Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korterite hinnad on üle mõistuse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Korterite hinnad on üle mõistuse

Postitas:
Kägu

Ühetoalise saab nüüd 450-600 euro eest.
Näiteks: https://www.city24.ee/real-estate/7114585
Paar aastat tagasi oli selline korter alla 300 euro.

https://www.city24.ee/et/kinnisvara/korterite-uur/Tallinn-Kesklinna-linnaosa/6131862?selectedTabMenu=list
See on airbnb hind, kui paari päeva kaupa üürida.

Samas on selline poole suurem vanalinna korter täpselt sama kallis: https://www.city24.ee/et/kinnisvara/korterite-uur/Tallinn-Kesklinna-linnaosa/3088945?selectedTabMenu=list

Ühetoaline hinnaga 600 eurot: https://www.city24.ee/et/kinnisvara/korterite-uur/Tallinn-Kesklinna-linnaosa/4076628?selectedTabMenu=list

Ühetoaline 590 eurot: https://www.city24.ee/et/kinnisvara/korterite-uur/Tallinn-Pohja-Tallinna-linnaosa/2212848?selectedTabMenu=list

Kalamaja piirkond on järjest enam ülehinnatud: https://www.city24.ee/et/kinnisvara/korterite-uur/Tallinn-Pohja-Tallinna-linnaosa/7363732?selectedTabMenu=list

Põhimõtteliselt köök 600 eurot: https://www.city24.ee/et/kinnisvara/korterite-uur/Tallinn-Kesklinna-linnaosa/6898600?selectedTabMenu=list#_

Mõnes mõttes saan aru, kui korterit üüritakse välja lühiajaliselt või see on täiesti südalinnas (vanalinn, selle lähiümbrus, näiteks Rotermanni) ja seda üüritaksegi ärilistel põhjustel firma arvele ja korter on täiesti vaikne, seal on hea töötada vms. Aga tavaline ühetoaline 30min jalutuskäigu kaugusel kesklinnast? See ei ole kindlasti oma hinda väärt. Kas paari aasta pärast ei saagi kööktuba alla 800 euro? Tuba korteris saab olema 500eur + kommunaalid? Juba praegu tahavad paljud toa eest 300-400 eurot.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei pea ju südalinnas elama? Või peab? Londoni südames on odavam? Või Helsingis? Lihttöölised ei ela Silicon Valleys ega Pariisi südalinnas. Südalinn ongi jõukamatele. Igal pool.

+20
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga ära üüri, osta ise või veel parem, osta kaks korterit ja teine üüri odavalt välja.

+20
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korterite hinnad on üle mõistuse

Blond läks vööni vette ja kilkas: “Vesi on üle mõistuse!”

Siin vist sama teema.

+12
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei pea ju südalinnas elama? Või peab? Londoni südames on odavam? Või Helsingis? Lihttöölised ei ela Silicon Valleys ega Pariisi südalinnas. Südalinn ongi jõukamatele. Igal pool.

Rate this item:Submit Rating+20

Eks London ja Tallinn on suht sama asi jah.

+19
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas paari aasta pärast ei saagi kööktuba alla 800 euro? Tuba korteris saab olema 500eur + kommunaalid? Juba praegu tahavad paljud toa eest 300-400 eurot.

Londoni äärelinnas, väike 44m2 korterikene, 2200€/kuus, kommud on küll hinna sees. Telekat ja konditsioneeri ei ole, mööbel, s.h. voodi, on olemas. (ma ei leidnud isegi kohta, kuhu teleka saaks panna? Sinna posti külge we?)

Kui meil on kesklinnas neli korda odavam, siis mida siin ulguda on?
Osta omale korter, mitte ära üüri, kes keelab?

+15
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter on “väärt” seda hinda, millega kaubaks läheb. Käo arvamus või sissetulek ei lähe arvesse.

+17
-5
Please wait...

Postitas:
kirilind2

Mida võidab maakler, kui hoiab üleval kuulutust, soodsa korteriga ja kui ühendust võtad, siis ütleb, et ammu üüritud. Ja pakub kõrvalmajja kallimat korterist. Ja siis vaatan, et nädalaid hiljem on see odav kuulutus ikka üleval. Miks? Kas õngitsetakse kliente nii?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter on “väärt” seda hinda, millega kaubaks läheb.
Ühetoalise saab nüüd 450-600 euro eest.

