Esileht Hobinurk Korterielanikud, kuidas veedate vaba aega suvel?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 292 )

Teema: Korterielanikud, kuidas veedate vaba aega suvel?

Postitas:
Kägu

Kuule, sulle ei pea korterid meeldima. Aga inimestel on ikkagi valikuvõimalus, millist kodu nad endale tahavad. Proovi õnnelikum olla oma aias, pole vaja tulla siia sappi pritsima.

Mulle meeldivad küll, mul on neid mitu, juhtisin tähelepanu rumalale küsimusele.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellest paigast kodu teeb?

Nii loll küsimus ikka. Mis su korterist muidu kodu teeb? Pole aeda ega midagi, mis kodu see üldse selline on, ah?

Kahjuks ei teegi miski korterist kodu.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina see õnnelik, kes suudab end hubaselt ja hästi tunda nii korteris kui majas – mõlematel oma head ja vead. Mingit tohutut ruumi ja privaatsust ma ka enda ümber ei vaja.  Korteris mind ei häiri, kui ma ka ise vaikselt olles kuulen naabreid läbi seina või inimesi trepikojas liikumas, majas elades ei häiri mind muruniitjad või kui keegi oma aias sõpradega grillib – elan rõõmsalt ise ja lasen teistel elada.

Korteris elades meeldib, et jääb rohkem aega linnaparkides käimiseks, linna üritustel käimiseks, lastega mänguväljakutel ja spordiradadel käimiseks. Maja aias toimetamine siiski võtab mõningase aja, aga maja ilma nägusa iluaiata ja väikese tarbeaiata võtaks jälle maja boonused minu jaoks – istuda lopsaka taimestiku keskel terrassil ja nautida lillede ilu ja võõrustada külalisi näiteks koduse rabarberikoogiga.

Korteris elamine ei tähenda ju, et peab ilmtingimata kogu aeg kodus olema, ka suvise ilmaga. Isegi linnades on tehtud hubaseid grillimisalasid, piknikualasid – võta ainult oma pere, lapsed, sõbrad ning kasutage. Kui lastega korteris elasin, siis sageli käisime suveõhtutel piknikul – toit kaasa ja mõnele mänguväljakule või randa – sõime, lapsed mängisid – väga tore oli. Korteris elades ei pea muretsema kastmise, muru niitmise, riisumise, lume lükkamise, millegi parandamise ja sättimise pärast. Nii et rõõmustage selle üle, kus te just parajasti  olete – elate ja nähke positiivset, mitte kui halvasti kõik on!

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu ikka, kolmveerand teemat sellest, kuidas ikka oma aed ja bla-bla-bla. Keegi ei küsinud, kas te palkate sinna aedniku või muruniitja või lumerookija, kas kraabite mõnuga või ei kraabi üldse, kas on lapsed näppepidi kiiges või marjades kinni, või kas käite öösärgis murul ja vahite/ei vahi naabreid. Loomulikult saab ka majaelanik käia meres, kontserdil ja muidu tuuritamas või raamatut lugeda, kui ta tahab ja selleks aega leiab, milles probleem.

Küsimus oli korteriomanikele, et mis nemad teevad. No minul nt rõdu ei ole, kuigi tahaks, ja väljas käia ei saa ma üldse ega eriti üldse midagi teha, mis liikumist ja seismist nõuab. Kui arvate, et ma nüüd õudselt põen, siis nii see ei ole. Kusagil kangesti tuuritamas käia ja rusikaga tühja tuult taga ajada pole ma kunagi armastanud, pole lihtsalt selline väljaskäija inimene. Vahel harva ju võiks ja kui väga tahaks, eks saaks ka.

Seega teen kodus korteris suviti täpselt seda, mida talvelgi – koon, loen, lahendan ristsõnu, vaatan filme, kuulan muusikat, teen muusikat, kirjutan ja surfan netis ja loen Perekooli 🙂 Merd vaatan looduskaameratest, jah, see pole muidugi see, mis ise mere ääres olla, aga päevitada ma ei taha ega tohigi, niisama jalutada ei saa, siis hea, et on sellinegi võimalus. Reisil käin GoogleMaps’iga. Ei, viinamarjad ei ole hapud, ma lihtsalt olengi selline inimene 🙂

Aga mis mind ärritab järjest rohkem, on see, kui inimesed, kes ometi teavad, et ma liikumisvõimetu olen, tulevad ja küsivad, kas suusoojaks või maitia miks, et mis sa suvel teed, mis plaanid sul on, oh, nii külmad ilmad, nii kuumad ilmad jne jne. No krt mida ma siis teen – löön jalad seinale ja sülitan vahelduseks lakke. No mida hekki – mis plaanid!! Mis ilm! Ilm ei koti mind karvavõrdki, kas õues päike paistab või tuleb lund ja tormi ja maavärinaid. Nojah, kui ikka tõeliselt põrgukuum on ja toas ka, siis see mind tõesti häirib. Aga sellest saab üle ja mul on tõsiselt hea meel, et ei pea tööl käima või üldse välja minema selliste ilmadega. Jah, mul on suvila, aga seal on kohutavalt satikaid, olematud hügieenitingimused, ja sellise palavaga lesiks ma nagunii toas ja loeks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju seda lumerookimist siis on ?

