Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteriomanike omavoli

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Korteriomanike omavoli

Postitas:
Kägu

https://parnu.postimees.ee/7014998/enda-korterisse-tunginud-omanik-sai-kaela-kriminaalmenetluse?_ga=2.59962861.1151634240.1592983126-501039853.1591774147

Siin foorumiski on sarnaseid lugusid jagatud, et omanik lampi astub tuppa, kui üürnik on parasjagu duši all vms ja siis ütleb, et ta tuli niisama vaatama, kas korter on korras ja ei osanud arvatagi, et inimene võib kodus olla.

Millal küll omanikele selle kohale jõuab, et ka üürikodu on teise inimese kodu?

+26
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minu ema ka astus sisse minu korterisse suvalisel ajal, nagu pühapäeva hommikuti. Olin kunagi võtmed andnud et kui ära olen lilli käiks kastmas. Lihtsalt kuulen võtme keeramist ja keegi astib sisse, ise olen veel voodis. Krmus ehmatab ära küll. Ütlesin ka siis et sain peaaegu südari.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No minu ema ka astus sisse minu korterisse suvalisel ajal, nagu pühapäeva hommikuti. Olin kunagi võtmed andnud et kui ära olen lilli käiks kastmas. Lihtsalt kuulen võtme keeramist ja keegi astib sisse, ise olen veel voodis. Krmus ehmatab ära küll. Ütlesin ka siis et sain peaaegu südari.

Aga mis see teemasse puutub?

+36
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Miks sa nii agressiivne oled igas teemas ja inimesi solvad? Neutraalselt ei oska arutleda?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et ehmatad kui keegi ootamatult oma võtmega sisse vajub.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge siis omanikele probleeme tekitage, ei tungita teile põjuseta.

+6
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks sa nii agressiivne oled igas teemas ja inimesi solvad? Neutraalselt ei oska arutleda?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+5
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

sellepärast mul seisavadki päranduseks saadud kinnisvarad lihtsalt tühjalt, kuna ei ole iial teada, et kui välja üürid, kas siis selle kunagi puuküürnikutelt tagasi ka saad…

+8
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul oli üürnik, kes ei lubanud korterisse siseneda, kuigi ta ise oli lahkumas ja seadusest tuleneb kohustus tal lubada sisse, et korterit näidata uutele üürnikele. ülbas ja ähvardas. kellel on õigus, kas üürnikul, kelle jaoks üürikorter on kodu? või omanikul, kellel on seadusejärgne õigus korterit uutele üürnikele näidata, sellest viisakalt ette teatades? kas ma peaksin leppima sellega, et üürnik lihtsalt ülbab ja keeldub koostööst? kõikide nende aastate jooksul, mis ta sees elas, ei käinud ma koha peal kordagi, iialgi ei nõudnud ega kontrollinud midagi, usaldasin teda. siis aga oli mul vaja korterit näidata, mis on nii elementaarne asi, pealegi täiesti seaduslik ja ta keeldus sellest täiesti.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

sellepärast mul seisavadki päranduseks saadud kinnisvarad lihtsalt tühjalt, kuna ei ole iial teada, et kui välja üürid, kas siis selle kunagi puuküürnikutelt tagasi ka saad…

Minul on 3 üürikorterist ja tegelen nende väljaüürimisega juba 5 aastat, siiani on kõik normaalsed inimesed. Teed lihtsalt tugevama taustauuringu, paned kõrgema üüri ja kopsaka tagatisraha (sellega välistad kohe õnneotsijad). Kordagi ei ole käinud korteris n.ö. niisama uurimas, annan korteri üle ja võtan pärast vastu.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on ka emal minu korterivõtmed ja kui ta tuleb, siis keerab ukse oma võtmega lahti ja astub sisse. AGA! Mu ema ei saja minu korterisse sisse suvalistel ajahetkedel. Me lepime tuleku ikka alati eelnevalt kokku. Küll on tal olnud probleeme kellaajast kinnipidamisega, mõnikord on laekunud lausa tund aega varem, mille peale ma ütlesin, et nii suur ajanihe ikka ei sobi küll. Ajapikku on ta isegi sellest aru saanud, et ei helista suvalistel ajahetkedel (tal oli kombeks helistada hommikuti, aga tema ärkab kell 7, mina kell 10 nii et ajas ikka närvi, kui keegi nädalavahetusel kell 8 helistama hakkab (lauatelefonile).