Küsiks hoopis vastu, et kes on need inimesed, kes üürivad sellise summa eest üksinda korteri? Mis tööd nad teevad ja kui suure osa moodustab üür nende sissetulekust? Üür võiks palgast olla kolmandik, sest lisanduvad veel kommunaalid ja elamiskulud. Palju on neid, kes sellise palga juures on nõus üldse üürima, mitte laenu maksma?
Tallinnat pole mõtet võrrelda Londoniga, kus on kordades rohkem töövõimalusi, tegevusi meelelahutuseks ja käib pidev melu.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üürivad sageli liikuva eluviisi ja tööga inimesed. Paar aastat siin, paar Londonis, paar USA-s jne. Või noored, kel peret veel pole, üksi töötavad ja elavad, jaksavad maksta küll.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need inimesed, kes elavad üle oma võimete või võimete piiril.

Pigem tundub see variant realistlik. Kindlasti on ka välismaalasi ja korraliku palgaga töötajaid, kes ei soovi ennast Tallinnaga pikaks ajaks siduda, kuid nende hulk ei ole märkimisväärne.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui meil on kesklinnas neli korda odavam, siis mida siin ulguda on?
Osta omale korter, mitte ära üüri, kes keelab?

Küll inimesed on ikka ülbed… Mida sa võrdled Londonit Tallinnaga? Mis see siia üldse puutub. Igaüks saab aru, et London on mõistusevastaselt kallis. Sama lugu on nende korteritega, mille teemaalgataja välja tõi.
Rohkem sallivust, lõpp ahnusele, lõpp ületarbimisele ja mammona kogumisele.
Kui inimesel ongi väike sissetulek, kus ta siis elama peab, puu all või? Kõik ei saa laenu võtta ja kõik ei saa olla kõrgepalgalised.
Aga mis seal ikka, terav kirves leiab kivi.

+11
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimesel ongi väike sissetulek, kus ta siis elama peab, puu all või?

Kas sinuarust on Tallinnas elamiseks vaid kaks võimalust: kesklinnas või puu all?
Tõesti arvad koos teemaalgatajaga, et rohkem variante pole?
Teravad kirved te pole küll kahjuks mitte kumbki, vblla ka sellepärast oma “kivi” ei leiagi?

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Liis T

Kui need korterid poleks oma hinda väärt, siis ei leiduks neile ka tahtjaid, mille tulemusena oleks omanik sunnitud hinda langetama.

Nii mina, kui ka palju mu sõbrannad oleme üürinud kortereid ajal, kui hinnad olid tolle aja kohta täiesti laes. Toona väitsid paljud, et otsi lolli, kes on nõus sellist hinda üürika eest maksma, see inimene peab vist väga rikas ning samaaegselt rumal olema. Ma siis olin see loll, kes oli nõus maksma, sest elada oli kuskil vaja. Alguses otsisin korterit nii, et vaatasin kord-kaks päevas kinnisvaraportaale, kuid see ei andnud eriti tulemust. Mäletan, et paar korda sattusin kuulutusele, mis oli viimase tunni jooksul lisatud. Võtsin siis kohe omanikuga ühendust ja sain vastuseks, et sorry, me just pool tundi tagasi tegime diili ära. Nii juhtus päris mitu korda. Lõpuks sain korteri nii, et olin kv.ee lehel ja tegin umbes iga 5 min tagant lehele “refresh”, et näha uusi kuulutusi võimalikult kiiresti. Ja nii see võistlus “ülemakstud” korterite pärast käis 😀 Praegust olukorda täpselt ei tea, kuid olen suht kindel, et ega väga erinev see küll pole.

Üldiselt olen tähendanud, enamus Euroopa riikides ei julge keskmist palka teeniv inimene isegi unistada, et ta saaks elada kesklinnas. Eestis on aga paljud arvamusel, justkui kesklinnas elamine peaks igaühele taskukohane olema. Ja kui see on liiga kallis, siis on probleem hindades ja nahaalsetes omanikes, kes tahavad neid lihtsalt lüpsta.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui see on liiga kallis, siis on probleem hindades ja nahaalsetes omanikes, kes tahavad neid lihtsalt neid lüpsta.

