Esileht Ajaviite- ja muud jutud korteri üürimise teema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: korteri üürimise teema

Postitas:
Kägu

vaatan KV-s korterite üürikuulutusi ja imestan endamisi hindade üle.
kui palju teie maksaksite või maksate 2toalise Tallinna kesklinna korteri üüriks?
kuulutused on paljud 600, isegi 900-1000 eurot 2toalise korteri eest – kas teie maksaksite nii palju? või kas teate kedagi kes elab sellises üürikas ja maksab umbes nii palju?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on üks tuttav, kes maksab Tallinna kesklinnas (juhkentali) 2-toalise eest 200€ + kommud.
Samas, teine, elab Nõmmel samuti 2-toalises (läbi kahe korruse) ja maksab 600€ + kommud.
Korterid on erinevad, inimeste sissetulekud on erinevad.

Kas sa pooldad mingit Ülemnõukogu presiidiumi kehtestatud piirhinda selle kohta või mida sa täpsemalt seal omaette imestad?

P.S. Kusjuures mõlemad on rahul, sest esimesel on see üür ikka lihtsalt nii odav (ok, ka ahjuküte ja WC koridoris) ja teine on rahul, kuna korteris olid sees nii 50 tolli telekas, nahkdiivan, pesumasin ja normaalne köök koos tehnikaga kui ka korralik remont.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maksavad niipalju, kui suudavad. Kui elavad ülw vōimete kobivad odavamale pinnale.
Kuulutused ongi püüdmiseks ja turu kompamiseks. Kui sul on praegu 300€rentnik sees ja 600€ kuulutuse peale keegi kontakti loob ja tahab rentida ziis selgw ju, et teed paari kuuga vanale lepingule lōpu ja vōtad kallima pakkuja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No on ikka naljakaid tõesti. Kui palju meie maksaksime, on absoluutselt irrelevantne. Isiklikult mina ei maksaks sentigi, sest mul on elukoht olemas, üksikema 3 lapsega maksaks ehk sada eurot kuus, pankur, kes töötab kõrvalmajas, maksaks vb 1500 eurot kuus, no mis infot see sulle annab? igaüks üürib endale sobivas hinnaskaalas ja ongi nii lihtne.
Mul on üks tuttav, kes üürib 900 eurot maksvat korterit välja, tahtjaid on murdu, aga ta valib ja valib alati, sest korter on heas korras ja tema ise väga nõudlik. Ka pole tal mingit kiiret ega rahahäda, valib seni, kuni leiab usaldusväärse inimese. Maakleril on kordades rohkem tööd, sest ta ei ole enamuse üürnikega nõus, kuid kunagi tal probleeme pole üürniku leidmisega lõpuks.
Vaata endale sobivas hinnaskaalas korter ja asi valmis. Kui kesklinnas ei saa sinu sissetulekutele vastavat, siis Mustamäele. Kui sinna ka ei saa, eks siis tuleb kuhugi Jõgevale või veelgi kaugemale vaadata. Lihtne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei, ma ei tea tõesti kedagi, kes korteri eest üüri maksaks, kuna kõik meie tuttavad elavad oma isiklikul pinnal.
ning kõige odavam on üldse elada mitte korteris, vaid omas majas: kõik elamiskulud (koos kindlustuse ja turvateenusega) kokku suvel ca 150-180€, talvel ca 300-350€ kuus

nii et minu soovitus teemaalgatajale: kui tahad samuti odavalt kesklinnas elada, osta omale siia korter või maja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Odavalt välja üürida kannatabki nendel, kes on selle kinnisvara odavalt kätte saanud (palju aastaid tagasi soetatud, päranduseks saadud vms).
Kui see 2-toaline korter on ostetud umbes 120 tuhande Euro eest (nii nagu kesklinna kahesed täna maksavad), siis 500-600€ kuurendi hind tagab sulle 5-6% tootlust, mida pole just üleliia palju. Ja tegelikult kui veel maha võtta see häving, mis tavaliselt rentnikega kaasneb, siis jääb tootlus 4% kanti.
Mul on endal läbi firma mitu rendikorterit. Pärast igat rendiringi läheb ikkagi 1000€ minimaalselt, et see korter jälle enam-vähem korda saada. Eraisikuna rentimine on veel eriti kahjulik, sest ei saa neid kulusid ka maha arvestada (näiteks tellitud keemiline pesu pehmele mööblile ja vaipadele)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Odavalt välja üürida kannatabki nendel, kes on selle kinnisvara odavalt kätte saanud (palju aastaid tagasi soetatud, päranduseks saadud vms).

