole probleemi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohati jääb mulje, et mõned inimesed arvavad, et kui korteri üleandmisel on midagi korteris sees, siis ilmtingimata peab üürileandja purunemise korral sama asja asendama

Arvata pole siin midagi, see tuleneb seadusest ja igati loogiline ju ka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 19:54; 27.08 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on palju kummalisi kogemusi üürnikega, kes eeldavadki, et neile on kõik ainult kasutamiseks.

Mida see peaks ei tea tähendama? Et üürnik ei tohikski oma üüritud pinnal asju kasutada, vaid ainult eemalt vaadata võib? Kasutamise eest ta ju maksabki, mitte vaatamise eest. Kui vaadata soovib, läheb muuseumi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 19:54; 27.08 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvata pole siin midagi, see tuleneb seadusest ja igati loogiline ju ka.

Et sa hüppad mu voodi katki ja ma pean sulle seejärel uue tooma w? Eiei, leping sätestab loomuliku kulumise.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.08 01:11; 23.08 20:50; 24.08 13:09; 27.08 21:20; 07.09 21:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri üürile andmine