Ja siis tuleb perekooli teha teema ja neid omanikke kiruda!

Raudselt töötab ja selle kirumise peale automaatselt hinnad kohe langevad.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnat pole mõtet võrrelda Londoniga, kus on kordades rohkem töövõimalusi, tegevusi meelelahutuseks ja käib pidev melu.

Melu ja meelelahutus võib seal käia, aga töövõimalusi, mis üksi kesklinnas korterit lubaks üürida, ega ikka ei ole küll. Tavaline õppejõud või keskastme spetsialist elab umbes pooleteise tunni kaugusel oma töökohast ja igapäevaselt veedab kokku kolm tundi oma päevast maa all metroos. Igasugused burger kingi teenindajad või kohvikute baristad, poemüüjad elavad mitmekesi ühes korteris või siis jällegi elavad pea mitme tunni sõidu kaugusel oma töökohast. London ei ole elamiseks üldse lihtne ega odav linn, ka siis mitte, kui kordades rohkem teenid, kui Eestis.

Tallinn on Londoni minimudel.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see teema siia iga mõne näala järel aina uuesti ilmub?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sinuarust on Tallinnas elamiseks vaid kaks võimalust: kesklinnas või puu all?

Mis seal mujal targem on? 12 m2 uberik 280 euro eest Mustamäel?
Mul on lihtsalt jube kahju, mis hinna eest ja mis tingimustes peavad inimesed elama… Ma ei vaheta eluilmaski oma maja Lõuna-Eesti looduses metsade keskel mitte ühegi Tallinna elamise vastu. Olgu kesklinn või Toompea… Minu jaoks pole kesklinnal ja linnakeskkonnal kahjuks mitte mingit väärtust, kui pidada silmas elukohta.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvestades, et kesklinnas asuv Airbnb teenib maist augustini ca 1600€ kuus – sealt on juba riigimaksud maha arvestatud, tasuda tuleb vaid kommunaalid, ei näe ma põhjust korterit üldse pikaajaliselt välja üürida. Pikaajaline üürnik ei hooli kahjuks omaniku varast. Airbnb-ga läheb aga kolmas aasta ja korter on samaväärne kui alustamisel – puhastan igal nädalal põrandaid, tõmban lapiga üle aknalaudu jne. Pikaajaline üüriline lähtub aga (sageli), et “kõige eest on tasutud”

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvestades, et kesklinnas asuv Airbnb teenib maist augustini ca 1600€ kuus – sealt on juba riigimaksud maha arvestatud, tasuda tuleb vaid kommunaalid, ei näe ma põhjust korterit üldse pikaajaliselt välja üürida. Pikaajaline üürnik ei hooli kahjuks omaniku varast. Airbnb-ga läheb aga kolmas aasta ja korter on samaväärne kui alustamisel – puhastan igal nädalal põrandaid, tõmban lapiga üle aknalaudu jne. Pikaajaline üüriline lähtub aga (sageli), et “kõige eest on tasutud”

Pole kunagi korterit välja üürinud, hiljuti oleks olnud võimalus, aga tundus mitte kõige kasumlikum tegevus (vana korter) ja lisaks kartsin, et ei leia häid üürnikke, seega müüsin korteri maha. Ühest foorumist lugesin aga mõtet, et kui eraisikust üürileandja saab 20% tulumaksusoodustust (nö kulude maha arvamine ilma kulude tõestamise vajaduseta), siis kas saab talt nõuda, et selle raha väljaüüritavasse korterisse investeeriks (kui üürnik on midagi ära lagastanud seal). Uskumatu ikka

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamik nendest lingitud korteritest on ju täitsa uued. Ja paar tükki ka majades, mis ongi ehitatud üürikorterite jaoks, et neid mingitele n-ö investoritele ulmelist tootlust lubades maha müüa. Ja kasumit peab ju teenima siis, sellest ka kõrge hind. Neid maju on Tallinnas veelgi, küll natuke odavamate korteritega.
30 m2 ühetoalise eest viis sotti on liiga palju siiski, isegi kui raha selle jaoks on.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui need korterid poleks oma hinda väärt, siis ei leiduks neile ka tahtjaid, mille tulemusena oleks omanik sunnitud hinda langetama.

