Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korterite hinnad on üle mõistuse

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Korterite hinnad on üle mõistuse

Postitas:
Kägu

mind ajab kohe närvi see “uih, üürihinnad on nii kõrged!” jutt

võtke kätte ja ostke endale korter, tehke seal täielik remont, kantseldage remondimehi, kellega pole võimalik kokkuleppeid teha, ostke mööbel ja sisustus. siis tasuge korterisumma pangale intressidega tagasi ja vaadake kuidas see kõik meeldib!

hea kui saad oma raha 10 aastaga tagasi. oma tööd, vaeva ja närvirakke nagunii ei saa.

minul on oma korter aga sellegipoolest arvan et üürihinnad on kõrged.

ei tahaks olla nende nahas kes peavad praegu üürima.

kui 3 aastat tagasi üüriklast oma koju kolisin maksin kesklinnas sellise 2toalise eest millel köök eraldi (ehk siis moodsas mõttes 3toaline) oli talvel 450 koos kommunaalidega. Nüüd saab selle raha eest 20 ruutmeetrise kööktoa. samal ajal palgad ei ole tõusnud sama palju kui üürihinnad

Kolm aastat tagasi olid kõik hinnad teised. Palgad ka. Toiduainete hindade tõus on protsentuaalselt olnud suurem kui üürikorteritel.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

väidetavalt Taanis hakati 20a laenu 0 intressiga välja andma aga see ka ei lahendaks kuidagi madalapalgaliste muret, korterite hinnad tõuseks veelgi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

võtke kätte ja ostke endale korter, tehke seal täielik remont, kantseldage remondimehi, kellega pole võimalik kokkuleppeid teha, ostke mööbel ja sisustus. siis tasuge korterisumma pangale intressidega tagasi ja vaadake kuidas see kõik meeldib!

hea kui saad oma raha 10 aastaga tagasi. oma tööd, vaeva ja närvirakke nagunii ei saa.

Ma ikkagi ei näe, miks sa vingud. Sul on lõpuks enda korter, mille eest keegi teine on maksnud.

Vali head remondimehed ja pole nendega probleeme. Just tegin remonti, kolisin nädalaks välja ja kui tagasi tulin, oli ainult koristamise ja prügi jäätmejaama viimise vaev.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul on oma korter aga sellegipoolest arvan et üürihinnad on kõrged.

ei tahaks olla nende nahas kes peavad praegu üürima.

kui 3 aastat tagasi üüriklast oma koju kolisin maksin kesklinnas sellise 2toalise eest millel köök eraldi (ehk siis moodsas mõttes 3toaline) oli talvel 450 koos kommunaalidega. Nüüd saab selle raha eest 20 ruutmeetrise kööktoa. samal ajal palgad ei ole tõusnud sama palju kui üürihinnad

Kolm aastat tagasi olid kõik hinnad teised. Palgad ka. Toiduainete hindade tõus on protsentuaalselt olnud suurem kui üürikorteritel.

just nimelt olid HINNAD teised. keskmine netopalk on tõusnud 3 aastaga umbes 200

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ikkagi ei näe, miks sa vingud. Sul on lõpuks enda korter, mille eest keegi teine on maksnud.

Vali head remondimehed ja pole nendega probleeme. Just tegin remonti, kolisin nädalaks välja ja kui tagasi tulin, oli ainult koristamise ja prügi jäätmejaama viimise vaev.