Korteriomanik, kes on oma korteri välja üürinud ei võrdsustu mitte kuidagi kellegi emaga. Kui minu korter kuuluks mu emale ja ta hakkaks endale ette kujutama, et tema nüüd seetõttu, et on korteriomanik, iga kell sisse võib astuda, siis see ei läheks üldse mitte, olgu ta siis pealegi nii ema kui korteriomanik. Kui minu kodu on selles korteris, siis kõrvaline inimene ilma minuga kokku leppimata sinna siiski minna ei või.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa üldistad niiviisi? Mina ka üürileandja, aga iial ei käi oma võtmega sees ega lähe kohale etteteatamata (tegelikult vaid kord aastas umbes käingi). Miks sedasi lahmida? Sama hea kui üldistada, et millal ometi üürnikele kohale jõuab, et üürikorter on üürileandja vara ja selles elamise eest tuleb tasuda nt kommunaalmakseid.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks on vaja ronida kellegi elamisse, kui too on juba niikuinii lahkumas. Kas siis ei anna kokkuleppida korteri näitamist selleks ajaks kui ta juba lahkunud on?

Uut üürilist tahaks ju asap. Mitte alles siis hakata otsima, kui korter tühi on.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks on vaja ronida kellegi elamisse, kui too on juba niikuinii lahkumas. Kas siis ei anna kokkuleppida korteri näitamist selleks ajaks kui ta juba lahkunud on?

Enne üürniku lahkumist tahaks nagunii näha ju, mis seisus korter on.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uut üürilist tahaks ju asap. Mitte alles siis hakata otsima, kui korter tühi on.

See kuu aega vahet ei vii sind pankrotti ja mingi asap`ga kah vehkima ei pea.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin foorumiski on sarnaseid lugusid jagatud, et omanik lampi astub tuppa, kui üürnik on parasjagu duši all

Siis järgneb kuum seks. Enne lastakse vann külma vett täis, et oleks nagu rabajärves, et liiga kuumaks ei läheks.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul oli üürnik, kes ei lubanud korterisse siseneda, kuigi ta ise oli lahkumas ja seadusest tuleneb kohustus tal lubada sisse, et korterit näidata uutele üürnikele. ülbas ja ähvardas. kellel on õigus, kas üürnikul, kelle jaoks üürikorter on kodu? või omanikul, kellel on seadusejärgne õigus korterit uutele üürnikele näidata, sellest viisakalt ette teatades? kas ma peaksin leppima sellega, et üürnik lihtsalt ülbab ja keeldub koostööst? kõikide nende aastate jooksul, mis ta sees elas, ei käinud ma koha peal kordagi, iialgi ei nõudnud ega kontrollinud midagi, usaldasin teda. siis aga oli mul vaja korterit näidata, mis on nii elementaarne asi, pealegi täiesti seaduslik ja ta keeldus sellest täiesti.

Mina ei tuleks selle pealegi, et uuele üürilisele minna näitama korterit, kus eelmine alles sees elab. Loomulikult poleks see normaalne! Kuni üürilepingu lõppemiseni on see teise inimese kodu! Lisaks ei riskiks ma iial sellega, et eelmisel üürilisel on seal nt asjade pakkimisest tingitult seapesa ja lähen siis potentsiaalse uue üürilisega seda elamist vaatama. Ma ikka võan eelmiselt selle enne vastu, vajadusel koristan ja remondin, kõrvaldan puudujäägid ja tegelen alles siis uuele üürnikule andmisega.

+13
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ja siis uue üürnikuga vaadatakse seal pesemata nõusid täis kraanikaussi, kellegi aluspesu kuivamist jne:)

See on perekoolikast korteriüürija igapäevane reaalsus.

Tööl ta ei käi ja iga sent on seetõttu oluline.
Selline muidugi tuleb “selle peale” ja kisab iga nurga peal, et as soon as possible….

