Esileht Hobinurk Korterielanikud, kuidas veedate vaba aega suvel?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 292 )

Teema: Korterielanikud, kuidas veedate vaba aega suvel?

Postitas:
Kägu

Peenral hakkavad tomatid valmima juuli lõpus, augustis. Heal juhul, kui on kuum päikeseline suvi

Kellel kuidas. Meil juba juuli alguses peotäie igal hommikul ikka saab.

Jah, ma võin ka saada, korteris potitomatitelt.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud absoluutselt tore seda elu ja suvesid korteris veeta. Ostsime maja. Oma aed ikka hoopis teine tera ja tegevustest ei tule kunagi puudus.

Astud hommikul õue ja ilus päev algab.

Mina just sellel põhjusel otsustasin korteri oma aiaga elamise vastu välja vahetada. Minu jaoks kodust väljas käimine ikkagi oma aianurga olemasolu ei korva – 24/7 ju ikka ringi ei käi ja võimalus kas või ilusa ilmaga oma aias/terrassil kodukontoris töötada või hommikukohvi juua, annab palju juurde. Lisaks ei jaksa kogu aeg kuskil ringi käia, mingi aja tahaks ikka kodus ka veeta ja oma kodus võiks olla mõnus. Korterielu oleks minu jaoks ok ainult siis kui mul oleks lisaks mingi maakodu, kus suve/nädalavahetusi/puhkuseid veeta.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteris. Loen raamatuid, vaatan filme/sarju. Kasvasin majas üles ja ei iialgi enam ei taha maja ega aiaga mingit tegemist teha.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud absoluutselt tore seda elu ja suvesid korteris veeta. Ostsime maja. Oma aed ikka hoopis teine tera ja tegevustest ei tule kunagi puudus.

Astud hommikul õue ja ilus päev algab.

Mul ka maja ja vastupidi, ei taha üldse aeda minna. Praktiline ainult koera mõttes, saab uksest õue lasta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maakoduga võrreldes on aega küll käia ja olla, valikut on ka

Maakodus ei ole siis aega ega valikut? Minu arust maakodu võlu just selles seisnebki, et hommikul võid kohe kasvõi öösärgis õue peale astuda, ja ei pea selleks kusagile spetsiaalselt sõitma või minema, et roheluses päevitada või lugeda. Lapsed saavad päev otsa õues olla jne.

Ma astun öösärgis oma Tallinna majas õue, milleks ma peaks selleks maakodu ostma?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida imet ma seal õues öösärgis tuian päevast päeva?

Mina näiteks tahan hommikust süüa enne, kui riidesse panen. Seepärast astun suvehommikul ühe esimese asjana õue ja nopin peenralt peotäie väikseid tomateid hommikusöögi juurde.

Kõhu ori. Ma ei söö kunagi kohe peale ärkamist…

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolika unistus on jah varem aastatel ka olnud paljajalu murul öösärgis käimine. Mina olen esimesed 30 eluaastat maal elanud ja ei ole seda kordagi teinud. Lisaks on maal pidevalt midagi vaja teha. Ei jää aegagi millegi nautimiseks.

Üks asi on see, kui sa elad aastaringselt maal. Teine asi on see, kui sa elad sügisest kevadeni linnas 2-toalises paneelikas ja maakodus saad pikemalt olla ainult suvel. Siis nauditki seda maal olemist 24h.

Mida ma seal neid parme ja puuke naudin? Igal juhul naudin linnaelu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nädalavahetused maakodus, aga naudin väga ka neid päevi mis suvel linnakodus – isegi kahju vahest, et need pole puhkepäevad. On suur ja ilus rõdu, juba nüüd sööme seal oma söögikorrad ja veedan tunde lamamistoolis raamatuga. Osad taimed juba kastides, teised veel ostmata.

Koer on ka, nii et jalutamist on palju – pargis, mere ääres. Saab palju suhelda kuni koerad üksteist tervitavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maakoduga võrreldes on aega küll käia ja olla, valikut on ka

Maakodus ei ole siis aega ega valikut? Minu arust maakodu võlu just selles seisnebki, et hommikul võid kohe kasvõi öösärgis õue peale astuda, ja ei pea selleks kusagile spetsiaalselt sõitma või minema, et roheluses päevitada või lugeda. Lapsed saavad päev otsa õues olla jne.

eks igaüks räägib enda eest, minu tutvusringkonnas pole kedagi, kellel pole maakodus mitte midagi teha, kogu aeg leiab tegemist, minul linnas elades oli aeg küll ja küll, enam ei ole aega laialt käes ja minu arust on hea, kui pole igav, ja valikuid on tegelikult igal pool

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen rõdul. Jalutan, naudil loodust, lilli. Ise ei pea küürutama, kasvatama. Käin rannas, turul. Ostsin muuseumide aastakaardi, külastan neid, 100 hulgas on ka vabas õhus asuvaid. Oleks ainult sooje ilmasid.