Nii mina, kui ka palju mu sõbrannad oleme üürinud kortereid ajal, kui hinnad olid tolle aja kohta täiesti laes. Toona väitsid paljud, et otsi lolli, kes on nõus sellist hinda üürika eest maksma, see inimene peab vist väga rikas ning samaaegselt rumal olema. Ma siis olin see loll, kes oli nõus maksma, sest elada oli kuskil vaja. Alguses otsisin korterit nii, et vaatasin kord-kaks päevas kinnisvaraportaale, kuid see ei andnud eriti tulemust. Mäletan, et paar korda sattusin kuulutusele, mis oli viimase tunni jooksul lisatud. Võtsin siis kohe omanikuga ühendust ja sain vastuseks, et sorry, me just pool tundi tagasi tegime diili ära. Nii juhtus päris mitu korda. Lõpuks sain korteri nii, et olin kv.ee lehel ja tegin umbes iga 5 min tagant lehele “refresh”, et näha uusi kuulutusi võimalikult kiiresti. Ja nii see võistlus “ülemakstud” korterite pärast käis 😀 Praegust olukorda täpselt ei tea, kuid olen suht kindel, et ega väga erinev see küll pole.

Üldiselt olen tähendanud, enamus Euroopa riikides ei julge keskmist palka teeniv inimene isegi unistada, et ta saaks elada kesklinnas. Eestis on aga paljud arvamusel, justkui kesklinnas elamine peaks igaühele taskukohane olema. Ja kui see on liiga kallis, siis on probleem hindades ja nahaalsetes omanikes, kes tahavad neid lihtsalt lüpsta.

Tallinnas saab elada “kesklinnas” ainult seepärast, et linn on ise nii väike. 30 min jala näiteks pole Tallinna mõistes enam kesklinn ja ükski neist korteritest pole päris südalinnas, nii et 10 min vanalinna. Meelega jätsin sellised välja. Tegemist on just korteritega, mis on piisavalt kaugel, et sõidetakse ühistranspordiga. Tõsi, mägedelt ja Nõmmelt, Piritalt kortereid ei otsinud, sest need võimalused olid mul välja lülitatud. Aga ka sealt leiab väga kalleid kortereid, ühetoaline Lasnamäe paneelmaja korter on nüüd 400 eurot + kommunaalid ehk kokku 500 eurot kuus.

Londoni ja teiste suurlinnadega võrdlemine on mõttetu, sest Eestis kesklinna kui sellist ei eksisteeri. Tallinn pole lihtsalt piisavalt suur, et kesklinn oleks melukeskus. Pealegi on hinnad viimase paari aastaga tõusnud igal pool Tallinnas.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamik nendest lingitud korteritest on ju täitsa uued. Ja paar tükki ka majades, mis ongi ehitatud üürikorterite jaoks, et neid mingitele n-ö investoritele ulmelist tootlust lubades maha müüa. Ja kasumit peab ju teenima siis, sellest ka kõrge hind. Neid maju on Tallinnas veelgi, küll natuke odavamate korteritega.

30 m2 ühetoalise eest viis sotti on liiga palju siiski, isegi kui raha selle jaoks on.

Ma ei saagi aru, et miks üürnikuna oleks uues majas elamine just nii oluline? Üürnikuna sinu vara ei kulu, nii et võid elada vabalt korteris, mis näeb hea välja, aga võib-olla paarikümne aasta pärast enam mitte. Sageli on uute majade korterid väga steriilsed, hallid seinad, igav mööbel ja sisustus, vanni pole, ainult köök on hea, aga seda on pool tuba täis. Siis veel see, et nö noortele IT-proffidele või üliõpilastele mõeldud korteris on diivan, diivanlaud, ümar söögilaud ja suur voodi, nii et kogu tuba on mööblit täis. Aga kirjutuslauda pole ja see kuhugi enam ei mahu. Enamik noori kasutab ju arvutit, eriti üliõpilased või kodust töötajad.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üürivad sageli liikuva eluviisi ja tööga inimesed. Paar aastat siin, paar Londonis, paar USA-s jne. Või noored, kel peret veel pole, üksi töötavad ja elavad, jaksavad maksta küll.

