Esileht Pereelu ja suhted Korterimaksud ,kui mees lahkub

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 117 )

Teema: Korterimaksud ,kui mees lahkub

Postitas:

Küsimus.Mees läheb meie juurest elamast ära,uue juurde.Mina kahe lapsega jään mehe korterisse edasi elama,korter on ostetud enne meie abiellumist ,aga ma olen lastega sinna sisse kirjutatud ja elame seal abielus olles koos 12 aastat.

Nüüd selline küsimus ,kes peab edaspidi maksma selle korteri maksud kas mina või mees.Kui palju peab mees mulle maksma elatisraha lastele,kui korteris elame meie edasi.Laste vanused on 14 ja 12.

Igaks juhuks küsin ,kas mehel on mind sealt alaealiste lastega õigus ära ajada näiteks,kui midagi juhtub ja mul pole kuhugile minna.

 

 

+1
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 22:07; 27.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui korter on mehe oma, siis ei ole sinu sissekirjutusel seal erilist vahet. Kui saate kokkuleppele, siis on hästi, aga kui mees ei taha, siis tal ei ole ka kohustust lubada sul seal elada. Lapsed on nii suured, et mehel ei ole kohustust sind ülal pidada. Miinimumelatis on hetkel ühe lapse eest 292€, aga järgmisest aastast see muutub. Kui mees sind välja tõstab ja sul ei ole elukohta, siis on võib-olla üldse mõistlikum, kui lapsed elavad vähemalt ajutiselt isaga. Laste ees on mehel küll kohustused, aga sinu ees ju ometi mitte.

+30
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.06 22:32; 27.06 14:18; 27.06 22:24; 27.06 22:46; 28.06 22:18; 29.06 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi mingigi kirjalik kokkulepe, et te seal elada võite. Siis ei või ta teid vähemalt päevapealt välja tõsta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kahjuks mehel on õigus teid sealt ära ajada, kuna see on lahusvara (enne abielu soetatud). Seda, kas mees lubab seal edasi elada ja kes kui palju selle eest maksab, on teie omavahelise kokkuleppe küsimus. Ja isegi kui hetkel mees lubab teil seal elada, võib ta mingi hetk ringi mõelda ja otsustab näiteks korteri hoopis maha müüa. Seega ma ennast seal turvaliselt ikkagi ei tunneks.  Alimentide summa sõltub sellest, kuidas hakkab laste jaotus olema, kas lapsed on osaliselt ka isa juures, kas isa maksab nende mingid kulud (trennid, riided).
Kindlasti on raske ajada asju inimesega, kes on sind reetnud ja haiget teinud, aga siiski kõige kasulikum oleks omavahel mingile kokkuleppele jõuda.

 

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke omavahel kirjalik kokkulepe- kes maksab “maksud” ehk kommunaalid, kes ja kuipalju sellest tasaarveldub elatisega, mehe korteris elamise kokkulepe kasvõi üürilepingu näol (korteri omanik võib iga hetk oma pinnal sissekirjutatud inimesed välja kirjutada tegelikult), parem kui see kokkulepe oleks notari või juristi poolt üle vaadatud.

Edit, ajasin keset ööd soga: õige, elatist ei saa muude kuludega tasaarvaeldada, see on õigustühine ja naisel on õigus pärast elatis nagunii 1a tagasiulatuvalt sisse nõuda. Siis tuleb teha raha ühest taskust teise tõstmine- sina maksad mehele kommunaalid/üüri (kommunaalid kas otse või mehele, üürisumma kokkulepitud lepingu alusel, millel on lõpetamise etteteatamistähtaeg jms kokku lepitud! Üür võib ka 0.- olla, aga tingimused peaksid kirjalikult vormistatud olema) ja mees sulle elatist (samuti kirjalikult kokku lepitud). Lisaks peate leppima kokku külastuskorra, kuna lapsed on isaga.