Kui see 2-toaline korter on ostetud umbes 120 tuhande Euro eest (nii nagu kesklinna kahesed täna maksavad), siis 500-600€ kuurendi hind tagab sulle 5-6% tootlust, mida pole just üleliia palju. Ja tegelikult kui veel maha võtta see häving, mis tavaliselt rentnikega kaasneb, siis jääb tootlus 4% kanti.

Mul on endal läbi firma mitu rendikorterit. Pärast igat rendiringi läheb ikkagi 1000€ minimaalselt, et see korter jälle enam-vähem korda saada. Eraisikuna rentimine on veel eriti kahjulik, sest ei saa neid kulusid ka maha arvestada (näiteks tellitud keemiline pesu pehmele mööblile ja vaipadele)

veab siis kui kesklinna kahese 120ga kätte saad. mina kalkuleerin siin kesklinnast napilt välja jäävat 130st. kummaline on küsida üle 600 aga tundub tõesti et turgu on

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nõus eelpool kirjutanutega, et kui on turgu, siis on hinnad. See, kas keegi kedagi teab, ongi ebaoluline. Turg näitab, et ju siis tahetakse. Pealegi on (Tallinna) kesklinnas limiteeritud kogus kortereid, mida tuleb arvesse võtta. Igaühele ei antagi laenu, et kesklinna osta, seega kui väga tahta, siis teebki kesklinnas elada soovija (elukaaslasega) pakkumise üürileandjale ja maksab sellise summa, nagu teised kandidaadid maksaks. Ja see on samuti kindel, et korteri välja üürimine või majas elamine nõuavad ikkagi omanikul mingil ajal väljaminekuid, et siit-sealt midagi üles vuntsida. Pluss Tallinn on Eesti pealinn. Eks asukohta tuleb ka arvesse võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuulutused on paljud 600, isegi 900-1000 eurot 2toalise korteri eest – kas teie maksaksite nii palju? või kas teate kedagi kes elab sellises üürikas ja maksab umbes nii palju?

Mu sõber andis eile just 2-toalise renti, 750-ga. Üks isa oli oma tütrele võtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see korter just kesklinnas peab olema? Vähesed töökohad ja koolid asuvad seal. Müra ja saast takkapihta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, üürimine ongi jõhkralt kallis. Kui noorem olin, siis elasin üürikorterites, aga siis tuli ikkagi oma pind osta, sest ei jõudnud enam nii palju raha üüri peale kulutada. Praegu on kodulaenu summa alla 150 euro kuus, 2-toaline, Tartu maantee läheduses. Selle raha eest ma ei saaks Tallinnas mitte mingit samaväärset eraldi elamist üürida. Variant oleks mitmepeale kommuun või siis mingi ühikatüüpi kööktuba, ilmselt mitte kõige meeldivamas piirkonnas.

Samas, kui ma oma korteri peaksin välja üürima, siis küsiksin ka ilmselt vähemalt 300, sest arvestada tuleb ka riskidega, et miski läheb katki, peab asendama vms, et ma ei saa ju peale maksta selle eest, et üürnik mul korteris sees elab.

Üks tuttav elab Iirimaal, seal on üürimisega täiesti hirmus olukord. Kellel oma isiklikku elamispinda pole, sellel on reaalne oht jääda kodutuks, sest rendihinnad on nii kõrged, et ei jõua üürida. Seal on üks väike toakökats umbes 1500 ja ülespoole.

Linki ka: https://www.thejournal.ie/rental-crisis/news/

https://www.thejournal.ie/daft-rent-report-4630834-May2019/

https://www.theguardian.com/cities/2018/nov/29/empty-dublin-housing-crisis-airbnb-homelessness-landlords

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa pooldad mingit Ülemnõukogu presiidiumi kehtestatud piirhinda selle kohta või mida sa täpsemalt seal omaette imestad?

Nii mõnelgi pool pannaksegi korterihinnale piirid, kui üüritakse üürikorterina ehk pole hotelliteenus. Arvestatakse muidugi ka inflatsiooniga ja ostuhindadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii mõnelgi pool pannaksegi korterihinnale piirid, kui üüritakse üürikorterina ehk pole hotelliteenus. Arvestatakse muidugi ka inflatsiooniga ja ostuhindadega.

Kaine oled ikka?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kusjuures mõlemad on rahul, sest esimesel on see üür ikka lihtsalt nii odav (ok, ka ahjuküte ja WC koridoris) ja teine on rahul, kuna korteris olid sees nii 50 tolli telekas, nahkdiivan, pesumasin ja normaalne köök koos tehnikaga kui ka korralik remont.

