Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteriühistu parkla

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Korteriühistu parkla

Postitas:
Kägu

Samas tegelikult korterimajades ju ongi tihti osade asjade kasutamine lihtsalt omanike vahel kokku lepitud, ilma notariaalse kasutuskorrata (soovitavalt kirjalikult fikseerituna siiski muidugi)./—/
Minu meelest on see paljudel juhtudel mõistlik, aga see eeldab muidugi, et inimesed on mõistlikud ja ajavad asju mõistlikult. Et aga omanikud vahetuvad ja kunagi ei tea, millal keegi ära pöörab ja midagi korraldama või nõudma hakkab,  on notariaalne kinnitamine loomulikult kindlam.

Mitte mõistlik, kindlam vm vaid ainus juriidiliselt kehtiv võimalus kinnisvara osas midagi kokku leppida, ongi notariaalne vorm.
Kõik ülejäänu on illusioon, kui läheb vaidluseks, liiatigi kohtus, siis on kinnisvara (kaas)omanikel küigil võrdsed üigused, kaasa arvatud maale ehitatud kuuride osas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nii kirjutagi KÜ esimehele, kas saad edasi parkida või pöördud kohtusse.

Ja üleüldse kas nende aastate jooksul ei ole siis kortermajja kedagi juurde tulnud, kes seal parkida tahaks?

Põhimõtteliselt, kui tuleb uus korteriomanik majja, siis ta võib nõuda oma õigust kasutada seda maad, ka tema on selle maa omanik.

Otsi endale liitlasi ja vahetage esimees välja.

Enne seda erakorralist koosolekut edasta kogu majale omapoolne selgitus.

Mina ostsin korteri majja, kus pargitakse maja ees ja enam-vähem kogu majaesise ulatuses on pandud sildikesed korterinumbrite või numbrimärkidega (tavaline muru/muldplats, sildid kõigil erinevad, st kõik on need iseseisvalt teinud/tellinud ja paigaldanud). Enne korteri ostu uurisin, mis korra järgi seal parkimine käib ja selgus, et tegelikult on tegemist üldse linna maaga, aga samamoodi kunagi ca 10a tagasi panid korterite omanikud rahad kokku, et seda majaesist natuke korrastada ja “omastasid” sinna siis endale parkimiskohad. Olen näinud, et meie majas mõnel lausa korteri müügikuulutuses olnud lause, et korteri juurde kuulub nt kaks parkimiskohta.

Meil käib asi nii, et kui vale koha peale pargid, on kohe ka kirjad kojameeste vahel, et tegemist minu parkimiskohaga. No tegelikult ei käi ikka päris nii. Kui hulk inimesi on ise rumalad olnud ja linna/ühistu maa peale parkimiskoha tekitamiseks isiklikku raha välja käinud, siis see on ikka puhtalt enda rumalus. Arusaadav, et inimlikult võiks uued elanikud aktsepteerida juba majas pikalt kehtivat “korda” ja kokkuleppeid, aga selge on see, et aeg läheb edasi, majadesse kolivad uued inimesed ja üha rohkem on ka peredes autosid. Parkimiskohtade probleem on praktiliselt igal pool ja selge see, et ühelt maalt keegi sekkub ja nõuab oma õigusi. Kui notariaalset kasutuskorda ei ole, siis kuulubki ühistu maa mõtteliselt kõigile korteriomanikele ja juriidiliselt ei ole midagi nõuda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Hetkel on plaanitud kolmapäeva õhtule koosolek. Mind veel teavitatud pole sain info naabrilt, kuid usun ütleb pealegi ka minule.

Meie majavanem on venelane ja koosolek toimub kindlasti vene keeles, ise valdan ja saan ka vene keelest aru, kuid kas on olemas seaduslik alus, kus saan nõuda koosoleku toimumist Eesti keeles. Kui on oleks tänulik, kui keegi jagaks viidet sellele.

Jaksu mulle ja hoian teid siis kursis.