Kui lund on pool meetrit, siis võtab ikka natuke aega. Tallinnas sel talvel oli küll täitsa kenasti lund. Aga mulle meeldib lumerookimine igatahes rohkem kui muruniitmine.

Tead, ma ütlen ausalt, et roogin lund minimaalselt – kui suurem lumi tuleb, teen uksest väravani paarimeetrise käigutee, muidu trambin sealt niisama läbi, aia tagant ühe korra pidin näiteks see talv lumesaha poolt lükatud valli autorataste vahelt paari viskega vähendama. Nii, et see lumerookimise mure on küll minimaalne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju seda lumerookimist siis on ?

Suur hoov-jalakäija rada ja väravast garaazini sissesõit, lisaks 100 meetrit kõnniteed, mida Tallinna majaomanik igal hommikul puhtaks lükkama/liivatama/graniiditama peab.

Ei, aitäh, mul on naisena muudki teha, las seda teeb palgaline inimene.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kes mõtleb selle peale, et aednik olemas oleks?

See, kes soovib head elu elada. Selle minuti mõtlemisaega vast ikka leiab.

aednik – see ongi hea elu, hahahaaa, siin vist mingi aedniku promomine või aednik ise kommenteerib

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, et see lumerookimise mure on küll minimaalne.

Kui selg haige, siis on ikka suur probleem. Kui garaažiesist lumest puhtaks ei lükka, ja see lumi võib öö jooksul ikka 30-40 cm tulla, siis ei saa ka liikuma. Võib ju öelda, et palka siis keegi rookima, aga kui on hommikul vaja kella peale minna, siis ei jõua see palgatud inimene ka kohe nii kiiresti kohale. Poolest ööst ju ta ei tule.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aednik – see ongi hea elu, hahahaaa, siin vist mingi aedniku promomine või aednik ise kommenteerib

Minu aednik räägib sama-et talle väga meeldib aias mässata. Ja tal on hea meel, et teenib minu juures raha. Ja et tal on vaba voli osta mistahes taimed mistahes hinnaga ning lasta fantaasial lennata.  Ja mul hea meel, et ei pea tegelema asjadega, mis mulle huvi ei paku!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isver kui tigedad majaomanikud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, et see lumerookimise mure on küll minimaalne.

Kui selg haige, siis on ikka suur probleem. Kui garaažiesist lumest puhtaks ei lükka, ja see lumi võib öö jooksul ikka 30-40 cm tulla, siis ei saa ka liikuma. Võib ju öelda, et palka siis keegi rookima, aga kui on hommikul vaja kella peale minna, siis ei jõua see palgatud inimene ka kohe nii kiiresti kohale. Poolest ööst ju ta ei tule.

Arusaamatu, võtsin see talv ühe korra labida kätte, et ratta alt lund veidi vähemaks visata, tavaline madal sedaan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aednik – see ongi hea elu, hahahaaa, siin vist mingi aedniku promomine või aednik ise kommenteerib

Minu aednik räägib sama-et talle väga meeldib aias mässata. Ja tal on hea meel, et teenib minu juures raha. Ja et tal on vaba voli osta mistahes taimed mistahes hinnaga ning lasta fantaasial lennata. Ja mul hea meel, et ei pea tegelema asjadega, mis mulle huvi ei paku!

Issand kui õudne, mingi võõras inimene oma maitse järgi minu kodu kujundamas…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui õudne, mingi võõras inimene oma maitse järgi minu kodu kujundamas…

Pole võõras, 25 aastat sõbranna on. Ta ju teab minu maitset, lepime enne värvid ja kõrgused kokku, enne maksmist saadab kärutäitest fotod. Muu rohelus, puud ja põõsad on maastikuarhitekti projekti järgi paigas, need tuleb lihtsalt üle käia.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu, võtsin see talv ühe korra labida kätte, et ratta alt lund veidi vähemaks visata, tavaline madal sedaan.