Aitäh abi eest.
Saada mulle palun kümne hea remondimehe numbrid.
Ma siis valiks nende seast!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keegi üritab turumajanduses käske ja noomitusi jagada? Miks maakad linna kolides just kesklinna tahavad asuda?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga tavaliselt üürivad need, kellel pole piisavaid sissetulekuid laenu võtmiseks ning järelukult ka suure üürisumma maksmiseks, seega proovi ka neid mõista eks. Mida kallimat üüri maksta, seda vähem ju võimalust raha koguda, et päris oma kodu osta. Ma arvan, et enamus ostaks, kui saaksid. Keegi ei käse ka võtta töömehi ja neile hiigelsummasid maksta, kui oled osav, siis remondi ise, kui ei ole, siis maksa remondi eest ja ära hädalda. Ning ära osta sisustust kui ei taha, eks leiab ka neid kes tahavad tühja korterit üürida. Kui välja üürimine nii närvesööv on, siis ära üldse tee seda. Müü oma korter maha ning pole enam närvirakkude kulu ja tööd ning vaeva.

Kuigi ega jah keegi ei sunni kesklinnas korterit üürima,kui võimalust pole, siis tuleb ikka Lasnamäega leppida ja mitte vigiseda.

sellise sotsiaalabisaaja mõttemaailmaga sa küll kaugele ei jõua. inimene, kes pole turumajanduse algtõdedest midagi kuulnud jääbki üürikorterite uksi kulutama ja kõrgete hindade üle vinguma.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma imestan pigem nende inimeste üle kes väikesepalgalistena hambad ristis üürivad mägedele korteri, maksavad lõviosa oma sissetulekust selleks, et lõpuks selles korteris magamas käia sest kogu ülejäänud elu on töötamine ja ummikus istumine.
Mujal Eestis on ka elu. Aga ilma ummikuteta ja palju väiksemate üürihindadega.

See oligi mu jutu mõte, et üür võiks moodustada kolmandiku palgast ja sellele ei peaks kuluma lõviosa, et elada hambad ristis Tallinnas ja käima korteris magamas. Parema palgaga ja stabiilsema elukoha soovi korral, makstakse pigem laenu, kui üüritakse korterit.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga tavaliselt üürivad need, kellel pole piisavaid sissetulekuid laenu võtmiseks ning järelukult ka suure üürisumma maksmiseks, seega proovi ka neid mõista eks. Mida kallimat üüri maksta, seda vähem ju võimalust raha koguda, et päris oma kodu osta. Ma arvan, et enamus ostaks, kui saaksid. Keegi ei käse ka võtta töömehi ja neile hiigelsummasid maksta, kui oled osav, siis remondi ise, kui ei ole, siis maksa remondi eest ja ära hädalda. Ning ära osta sisustust kui ei taha, eks leiab ka neid kes tahavad tühja korterit üürida. Kui välja üürimine nii närvesööv on, siis ära üldse tee seda. Müü oma korter maha ning pole enam närvirakkude kulu ja tööd ning vaeva.

Kuigi ega jah keegi ei sunni kesklinnas korterit üürima,kui võimalust pole, siis tuleb ikka Lasnamäega leppida ja mitte vigiseda.

sellise sotsiaalabisaaja mõttemaailmaga sa küll kaugele ei jõua. inimene, kes pole turumajanduse algtõdedest midagi kuulnud jääbki üürikorterite uksi kulutama ja kõrgete hindade üle vinguma.

Tänan muretsemast, aga mul täitsa isiklik elamispind olemas ja üürima ei pea. Ja mina ju ei olegi vingunud kõrgete hindade üle. Ka siis, kui veel üürikas elasin ei vingunud, vaid valisin enda rahakotile sobiva üürikorteri. Lihtsalt üürile andjad ei mõista kohati, et nad ise on valinud endale selle töö ning peavadki natuke ka vaeva nägema, et see töö neile raha sisse hakkaks tooma. Aga loodetakse kiirele sissetulekule ja võimalikult kerge vaevaga. Keegi ei sunni ju inimest seda kohutavat tööd tegema, selles oli mu jutu mõte.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

12 m2 uberik 280 euro eest Mustamäel?