 

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koosoleku läbiviimise keele kohta, saad ehk sellest artiklist abi: https://kodu.postimees.ee/3448683/vihane-lugeja-miks-korteriuhistu-mulle-dokumente-vene-keeles-edastab

Korteriühistu õigusest parkimise korraldamisel:
https://eipre.ee/korteriuhistu-oigused-parkimise-korraldamisel/

https://www.veebikodu.eu/korteriuhistud/kuidas-saab-korraldada-korteriomanike-parkimist-korteriuhistu-parklas/

https://www.juristaitab.ee/forum/viewtopic.php?t=4740

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaksu mulle ja hoian teid siis kursis.

Ei ole eriti tarvis, teil on seal koos mingi isetegevuslastest võhikute kamp, kes ilmselgelt seadustest mitte midagi ei jaga. Eks te siis arutage ja arutage seal asja, ega enne midagi ei lahene, kui keegi teil seal ohjad haarab. Mina teeks seda küll, kui ma oleks keegi nendest 70 korterist, kellel parkimiskohta ei ole ega tule. Mis õigusega. Mingi kamp omaette otsustab, et 10 aastat tagasi maksid suvaliselt mingi 500 eurot ja siis on nendel parkimiskoht aegade lõpuni ja teistel ei tule seda mitte kunagi. Imelik, et nad kõik selles osas siiani siis rahul on olnud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Hetkel on plaanitud kolmapäeva õhtule koosolek. Mind veel teavitatud pole sain info naabrilt, kuid usun ütleb pealegi ka minule.

Meie majavanem on venelane ja koosolek toimub kindlasti vene keeles, ise valdan ja saan ka vene keelest aru, kuid kas on olemas seaduslik alus, kus saan nõuda koosoleku toimumist Eesti keeles. Kui on oleks tänulik, kui keegi jagaks viidet sellele.

Jaksu mulle ja hoian teid siis kursis.

See on päris õudne, mis teil toimub seal, see esimees ei tea seadustest ööd ega mütsi. Loomulikult peab koosolek toimuma eesti keeles, vajadusel võib teistesse keeltesse tõlkida. Ja niipalju kui ma aru saan, tuleb koosoleku toimumisest teatada ette vähemalt 7 päeva:

Korteriomandi- ja korteriühistuseadus

§ 20.  Korteriomanike üldkoosolek

  (1) Käesoleva seaduse või korteriomanike kokkuleppe kohaselt häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul. Korteriomanike üldkoosolekule kohaldatakse lisaks käesolevas seaduses sätestatule mittetulundusühingute seaduse § 19 lõike 1 punktides 1–5, §-des 20 ja 20<sup style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px;”>1</sup>, § 21 lõikes 3<sup style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px;”>1</sup> ja lõigetes 6–9, § 22 lõigetes 1 ja 1<sup style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px;”>1</sup>, § 23 lõigetes 1 ja 2 ning §-s 25 mittetulundusühingu liikmete üldkoosoleku kohta sätestatut.
[RT I, 23.05.2020, 2 – jõust. 24.05.2020] 

Mittetulundusühingute seadusest

§ 20.  Üldkoosoleku kokkukutsumine

  (5) Üldkoosoleku kokkukutsumisest peab ette teatama vähemalt seitse päeva, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud pikemat tähtaega.

  (6) Üldkoosoleku kokkukutsumise teates tuleb märkida üldkoosoleku toimumise aeg ja koht ning üldkoosoleku päevakord. Põhikirjaga võib ette näha täpsema korra üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmiseks.
[RT I 2009, 13, 78 – jõust. 01.07.2009]

Loe vähemalt see esimene seadus läbi, isegi kui päris kõigest aru ei saa, siis natuke paremini oled ehk ikka kursis. Teil oleks  hädasti vaja uus esimees valida, aga sellel koosolekul ei saa ilmselt teha seda, see peab varem olema päevakorda võetud. Ja kui suur osa korteriomanikest käesolevat esimeest nii väga armastab (millegipärast tekivad mul paralleelid vaenuliku naaberriigi juhtimisstiili ja elanike suhtumisega…), siis nende arusaamade muutmine võib ka aega võtta.

