Esileht Ajaviite- ja muud jutud korteri üürimise teema

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: korteri üürimise teema

Postitas:
Kägu

Mõni tõesti pole kaine… Maailm muutub, Lõuna-Eesti on maailma mastaabis nagu ühe linna eeslinn, paljud sõidavad igapäevaselt tööle nii kaua. Meil aga tahetakse, et sünnitushaigla oleks kõrvalmajas keset karulaant. No ei hakka enam kunagi kuskil nii olema. Kogu Eesti tõenäoliselt koondub tulevikus ÜHE haigla alla, see on täitsa normaalne teeninduspiirkond ühele suurhaiglale.

Kas sul võttis mu avaldus ilmselt pildi nii eest ära, et muud ei osanud esimesena teha, kui mind joodikuks sõimata?
Rotiparteilase kohta tavaline käitumine, ma pakuks.
Ja siis väidad, et tallinnlased hakkavad Paides, Eesti keskel asuvas SUURhaiglas sünnitamas käima?
Tõega arvad, et nad sellega nõus oleks? Ise ikks oled kunagi sünnitanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üürikorterisse mööbli soetamine on ju naeruväärne. Ainuke point, miks üürikorteris üldse elada, et saaks sealt lahkuda käed taskus ja kasvõi kohe lennikile. Kui ma üürin korterit välja, siis kuhu ma selle mööbli panema peaks? Ikka jääb sisse. Üürile andjana ma ei sooviks, et iga üüriline oma mööbliga tuleb, sest see mööbli edasi-tagasi kolimine kraabiks põranda hirmsasti ära.

Üürileandjana annan mina just puhta lageda korteri kasutada ja nõudlust on väga palju. Normaalsetel inimestel on ikkagi oma isiklikke asju ka. Sellist tirtsuparve, et täna siin-homme seal ma ei soovigi.

Kui peaksin ise üürima, eelistan samuti tühja lagedat pinda. Kes oma põrandate pärast kardab, jätku parem välja üürimata (pole kuulnud, et üürnik tagastab korteri selle algsel kujul?).

Põranda vahetamine on päris suur töö. Enne korteri ostmist elasin ühes ja samas üürika korteris 10 aastat ega soovinud selle aja jooksul mitte mingit mööblit kaela soetada. Üürijana sa ei tea iial, millal tuleb välja kolimise käsk ja kuhu sa uue korteri leiad. Mööbli kolimiseks on autot ja tassijaid vaja. Milleks omale selline nuhtlus peale tekitada.
Ausalt öelda kahtlustaks ma mööbliga kolijat, et mis tal viga, et pole pikkade aastate jooksul oma korterit suutnud soetada, küll aga hunniku mööblit kokku ajanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tallinnas võiks veelgi kallim olla. Siis ei oleks nii massilist linna tulemist. Inimesed mõistaks, et neil jääb väiksemas linnas rohkem raha kätte ega kablutaks ummisjalu pealinna.

No nüüd jah on rahulikumaks jäänud, aga enne oli see ju reformide põhiteema, et suretame muud äärealad välja ja tulge kõik Tallinna.

Tulge üürige meie majadesse omale korterid ja hakake meie firmades tööle!

Ja kui te seal L-Eestis veel kaua kavatsete elada, siis me võtame teilt isegi sünnitushaiglad ja külapoed ära, et seal paljuneda ega elada ei saaks.

Ja ikkagi Tallinnasse ära tuleksite. Meie üürid aina kerkiksid ja palgad langeksid, sest teid on palju.

Palju viiteid, kus reform midagi sellist on kunagi öelnud?

Tulge kõik Tallinna oli keskerakonna hüüdlause, kes pikki aastaid olnud ju Tallinna valitsejad. Reform ei ole kunagi kutsunud kedagi keskerakonna võimu alla Tallinna.

Ja mis nüüd siis teisiti on, kui valitsuses on uued parteid ja kesikud päris pikalt juba? Toome Ukrainlasi sisse, ei ole seal maal kedagi tööle võtta.