Mis on arusaamatu? Mina kühveldasin lund küll mitmeid kordi talve jooksul, hoovis suured hanged. Tallinn on suur ja lai, ju siis sattus minu kanti rohkem sademeid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui õudne, mingi võõras inimene oma maitse järgi minu kodu kujundamas…

Pole võõras, 25 aastat sõbranna on. Ta ju teab minu maitset, lepime enne värvid ja kõrgused kokku, enne maksmist saadab kärutäitest fotod. Muu rohelus, puud ja põõsad on maastikuarhitekti projekti järgi paigas, need tuleb lihtsalt üle käia.

Ahsoo, nii et “lepime enne värvid ja kõrgused kokku, enne maksmist saadab kärutäitest fotod” on siis sama, mis “vaba voli osta mistahes taimed mistahes hinnaga ning lasta fantaasial lennata”.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu, võtsin see talv ühe korra labida kätte, et ratta alt lund veidi vähemaks visata, tavaline madal sedaan.

Mis on arusaamatu? Mina kühveldasin lund küll mitmeid kordi talve jooksul, hoovis suured hanged. Tallinn on suur ja lai, ju siis sattus minu kanti rohkem sademeid.

Näen ka, kuidas mitmed naabrid iga 5 cm lume peale labida haaravad ja võimlevad – see on nende enda valik. Samas võib täitsa chillilt võtta ja kühveldada  ainult hädavajadusel ja seda juhtub tõesti üliharva. See on su enda valikute koht palju sa rabada tahad. Ja no sademete erinevus Tallinnas kogu talve jooksul – naljakoht..

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aednik – see ongi hea elu, hahahaaa, siin vist mingi aedniku promomine või aednik ise kommenteerib

Minu aednik räägib sama-et talle väga meeldib aias mässata. Ja tal on hea meel, et teenib minu juures raha. Ja et tal on vaba voli osta mistahes taimed mistahes hinnaga ning lasta fantaasial lennata. Ja mul hea meel, et ei pea tegelema asjadega, mis mulle huvi ei paku!

mul ükskõik, mis kellegi aednik räägib, aga kui mulle ei paku aiandus huvi, siis loogiliselt pole mul aeda ka

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo, nii et “lepime enne värvid ja kõrgused kokku, enne maksmist saadab kärutäitest fotod” on siis sama, mis “vaba voli osta mistahes taimed mistahes hinnaga ning lasta fantaasial lennata”.

Loomulikult, tema ju pakub oma nägemuse-teeme sel aastal kollase ja oranziga, mis arvad. Ma ütlen, et selle 200 kg kaaluva aiavaasi keskmine osa võiks olla kõrgem, kui eelmisel aastal. Vaba voli hinna suhtes on absoluutselt, oma pangakaardi annan talle kaasa ning hindu näen alles väljavõttelt. Hindade osas ei konsulteeri, on see 200 või 400 aurot, pole oluline.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul ükskõik, mis kellegi aednik räägib, aga kui mulle ei paku aiandus huvi, siis loogiliselt pole mul aeda ka

Täiesti idioodijutt. Kui sulle ehitus huvi ei paku, siis elad muldonnis?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näen ka, kuidas mitmed naabrid iga 5 cm lume peale labida haaravad ja võimlevad – see on nende enda valik. Samas võib täitsa chillilt võtta ja kühveldada  ainult hädavajadusel ja seda juhtub tõesti üliharva. See on su enda valikute koht palju sa rabada tahad. Ja no sademete erinevus Tallinnas kogu talve jooksul – naljakoht

Meie sajab-külmetab-sulatab- sajab-sulatab-külmetab ilmadega on meiegi eelistus esimesel võimalusel lumi või lumetaoline löga kokku lükata. Kui kohe ei lükka, siis võib varsti olla hoov jäätunud, konarlik ja libe ja siis on seda olukorda ikka palju vastikum likvideerida ja ei pruugigi enne kevadet mõnusamaks minna. Kui lumi aga kokku lükatud, siis esimese sulaga on juba sillutis kenasti kohe lumevaba.

Aga jah, ega muidugi karjuvat vajadust ole kogu talve lund lükata – las kõige suurema jalanumbriga inimene peres astub väravani jäljed ette – ülejäänud pere hüppab tema jälgedes kevadeni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näen ka, kuidas mitmed naabrid iga 5 cm lume peale labida haaravad ja võimlevad – see on nende enda valik. Samas võib täitsa chillilt võtta ja kühveldada  ainult hädavajadusel ja seda juhtub tõesti üliharva. See on su enda valikute koht palju sa rabada tahad. Ja no sademete erinevus Tallinnas kogu talve jooksul – naljakoht..