Ma pole ka seetõttu ostnud, et ei taha end ühegi kohaga siduda. Aga kui vaatan üürihindade tõusu, siis on vist mõttekas ikkagi osta ja mitte üürida. 500-600 eur poleks iseenesest palju korteri eest, aga mitte kööktoa.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei räägi ju südalinnast, vaid pisut kaugemal asuvatest korteritest. Ja ei ole igal pool südalinn rikkuritele. Siis peaks see nii ka Keilas ja Võrus olema. Tallinn on lähemal neile kui et Londonile.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole ka seetõttu ostnud, et ei taha end ühegi kohaga siduda.

Ei taha?
Aga KAHTE head asja korraga muidugi tahad? No mis rumal jonn see on?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühest küljest jah, on kallis. Teisest küljest sõltub suuresti mida selle raha eest saab. Korteril ja korteril on vahe. Mina üürisin kaks aastat tagasi 800€ kuus ja mitte üldse Tallinnas. Aga korteris olid kallihinnalised maalid, raamatukogu, jõusaal, saun. Minu jaoks olid need väärtused, mille eest olin valmis maksma.
Kolmandast küljest – võtke pangalaen, ostke korter, tehke kalkulatsioon ja vaadake millises hinna eest te oleksite nõus selle üürile andma 🙂
Ja te jõuate tõdemusele, et meil ei ole korterid kallid.

Ma imestan pigem nende inimeste üle kes väikesepalgalistena hambad ristis üürivad mägedele korteri, maksavad lõviosa oma sissetulekust selleks, et lõpuks selles korteris magamas käia sest kogu ülejäänud elu on töötamine ja ummikus istumine.
Mujal Eestis on ka elu. Aga ilma ummikuteta ja palju väiksemate üürihindadega.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mind ajab kohe närvi see “uih, üürihinnad on nii kõrged!” jutt
võtke kätte ja ostke endale korter, tehke seal täielik remont, kantseldage remondimehi, kellega pole võimalik kokkuleppeid teha, ostke mööbel ja sisustus. siis tasuge korterisumma pangale intressidega tagasi ja vaadake kuidas see kõik meeldib!
hea kui saad oma raha 10 aastaga tagasi. oma tööd, vaeva ja närvirakke nagunii ei saa.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

võtke kätte ja ostke endale korter, tehke seal täielik remont, kantseldage remondimehi, kellega pole võimalik kokkuleppeid teha, ostke mööbel ja sisustus. siis tasuge korterisumma pangale intressidega tagasi ja vaadake kuidas see kõik meeldib!

hea kui saad oma raha 10 aastaga tagasi. oma tööd, vaeva ja närvirakke nagunii ei saa.

Aga tavaliselt üürivad need, kellel pole piisavaid sissetulekuid laenu võtmiseks ning järelukult ka suure üürisumma maksmiseks, seega proovi ka neid mõista eks. Mida kallimat üüri maksta, seda vähem ju võimalust raha koguda, et päris oma kodu osta. Ma arvan, et enamus ostaks, kui saaksid. Keegi ei käse ka võtta töömehi ja neile hiigelsummasid maksta, kui oled osav, siis remondi ise, kui ei ole, siis maksa remondi eest ja ära hädalda. Ning ära osta sisustust kui ei taha, eks leiab ka neid kes tahavad tühja korterit üürida. Kui välja üürimine nii närvesööv on, siis ära üldse tee seda. Müü oma korter maha ning pole enam närvirakkude kulu ja tööd ning vaeva.

Kuigi ega jah keegi ei sunni kesklinnas korterit üürima,kui võimalust pole, siis tuleb ikka Lasnamäega leppida ja mitte vigiseda.

+6
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul on oma korter aga sellegipoolest arvan et üürihinnad on kõrged.
ei tahaks olla nende nahas kes peavad praegu üürima.
kui 3 aastat tagasi üüriklast oma koju kolisin maksin kesklinnas sellise 2toalise eest millel köök eraldi (ehk siis moodsas mõttes 3toaline) oli talvel 450 koos kommunaalidega. Nüüd saab selle raha eest 20 ruutmeetrise kööktoa. samal ajal palgad ei ole tõusnud sama palju kui üürihinnad

+7
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korterite hinnad on üle mõistuse