Novat, mina ei soovi ühisvetsu (ahiküte on väga ok) ja olen nõus kõikide mugavuste eest rohkem maksma.
Samas ma ei saa neist diivanitest ja telekatest aru, et mis boonus see on? Lisavastutus vaid, lisaks ei taha kellegi kasutatud asju, pole kindel, et need mulle meeldivad ja kuhu siis omad asjad panna? KUI üürikas, siis tühi (v.a. köögimööbel).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisavastutus vaid, lisaks ei taha kellegi kasutatud asju, pole kindel, et need mulle meeldivad ja kuhu siis omad asjad panna? KUI üürikas, siis tühi (v.a. köögimööbel).

Millised OMA asjad? Kolid oma kolaga ühest kohast teise? Mööbel ei kannata mitut kokkupanekut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas ma ei saa neist diivanitest ja telekatest aru, et mis boonus see on? Lisavastutus vaid, lisaks ei taha kellegi kasutatud asju, pole kindel, et need mulle meeldivad ja kuhu siis omad asjad panna? KUI üürikas, siis tühi (v.a. köögimööbel).

Mul puudub tahtmine iga paari aasta tagant koos oma mööbliga kolida. Praegu pakin oma 7 asja autosse ja lähen, koos oma mööbliga kolides peaks kasutama kolimisteenust.

Mööblit oskan hoida, lagastamise ega lõhkumise kommet ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisavastutus vaid, lisaks ei taha kellegi kasutatud asju, pole kindel, et need mulle meeldivad ja kuhu siis omad asjad panna? KUI üürikas, siis tühi (v.a. köögimööbel).

Millised OMA asjad? Kolid oma kolaga ühest kohast teise? Mööbel ei kannata mitut kokkupanekut.

Loomulikult võtaksin oma “kola” kaasa. Kuhu see siis jääb? Ja oleneb mööblist ning kolimissagedusest muidugi.
Sa oled selline inimene, kel endal ühtegi isiklikku mööblitükki või tehnikat polegi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

teemaalgataja võib imestada palju tahab, iga natukese aja tagant tekib siia teemasi üürihindade imestajatelt. kõigile teile on üks sõnum, kui ei meeldi ära üüri. turu reguleerib nõudlus vs pakkumine ja nii ongi.
kusjuures Lääne-Euroopas ongi levinud, et üürikorterid on tühjad st. möbleerimata ja üürnikud kolivad oma kolaga ühest üürikorterist teise. möbleeritud üürikorterid on vähemuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul puudub tahtmine iga paari aasta tagant koos oma mööbliga kolida. Praegu pakin oma 7 asja autosse ja lähen, koos oma mööbliga kolides peaks kasutama kolimisteenust.

Miks sa nii tihti kolima pead?
Sul pole siis mitte ühtegi oma asja?

Ausalt, loen ja imestan, et täiskasvanud inimesel pole ühtegi oma mööblitükki, kodutehnikat, sisustusasju vm? Tegelikult vist ikka ei imesta ka, sest selliseid 40+ eluaegseid üürijaid on ka olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa nii tihti kolima pead?

Sul pole siis mitte ühtegi oma asja?

Ausalt, loen ja imestan, et täiskasvanud inimesel pole ühtegi oma mööblitükki, kodutehnikat, sisustusasju vm? Tegelikult vist ikka ei imesta ka, sest selliseid 40+ eluaegseid üürijaid on ka olemas.

Töö viib eri paikadesse ja neljakümneni on aega maa ja ilm. Suurt mööblit, mida endaga kaasa veaks, ei ole, ei näe vajadust ja ei raatsi kulutada. Parem panen raha kõrvale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on see üürivärk ikka lapsekingades. tuleks ikka üle vaadata, et kas üldse võib üürida. kui ikka sooja vett korteris pole, siis ei peaks üürima. tõesti. kraanikauss toas, pliit seal kõrval, vets mingis nurgas, kus putkake ümber ehitatud. selle eest tahetakse raha ka saada. masendav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on see üürivärk ikka lapsekingades. tuleks ikka üle vaadata, et kas üldse võib üürida. kui ikka sooja vett korteris pole, siis ei peaks üürima. tõesti. kraanikauss toas, pliit seal kõrval, vets mingis nurgas, kus putkake ümber ehitatud. selle eest tahetakse raha ka saada. masendav.