Alati imestan, kui keegi pakub 9-13 m2 köötube üüriks või müügiks, kus lisaks toanurgale on veel kööginurk ja vannituba. Mõnes Jaapani, USA ülerahvastatud ja ülikallis linnas saaks veel aru, aga Eestis? Isegi, kui käia seal ainult magamas, siis kõik, mis jääb alla 16-17 m2 pole inimlik, isegi tudengitele.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea ju südalinnas elama? Või peab? Londoni südames on odavam? Või Helsingis? Lihttöölised ei ela Silicon Valleys ega Pariisi südalinnas. Südalinn ongi jõukamatele. Igal pool.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnat pole mõtet võrrelda Londoniga, kus on kordades rohkem töövõimalusi, tegevusi meelelahutuseks ja käib pidev melu.

Melu ja meelelahutus võib seal käia, aga töövõimalusi, mis üksi kesklinnas korterit lubaks üürida, ega ikka ei ole küll. Tavaline õppejõud või keskastme spetsialist elab umbes pooleteise tunni kaugusel oma töökohast ja igapäevaselt veedab kokku kolm tundi oma päevast maa all metroos. Igasugused burger kingi teenindajad või kohvikute baristad, poemüüjad elavad mitmekesi ühes korteris või siis jällegi elavad pea mitme tunni sõidu kaugusel oma töökohast. London ei ole elamiseks üldse lihtne ega odav linn, ka siis mitte, kui kordades rohkem teenid, kui Eestis.

Tallinn on Londoni minimudel.

Tallinn pole Londoni minimudel. Samamoodi võiks öelda, et Karksi-Nuia või Elva on Londoni minimudelid. Tallinn on palju, palju lähemal Eesti väikelinnadele või alevitele kui et Londonile, nii oma struktuuri kui ka suuruse poolest.

Mul pole mitmekesi elamise vastu midagi, seda enam, et suurtes linnades on tavaliselt jagamiseks mõeldud korterites kõik üürihinna sisse arvestatud ja toad ilusamad ja suuremad (Londonis sageli küll mitte) kui Eestis. Korterit jagatakse eelkõige sarnaste inimestega, mitte igaühega, kellega maakler kokku paneb. Korteris elavatel inimestel on õigus valida, et keda nad sinna tahavad.

Igal juhul on täiesti naeruväärne võrrelda Londonit Tallinnaga. Siin pole midagi ühist peale selle, et mõlemad on ametlikult linnad. Inimesed, kes on kogu elu suurlinnades elanud, imestavad Tallinna väiksuse üle ja räägivad, et pole kunagi nii väikeses linnas isegi käinud. Tallinnas toimub ka kohalike ööelu ainult kesklinnas, suurlinnadel on alati mitu keskust ja nö kesklinn on turistide keskus, kuhu kohalik inimene eriti ei lähegi. Seetõttu ka kallid hinnad.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

eelmine torbiküürnik jäi mulle mitmeks kuuks 700.- võlgu ja pärast pidin ma tema kolu pakkimise ja hoiustamisega jändama. seega olen edaspidi veel valivam.

Mis on torbiküürnik?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas paari aasta pärast ei saagi kööktuba alla 800 euro? Tuba korteris saab olema 500eur + kommunaalid? Juba praegu tahavad paljud toa eest 300-400 eurot.

Londoni äärelinnas, väike 44m2 korterikene, 2200€/kuus, kommud on küll hinna sees. Telekat ja konditsioneeri ei ole, mööbel, s.h. voodi, on olemas. (ma ei leidnud isegi kohta, kuhu teleka saaks panna? Sinna posti külge we?)

Kui meil on kesklinnas neli korda odavam, siis mida siin ulguda on?

Osta omale korter, mitte ära üüri, kes keelab?

Miks peab telekas olema 😀 minu meelest on noortel palju rohkem vajalik arvutilaud ja tool ning diivanvoodi, mitte telekas koos diivanilaua, telekaaluse, nurgadiivani, sektsioonkapi, söögilaua ja suure voodiga nii, et ei mahu vahele liikumagi. Ma ei tea linnanoortest eriti kedagi, kes telekat vaataks.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter on “väärt” seda hinda, millega kaubaks läheb.