Iga tamme juures ei ole tõesti vaja haiglat pidada. Minu suguvõsa elab hõredalt asustatud maakonnas ja võin sulle tuua kuhjaga näiteid, kuidas seal maakonna haiglates ei ole vähese praktika tõttu meditsiinitöötajatel enam pädevust ega oskusi ning tehakse rumalusi. Ka perearstid on ajast 10 aastat maas ja pole isegi synlabist midagi kuulnud. Ah seal saab ise proove teha ning pungitavad silmi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurtesse linnadesse kolimine ja külade kokku kuivamine on absoluutselt kõikide Euroopa riikide trend. Pole vaja mingitel ekrelastel seda serveerida kui Eesti omapära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üürikorterisse mööbli soetamine on ju naeruväärne. Ainuke point, miks üürikorteris üldse elada, et saaks sealt lahkuda käed taskus ja kasvõi kohe lennikile. Kui ma üürin korterit välja, siis kuhu ma selle mööbli panema peaks? Ikka jääb sisse. Üürile andjana ma ei sooviks, et iga üüriline oma mööbliga tuleb, sest see mööbli edasi-tagasi kolimine kraabiks põranda hirmsasti ära.

Üürileandjana annan mina just puhta lageda korteri kasutada ja nõudlust on väga palju. Normaalsetel inimestel on ikkagi oma isiklikke asju ka. Sellist tirtsuparve, et täna siin-homme seal ma ei soovigi.

Kui peaksin ise üürima, eelistan samuti tühja lagedat pinda. Kes oma põrandate pärast kardab, jätku parem välja üürimata (pole kuulnud, et üürnik tagastab korteri selle algsel kujul?).

Põranda vahetamine on päris suur töö. Enne korteri ostmist elasin ühes ja samas üürika korteris 10 aastat ega soovinud selle aja jooksul mitte mingit mööblit kaela soetada. Üürijana sa ei tea iial, millal tuleb välja kolimise käsk ja kuhu sa uue korteri leiad. Mööbli kolimiseks on autot ja tassijaid vaja. Milleks omale selline nuhtlus peale tekitada.

Ausalt öelda kahtlustaks ma mööbliga kolijat, et mis tal viga, et pole pikkade aastate jooksul oma korterit suutnud soetada, küll aga hunniku mööblit kokku ajanud.

No koli siis nii, et põrandat ei riku, milles küsimus?
10 aastat üürikas ja tuled arvama, et mina olen samasugune? No ei ole. 4 aastat õpingute ajak ühikat + pool aastat tädi “tagatuba”, sellest alates ikka oma elamine. Mööblit, susustuselemente, kodutehnikat jne loomulikult soetasin. Kui sinul on huvi kellegi äranässerdatud diivani peal elada, siis minul ei ole. Kordan – üürileandjana üürin välja remonditud lagedat korterit. Samas seisus (- mõningane loomulik kulumine) tahan korteri ka tagasi saada. Mul on korralikud lepingud, minimaalselt kaheks aastaks üürin välja, sest ka mina ei viitsi lühiajalise tirtsuparvega tegeleda. Huvitav, kes küll üürib nii, et “iial ei tea millal tuleb käsk välja kolida”? Ju siis vastav kontingent üürib/ annab üürile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palju viiteid, kus reform midagi sellist on kunagi öelnud?

Pigem su küsimusele on vastus jah, tõepoolest on palju viiteid.

Alustades näiteks Rail Balicast (see oli kunagi väga aktuaalne, juba alates 2013a) läbi Tartu minek tõmmati maha, Tartu pole mingi linn meil siin, eksole. Leedukad ja poolakad tõmbasid joone läbi suuremate linnade – lollid.
Võru Valga raudtee – see pole oluline. Tähtsam on põhjas uusi teid ehitada. Nelajrealine maantee Tartusse – idiootsus. Milleks mingi side selle perifeeriaga? Aga tänaseni on sel maanteel räme ülekoormus, sest ometigi väga paljud inimesed sõidavad. Ja osad ka hukkuvad. Kes ei hukku, need kiruvad 90-ga sõitjaid.