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei tuleks selle pealegi, et uuele üürilisele minna näitama korterit, kus eelmine alles sees elab. Loomulikult poleks see normaalne! Kuni üürilepingu lõppemiseni on see teise inimese kodu! Lisaks ei riskiks ma iial sellega, et eelmisel üürilisel on seal nt asjade pakkimisest tingitult seapesa ja lähen siis potentsiaalse uue üürilisega seda elamist vaatama. Ma ikka võan eelmiselt selle enne vastu, vajadusel koristan ja remondin, kõrvaldan puudujäägid ja tegelen alles siis uuele üürnikule andmisega.

Mul oli kunagi üürileandja, kes käis pea kümnele inimesele korterit näitamas, kui ma veel sees elasin. Jagas need inimesed kahe õhtu peale ära ja siis oligi mul kaks õhtut sisustatud. Ega see meeldiv ei olnud, aga nii on seadusega lubatud. Ja kuna meil omanikuga muidu head suhted, siis elasin selle üle. Võtmete üleandmine oli ka nii, et õhtul andsin võtmed ära ja järgmine hommik said uued inimesed võtmed kätte. Natuke imelik mu jaoks. Mul oli muidugi kõik ilusti koristatud ja asjad terved, aga kui minu asemel oleks olnud inimene, kes endast segaduse maha jätab ja katkiseid asju varjab?! Teete endal ja teistel elu lihtsamaks, kui uut üürnikku hakkate alles siis otsima, kui vana on välja kolinud.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kui minu asemel oleks olnud inimene, kes endast segaduse maha jätab ja katkiseid asju varjab?!

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne üürniku lahkumist tahaks nagunii näha ju, mis seisus korter on.

Jah, selleks tuleb juba lahkumise soovi saamisel (varakult) kontrollimas käia, et ei avaneks seapesa (vabandan sigade ees, nemad on tegelt puhtad loomad) võtmete üleandmise ajal. Kontrollimise õigus on ka lepingus, lugege need ikka läbi!
Minul toimetab maakler ja tal on alati uus kohe leitud, ei jää päevagi vahet.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu korteriomanik käis vahepeal korterit päris tihti vaatamas, siiski umbes päevase etteteatamisega või samal päeval, kui mul võimalik on. Hiljem tuli välja, et üks mutike esimeselt korruselt oli kaevanud, et mul on siin bordell, mehed voorivad uksest sisse ja välja. Tegelikult õppisin erialal, kus olid peamiselt poisid ja et ma olen üsna seltskondlik inimene ja korter oli ülikooli ja kesklinna vahel, siis läksime minu juurde nii grupitööd tegema kui niisama juttu rääkima, tihti ööbisid kaugemal elavad kursakaaslased minu juures. Mul oli toas nii voodi kui ka diivan, nii et oma voodit nendega ei pidanud jagama.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka emal minu korterivõtmed ja kui ta tuleb, siis keerab ukse oma võtmega lahti ja astub sisse. AGA! Mu ema ei saja minu korterisse sisse suvalistel ajahetkedel. Me lepime tuleku ikka alati eelnevalt kokku. Küll on tal olnud probleeme kellaajast kinnipidamisega, mõnikord on laekunud lausa tund aega varem, mille peale ma ütlesin, et nii suur ajanihe ikka ei sobi küll. Ajapikku on ta isegi sellest aru saanud, et ei helista suvalistel ajahetkedel (tal oli kombeks helistada hommikuti, aga tema ärkab kell 7, mina kell 10 nii et ajas ikka närvi, kui keegi nädalavahetusel kell 8 helistama hakkab (lauatelefonile).

Korteriomanik, kes on oma korteri välja üürinud ei võrdsustu mitte kuidagi kellegi emaga. Kui minu korter kuuluks mu emale ja ta hakkaks endale ette kujutama, et tema nüüd seetõttu, et on korteriomanik, iga kell sisse võib astuda, siis see ei läheks üldse mitte, olgu ta siis pealegi nii ema kui korteriomanik. Kui minu kodu on selles korteris, siis kõrvaline inimene ilma minuga kokku leppimata sinna siiski minna ei või.

