Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri üürileandmine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Korteri üürileandmine

Postitas:

Tere, plaanis oma korter välja üürida. Kuna aga ma ise kunagi ei ole üürikas elanud, siis ei tea, kuidas peaks käituma..
*) üürileping – kas kuskil on mingi hea põhi, mida saaks kasutada? Mida peaks lepingusse veel lisama – vbl kellegil kogemusest head nõu anda..
*) üüri ettemaks – 2 või 3 kuud?
*) kommunaalkulud, elekter jne – kas üürnik maksab need ise, või lasete koos üürisummaga ka kommunaalid jne endale maksta ja siis maksate ise kõik kulud, et oleks tasumine kindel.
*) üür laekub ülekandega?
*) midagi veel, millele peaks tähelepanu pöörama?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:01; 10.12 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üürilepingu põhjasid on kuhjaga, guugelda.

ettemaks – mõtle, kui ise üürima peaksid, mis summa sa korraga välja käia saaksid. Mu meelest on isegi kaks kuud ettemaksu korraga liiga palju küsida. Harilikult nagunii peab üürilevõtja tagatisraha ka maksma ja kui sa küsid veel 3 kuud ettemaksu üüri eest, siis olenevalt korterist võid jäädagi endale üürnikku otsima. (odavama/tagasihoidlikuma korteri soovijad lihtsalt ei suuda 4 kuu üüri korraga maksta).

Kommunaalid – see, mis inimene ise kulutab, selle ka ise maksab. Remondifondi ei pea üürnik maksma, aga eks sa võid selle vaikimisi üürile juurde arvestada ja siis selle maksad ise.

Loomulikult peaks üür laekuma ülekandega. Juhul kui sa soovid üüri saada sularahas, siis ka see on võimalik, aga sel juhul pead väljastama arve, et üürnikule jääks ka kinnitus, et ta on raha maksnud. Muidu maksab sulle sulas, siis sa ühel päeval teatad, et ta pole maksnudki. Üürnikule on ka siiski vaja tagatist, et omanik teda petta ei kavatse.

Tähelepanu peaksid veeö pöörama sellele, et kui sul korteris mingi kodumasin katki läheb, siis on sinu asi see välja vahetada või parandada lasta. Näiteks kui külmkapp või pesumasin läheb katki, siis sina pead organiseerima kas uue masina või paranduse. Võib teha ka nii, et üürnik laseb ära remontida, esitab arve ja siis see summa läheb üürirahast maha.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ettemaks – mõtle, kui ise üürima peaksid, mis summa sa korraga välja käia saaksid. Mu meelest on isegi kaks kuud ettemaksu korraga liiga palju küsida. Harilikult nagunii peab üürilevõtja tagatisraha ka maksma.
Kommunaalid – see, mis inimene ise kulutab, selle ka ise maksab. Remondifondi ei pea üürnik maksma, aga eks sa võid selle vaikimisi üürile juurde arvestada ja siis selle maksad ise.

ma mõtlesin, et see 2-3 kuu üür ongi tagatis..?
ja kas siis saadate iga kuu üürnikule meilile kom.kulude arve edasi ja ta maksab need otse KÜ arvele ja siis maksab üüriraha teile?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:01; 10.12 11:52;
To report this post you need to login first.

*) üürileping – kas kuskil on mingi hea põhi, mida saaks kasutada? ei oska öelda

*) üüri ettemaks – 2 või 3 kuud? – tagatiseks olen võtnud 1 kuu makse

*) kommunaalkulud, elekter jne – kas üürnik maksab need ise, või lasete koos üürisummaga ka kommunaalid jne endale maksta ja siis maksate ise kõik kulud, et oleks tasumine kindel. Üürnik tasub mulle, mina KÜ-le. Et üllatusi vältida… Kindlasti ei mingit majalaenu ega rem.fondi üürnikule.

*) üür laekub ülekandega? Loomulikult

*) midagi veel, millele peaks tähelepanu pöörama? – rataste, lemmikloomade, lõpukoristuse kohta omad nõudmised/keelud. See, et tuleb talvel hoida ka ära sõites vähemalt 15 kraadi toas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*) üürileping – kas kuskil on mingi hea põhi, mida saaks kasutada? Mida peaks lepingusse veel lisama – vbl kellegil kogemusest head nõu anda.. Lepingu võtsin kv.ee lehelt ja tegin endale sobivaks
*) üüri ettemaks – 2 või 3 kuud? Tagatis 1 kuu üüri ulatuses (selle saab üürnik pärast tagasi, kui kõik on ok), 1 kuu üür ette.
*) kommunaalkulud, elekter jne – kas üürnik maksab need ise, või lasete koos üürisummaga ka kommunaalid jne endale maksta ja siis maksate ise kõik kulud, et oleks tasumine kindel. Mis on KÜ lehel, maksan ise ära ja üürnik maksab koos üüriga minule (v. a remondifond). Internet-telekas vms , mille on üürnik ise sõlminud on muidugi tema enda asi.
*) üür laekub ülekandega? Loomulikult
*) midagi veel, millele peaks tähelepanu pöörama?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*) midagi veel, millele peaks tähelepanu pöörama?