Mina ja lapsed ka uhked muuseumikaardi omanikud. Veel pole kasutanud, enne käime muuseumiöö raames mõned kohad läbi ja lapsed käivad klassiekskursoonil ära, sest õpetaja teatas kohe, et muuseumikaardi omanikke grupipiletite hulgast välja ei arvestata, seega tuleb need piletid nagunii eraldi maksta.

Meil on suur rõdu korteril ja sel aastal panustasin selle kujundusele pea terve kuupalga.  Varasematel aastatel olen kasvatanud maasikaid ja tomateid rõdul, lilli ja maitsetaimi ka. Nüüd siis rohelisega olen tagasi tõmmanud, on vaid maitseroheline ja üks puu. Laud ja toolid on asendunud ühe ripptooli ja lounge-tüüpi nurgaga. Kui tahan, käin seal ka pidžaamas hommikul paljajalu kohvi joomas ????

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvasin majas üles ja ei iialgi enam ei taha maja ega aiaga mingit tegemist teha.

Mis tegemist seal ikka on, palgatud inimesed teevad.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvasin majas üles ja ei iialgi enam ei taha maja ega aiaga mingit tegemist teha.

Mis tegemist seal ikka on, palgatud inimesed teevad.

Sellest ei saa ma üldse aru. Minu jaoks on oma aia mõte selles, et teed midagi oma kätega oma jaoks ja naudid seda. Istuda lihtsalt mingis korras aias…

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küll maakodu olemas lisaks linnakodule, aga töö pörast pean ikka nädala sees linnas olema.

Linnakorteril on ka suur rõdu. Aga hoopis rohkem veedan linnas olles õhtuid väli- ja rannakohvikutes, välikontserditel, etendustel, rattaga ringi tiirutades ja muutusi me ümber uudistades.

Ahh, soojade ilmadega on nii palju teha. Kuidas kõike jõuda?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ei saa ma üldse aru. Minu jaoks on oma aia mõte selles, et teed midagi oma kätega oma jaoks ja naudid seda. Istuda lihtsalt mingis korras aias…

Kõik ei ole rohijad, istutajad ja mullas müdistajad. Sa arvad, et hoolitsetud iluaedadega villad on perenaise kätetöö? Ja et mees paneb ise muruniidukiga ringi?

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ei saa ma üldse aru. Minu jaoks on oma aia mõte selles, et teed midagi oma kätega oma jaoks ja naudid seda. Istuda lihtsalt mingis korras aias…

Kõik ei ole rohijad, istutajad ja mullas müdistajad. Sa arvad, et hoolitsetud iluaedadega villad on perenaise kätetöö? Ja et mees paneb ise muruniidukiga ringi?

Terve eesti on muidugi neid villasid täis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve eesti on muidugi neid villasid täis.

Eestis on sadu ja sadu villasid, enamik neist muidugi Harjumaal (ja Tallinnas).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve eesti on muidugi neid villasid täis.

Mingist talumajast ja peenardest ma ei räägi, linnamajast ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja alates 700 000, mis kvalifitseeruvad villade alla, on juba ainuüksi müügis 177 tk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja alates 700 000, mis kvalifitseeruvad villade alla, on juba ainuüksi müügis 177 tk.

Kes selle kriteeriumi paika pani? Iga natuke suurem maja pole villa, mis sest, et omanik seda nii tahaks kutsuda. Nagu ka Torgu kuningas pole päris kuningas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik ei ole rohijad, istutajad ja mullas müdistajad. Sa arvad, et hoolitsetud iluaedadega villad on perenaise kätetöö? Ja et mees paneb ise muruniidukiga ringi?

pererahva hoolega rajatud aiad on tõesti imelised ja auhinnatud. Lihtsalt uhke maja juurde kuuluv aed (pererahvas ei liiguta lillegi) on pmt muruplats ja elupuuhekk.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes selle kriteeriumi paika pani? Iga natuke suurem maja pole villa, mis sest, et omanik seda nii tahaks kutsuda. Nagu ka Torgu kuningas pole päris kuningas.

Mina panin, viskasin pilgu müügisolevale kinnisvarale. 500-600 000 kandis olid veel tavalised elumajad, alate 700 000 olid villalaadsed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pererahva hoolega rajatud aiad on tõesti imelised ja auhinnatud. Lihtsalt uhke maja juurde kuuluv aed (pererahvas ei liiguta lillegi) on pmt muruplats ja elupuuhekk.