Soovin jaksu tõesti ja kui esimees ikka väga tsaari mängima hakkab seal ja Eesti Vabariigi seadustest kinni pidada ei soovi (ning elanike enamus tema poolt ajupestud on), siis jaksu ka kohtusse pöördumisel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise arvasin ka, et hõõrun seda 7 päeva nina alla, kuid paraku pole tegu üldkoosolekuga, vaid mingi suvakate kokkutulek, kes otsustavad minu edasise parkimise üle.

Kõik teised parkimiskoha omanikud helistas ta eile läbi, mina siiani ootan kutset.

Täna proovin ühendust saada ka Korteriühistu Liiduga, et täpsustada olukorda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna proovin ühendust saada ka Korteriühistu Liiduga, et täpsustada olukorda.

Mis olukorda sul täpsustada on vaja?
Siin ei ole ju mingit erilist situatsiooni, lihtlabane seaduserikkumine. KÜ seadusest saad kõik teada, mis vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik teised parkimiskoha omanikud helistas ta eile läbi, mina siiani ootan kutset.

Ikka sulle ei koida, et te tegelikult pole omanikud, see on teie omavoli neid kohti nii jagada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellest loost siis sai?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ka huvitab, et mis siis koosolekult otsustati.

Sellised lood on huvitavad ja õpetlikud. Tore, et jagasid! Ma olen täiesti kindel, et selliseid juhtumeid on me ümber küll ja küll, kus mingil vanal hallil ajal tehti mingid kokkulepped (“sest-nii-on-kogu-aeg-olnud”), aga mis tegelikult polegi seaduslikud. Teadlikumad on need, kes on teinud ise kinnisvara oste ja on ennast seadustega kurssi viinud.

Ehk mõni, kel sama seis, loeb nüüd seda teemat ja saab ka targemaks. Oskab vähemalt kontrollida, kas kõik on seaduslik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellest loost siis sai?

Ju taastuvad EMO-s.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koosolek oli üks paras tsirkus. Naaber, kes soovis liituda saatis majavanem rusikatega minema öeldes, et tegu parklaomanike koosolekuga. Tema viisakalt seletas, et soovib ka osta parkimiskoha nemad aga ei reageerinud ka sõimuga saatsid minema, selle kisma peale läks juba 15 minutit. Siis hakkas majavanem karjuma kisama mölisema, et mina selline mölakas jne. Hiljem üks naidterahvas tegi ettepaneku (leidub meil vist normaalseid ka), et kuulame ka teise osapoole ära. Siis rääkisin nagu asi on ja teised hakkasid ka kohe pärima, et kas tõepoolest parkla kord on kehtetu, kas tõepoolest on see kõigi maa ja kas tõepoolest meie eksime. Midagi see majavanem hämas ja ütles, et tal kõigest kopp ees ja aasta lõpus annab ta lahkumisavalduse. Kohe tuli ka kisa, et mis meist siis saab, mille peale tema 3 sõpra teda kaitsesid, et mis vahet sel on elame päeva korraga, mida me ette mõtleme. Igatahes hääletuse tulemusel 20st 4 (tema ja 3 pensionäri) olid poolt et mind minema ajada, kuid lepiti kokku, et paigaldama lisakulu süsteemile, et tulevikus ei saaks teised koopiat teha.

Lisaks võeti koht ära ühelt omanikult, kes üürib korterit, öeldes et meil on üks naaber kes ka teab seda teemat ja ütles et läheb kohtusse kui kohta ei saa. Minu kommentaar oli muidugi see, et täna tema homme järgmine. Hetkel käskis kõigil endiselt suud kinni hoida sel teemal.