Üüritulult tuleb maksta tulumaksu.
Kui tähtajalise lepingu lõppedes üürnik elab edasi ning üürileandja ei palu välja kolida, loetakse, et leping on muutunud tähtajatuks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommunaalkulud nagu vesi, elekter, gaas, internet-telekas ikka yyrilise nimele.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üür makstakse ette, kommunaalid tagantjärgi. tagatisraha on 1 kuu, sellest arvestan maha viimase kuu kommunaalid ja järgujäänud summa kannan tagasi.
Üürilepingusse märgin kohe sisse nimed ja isikukoodid – siis ei ole minult eraldi sissekirjutamiseks luba vaja
Kindlasti tee taustuuring – riigiteadaja.ee – kohtulahendid – löön sinna alla paremal olevasse kasti nimi – saad näha, kas on karistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*) üürileping – kas kuskil on mingi hea põhi, mida saaks kasutada? Mida peaks lepingusse veel lisama – vbl kellegil kogemusest head nõu anda.. kv.ee lehelt saab, seal saad ise endale sobivaks kohendada, näiteks lisada klausleid korteris suitsetamise, lemmikloomade pidamise jms kohta.
*) üüri ettemaks – 2 või 3 kuud? 1 kuu + tagatis ühe kuu üüri summas, mille välja kolides pead tagasi maksma, kui kõik on korras
*) kommunaalkulud, elekter jne – kas üürnik maksab need ise, või lasete koos üürisummaga ka kommunaalid jne endale maksta ja siis maksate ise kõik kulud, et oleks tasumine kindel. Ma saan arved meilile ja need saadan üürnikule edasi ning tema maksab need ise. Kui üürnik jääks võlgu, siis saaksin nagunii koheselt sekkuda kuna uue arve peal on kirjas kui eelmine on tasumata.
*) üür laekub ülekandega? Ikka
*) midagi veel, millele peaks tähelepanu pöörama? Tausta uurida. Kohtulahendid, maksehäiregister. Googeldada ja vaadata Facebooki profiili.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 18:39; 11.12 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üürnik jääks võlgu, siis saaksin nagunii koheselt sekkuda kuna uue arve peal on kirjas kui eelmine on tasumata.

Siis on see juba kahe kuus summa võlgu ja väljaajamine võtab veel 3 kuud aega, oled korralikult miinuses.
Tagatisrahast ei võeta kulusid maha, vaid see kantakse tagasi alles siis kui on KINDEL, et probleeme kuskilt välja ei uju. Selleks on kaks kuud aega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommunaalkulud nagu vesi, elekter, gaas, internet-telekas ikka yyrilise nimele.

See sõltub, kuidas ühistul lepingud on. Kui need lepingud on ühistul, kes siis kulu laiali jagab, siis ei saa üürnik mingit lepingut ise sõlmida. Peale interneti ja teleka muidugi, need enamasti on üürniku teema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*) üürileping – mina olen ise teinud erinevate põhjade pealt kokku. Tasub enne koostamist ka seaduseid uurida, sest isegi kui sa paned mingi punkti sisse ja üürnik nõustub lepingu allkirjastamisega, siis on seadusega vastuollu minevad punktid õigustühised ja see võib sulle endale hiljem kätte maksta, sest kui satub mingi nõme ja iseteadlik üürnik, siis võite küll kokku leppida kõikvõimalikke asju, aga tagantjärele ta võib öelda, et oled talle liiga teinud ja nõuda oma õigusi (kõige lihtsam näide nt remondifondi tasumine, mida üürnik ei pea maksma).
*) üüri ettemaks – mina võtsin tagatise ühe kuu üüri ulatuses, kuigi see on väike summa, aga kui üürnik mingi suure kaose tekitab, siis ei paranda seda niikuinii ka kolme kuu üüri suuruse tagatisega ära.
*) kommunaalkulud, elekter jne – kas üürnik maksab need ise, või lasete koos üürisummaga ka kommunaalid jne endale maksta – mina olen lasknud üürnikel maksta enda arvele ja maksan ise ühistule. Elektri arved samamoodi. Teleka ja interneti paketi osas olen öelnud, et vaadaku ise, kas ja mida sõlmivad.
*) üür laekub ülekandega? – jah
*) midagi veel, millele peaks tähelepanu pöörama? – üürileandjana soovitan pigem sõlmida tähtajatu lepingu, kuna tähtajatut lepingut on sul võimalik igal ajal kolmekuuse etteteatamisega lõpetada, tähtajalist lepingut üürileandja ilma mõjuva põhjuseta ennetähtaegselt lõpetada ei saa.