Üldiselt paistab, et sul oleks vaja selles asjas nõu. loe kasvõi juristaitab.ee pereseadustiku osa vms. https://www.juristaitab.ee/forum/

 

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 02:34; 29.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke omavahel kirjalik kokkulepe- kes maksab “maksud” ehk kommunaalid, kes ja kuipalju sellest tasaarveldub elatisega, mehe korteris elamise kokkulepe kasvõi üürilepingu näol (korteri omanik võib iga hetk oma pinnal sissekirjutatud inimesed välja kirjutada tegelikult), parem kui see kokkulepe oleks notari või juristi poolt üle vaadatud.

Elatist ei saa elamiskuludega tasaarveldada. Mees oleks loll, kui sellega nõustuks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 03:37; 29.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks nii, et mees maksab laenu, sina kommunaale ja kaablit-netti vms ning mees tasub lastele elatist.

Aga kui sa 12 aastat mehele kuuluval pinnal elasid, siis panid ju ikka igakuiselt selle summa kõrvale, mis muidu üürile või kodulaenule oleks kulunud? Teie lapsed on mõne aasta pärast täiskasvanud ja hiljemalt siis tuleb sul mehe korterist välja kolida.

+9
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 07:00; 27.06 18:00; 27.06 22:51; 28.06 04:29; 29.06 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke omavahel kirjalik kokkulepe- kes maksab “maksud” ehk kommunaalid, kes ja kuipalju sellest tasaarveldub elatisega, mehe korteris elamise kokkulepe kasvõi üürilepingu näol (korteri omanik võib iga hetk oma pinnal sissekirjutatud inimesed välja kirjutada tegelikult), parem kui see kokkulepe oleks notari või juristi poolt üle vaadatud.

Elatist ei saa elamiskuludega tasaarveldada. Mees oleks loll, kui sellega nõustuks.

Saab, kui on kirjalik kokkulepe, et tasub sel viisil osaliselt elatist.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke omavahel kirjalik kokkulepe- kes maksab “maksud” ehk kommunaalid, kes ja kuipalju sellest tasaarveldub elatisega, mehe korteris elamise kokkulepe kasvõi üürilepingu näol (korteri omanik võib iga hetk oma pinnal sissekirjutatud inimesed välja kirjutada tegelikult), parem kui see kokkulepe oleks notari või juristi poolt üle vaadatud.

Elatist ei saa elamiskuludega tasaarveldada. Mees oleks loll, kui sellega nõustuks.

Saab, kui on kirjalik kokkulepe, et tasub sel viisil osaliselt elatist.

Ei saa.

Naine läheb lihtsalt mingi hetk kohtusse ja nõuab tagasiulatuvalt veel aasta elatisegi sisse.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, oled nii kindel, et elatise seadust muudetakse, seal hetkel palju arutlemist ja ei pruugi läbi minna, loodan isiklikult, et ei làhe, miks peab laps saama vähem ja isale jääma rohkem…kas laste tulevik, on nende pealt koonerdamine ja kiirnuudlite söömin. Tulevikus peavad need vaesed lapsed hakkama üleval pidama inimest, kes panustas 193 eurot kuus, aga mis vanuri hooldus maksab, sa vist kursis pole.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed on ühised, puudub mehel igasugune õigus neid välja tõstmast. Sinu puhul see ei kehti. Kuna lapsed on piisavalt vanad, et otsustada kumma vanema juures nad elada soovivad, arvestatakse lahutuse puhul ka sellega kui omavahel kokkuleppele ei jõuta. Korteri makse(kommunaalid+muud kulud) maksab ikka see, kes neid tarbib. Kui on laen, siis omanik. Elatist maksab see vanem, kes lastega koos ei ela. Kui suur elatis on, otsustatakse selle järgi, kui suur on kulu lapse ülalpidamiseks. Kommunaalid lähevad sinna hulka. Ütleme, et sul on kommud+elekter+internet ühes kuus 150 eurot. See jagatakse kolmeks(sina+laps+laps). Ühe lapse peale kulub kuus seega 50 eurot. See jagatakse omakorda pooleks, sest vanemad peavad võrdselt last ülalpidama. Ühe lapse miinimumkulud on 584 €. Kui kulud on tõestatult suuremad, on ka elatisraha suurem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 10:42; 27.06 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks nii, et mees maksab laenu, sina kommunaale ja kaablit-netti vms ning mees tasub lastele elatist.