Lõuna-Eestit ongi hoitud teadlikult kehval tasemel, et Tallinna asutused eurotoetustest ilma ei jääks.
Põlvas hakati Eestis esimesena pakkuma vette sünnitust, sinna hakati kokku jooksma Lätist, venest jne. Ega nad siis tasuta seda ei saanud.
Mäggi ütles selle peale targalt, et sünnitage põllu peal vms, mis krdi haiglat teil vaja on. (ok, tema oli kesk)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sul võttis mu avaldus ilmselt pildi nii eest ära, et muud ei osanud esimesena teha, kui mind joodikuks sõimata?
Rotiparteilase kohta tavaline käitumine, ma pakuks.
Ja siis väidad, et tallinnlased hakkavad Paides, Eesti keskel asuvas SUURhaiglas sünnitamas käima?
Tõega arvad, et nad sellega nõus oleks? Ise ikks oled kunagi sünnitanud?

Olles ise 3 last sünnitanud, arvan jah, et suurhaiglas hakataksegi tulevikus sünnitama. Olukord maakonnahaiglates on läinud nii hulluks, et mõnes ei osata enam kipsigi panna. Lihtsalt tehnika ja teadus arenevad niivõrd kiiresti, et ei ole mõtet iga kuuse all haiglast pidada – see ei oma mingit aparatuuri ega kompetentsi.
Tore oleks küll muidugi, kui iga talu kõrval oleks täisvarustuses Maarjamõisa või PERH, aga paraku seda ei hakka rahapuudusel (ja meil ka kompetentsete haritud meedikute puudusel) mitte kunagi olema. Me võime siin poliitikat teha ja demagoogiat ajada, aga tulevik on ikka kontsentreerumine suurlinnadesse (ja Eestis saab olla neid maksimaalselt kaks, kuigi neid ei saa maailma mastaabis varsti enam linnakski nimetada…)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Põranda vahetamine on päris suur töö.

Üürnikud ei viitsi enne väljakolimist isegi enda järelt koristada ja teie unistate, et nad hakkavad põrandat VAHETAMA. Tagatisraha võid ju suure tüliga endale jätta, aga see pisku ei kata midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üürile andjana ma ei sooviks, et iga üüriline oma mööbliga tuleb, sest see mööbli edasi-tagasi kolimine kraabiks põranda hirmsasti ära.

Kas sul on väljaüüritavas korteris mööbel põranda külge kinni kruvitud? Või kuidas sa väldid seda, et üürnikud korteris olevat mööblit liigutavad ja sellega põrandat rikuvad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan Pirital. Kasutada on eraldi sissepääsuga majaosa.
Üüri maksan sümboolselt 100.-
Lisaks on mul kaasas koduloomad kass ja koer. Eakal majaomanikul on endal ka väike koer ja kass. Aitan ka omal soovil aiatöödes ja majapidamises.

Enne elasin 1.5a Raua tn 1 majas ja üüri maksin 350/ 3 tuba. Korter oli puhas ja korralik, toad suht väikesed (praegusega võrreldes) uute akendega aga asukoht ebanormaalne. Mulle, kui maakale täiesti kohutav müra ja tolm.

Töökaaslane üürib kuskil läheduses Vase vms tänaval juba aastaid ja ta maksab 2 toalise eest 300+ kom. Kui sisse kolis oli värskelt remont tehtud. Aga sai kellegi tuttava-tuttava kaudu, sellest vast nii hea hind.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan Pirital. Kasutada on eraldi sissepääsuga majaosa.
Üüri maksan sümboolselt 100.-

Kas see sinu uhkustamise 100e/kuus peaks siis kuidas teemaalgatajat edasi aitama?
Et paneb kuulutuse, et üürin korteri heas linnaosas “sümboolse” hinna eest?
Või hoopis kuulutab, et üürin “tuttava kaudu” hea hinna eest?
Või mida sa täpselt mõtlesid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida olulist infot sellel kuulutusel need 5 pilti valgetest (ustest?) peaksid andma
https://www.kv.ee/muua-kogu-ulatuses-taieliku-renoveerimise-labinud-3068515.html