Miks peaks ema oma võtmega sisse tulema?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hiljem tuli välja, et üks mutike esimeselt korruselt oli kaevanud, et mul on siin bordell, mehed voorivad uksest sisse ja välja.

Normaalne oleks olnud, et pärast seda oleks mutikese kohta anonüümne kaebus laekunud, et mutike ajab suures koguses samakat.
Prostitutsioon on legaalne tegevus, aga riiki ja maksuametit aktsiisiga petta absoluutselt mitte.

Mutt oleks MTA reididest hullunud….

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teete endal ja teistel elu lihtsamaks, kui uut üürnikku hakkate alles siis otsima, kui vana on välja kolinud.

Üürnike meelest on üürileandjad enamasti vereimejad ja liiakasuvõtjad, tegelikult on need enamasti aga kokkuhoidlikud ja ettenägelikud inimesed, kes samuti pangalaenuga või oma väheste säästude eest on ostnud kinnisvara, millega end (pensioni asemel) tulevikus ära elatada või vanadekodu arveid maksta. Ehk et enamasti ei ole ka üürileandjal raha puuga seljas. Korraliku üürniku leidmine võtab aega, kohe esimest ei võta oma varast lugupidav üürileandja ju enamasti, vaid valib, kes tundub usaldusväärsem ja korralikum (kuna puugist lahtisaamine on tehtud pea võimatuks). Seega läheb kuulutuse ülespanekust ikka paar nädalat ära, kes maksab sel ajal siis pangalaenu ja kommunaalkulud, kui üürileandjal on omagi elukoha eest vaja maksta ju?
Lisaks veel, et kohustus uutele näidata lubata on SEADUSEGA ETTE NÄHTUD.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et ehmatad kui keegi ootamatult oma võtmega sisse vajub.

Keda ehmatad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega läheb kuulutuse ülespanekust ikka paar nädalat ära, kes maksab sel ajal siis pangalaenu ja kommunaalkulud, kui üürileandjal on omagi elukoha eest vaja maksta ju?

Omanik maksab muidugi. Tema äri, tema risk.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teete endal ja teistel elu lihtsamaks, kui uut üürnikku hakkate alles siis otsima, kui vana on välja kolinud.

Üürnike meelest on üürileandjad enamasti vereimejad ja liiakasuvõtjad, tegelikult on need enamasti aga kokkuhoidlikud ja ettenägelikud inimesed, kes samuti pangalaenuga või oma väheste säästude eest on ostnud kinnisvara, millega end (pensioni asemel) tulevikus ära elatada või vanadekodu arveid maksta. Ehk et enamasti ei ole ka üürileandjal raha puuga seljas. Korraliku üürniku leidmine võtab aega, kohe esimest ei võta oma varast lugupidav üürileandja ju enamasti, vaid valib, kes tundub usaldusväärsem ja korralikum (kuna puugist lahtisaamine on tehtud pea võimatuks). Seega läheb kuulutuse ülespanekust ikka paar nädalat ära, kes maksab sel ajal siis pangalaenu ja kommunaalkulud, kui üürileandjal on omagi elukoha eest vaja maksta ju?

Lisaks veel, et kohustus uutele näidata lubata on SEADUSEGA ETTE NÄHTUD.

Jah, seda ma ju ka kirjutasin, et on seadusega lubatud… Mina ei arvagi, et üürileandjad mingid vereimejad on. Samas kahe nädala kommunaale ja laenu võiks ju ikka suuta maksta, selle ajaga leiab ilusti uue üürniku. Minul on tõesti ebamugav, kui järjest mitmed inimesed voorivad minu kodu vahet ja vaatavad kõik nurgatagused üle, aga midagi pole teha.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas kahe nädala kommunaale ja laenu võiks ju ikka suuta maksta, selle ajaga leiab ilusti uue üürniku.

Kuidas sina seda nii hästi tead? Kohe igasse korterisse, igasse Eestimaa nurka leiab ühtemoodi või? Tead palju on Tartus/Tallinnas praegu pakkumisi?

+3
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteriomanike omavoli