Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteriomanike omavoli

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Korteriomanike omavoli

Postitas:
Kägu

Samas kahe nädala kommunaale ja laenu võiks ju ikka suuta maksta, selle ajaga leiab ilusti uue üürniku.

Kuidas sina seda nii hästi tead? Kohe igasse korterisse, igasse Eestimaa nurka leiab ühtemoodi või? Tead palju on Tartus/Tallinnas praegu pakkumisi?

Ma vastasin konkreetsele lausele, kus öeldi, et paar nädalat võtaks uue üürniku leidmine aega. Enne korooonat võis paari tunniga endale üürilisel leida Tallinnas. Mujal jah vb raskem. Hetke olukorda täpselt ei tea, aga ei usu, et midagi katastroofilist. Või kui tõesti ei leia, tuleks ehk ulmeline hind üle vaadata. Ja pealegi ongi hea, kui üürihinnad veits langema hakkavad, sest see asi läks juba üle mõistuse. 400.- või rohkemgi kahetoalise Mustamäe paneelika korteri eest natuke liiga palju… Elusees ei maksa omanik sellises summas laenu. Seda enam võiks olla väike rahaline varu, et paari nädala kommunaalid ja üür omast taskust maksta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohale jõuab siis, kui jama kaelas.

Üldiselt mul on omanikega vedanud. Ainult üks kord olin ääretult pettunud, kui selgus, et omanik käitub oma sõnadele vastupidiselt. Nimelt olin võtnud üüriks korteri Nõmmel ja omanik maakleri juuresolekul kinnitas, et üüritav korter niipea müüki ei lähe, kuigi juttu sellest tegi,et kunagi tulevikus plaanib seda teha, kuid talle sobib vabalt esialgu teha leping aastaks ja kui mõlemad osapooled rahul, siis pikendab üürimist. Tahtsin üürida pikemaajaliselt ja enda arust sain ka. Aga vaevu kaks kuud sees elanud teatas ta ühel päeval läbi maakleri, et üüritav korter on pandud müüki.

Ma olin ikka väga kuri ja kurb, et kuidas nii. Nõustusin ju üürima öeldes, et ma soovin vähemalt aasta olla paikne ja nüüd siis sisuliselt koli jälle uude kohta. No ja kuna kuulutus oli aktiveeritud, siis järgnevad kuud elasingi pidevas stressis et millal keegi tuleb ja ära ostab. Kuna hind oli korteril turuhinnast kõrgem, siis müük muidugi venis ja peaaegu aasta ma ikkagi sees elatud sain, kuid nõme oli ikkagi üürida teadmises et muudkui käiakse vaatamas ning iga hetk on minek, kuigi mõistliku etteteatamise ajaga, aga siiski. Lisaks käidi minu äraolekul ka ette teatamata sees.

Õnneks nüüd tänu oma kodule on üürimise stressiga lõpp.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttav kutsus KÜ esimehele politsei, kuna too arvas, et temal on piiramatu õigus siseneda kõikidesse kortermaja korteritesse. Sellele eelnes küll viisakas palumine lahkuda, aga kui see ei mõjunud – siis selgitas seda juba politsei.
Olid just värskelt kolinud sinna ja esimees pressis uksest sisse seda kell 10 õhtul. Pärast seda tõmbas ikka väga tagasi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttav kutsus KÜ esimehele politsei, kuna too arvas, et temal on piiramatu õigus siseneda kõikidesse kortermaja korteritesse. Sellele eelnes küll viisakas palumine lahkuda, aga kui see ei mõjunud – siis selgitas seda juba politsei.
Olid just värskelt kolinud sinna ja esimees pressis uksest sisse seda kell 10 õhtul. Pärast seda tõmbas ikka väga tagasi.

Korterite võtmed olid KÜ esimehel või?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks võtmed? Trügis uksest sisse ja enam ära ei läinud, seletas keset suurt tuba. Arvas et temal ongi õigus iga kell võõrasse korterisse sisse marssida.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kohustus uutele näidata lubata on SEADUSEGA ETTE NÄHTUD.

Jaa, aga sees elava üürnikuga peab selleks aja kokku leppima, mitte ootamatult sisse vajuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Samas kahe nädala kommunaale ja laenu võiks ju ikka suuta maksta, selle ajaga leiab ilusti uue üürniku.

Kuidas sina seda nii hästi tead? Kohe igasse korterisse, igasse Eestimaa nurka leiab ühtemoodi või? Tead palju on Tartus/Tallinnas praegu pakkumisi?

Ilmselt on palju.
Aga ega sa sellepärast ju kiiremini uut üürniku ei leia, kui sa eelmise üürniku elu mõttetult ebamugavaks teed. Pigem vaatavad potentsiaalsed uued kliendid, et sul on paha harjumus üürniku eraelu mitte austada, lisaks on eelmise üürniku asjad veel sees ja ei saa korterist täit pilti. Nii jäädki viisakast üürilisest ilm ja saad hoolimatu või püsti hädas üürilised.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks võtmed? Trügis uksest sisse ja enam ära ei läinud, seletas keset suurt tuba. Arvas et temal ongi õigus iga kell võõrasse korterisse sisse marssida.

Pane siis ometi uksed lukku!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

minul oli üürnik, kes ei lubanud korterisse siseneda, kuigi ta ise oli lahkumas ja seadusest tuleneb kohustus tal lubada sisse, et korterit näidata uutele üürnikele. ülbas ja ähvardas. kellel on õigus, kas üürnikul, kelle jaoks üürikorter on kodu? või omanikul, kellel on seadusejärgne õigus korterit uutele üürnikele näidata, sellest viisakalt ette teatades?

Mul on 10 üüripinda ning pole elus selle peale tulnud, et järgmiste üürilesoovijatega teise inimese makstud pinnale läheks…

+2
-1
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteriomanike omavoli