Ühetoalise saab nüüd 450-600 euro eest.

Küsiks hoopis vastu, et kes on need inimesed, kes üürivad sellise summa eest üksinda korteri? Mis tööd nad teevad ja kui suure osa moodustab üür nende sissetulekust? Üür võiks palgast olla kolmandik, sest lisanduvad veel kommunaalid ja elamiskulud. Palju on neid, kes sellise palga juures on nõus üldse üürima, mitte laenu maksma?

Tallinnat pole mõtet võrrelda Londoniga, kus on kordades rohkem töövõimalusi, tegevusi meelelahutuseks ja käib pidev melu.

Eriti naljakas on veel see, et need korterid ei ole sisustatud inimesele, kes reisib ärilistel põhjustel või on üliõpilane, külalislektor vms. Mõnes korteris on lausa mitu voodit, mis ei sobi soovitud ärimehe kategooriaga üldse kokku. Mitu voodit tähendab, et jagavad sõbrad või tullakse lastega. Paar magab samas voodis. Aga mitmekesi tulijad pigem üürivad sama hinna eest suurema korteri, mitte väikese ärikorteri kööktoa mitme peale. Teiseks, sisustus ei ole üldse ärireisijale ega startup-töötajale sobilik, vaid vanemale põlvkonnale, kes peamiselt vaatab kodus telekat ja arvutit ei oma. Ma ei üüri sellist kohta juba põhjusel, et pole kuskilt tööd teha.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin neid linke. See raha ei olegi minu jaoks nii hirmus, aga ma tahan selle eest vastu ka saada. Esimene on pärapõrgus, üks pakutavatest on täiuslik haiglapalat jne. Kokkuvõttes olgu siis pealegi 600EUR, aga ei ole nii, et sa omad mingis suvalises piirkonnas tln-s pisikest ruumi, plätserdad selle valgeks, ostad Jyskist koli sisse ja paned kuulutuse sisuga: suurepärase asukohaga justremonditud ja sisustatud korter! Tallinn on nii väike tegelikult, et 30 minutiga ja normaalse tempoga kõndides jõuab südalinnast igale poole. Pluss ühistranspordivõimalus kui autot pole.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn on nii väike tegelikult, et 30 minutiga ja normaalse tempoga kõndides jõuab südalinnast igale poole.

See ei kehti isegi Tartu kohta.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei kehti isegi Tartu kohta.

Hea küll, see 30 minutit jalgsi on tõepoolest veidi liialdus. Peab ikka ühistransporti kasutama mis tln pole üldiselt paha. Aga idee jääb samaks, sest see 30minutit polnud põhiteema. Arutlus on minu poolt puhtalt teoreetiline, sest isiklikult minule kuuluv ja laenuta eluase on olemas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

torbik

Kas tal on torbik käes, et selline nimi?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole korterite kvaliteet alati vastavuses küsitava hinnaga.

SEE KORTER pakutakse üürimiseks 450 euro eest, samal ajal on see ka müügis ning küsitakse 117 000 eurot.
Minu jaoks täielik müstika, sest üürihinnale lisandub ju nagunii veel 200 eurot kommunaale.

-vana juhtmestik
-määrdunud põrandad
-määrdunud seinad
-aegunud sisustus
-köök on nagu mõni nõukaaegne söökla
-vannituba ja WC.. pildid räägivad enda eest

Ma ei tea, missugune perekond vaatab seda elamist ning leiab, et just sinna tahaks oma perega sisse kolida. Ja kui see korter osta, siis tuleb arvestada veel suuremate väljaminekutega, et elamine üldse korda teha. Üürihind ei pruugi olla ehk tõesti väga kõrge, võrreldes teiste elamistega, aga kui ma peaks talveperioodil välja käima 650 selle korteri eest, tuleks küll ahastus peale.
Ja ostmiseks leiaks sama raha eest hoopis paremaid pakkumisi.