Aga kui sa 12 aastat mehele kuuluval pinnal elasid, siis panid ju ikka igakuiselt selle summa kõrvale, mis muidu üürile või kodulaenule oleks kulunud? Teie lapsed on mõne aasta pärast täiskasvanud ja hiljemalt siis tuleb sul mehe korterist välja kolida.

Mis “mees maksab laenu”? Millest sa räägid?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.06 11:06; 27.06 11:11; 27.06 11:28; 27.06 12:29; 27.06 14:18; 27.06 14:52; 27.06 20:38; 27.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult otsiks teise elukoha. Võtaksin kodulaenu ning koliks välja. Oma on ikka oma! Kirves pea kohal elada oleks vist väga vastik. Ja karta on, et varem või hiljem see kirves ka kukub.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.06 11:06; 27.06 11:11; 27.06 11:28; 27.06 12:29; 27.06 14:18; 27.06 14:52; 27.06 20:38; 27.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt on olemas nii rumalaid naisi, kes arvavad, et kui nad alaealiste lastega mehe nimel enne abielu ostetud kinnisvarasse SISSE kirjutatud, siis pole õigus neid välja ajada?!?

Kui see pole sinu vara, siis on mehel õigus sind sealt välja tõsta. See ei tähenda, et ta lapsed sealt välja tõstab. Lapsed pole sinu omand, kui nad just pole sul eelmise mehega tehtud. Kui mees laseb sul seal lastega edasi elada , siis on lihtsalt väga hea mees.

Kui ma oleksin see mees, tõstaksin naise välja ehk paluksin tal oma isikliku eluaseme otsida ja siis vaataks edasi, kuidas laste ja elatise jagamine. Seni kuni naine elab lastega minu kinnisvaras, ei maksaks ma sentigi elatist.

Olen naine, 43, korra lahku läinud ja saan väga hästi aru, mis asi on lahkuminek, elatis ja vara jagamine.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 11:18; 27.06 17:52; 28.06 06:28; 28.06 20:56; 30.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt on olemas nii rumalaid naisi, kes arvavad, et kui nad alaealiste lastega mehe nimel enne abielu ostetud kinnisvarasse SISSE kirjutatud, siis pole õigus neid välja ajada?!?

Kui see pole sinu vara, siis on mehel õigus sind sealt välja tõsta. See ei tähenda, et ta lapsed sealt välja tõstab. Lapsed pole sinu omand, kui nad just pole sul eelmise mehega tehtud. Kui mees laseb sul seal lastega edasi elada , siis on lihtsalt väga hea mees.

Kui ma oleksin see mees, tõstaksin naise välja ehk paluksin tal oma isikliku eluaseme otsida ja siis vaataks edasi, kuidas laste ja elatise jagamine. Seni kuni naine elab lastega minu kinnisvaras, ei maksaks ma sentigi elatist.

Olen naine, 43, korra lahku läinud ja saan väga hästi aru, mis asi on lahkuminek, elatis ja vara jagamine.

Imelik ja julm kommentaar ühe naise poolt, kes on ise ka lahkumineku üle elanud. Võiks pisut rohkem olla kaastunnet raskes olukorras inimese jaoks. Kes pealegi sinu saatusekaaslane.

+5
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.06 11:06; 27.06 11:11; 27.06 11:28; 27.06 12:29; 27.06 14:18; 27.06 14:52; 27.06 20:38; 27.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt on olemas nii rumalaid naisi, kes arvavad, et kui nad alaealiste lastega mehe nimel enne abielu ostetud kinnisvarasse SISSE kirjutatud, siis pole õigus neid välja ajada?!?

Kui see pole sinu vara, siis on mehel õigus sind sealt välja tõsta. See ei tähenda, et ta lapsed sealt välja tõstab. Lapsed pole sinu omand, kui nad just pole sul eelmise mehega tehtud. Kui mees laseb sul seal lastega edasi elada , siis on lihtsalt väga hea mees.