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 11a üürinud Eestis ja välismaal. Kuna pere on üsna suur ja nõudlik, siis ka korterid/majaosad/majad on veidi kõrgemas hinnaklassis (1100-1600eur). Kõik on olnud möbleeritud kuni kööginõudeni välja, kuigi neid eelistan ise osta. Minul endal on Jura masin, profiblender, köögikombain, mahlapress, veekeedukann, aurutolmuimeja, tolmuimeja, robot-tolmuimejad, telekad jm tehnika. Mööbliesemetest ainult madratsid ja üks kapp. Diivan oli ka, aga see oli nii suur ja kobakas, et loobusin ja jätsin ühele üürileandjale. Tema oli selle üle väga õnnelik, kuna see, mis korteris enne oli, oli oma aja väga ära elanud.

Olen enda aastate jooksul tasutud üürisummad ja maakleritasud kokku arvutanud ja selle raha eest saaks väga korraliku maja. Üürimine on kulukam kui omamine. Nende aastate jooksul ei teadnud ma ise ka mida ma tahan ja kus ma tahan elada. Käisin ja otsisin, proovisin nii ja naa. Polnud siis ja pole ka nüüd suurt tungi tingimata omada, kuigi nii paljudele näib see justkui suur asi olevat, mis neid inimestena kuidagi defineerib ja kõrgemale seab. Pole mina seda kunagi mõistnud ja kuigi nüüd ostsin maja, ei ole ma kindel, kas see oli õige otsus. Rahaliselt kindlasti kasulikum, aga vabadus on käest antud. Siinne poliitiline olukord on selline, et pole üldse kindel, kas tahan siin väga pikalt elada. Näiteks. Aga maja tõttu ei saa nii, et teatan kuu aega ette ja hüppan lennukisse. Oled seotud, nagu mingi ankur hoiab põhjas kinni. Hetkel on täpselt selline tunne selle majaga.
Eks inimesi on erinevaid, mõnele on just see stabiilsus oluline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga maja tõttu ei saa nii, et teatan kuu aega ette ja hüppan lennukisse.

Kui maja tühjalt olla kardab, siis võid ju üürnikud sisse võtta ja saad ikka lennata, kasvõi Kuule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No koli siis nii, et põrandat ei riku, milles küsimus?

10 aastat üürikas ja tuled arvama, et mina olen samasugune? No ei ole. 4 aastat õpingute ajak ühikat + pool aastat tädi “tagatuba”, sellest alates ikka oma elamine. Mööblit, susustuselemente, kodutehnikat jne loomulikult soetasin. Kui sinul on huvi kellegi äranässerdatud diivani peal elada, siis minul ei ole. Kordan – üürileandjana üürin välja remonditud lagedat korterit. Samas seisus (- mõningane loomulik kulumine) tahan korteri ka tagasi saada. Mul on korralikud lepingud, minimaalselt kaheks aastaks üürin välja, sest ka mina ei viitsi lühiajalise tirtsuparvega tegeleda. Huvitav, kes küll üürib nii, et “iial ei tea millal tuleb käsk välja kolida”? Ju siis vastav kontingent üürib/ annab üürile.

Tead võta palun tuure vähemaks. Inimesi on erinevaid ja kõik ei pea elama nii nagu sina õigeks pead.
Mul vastupidine näide, üürin välja ökonoomseid täismöbleeritud kortereid ja nõudlus on laes. Køikides korterites täna 5+ aastat sama üürnik. Korralikud, punktuaalsed maksmisega, ei lagasta.
Kellele ema, kellele tütar. Maailmas on ka teisi tõdesid peale sinu tõe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga maja tõttu ei saa nii, et teatan kuu aega ette ja hüppan lennukisse.

Kui maja tühjalt olla kardab, siis võid ju üürnikud sisse võtta ja saad ikka lennata, kasvõi Kuule.