Ära aja iba. Ma võin puukuuri ka välja üürida ja pole minu asi, kas üürnik kolib ise sisse või hoiab seal oma puid. Sinu asi küll öelda pole, mida võib üürida ja mida mitte, kui soovijaid on. Soe vesi ja vets nurgas on probleem? Pigem oleks probleem, kui üüritakse välja korter majas, mis ähvardab kokku kukkuda, sest see on eluohtlik. Aga sooja vee puudumine ja pliidi olemasolu toas ei ole eluohtlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üürikorterisse mööbli soetamine on ju naeruväärne. Ainuke point, miks üürikorteris üldse elada, et saaks sealt lahkuda käed taskus ja kasvõi kohe lennikile. Kui ma üürin korterit välja, siis kuhu ma selle mööbli panema peaks? Ikka jääb sisse. Üürile andjana ma ei sooviks, et iga üüriline oma mööbliga tuleb, sest see mööbli edasi-tagasi kolimine kraabiks põranda hirmsasti ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas võiks veelgi kallim olla. Siis ei oleks nii massilist linna tulemist. Inimesed mõistaks, et neil jääb väiksemas linnas rohkem raha kätte ega kablutaks ummisjalu pealinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas võiks veelgi kallim olla. Siis ei oleks nii massilist linna tulemist. Inimesed mõistaks, et neil jääb väiksemas linnas rohkem raha kätte ega kablutaks ummisjalu pealinna.

No nüüd jah on rahulikumaks jäänud, aga enne oli see ju reformide põhiteema, et suretame muud äärealad välja ja tulge kõik Tallinna.

Tulge üürige meie majadesse omale korterid ja hakake meie firmades tööle!
Ja kui te seal L-Eestis veel kaua kavatsete elada, siis me võtame teilt isegi sünnitushaiglad ja külapoed ära, et seal paljuneda ega elada ei saaks.
Ja ikkagi Tallinnasse ära tuleksite. Meie üürid aina kerkiksid ja palgad langeksid, sest teid on palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nüüd jah on rahulikumaks jäänud, aga enne oli see ju reformide põhiteema, et suretame muud äärealad välja ja tulge kõik Tallinna.

Tulge üürige meie majadesse omale korterid ja hakake meie firmades tööle!

Ja kui te seal L-Eestis veel kaua kavatsete elada, siis me võtame teilt isegi sünnitushaiglad ja külapoed ära, et seal paljuneda ega elada ei saaks.

Ja ikkagi Tallinnasse ära tuleksite. Meie üürid aina kerkiksid ja palgad langeksid, sest teid on palju.

Mõni tõesti pole kaine… Maailm muutub, Lõuna-Eesti on maailma mastaabis nagu ühe linna eeslinn, paljud sõidavad igapäevaselt tööle nii kaua. Meil aga tahetakse, et sünnitushaigla oleks kõrvalmajas keset karulaant. No ei hakka enam kunagi kuskil nii olema. Kogu Eesti tõenäoliselt koondub tulevikus ÜHE haigla alla, see on täitsa normaalne teeninduspiirkond ühele suurhaiglale. Ei sõida me enam hobusega 2 päeva laadale, vaid autoga paar tundi linna kaubanduskeskusesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imestamine on perekoolika põhitöö. Tee seda hoolega ja tee seda “alati”.

Mees ja naine lähevad lahku, emb kumb peab oma senisest kodust välja astuma, enamuses seda teeb mees. Naine jääb endisesse kohta elama, kodutehnika ja mööbel ka.
Mees kolib välja, tal pole alguses mitte midagi. Kas ta peaks lastelt teleka kaasa võtma? Lisaks pesumasina?
Kas sa sellisel puhul ei imestaks, kui mees nii käitukski, mis sellest, et tema mõlemad asjad ostnud oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka imestan. Saasta müüakse või renditakse kirvehinnaga. Inimestel on rahanälg lihtsalt nii suur….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka imestan. Saasta müüakse või renditakse kirvehinnaga. Inimestel on rahanälg lihtsalt nii suur….

Aga kuidas sa müüd või välja rendid, kui ostjat pole? Kas rahanälg, nälg saasta järele või mõlemad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üürikorterisse mööbli soetamine on ju naeruväärne. Ainuke point, miks üürikorteris üldse elada, et saaks sealt lahkuda käed taskus ja kasvõi kohe lennikile. Kui ma üürin korterit välja, siis kuhu ma selle mööbli panema peaks? Ikka jääb sisse. Üürile andjana ma ei sooviks, et iga üüriline oma mööbliga tuleb, sest see mööbli edasi-tagasi kolimine kraabiks põranda hirmsasti ära.

Üürileandjana annan mina just puhta lageda korteri kasutada ja nõudlust on väga palju. Normaalsetel inimestel on ikkagi oma isiklikke asju ka. Sellist tirtsuparve, et täna siin-homme seal ma ei soovigi.
Kui peaksin ise üürima, eelistan samuti tühja lagedat pinda. Kes oma põrandate pärast kardab, jätku parem välja üürimata (pole kuulnud, et üürnik tagastab korteri selle algsel kujul?).

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud korteri üürimise teema