Mismõttes lihtsalt kuuluv aed? Mis vahet seal on, kas liigutab peremammi või aednik? Aedniku profikäe all on aed ilusamgi, aiapaigutus ning taimede valik ja sobivus on nagunii tellitud maastikuarhitektilt, seega kõik mätsib ideaalselt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ei saa ma üldse aru. Minu jaoks on oma aia mõte selles, et teed midagi oma kätega oma jaoks ja naudid seda. Istuda lihtsalt mingis korras aias…

Kõik ei ole rohijad, istutajad ja mullas müdistajad. Sa arvad, et hoolitsetud iluaedadega villad on perenaise kätetöö? Ja et mees paneb ise muruniidukiga ringi?

Ei arva. Aga eelistaksin sellisel juhul elada korteris.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pererahva hoolega rajatud aiad on tõesti imelised ja auhinnatud. Lihtsalt uhke maja juurde kuuluv aed (pererahvas ei liiguta lillegi) on pmt muruplats ja elupuuhekk.

Mismõttes lihtsalt kuuluv aed? Mis vahet seal on, kas liigutab peremammi või aednik? Aedniku profikäe all on aed ilusamgi, aiapaigutus ning taimede valik ja sobivus on nagunii tellitud maastikuarhitektilt, seega kõik mätsib ideaalselt.

Mis selle aedniku käe nii profiks teeb, kui minu 40 a kogemust?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pererahva hoolega rajatud aiad on tõesti imelised ja auhinnatud. Lihtsalt uhke maja juurde kuuluv aed (pererahvas ei liiguta lillegi) on pmt muruplats ja elupuuhekk.

Mismõttes lihtsalt kuuluv aed? Mis vahet seal on, kas liigutab peremammi või aednik? Aedniku profikäe all on aed ilusamgi, aiapaigutus ning taimede valik ja sobivus on nagunii tellitud maastikuarhitektilt, seega kõik mätsib ideaalselt.

Mis selle aedniku käe nii profiks teeb, kui minu 40 a kogemust?

No ega ta kehvem sinust ka pole ju, et arvad, et oskab vsid hekki ja muru istutada????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ei saa ma üldse aru. Minu jaoks on oma aia mõte selles, et teed midagi oma kätega oma jaoks ja naudid seda. Istuda lihtsalt mingis korras aias…

Kõik ei ole rohijad, istutajad ja mullas müdistajad. Sa arvad, et hoolitsetud iluaedadega villad on perenaise kätetöö? Ja et mees paneb ise muruniidukiga ringi?

Ei arva. Aga eelistaksin sellisel juhul elada korteris.

Miks ometi? Mingis kolmesajaruuduses korteris elada on ka vähe imelik. Aeda pole, terrasse pole, oma hoovi pole-mis elu see on?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle aedniku käe nii profiks teeb, kui minu 40 a kogemust?

Ära pane tähele. Ta ei oska ette kujutadagi, et ka tavalised inimesed oskavad iseseisvalt aeda kujundada või et ilumeele ja ande arendamiseks ei ole vaja diplomit omada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ometi? Mingis kolmesajaruuduses korteris elada on ka vähe imelik. Aeda pole, terrasse pole, oma hoovi pole-mis elu see on?

Imelik on hoopis arvata, et kõik inimesed peavad ühesuguseid asju tahtma või hindama.

Korterielu on mugav elu. Ei pea aia, terrassi ega oma hoovi eest hoolitsema kui ei taha. Majas elades pead sellega tegelema isegi siis kui on piisavalt raha kellegi palkamiseks.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korterielu on mugav elu. Ei pea aia, terrassi ega oma hoovi eest hoolitsema kui ei taha. Majas elades pead sellega tegelema isegi siis kui on piisavalt raha kellegi palkamiseks.

Ei saa ikka aru, kuidas majas sellega tegelema peab, maja pole mingi lobudik, mis laguneb.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära pane tähele. Ta ei oska ette kujutadagi, et ka tavalised inimesed oskavad iseseisvalt aeda kujundada või et ilumeele ja ande arendamiseks ei ole vaja diplomit omada.

Kujutan ikka. Minu palgatud aednik ongi tavaline inimene, suur aiafänn. Aia kujunduse, erinevad teed ja tasapinnad, kõrguste suhted, trepid, valgustuse, puuuliigid ja põõsad projekteeris maastikuarhitekt. Edaspidi on kevadeti vaja istutada lilled ja nende eest edaspidi hoolitseda, väetada muru ja muud. Kastan ise, vahest ka rohin.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 292 )


Esileht Hobinurk Korterielanikud, kuidas veedate vaba aega suvel?