Minu silmis ehe näide sellisest klassikalisest korteriomaniku ahusest. Küsida ju võib, see pole keelatud.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin neid linke. See raha ei olegi minu jaoks nii hirmus, aga ma tahan selle eest vastu ka saada. Esimene on pärapõrgus, üks pakutavatest on täiuslik haiglapalat jne. Kokkuvõttes olgu siis pealegi 600EUR, aga ei ole nii, et sa omad mingis suvalises piirkonnas tln-s pisikest ruumi, plätserdad selle valgeks, ostad Jyskist koli sisse ja paned kuulutuse sisuga: suurepärase asukohaga justremonditud ja sisustatud korter! Tallinn on nii väike tegelikult, et 30 minutiga ja normaalse tempoga kõndides jõuab südalinnast igale poole. Pluss ühistranspordivõimalus kui autot pole.

Täpselt, ma ise otsisin ka selles hinnaklassis, aga kööktuba ei taha. Samas on sarnase hinnaga 2-3toalised kesklinnas, isegi vanalinna korterid, mis on lingitutest palju suuremad. Kas osa rahvast on lihtsalt hulluks läinud või milles asi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole korterite kvaliteet alati vastavuses küsitava hinnaga.

SEE KORTER pakutakse üürimiseks 450 euro eest, samal ajal on see ka müügis ning küsitakse 117 000 eurot.

Minu jaoks täielik müstika, sest üürihinnale lisandub ju nagunii veel 200 eurot kommunaale.

-vana juhtmestik

-määrdunud põrandad

-määrdunud seinad

-aegunud sisustus

-köök on nagu mõni nõukaaegne söökla

-vannituba ja WC.. pildid räägivad enda eest

Ma ei tea, missugune perekond vaatab seda elamist ning leiab, et just sinna tahaks oma perega sisse kolida. Ja kui see korter osta, siis tuleb arvestada veel suuremate väljaminekutega, et elamine üldse korda teha. Üürihind ei pruugi olla ehk tõesti väga kõrge, võrreldes teiste elamistega, aga kui ma peaks talveperioodil välja käima 650 selle korteri eest, tuleks küll ahastus peale.

Ja ostmiseks leiaks sama raha eest hoopis paremaid pakkumisi.

Minu silmis ehe näide sellisest klassikalisest korteriomaniku ahusest. Küsida ju võib, see pole keelatud.

See on üks väheseid perekortereid, mis selle raha eest saab. Arvatakse vist, et madalapalgalised üürnikud on nagunii sellise sisustusega harjunud. Aegunud sisustus tegelikult mind ei häiri, ainult tapeedid magamistoas, köök ja duširuum. Mulle üldiselt ei meeldi steriilne papist mööbel ka, mis uusehitistes on. Ja hallid seinad, nagu Eestis halli vähe oleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline asi on tulem sellest, et oma tulevikule mõtlevad inimesed kraabivad endale elu eest üüritulu toovaid kortereid. Inimestel raha on, aga normaalse garanteeritud tootlusega seda kuskile panna ei ole, nii ongi võimekamatel vähemalt 1 üürikorter lootuses selle seemnealgega finantsvabaduse poole purjetada.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimestel raha on, aga normaalse garanteeritud tootlusega seda kuskile panna ei ole,

Panna ikka on, aga kas ka tagasi saab, selles on küsimus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja linkidest Narva mnt, Pronksi ja kui paremat pole, siis Vana-Kalamaja läheksid ehk loosi kui üksi elada. Asukoht hea, rõdud ja enamvähem ruumilahendused. Kesklinnas haudvaikust loodavad vaid lollid. Ülejäänud saadaks pikalt isegi odavama pakkumisega, jubedad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimesel ongi väike sissetulek, kus ta siis elama peab, puu all või?

Vaene inimene saab Tallinnas isegi maja üürida.