Peale koosolekut läks nuttes minema teised jäid veel pikaks arutama, et mis toimub ja kas meile on kogu see aeg valetatud ja kuidas on süüdi uued inimesed kes siia kolivad, et omal ajal ei ostnud kohta.

Järgmisel päeval helistas veel mitmele naabrile ja sõimas neid, et miks nad olid minu poolt ja miks nad käitusid nii lollilt ja nüüd suur tüli kogu majas

Hetkel annan teistele naabritele infot edasi, kellel soovi minge kohtusse. Hetkel minu koht on alles elan vales edasi, sest ma lihtsalt ei viitsi tegeleda, kuid tundub, et naaber aktiviseerus olen talle toeks.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, ärisoon umbes?
Oleks tulnud pakkumine teha: kui iga kuu leiate sada eurot postkastist ja lumi on parkimiskohalt lükatud siis hoian suu kinni.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne ähvardas suure suuga kohtusse minna, nüüd on vait, kui sukk. Omal ikka kasud sees.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne ähvardas suure suuga kohtusse minna, nüüd on vait, kui sukk. Omal ikka kasud sees.

TA ei saa ju kohtusse minna, sest siis tuleks välja, et teie õigus pole seal midagi jagada, kogu ala on kõikidele kasutamiseks. Täitsa imelik, et 70 korterit siis on siiani vait kogu aeg ja parkimiskohti endale ei soovi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütles ju, et andis naabritele infot lootuses, et keegi viitsib kohtutee jalge alla võtta. Ise ta ei taha sellega tegeleda, aga lükkas vankri käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks vanasti aeti neid asju nii nagu nõukaajast harjumus oli. Kes tahtis kohta, maksis ehituse eest ja sai koha. Polnud maaomandit nõukaajal. Aga nüüd on ajad muutunud, sga need eakad ühistuliikmed ei suuda sellega leppida. Ega muud polegi, kui ees see mees põhimõte, tagasi pole mingit raha saada, sest tasuta on ju saadud seda kohta kasutada rohkem kui küll. Ega lahendust polegi, riik on täis neid kortermaju, mille ees kitsas riba. Kes soovib reaalset kohta, saab ametlikult osta mõnda teise majja paarikümne tuhande eest, see ongi õiglane hind ju. Ehitate parkimismaja või kes ees see mees…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik, et 20 täiskasvanud inimest on nii naiivsed, et neile tuleb üllatusena, et ainult raha maksmisest ei piisa kinnisasja ostuks? Võib ju loota, et keegi ei tule torkima aga et nüüd üllatunud v šokeeritud olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su jutt on üsna segane : Sest miks pidid 20 inimest oma rahakotist maksma, kui maa on ühistu oma ja maksma pidid kõik 90 korteri 

 

Sa oled saanud parkida 90 korterile kuuluval maa-alal 10 aastat kindlal kohal 500 euro eest? Täielik vedamine. Aga Sa arvad, et oled lausa selle koha omanik selle raha eest??? Täitsa loll ;-P

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koosolek oli üks paras tsirkus. Naaber, kes soovis liituda saatis majavanem rusikatega minema öeldes, et tegu parklaomanike koosolekuga. Tema viisakalt seletas, et soovib ka osta parkimiskoha nemad aga ei reageerinud ka sõimuga saatsid minema, selle kisma peale läks juba 15 minutit. Siis hakkas majavanem karjuma kisama mölisema, et mina selline mölakas jne. Hiljem üks naidterahvas tegi ettepaneku (leidub meil vist normaalseid ka), et kuulame ka teise osapoole ära. Siis rääkisin nagu asi on ja teised hakkasid ka kohe pärima, et kas tõepoolest parkla kord on kehtetu, kas tõepoolest on see kõigi maa ja kas tõepoolest meie eksime. Midagi see majavanem hämas ja ütles, et tal kõigest kopp ees ja aasta lõpus annab ta lahkumisavalduse. Kohe tuli ka kisa, et mis meist siis saab, mille peale tema 3 sõpra teda kaitsesid, et mis vahet sel on elame päeva korraga, mida me ette mõtleme. Igatahes hääletuse tulemusel 20st 4 (tema ja 3 pensionäri) olid poolt et mind minema ajada, kuid lepiti kokku, et paigaldama lisakulu süsteemile, et tulevikus ei saaks teised koopiat teha.

