Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteriühistu halduskulud

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Korteriühistu halduskulud

Postitas:

Kas saaks näiteid, kui palju on kellelgi KÜ igakuine halduskulu nõukaaegsetes paneelikates? Mul endal lausa 22 eurot kuus. Samas kõrvalmajas 6 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mingi firma haldab? Siis ongi kallis, eriti kui on vähe kortereid. Ja reeglina makstakse korteri m2 järgi seda. Näiteks 53 korteriga majas on 37,6m2 korteri halduskulu firmale 6.19, aga 55,8m2 maksab 9.19.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Kas mingi firma haldab? Siis ongi kallis, eriti kui on vähe kortereid. Ja reeglina makstakse korteri m2 järgi seda. Näiteks 53 korteriga majas on 37,6m2 korteri halduskulu firmale 6.19, aga 55,8m2 maksab 9.19.

Ei ole haldusfirmat. Ja meil pole ka ruutmeetri järgi. Kõigil üks summa. Ise olen üürnik.

0
0
Please wait...
Postitas:

3-toaline korter suures paneelikas, jaanuari arvel olid sellised read:

üldelekter 1,96 (iga korteri pealt)

koristamine 3,58 (iga korteri pealt)

kindlustus 0,88 (ruutmeetri järgi)

haldustasu 22,92 (ruutmeetri järgi)

remondifond 26,96 (ruutmeetri järgi)

lisaks veel prügivedu ja keskküte

pole nagu ise seda kalliks pidanud seni, peaks või?

0
0
Please wait...
Postitas:

nõukalõpuaja  majas 4-toalisel halduskulu 23 eurot. 29 senti ruudult.

0
0
Please wait...
Postitas:

22.- on jumala tavaline keskmine. Miks see sulle kallis tundub?

0
0
Please wait...
Postitas:

22.- on jumala tavaline keskmine. Miks see sulle kallis tundub?

1-toalise eest tundub küll palju.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Kas saaks näiteid, kui palju on kellelgi KÜ igakuine halduskulu nõukaaegsetes paneelikates? Mul endal lausa 22 eurot kuus. Samas kõrvalmajas 6 eurot.

Mul on 40 eurot, meil on oma vesi, aga prügiteenus ja kindlustus ja remondifond teevad suurema osa rahast.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul on 40 eurot, meil on oma vesi, aga prügiteenus ja kindlustus ja remondifond teevad suurema osa rahast.

küsitud oli ju kü halduskulu, mtte kommunaalide arvet.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Ei ole haldusfirmat. Ja meil pole ka ruutmeetri järgi. Kõigil üks summa. Ise olen üürnik.

Kas üürnik peab halduskulu ka maksma? Mitte üüri omanikule +kommunaalid (ehk vesi, küte, elekter, kanal maksimum)? Ma olen aru saanud, et igasugused kindlustused ja remondifondid jms mis täpselt mõõdetav pole, on pigem omaniku rida. Üürnik maksab lisak üürile veel seda, mida ta mõõdetavalt kulutab?

0
-1
Please wait...
Postitas:

Mina olen Miss Rosanne, võtke minuga tagasi ühendust minu e-posti aadressi kaudu: ( missrosanne2017@gmail.com )

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas üürnik peab halduskulu ka maksma? Mitte üüri omanikule +kommunaalid (ehk vesi, küte, elekter, kanal maksimum)? Ma olen aru saanud, et igasugused kindlustused ja remondifondid jms mis täpselt mõõdetav pole, on pigem omaniku rida. Üürnik maksab lisak üürile veel seda, mida ta mõõdetavalt kulutab?

See sõltub kokkuleppest. Minul on näiteks kõikides üürilepingutes punkt sees, et yyrnik tasub kogu ühistu arve ja on teadlik VÕS vastavast punktist, et ta ei peaks seda ilmtingimata tegema. Pole yyrnike leidmisega probleemi olnud.

Oluline on tingimused alguses avatult läbi rääkida.

+1
-1
Please wait...
Postitas:

Oluline on tingimused alguses avatult läbi rääkida.

Ikka kirja panna, rääkimine on sõna sõna vastu.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Jah, lisaks peab maksma remondifondi, laenumaksed ja leppetrahvid. Täiesti seaduslik.

+1
0
Please wait...
Postitas:

see muudeti juba paar aastat tagasi ära, nüüd saab ka remondifondi jms üürniku kuludesse panna, kui lepingusse kirjutada

0
0
Please wait...
Postitas:

Minul on kahe- ja kolmetoaline korter ning halduskulud on u 24 eurot. Arvestatakse ruutmeetri järgi. Üürnikud maksavad kogu KÜ arve+ laenud, sellevõrra on üür väiksem. 

0
0
Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteriühistu halduskulud