Minu sugulane, kelle ainus sissetulek on töövõimetuse toetus vist kuskil 420 euro juures, puudetoetus ca 55 eurot ja mustalt saadav 40 eurot kuus sügis- ja talvekuudel nelja maja tänavakoristuse eest, üürib majakest Koplis.

Põhimõtteliselt on tegemist omaniku õuel asuva saunamajaga – seal on esik, umbes 18 ruutu kööktuba, umbes 8-10 ruutu pisike tuba, suur panipaik, WC, duširuum pesumasinaga ja leiliruum. Küte puudega – soojamüüriga kamin toas ja keris leiliruumis – sooja saab lasta tubadesse

Oma puurkaev – seega vesi tasuta, va pumba võetav elekter. Oma täiesti privaatne aiaosa, kus on natuke porgandit, kapsast, sibulat, kõrvitsat, salatit, tikripõõsad, õunapuud, ploom, grillinurk, pisike kasvuhoone ainult talle. Isegi eraldi värav, kuna maja on nurgamaja, üürileandja siseneb ühelt tänavalt, sugulane teiselt – ta nägevat üürileandjat kord paari kuuu jooksul, sest kumbki ei käi teise akendeest mööda. Üür on 200 eur kuus + elekter + küttepuud. Isegi prügiveo eest ei pea eraldi maksma, vaid võib kasutada üürileandja prügikaste. Kanalisatsiooni kohta ma ei tea, kuidas see korraldatud on, igatahes ta igakuiselt ei maksa seal midagi.

Ja see pakkumine rippus üleval väga palju kuid ja kuid ning keegi ei tahtnud – Kopli maine on nii madal. Inimesed on ikka naljakad. Maksta 600-800 kesklinna korterikese eest, kui võiks maksta koos kõikide kuludega max 250 kuus koha eest, kus ühistransport on tihe, peatusest on praktiliselt 200-250 meetrit jalutada eramajade piirkonnas ja sul on kasutada terve oma majake, ilma, et keegi tülitaks, trambiks või öösiti lärmaks, väravad lukus. Ja üürileandja püüdis sina leida üürilist üle poole aasta. Tõsi, seal oli vaja päris tõsiselt koristada enne kolimist, kasvuhoonet tuli kõpitseda (aga võinuks ju ka lihtsalt mitte seda kasutada) ja köögiviljapeenrad tuli ka ikka ise endale rajada. Ja talvel tuleb tänavalt lund visata ja endale ka rada väravast majani.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimesel ongi väike sissetulek, kus ta siis elama peab, puu all või?

Vaene inimene saab Tallinnas isegi maja üürida.

Minu sugulane, kelle ainus sissetulek on töövõimetuse toetus vist kuskil 420 euro juures, puudetoetus ca 55 eurot ja mustalt saadav 40 eurot kuus sügis- ja talvekuudel nelja maja tänavakoristuse eest, üürib majakest Koplis.

Põhimõtteliselt on tegemist omaniku õuel asuva saunamajaga – seal on esik, umbes 18 ruutu kööktuba, umbes 8-10 ruutu pisike tuba, suur panipaik, WC, duširuum pesumasinaga ja leiliruum. Küte puudega – soojamüüriga kamin toas ja keris leiliruumis – sooja saab lasta tubadesse

Oma puurkaev – seega vesi tasuta, va pumba võetav elekter. Oma täiesti privaatne aiaosa, kus on natuke porgandit, kapsast, sibulat, kõrvitsat, salatit, tikripõõsad, õunapuud, ploom, grillinurk, pisike kasvuhoone ainult talle. Isegi eraldi värav, kuna maja on nurgamaja, üürileandja siseneb ühelt tänavalt, sugulane teiselt – ta nägevat üürileandjat kord paari kuuu jooksul, sest kumbki ei käi teise akendeest mööda. Üür on 200 eur kuus + elekter + küttepuud. Isegi prügiveo eest ei pea eraldi maksma, vaid võib kasutada üürileandja prügikaste. Kanalisatsiooni kohta ma ei tea, kuidas see korraldatud on, igatahes ta igakuiselt ei maksa seal midagi.