Kui ma oleksin see mees, tõstaksin naise välja ehk paluksin tal oma isikliku eluaseme otsida ja siis vaataks edasi, kuidas laste ja elatise jagamine. Seni kuni naine elab lastega minu kinnisvaras, ei maksaks ma sentigi elatist.

Olen naine, 43, korra lahku läinud ja saan väga hästi aru, mis asi on lahkuminek, elatis ja vara jagamine.

Imelik ja julm kommentaar ühe naise poolt, kes on ise ka lahkumineku üle elanud. Võiks pisut rohkem olla kaastunnet raskes olukorras inimese jaoks. Kes pealegi sinu saatusekaaslane.

Ja mida see kaastunne annab? Kommentaar ei ole mitte kuskilt otsast julm vaid täiesti aus ning otsekohene.

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 10:42; 27.06 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik ja julm kommentaar ühe naise poolt, kes on ise ka lahkumineku üle elanud. Võiks pisut rohkem olla kaastunnet raskes olukorras inimese jaoks. Kes pealegi sinu saatusekaaslane.

Olen üks teine kägu, mitte see, kellele sa vastasid.

Julma pole siin midagi. Inimene, kellel käed-jalad-pea otsas ja ei ole invaliid, peab suutma ise omale eluaseme osta, mitte mehe kinnisvaras istuda nagu puuk. Ja mis mõttes ‘saatusekaaslane’? See teine kägu, nagu ma aru sain, suutis endale oma eluaeme ise soetada, aga TA juskui ei suudaks – seega nad ei ole üldse mingid saatusekaaslased.

+14
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 12:18; 28.06 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üks teine kägu, mitte see, kellele sa vastasid. Julma pole siin midagi. Inimene, kellel käed-jalad-pea otsas ja ei ole invaliid, peab suutma ise omale eluaseme osta, mitte mehe kinnisvaras istuda nagu puuk. Ja mis mõttes ‘saatusekaaslane’? See teine kägu, nagu ma aru sain, suutis endale oma eluaeme ise soetada, aga TA juskui ei suudaks – seega nad ei ole üldse mingid saatusekaaslased.

Jah, olen sellega nõus ja seda ka ühes oma kommentaaris kirjutasin, et TA asemel võtaksin pangalaenu ja soetaks omale isikliku kodu. Ka minu arvamus on see, et töövõimeline inimene peaks ise hakkama saama ja ise suutma omale kodu soetada.

Käo, keda tsiteerisin, kommentaari alatoon oli aga julm ja ähvardav – kui mina oleksin mees, siis tõstaksin su välja, lapsed võivad jääda, aga naine koligu välja, lapsed pole sinu omand jne. No ei kõla eriti ilusti! Reaalsus võibki selline olla, aga sedasama asja saab ka teistmoodi öelda.

Kommentaaris jääb kõlama emotsioon, et mul oli halb ja vastik lahutus ning nüüd loodan, et teistel on samamoodi.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.06 11:06; 27.06 11:11; 27.06 11:28; 27.06 12:29; 27.06 14:18; 27.06 14:52; 27.06 20:38; 27.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olete head soovitajad… võtta pangalaen ja osta endale eluase.Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

+1
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 22:07; 27.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olete head soovitajad… võtta pangalaen ja osta endale eluase.Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Kui on 800+120 ja mehe elatis ca 600€ (või kasvõi 540€) lisaks, siis tuleb perekonna säästud ja tuttavatelt laenud kokku kraapida, osta lambikas korter kuskil pärapõrgus, kust siiski on ühistransport olemas töö juurde. Tallinnasse kesklinna ega mägedele jah ei saa. Teine võimalus on pärapõrgus üürida, aga sellega on see probleem, et üüriturgu sellistes kohtades tegelikult ei eksisteeri. Kui leiab kellegi, kes on valmis üürile andma, võib väga odavalt saada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 14:07; 27.06 22:18; 28.06 20:30; 30.06 10:59; 30.06 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olete head soovitajad… võtta pangalaen ja osta endale eluase.Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Mis mõttes keegi ei anna laenu 46-aastasele? Nalja teed või?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.06 11:06; 27.06 11:11; 27.06 11:28; 27.06 12:29; 27.06 14:18; 27.06 14:52; 27.06 20:38; 27.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olete head soovitajad… võtta pangalaen ja osta endale eluase.Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Elatise võid ju kohtusse anda, aga laste hooldusküsimusi ei pruugi kohus nii kergekäeliselt menetlusse võtta. Viimase aja kohtupraktika on pigem, et vanemad suunatakse lastekaitse juurde kokkuleppeid sõlmima või pereteraapiasse/-lepitusse. Igasuguseid pereasju üritab ka kohus kompromissi teel lahendada, seega infot on siin vähe, aga kui vähegi võimalik, oleks mõistlik kohtuvälised kokkulepped saavutada.