Lisaks ma tooks lihtsalt teadmiseks veel välja, sest olen mitmes maakleri poolt koostatud üürilepingus näinud punkti, et nii tähtajaliste kui tähtajatute lepingute puhul on pandud sisse punkt, et lepingu üles ütlemine mõlema poole poolt toimub ühekuuse etteteatamisega. Tegelikult on selline punkt õigustühine, sest tähtajaline leping lõppeb tähtaja möödumisel ja tähtajatu lepingu puhul peab üürnikule kolm kuud ette teatama. Seega võite kokku leppida, aga üürnik võib öelda, et ma ei lähe kuskile, sest seaduse järgi on tal ikkagi õigus elada seal edasi.

See viimane lõik ei puuduta ainult üürilepinguid, väga paljud inimesed on teadmisel, et kui ise oled mingites asjades kokku leppinud ja allkirjastanud, siis nii on. Tegelikult päris nii ei ole, et pannakse lepingutesse seadusega vastuollu minevaid punkte ja inimene on kohustatud neid järgima. Iga lepingu puhul ikkagi lähtutakse seadusest ja oled sa allkirjastanud või mitte, siis seadusega vastuollu minevad punktid on õigustühised. Töösuhete puhul ka esineb seda sageli, et inimesed ei tea oma õigusi ja arvavad, et kui nad on alla kirjutanud, siis nad peavad mingeid nõmedusi taluma. Üürisuhetes loetakse nõrgemaks osapooleks samuti üürnik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muude asjade kohta ei võta sõna, aga tagatiseks soovitan küsida 2 kuu üüri. Veidi rohkem kindlust ja minu kogemus ütleb, et korralikke üürnikke sellega eemale ei peleta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingu puhul jälgida seda, et see ikka seadustega kooskõlas oleks. Hoolikas olla ka sellega, et ise endale jalga ei lase kogemata. Eelmise korteri puhul oleks ma saanud nt nõude esitada, et nende asjade eest raha tagasi saada, mida üürnik seaduse järgi ei pea maksma. Praeguse korteri puhul õnneks maakler oli piisavalt pädev, et omanikku selle eest kaitsta.

Ma usun, et kolme kuu üürisumma võiks inimene küll suuta välja käia, sest ka maakleri kaudu ju maksad ühe kuu üüri deposiidiks, algava kuu üüri ja sama summa veel maaklerile (pluss käibemaks). Küll aga mõtle, kas see on kõik üür või üks osa on ka tagatisraha.

Kommud, elekter jm, mis üürileandja nimel on, maksab ta ise, aga me anname lihtsalt selle summa talle sulas. Ülekandeid ei ole teinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommunaalkulud nagu vesi, elekter, gaas, internet-telekas ikka yyrilise nimele.

See oleks küll hullumeelsus. Kui üürnik elektri võlgu jääb ja elektrifirma elektri välja lülitab, siis ega enne sisse ei lülitata, kui võlg makstud. Pole vahet, kelle nimel leping oli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üürnik jääks võlgu, siis saaksin nagunii koheselt sekkuda kuna uue arve peal on kirjas kui eelmine on tasumata.

Siis on see juba kahe kuus summa võlgu ja väljaajamine võtab veel 3 kuud aega, oled korralikult miinuses.

Tagatisrahast ei võeta kulusid maha, vaid see kantakse tagasi alles siis kui on KINDEL, et probleeme kuskilt välja ei uju. Selleks on kaks kuud aega.

Kui üürnik tahab võlgu jääda siis ta võib samuti mulle ka ülekande nende kommunaalide või üldse üüri eest tegemata jätta. Mul praegune süsteem toimib ilusti igatahes, korter üüril olnud 9 aastat ja hetkeseisuga neljas üürnik. Vaid ühe korra on üürnik maksnud kogemata 10 senti vähem ja siis kajastus järgmise arve peal, et olen ühistule võlgu 🙂

Mul on üürnikega vedanud kogu-aeg, kõik on täiesti normaalsed olnud ja pole maksejõuetuteks osutunud, aga eks seetõttu, et enne üürilise võtmist teen põhjaliku taustakontrolli ja valin mitme inimese seast ise mitte ei lase maakleril omale üürnikku otsida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 18:39; 11.12 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ma tooks lihtsalt teadmiseks veel välja, sest olen mitmes maakleri poolt koostatud üürilepingus näinud punkti, et nii tähtajaliste kui tähtajatute lepingute puhul on pandud sisse punkt, et lepingu üles ütlemine mõlema poole poolt toimub ühekuuse etteteatamisega. Tegelikult on selline punkt õigustühine, sest tähtajaline leping lõppeb tähtaja möödumisel ja tähtajatu lepingu puhul peab üürnikule kolm kuud ette teatama. Seega võite kokku leppida, aga üürnik võib öelda, et ma ei lähe kuskile, sest seaduse järgi on tal ikkagi õigus elada seal edasi.

Kui on lepitud kuu, siis üürnik saab lepingu kuuga üles öelda. Kui üürileandja tahab sama teha ning üürnik ei ole nõus, siis kohaldub 3 kuud. Üürniku puhul mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri üürileandmine