Ei ole ju nii lihtne. Üürnik ei lahenda seda probleemi, et sul on maja, mis vajab hoolt. See on igal juhul omaniku teha, et maja korras püsiks. Üürnik niidab ehk muru ja kõrvaldab väikesed ummistused torudes, aga korras maja talle elamiseks on minu kohustus. Selle eest ta üüri maksab.

Kõige mõistlikum lahendus oleks maja maha müüa, aga maja müügiaeg hooajal on 3-6 kuud. Ei pruugi nii hästigi minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siinne poliitiline olukord on selline, et pole üldse kindel, kas tahan siin väga pikalt elada.

Arvad, et keegi hakkab lesbisid siiski ahju ajama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mööbel on mul väikses korteris igati läbi mõeldud ja praktilise paigutusega. Pole mingit vajadust mööblit lohistada. Telekat ei saagi mujale viia, sest antenn on ainult seal seinas. See omakorda dikteerib diivani asukoha. Suurt riidekappi ei jõuagi lohistada ja seda polegi kuhugi mujale viia. Toolide ja diivani jalgade alla on kleebitud viltkaitsmed. Mööbli ümber paigutus pole ka lepinguga lubatud. Käin kaks korda aastas vähemalt ka korterit üle vaatamas.
Kui oleks vana rääbakas korter, siis oleks tõesti ükskõik, mida nad sinna edasi-tagasi tassivad, kriimustavad ja vastu seinanurki peksavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina üürin ühetoalist Tln kesklinna korterit, väga korras ja kvaliteetse remondiga.
Pind on väike, pigem üksikule või noorele paarile.
On täielikult möbleeritud, sh pesumasin ja köögitehnika. Leping alati min.aastaks, ja kuigi koristusnõue on lepingus, teen ikka san.remondi enne uut üürilist.
Tahtjaid on, sest korter on ilus ja hind pinna väiksuse tõttu normaalne (kommunaalid ka). Ei kujuta ette, et sinna keegi oma mööbliga tuleks – välismaalane nt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei, ma ei tea tõesti kedagi, kes korteri eest üüri maksaks, kuna kõik meie tuttavad elavad oma isiklikul pinnal.

ning kõige odavam on üldse elada mitte korteris, vaid omas majas: kõik elamiskulud (koos kindlustuse ja turvateenusega) kokku suvel ca 150-180€, talvel ca 300-350€ kuus

nii et minu soovitus teemaalgatajale: kui tahad samuti odavalt kesklinnas elada, osta omale siia korter või maja.

Jah, teemaalgataja, vaata, kui “imeline” soovitus.
Et kui sul kõht tühi on ja leiva jaoks raha ei jagu, miks sa siis leiva asemel ometigi torti ei söö?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ju nii lihtne. Üürnik ei lahenda seda probleemi, et sul on maja, mis vajab hoolt. See on igal juhul omaniku teha, et maja korras püsiks. Üürnik niidab ehk muru ja kõrvaldab väikesed ummistused torudes, aga korras maja talle elamiseks on minu kohustus. Selle eest ta üüri maksab.

Kõige mõistlikum lahendus oleks maja maha müüa, aga maja müügiaeg hooajal on 3-6 kuud. Ei pruugi nii hästigi minna.

Tühjas majas torud ei ummistu ja muru kasvab väljas, palka aednik või mõni firma niitma, koristama. Lisaks maju ei üüri mingid hädakäpad, kellele omanik kõik ette/taha ära tegema peab. Kõike saab lepingus kokku leppida ja kompenseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need, kes siin 100 või 300-tes kesklinna ilusates korterites elavad, kas üürisaaja oma summalt tulumaksu ära maksab?
Tõenäoliselt tuttavatele renditud korterite eest ei maksa keegi tulumaksu. Sellest tuleb ka hinnavahe kas 300 eest tuttavale või 400 eest võõrale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt tuttavatele renditud korterite eest ei maksa keegi tulumaksu.

Arvata võib.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud korteri üürimise teema