Võib-olla kõlab mõne jaoks tõesti õelalt, aga nagu siin eelpool juba otse on öeldud, siis igaüks peab oma eluga ise hakkama saama ja lihtsalt sellepärast, et sa ei saa pangalaenu ja sul on väike palk, ei hakka keegi kohustama eksmehel sind ülal pidada. Ka elatis peaks minema laste ülalpidamisele, mitte ema. Ja ideaalis peaksid sina laste ülalpidamisele panustama sama summa, mis mees. Kui su palk on 800€, siis ma ei taha uskuda, et sa peaaegu 600€ kuus ainuüksi lastele kulutad.

Sellest oli mõni aeg tagasi kuskil lehes ka pikk artikkel, et elatis on mõeldud selleks, et laste elatustase peale vanemate lahutust ei halveneks, aga praeguse korra järgi on pigem olukord, kus laste elatustase peale vanemate lahutust hoopis tõuseb, sest keskmine eestlane ei kuluta perena koos elades laste peale igakuiselt selliseid summasid, mis lapsi kasvatav vanem hiljem lahus elavalt vanemalt “sisse nõuab” (eelusel, et ta ise panustab samaväärselt).

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.06 22:32; 27.06 14:18; 27.06 22:24; 27.06 22:46; 28.06 22:18; 29.06 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab see julmalt või mitte aga korteriga seotud kulud maksab ikka see, kes seal elab ehk siis sina lastega. Mehelt saab lastele elatist nõuda, millest osa eest nt need kulud tasudki. Kui mees lubab nii edasi elada, siis on see igatahes väga normaalne ja midagi rohkemat ei maksa oodata. Igasuguste tülide, kaasa arvatud kohtusse mingit ebamäärast õigust taga nõudma minnes võib mees vabalt näiteks otsustada, et müüb korteri maha ja siis oled sa igatahes kehvemas seisus, kui praegu. Praegu, võimalikult rahumeelselt olukorraga leppida ja kommunaale maksta on kindlasti odavam, kui saada väljatõstetud ning uut pinda üürima hakata!

Mehel on kohustus laste ees ja mitte sinu ees nagu eelpool kommentaaris ka selgitati. Igatahes on mõistlik mõelda kuidas saaks isikliku eluaseme, kasvõi kolides piirkonda, kus kinnisvara on odav, sellise palgaga töökohti leidub põhimõtteliselt igal pool. Kui ajaliselt võimalik siis otsida lisa töö ning 46-aastased on vägagi laenukõlbulikud, peab vaid piisav sissetulek olema.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 14:30; 28.06 07:22; 30.06 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olete head soovitajad… võtta pangalaen ja osta endale eluase.Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Mis mõttes keegi ei anna laenu 46-aastasele? Nalja teed või?

Miinustaja võiks nüüd kommenteerida, mis ma valesti ütlesin.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.06 11:06; 27.06 11:11; 27.06 11:28; 27.06 12:29; 27.06 14:18; 27.06 14:52; 27.06 20:38; 27.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olete head soovitajad… võtta pangalaen ja osta endale eluase.Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Muidugi anna jah kohtusse “tarkpea”. Oledki kõpsti mehe korterist välja tõstetud. Üürid oma korteri. Lapsed on nii suured, et need otsustavad ise kumma juures elavad. Lõpuks vaata, et sa ise ei hakka elatist maksma.