Ja see pakkumine rippus üleval väga palju kuid ja kuid ning keegi ei tahtnud – Kopli maine on nii madal. Inimesed on ikka naljakad. Maksta 600-800 kesklinna korterikese eest, kui võiks maksta koos kõikide kuludega max 250 kuus koha eest, kus ühistransport on tihe, peatusest on praktiliselt 200-250 meetrit jalutada eramajade piirkonnas ja sul on kasutada terve oma majake, ilma, et keegi tülitaks, trambiks või öösiti lärmaks, väravad lukus. Ja üürileandja püüdis sina leida üürilist üle poole aasta. Tõsi, seal oli vaja päris tõsiselt koristada enne kolimist, kasvuhoonet tuli kõpitseda (aga võinuks ju ka lihtsalt mitte seda kasutada) ja köögiviljapeenrad tuli ka ikka ise endale rajada. Ja talvel tuleb tänavalt lund visata ja endale ka rada väravast majani.

Ma ei usu, et keegi seda maja ei tahtnud. Pigem võis seal olla nö tehniline probleem: kinnisvaraportaalis pinda otsides tuleb teha esimesena valik, kas soovitav objekt on korter või maja, siis edasi, kas soovitakse üürida või osta jne. See esimene valik paraku aga “kaotab” sekundiga ära taolise maja kuulutuse. Kui ma olen mitte väga jõukas inimene ja soovin üürida eluaset, siis ma tõesti ei tule selle peale, et vaadata maju. Ikka otsin korterit, on ju nii. Aga korterite alajaotuses see maja välja ei tule. Muus osas on see ju väga ahvatlev ja soodne pind, mis meelitaks ligi paljusid huvilisi.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need korterid on tõesti mõttetult kallid, eriti kui arvestada seda, et tegemist ei ole ju isegi mitte korteriga, vaid need on kööktoad. Voodi on kraanikausi kõrval või vahid nurgadiivanilt külmkappi ja õhtul teed sinnasamasse diivanile endale magamisaseme.

Kui sellist hinda küsida, siis peaks ikka köök eraldi ruum olema ja tuba eraldi.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt on tegemist omaniku õuel asuva saunamajaga – seal on esik, umbes 18 ruutu kööktuba, umbes 8-10 ruutu pisike tuba, suur panipaik, WC, duširuum pesumasinaga ja leiliruum. Küte puudega – soojamüüriga kamin toas ja keris leiliruumis – sooja saab lasta tubadesse. Oma puurkaev – seega vesi tasuta, va pumba võetav elekter. Oma täiesti privaatne aiaosa. Üür on 200 eur kuus + elekter + küttepuud.
Ja see pakkumine rippus üleval väga palju kuid ja kuid ning keegi ei tahtnud

Erandeid leidub alati. Mõni üürib Tallinnas korterit ka 100 euro eest kuus või maksab ainult kommunaale, kuid need näited pole tavapärased, vaid rohkem juhuse ja vedamise asi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma olen mitte väga jõukas inimene ja soovin üürida eluaset, siis ma tõesti ei tule selle peale, et vaadata maju. Ikka otsin korterit, on ju nii.

Ei, siis ma vaatan suvilaid, majaosasid, kortereid jne jne. Kõike. Seda konkreetset olevat käidud kümmekond korda vaatamas, aga peletas see, et Kopli, majakese koristamine ja ahiküte ja lumerookimine ning aed neile huvi ei pakkunud, vähemalt tarbeaiana. Lisaks oli see üle poole aasta olnud kuskil septembri teisest poolest aprilli lõpuni. Külm, kõle, niiske, lumi novembrist kevadeni nabani.

0
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korterite hinnad on üle mõistuse