Sa oled see konkreetne Perekooli miljonär, eks? Käid ja viljeled siin sellist üleolevat kõik-teised-on-loll-pööbel suhtumist. Naljakoht…

Minul oli konkreetselt Tallinnas sel talvel lumi garaaži ees põlvini, samas kui 6-7 km kaugusel kesklinnas tuligi vist 5 cm. Ühe ööga sadas maha, teisel ööl tuli veel pool sellest. Ei ole minu vaba valik, sest ma pean autoga liikuma ja inimesi vedama. Ei võta ratastoolis inimest selga ja ei vii teda ühistranspordiga arsti juurde. Nii et mul tõesti ei ole valikut niisama chillida ja oodata, millal lumi ära sulab. Ka 5 cm tuleb ära koristada, sest muidu on hiljem palju raskem seda jäätunud massi raiuda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled see konkreetne Perekooli miljonär, eks? Käid ja viljeled siin sellist üleolevat kõik-teised-on-loll-pööbel suhtumist. Naljakoht…

Nõup, pole minu kirjutis. Mul on töötaja, kes teeb igal hommikul puhtaks, kui sajab palju, siis õhtupoole ka. Mida rohkem seda maas on, seda raskem ju hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida rohkem seda maas on, seda raskem ju hiljem.

On tõesti raskem. Sellepärast peabki võimlema.

Tõesti vabandan maani, et ei jõua selleks eraldi inimest palgata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida rohkem seda maas on, seda raskem ju hiljem.

On tõesti raskem. Sellepärast peabki võimlema.

Tõesti vabandan maani, et ei jõua selleks eraldi inimest palgata.

No aga jumala eest – ela siis korteris, kui nii vaevarikas on. Mul isiklikult minimaalne vaev selle lumerookimisega ja see küll mingi argument pole, miks ma peaksin majast loobuma. Selge on see, et osa inimesi ise elab oma keeruliseks ja stressirohkeks – nagu mõni, kes triigib ära alati kõik pesu – samal ajal kui on inimesi, kes triigivad vaid kortsuvaid rõivaid ja magavad vabalt triikimata voodipesus. Sama lugu selle lume rookimisega.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli teed on ikka äraarvamatud 😀 Küsimus oli suvistest korteritegemistest ja nüüd oleme juba majaesise talvise lumerookimise juures!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga jumala eest – ela siis korteris, kui nii vaevarikas on. Mul isiklikult minimaalne vaev selle lumerookimisega ja see küll mingi argument pole, miks ma peaksin majast loobuma. Selge on see, et osa inimesi ise elab oma keeruliseks ja stressirohkeks – nagu mõni, kes triigib ära alati kõik pesu – samal ajal kui on inimesi, kes triigivad vaid kortsuvaid rõivaid ja magavad vabalt triikimata voodipesus. Sama lugu selle lume rookimisega.

Kui sul on selleks inimene palgatud, siis muidugi on minimaalne vaev. Aga eeldada, et inimese palkamine on tühiasi lihtsalt näitab, et sa elad mingis täiesti ebareaalses mullis. Sööge saia, eks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on selleks inimene palgatud, siis muidugi on minimaalne vaev. Aga eeldada, et inimese palkamine on tühiasi lihtsalt näitab, et sa elad mingis täiesti ebareaalses mullis. Sööge saia, eks.

Tal ei ole mingit inimest, mul on. Tema räägib, et ta ei lükka igat 5cm ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on selleks inimene palgatud, siis muidugi on minimaalne vaev. Aga eeldada, et inimese palkamine on tühiasi lihtsalt näitab, et sa elad mingis täiesti ebareaalses mullis. Sööge saia, eks. Rate this item:Submit Rating00

Elav näide, kuidas inimesed aru ei saa, kellega vesdtlevad. Ja siis topivad kõik ühte punti. Et ahhaaa, sina oled see ja see. Ikka ei ole küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elav näide, kuidas inimesed aru ei saa, kellega vesdtlevad. Ja siis topivad kõik ühte punti. Et ahhaaa, sina oled see ja see. Ikka ei ole küll.

Minu jaoks olete kõik Käod. Miks ma peaks mõistatama kes on kes? Kui räägitakse sama tonaalsuse ja suhtumisega, siis vastan kõigile ühtemoodi.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu jaoks olete kõik Käod. Miks ma peaks mõistatama kes on kes? Kui räägitakse sama tonaalsuse ja suhtumisega, siis vastan kõigile ühtemoodi.

Räägitakse ju erinevatest asjadest. Oleks viisakas süveneda kirjapandusse, enne kui inimesele vastad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 292 )


Esileht Hobinurk Korterielanikud, kuidas veedate vaba aega suvel?