46 aastaselt saad laenu veel ca 15 aastaks, pole sul häda midagi.

Sinu asemel oleksin madalam kui muru oma kohtu ja elatise teemaga, kui mees sul enda korteris laseb elada ja hakkaksin kiirelt oma kodu välja nuputama (sissemaks, laen jne).

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 11:18; 27.06 17:52; 28.06 06:28; 28.06 20:56; 30.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Mees ei pea SULLE mitte midagi maksma, mees peab tasuma poole laste ülalpidamiskuludest. Sina pead iseennast siiski ise ülal pidama.

Kui mees lubab sul esialgu oma korterisse lastega edasi jääda, on see tema poolt vastutulek, mitte kohustus.

Ja kui 800 eurose sissetulekuga ei suuda katta iseenda ja poolt laste ülalpidamiskuludest, tuleb sul leida tasuvam töö või lapsed isa juurde jätta.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 07:00; 27.06 18:00; 27.06 22:51; 28.06 04:29; 29.06 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 46 aastane ,keegi ei anna enam laenu ja kui mõelda,et palka saan 800 -.siis jah selle rahaga sa ei majanda oma pangalaene.igaljuhul annan asja kohtusse ja vaatan mis edasi.Kohus otsustab,kes kuskil edasi elab ja palju mees mulle maksma peab.

Mees ei pea SULLE mitte midagi maksma, mees peab tasuma poole laste ülalpidamiskuludest. Sina pead iseennast siiski ise ülal pidama.

Kui mees lubab sul esialgu oma korterisse lastega edasi jääda, on see tema poolt vastutulek, mitte kohustus.

Ja kui 800 eurose sissetulekuga ei suuda katta iseenda ja poolt laste ülalpidamiskuludest, tuleb sul leida tasuvam töö või lapsed isa juurde jätta.

veidi täpsustaks. Kui neil oli varasuhe ühisvara ja abielu jooksul on mees mingi vara kokku ajanud, siis läheb pooleks ikkagi vaatamata asjaolule, et mutt pole sinna midagi panustanud. Kui oli lahusvara, siis pole proual tõesti midagi loota.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus.Mees läheb meie juurest elamast ära,uue juurde.Mina kahe lapsega jään mehe korterisse edasi elama,korter on ostetud enne meie abiellumist ,aga ma olen lastega sinna sisse kirjutatud ja elame seal abielus olles koos 12 aastat.

Ära valeta, tola.
Sissekirjutuse võid omale sujuvalt sisse istuda, see ei muuda mitte midagi. See ei tee sind vara omanikuks. (kuigi sa seda spetsiaalselt rõhutad)

Pigem on see teema, et mehel on uuest naisest pea väga sassis ning kinnisvara peale ta praegu ei mõtlegi.
Pigem oota ära, kui mees uuesti kaineks saab ja siis saad teada, mis su saatus on.

Aga see “sissekirjutus” ja “12 aastat abielu” vihjab kullakaevamisele.
Tööle pead lõpuks minema, naine.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks nii, et mees maksab laenu, sina kommunaale ja kaablit-netti vms ning mees tasub lastele elatist.

Aga kui sa 12 aastat mehele kuuluval pinnal elasid, siis panid ju ikka igakuiselt selle summa kõrvale, mis muidu üürile või kodulaenule oleks kulunud? Teie lapsed on mõne aasta pärast täiskasvanud ja hiljemalt siis tuleb sul mehe korterist välja kolida.

Äkki ta tegi üksi kulutusi lastele ja majapidamisele?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 19:21; 27.06 19:24; 27.06 19:31; 27.06 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on õige, mis eespool kirjutatud. Aga…naine peakski päriselt lapsed mehele kasvatada andma. Olen 99% kindel, et see mehe “uue eluga” kaks teismelist küll ei sobi ja leitakse kompromiss.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 19:21; 27.06 19:24; 27.06 19:31; 27.06 21:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 117 )


Esileht Pereelu ja suhted Korterimaksud ,kui mees lahkub