Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri üürimine rendin.ee keskkonna kaudu

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Korteri üürimine rendin.ee keskkonna kaudu

Postitas:
Kägu

Sooviks reaalseid kogemusi (eelkõige just üürileandjatelt), kuidas on sujunud rendin.ee keskkonna kaudu korteri üürile andmine. Kuigi tegemist on vist suhteliselt uue asjaga, siis ehk on kellelgi siiski jagada ka kogemusi, et kui on olnud mingeid probleeme, siis kas ja kui palju on selle kaudu abi saadud ja kas selle keskkonna kaudu üürimine tasub ära? Tundub iseenesest päris asjalik algatus, kaalun, kas oma korteri puhul plaani võtta.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Et samaaegselt delfiga ilmub teema siia.

Kui nunnu.

PS kui tegemist on uue teenusega, siis mis kogemust saab perekoolikal olla?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru et postitus on reklaam, aga siiski: 6 korteri üürileandjana kasutan välja kujunenud kanaleid nagu kv.ee ja city24.ee ning kuulutamine maksab paarkümmend eurot. Mulle meeldib, et tagatisraha on minu oma kontol. Digiallkirjastatud lepingut on väga lihtne ise teha. Üürnikega suhtlen ise, vaatan otsa, kahtlastele olen üksikutel juhtudel ära öelnud. Seni on ainult normaalsed üürnikud olnud. Üürnikud püsivad mul harva ainult 1 aasta, enamasti 3 ja rohkem aastat. Seega uute otsimise ja lepingute sõlmimisega tegelen nagunii üliharva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist ei ole tõesti reklaamiga, olen täiesti tavaline eraisik, kes internetist sellise teenuse kohta infot leidnud on.

Ma olen samuti pikalt korterit välja üürinud ja aastate jooksul ikka igasuguste üürnikega kokku puutunud. Ütleks, et isegi väiksemate lagastajate ja/või võlgnike puhul (rääkimata suurematest) ei tee selle tagatisrahaga niikuinii midagi korda. Minu jaoks lihtsalt tekitab natuke küsimusi selle ettevõtte reklaam, kuna jääb mulje, et üürileandjale on nende keskkonna kaudu üürimine ainult kasuks, ühtegi kulutust ei kaasne (saan aru, et üürnik maksab igakuiselt mingit nn kindlustust) ja kui tekib probleeme, on tasuta nii õigusabi, 3 kuu maksed kui ka kompenseerivad kahjustatud vara mingis ulatuses. Tundub nagu liiga hea, et olla tõsi. Tavaliselt on ikka mingid aga-d selliste diilide puhul sees, seetõttu tegingi teema, et ehk on kellelgi reaalseid kogemusi. Korterite üürimise gruppides on juba mõnda aega silma jäänud, et kuulutajad kirjutavad juurde, et korter läheb üürile rendin.ee keskkonna kaudu, seega ilmselt on juba kellelgi kogemusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub tõesti liiga hea, samas tekitab kahtlusi see, et nii nõustuvad üürima inimesed kes ei ole suutnud paari kuu tagatisrahagi koguda. Kas see kindlustus (Ergo vist) on ikka nii abivalmis, tavaliselt ju kindlustustel igasugused nõksud, et hüvitist ikka ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga siiski: 6 korteri üürileandjana kasutan välja kujunenud kanaleid nagu kv.ee ja city24.ee ning kuulutamine maksab paarkümmend eurot.

Tõesti? Viimati(eelmisel kuul) KV-sse 45-ks päevaks pandud kuulutus maksis 55 eurot. Vähemateks päevadeks väga odavam ei olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see kindlustus (Ergo vist) on ikka nii abivalmis, tavaliselt ju kindlustustel igasugused nõksud, et hüvitist ikka ei saa.

Vot just seetõttu ma selle teema tegingi, et neid kindlustuse nõkse olen omal nahal varemgi tunda saanud.

Nende hinnakirja vaadates on nt “Täiendavad hoiatused ja tähtaja määramise teatised (alates 2 kirjast)” – 5 eurot tk, aga mind huvitab, kellelt neid summasid probleemide korral välja kasseerima hakatakse? Plekkima hakkan siis ikkagi mina (kui üürileandja), kui mingid probleemid on? Veel ei loe ma nende kodulehelt välja, et kas raha hakkavad nad küsima alles siis kui üürileping on sõlmitud ja üürnik hakkab maksma 2,5% kuuüüri summast või peab üürileandja kuulutamiseks ikkagi mingi tasu maksma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see kindlustus (Ergo vist) on ikka nii abivalmis, tavaliselt ju kindlustustel igasugused nõksud, et hüvitist ikka ei saa.

Vot just seetõttu ma selle teema tegingi, et neid kindlustuse nõkse olen omal nahal varemgi tunda saanud.

Nende hinnakirja vaadates on nt “Täiendavad hoiatused ja tähtaja määramise teatised (alates 2 kirjast)” – 5 eurot tk, aga mind huvitab, kellelt neid summasid probleemide korral välja kasseerima hakatakse? Plekkima hakkan siis ikkagi mina (kui üürileandja), kui mingid probleemid on? Veel ei loe ma nende kodulehelt välja, et kas raha hakkavad nad küsima alles siis kui üürileping on sõlmitud ja üürnik hakkab maksma 2,5% kuuüüri summast või peab üürileandja kuulutamiseks ikkagi mingi tasu maksma.

Ja veel lisaks huvitaks mind, kuidas nendele igakuine tasumine üürniku poolt välja näeb? Kas üürnikule esitatakse arve ja mis saab siis, kui üürnik nt seda ei maksa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteri üürimine rendin.ee keskkonna kaudu