Lisaks võeti koht ära ühelt omanikult, kes üürib korterit, öeldes et meil on üks naaber kes ka teab seda teemat ja ütles et läheb kohtusse kui kohta ei saa. Minu kommentaar oli muidugi see, et täna tema homme järgmine. Hetkel käskis kõigil endiselt suud kinni hoida sel teemal.

Peale koosolekut läks nuttes minema teised jäid veel pikaks arutama, et mis toimub ja kas meile on kogu see aeg valetatud ja kuidas on süüdi uued inimesed kes siia kolivad, et omal ajal ei ostnud kohta.

Järgmisel päeval helistas veel mitmele naabrile ja sõimas neid, et miks nad olid minu poolt ja miks nad käitusid nii lollilt ja nüüd suur tüli kogu majas

Hetkel annan teistele naabritele infot edasi, kellel soovi minge kohtusse. Hetkel minu koht on alles elan vales edasi, sest ma lihtsalt ei viitsi tegeleda, kuid tundub, et naaber aktiviseerus olen talle toeks.

Nagu ikka siinsete vestujuttude juures, keeratakse mingil hetkel asi üle võlli. Aga noh, heausksed kaasa elajad on saanud kaasa elada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on neil 70nel korteriomanikul õigus sinna oma autot parkida. Maa on kaasomandis ja kõikidel on õigus sinna parkida. Ma tõega tahaksin teada, kelle vastu TA kohtusse plaanis minna ja mis nõudega?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on neil 70nel korteriomanikul õigus sinna oma autot parkida. Maa on kaasomandis ja kõikidel on õigus sinna parkida. Ma tõega tahaksin teada, kelle vastu TA kohtusse plaanis minna ja mis nõudega?

Eks ikka omanike vastu, kes ei maksnud seda 500.- ja nõuda proportsionaalset hüvitamist. Juhatuse liikmete vastu vist enam ei saa (nende vastutus kestab veel 5 a peale volituste lõppemist), sest aega on mööda juba liiga palju. Las KÜ tõestab, millise raha eest parkla rajati, sest tasuta ei saa ja kui saab, siis kes tasuta ehitas. Iseasi, kui kaua peab raamatupidamisdokumente säilitama, ei tea.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 aastat hiljem hakkab TA nõudma teistelt 500 euro maksmist? Esiteks on see aegunud ja teiseks – millisel õiguslikul alusel saab seda nõuda? Raha maksis ju isa, mitte TA.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ikka omanike vastu, kes ei maksnud seda 500.- ja nõuda proportsionaalset hüvitamist. Juhatuse liikmete vastu vist enam ei saa (nende vastutus kestab veel 5 a peale volituste lõppemist), sest aega on mööda juba liiga palju. Las KÜ tõestab, millise raha eest parkla rajati, sest tasuta ei saa ja kui saab, siis kes tasuta ehitas. Iseasi, kui kaua peab raamatupidamisdokumente säilitama, ei tea.

Tõeliselt jabur jutt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 aastat hiljem hakkab TA nõudma teistelt 500 euro maksmist? Esiteks on see aegunud ja teiseks – millisel õiguslikul alusel saab seda nõuda? Raha maksis ju isa, mitte TA.

Aegumist tuvastab kohus. Eks pärija saigi teada sellistest “huvitavatest asjaoludest” isa surma järgselt ja nüüd tüli majas. Aega küll veel seega aegumiseni.

Pärija vaataski Kinnistusraamatusse ja leidis, et pole parkimiskohta, küll on aga olemas isa maksekorraldus “konkreetse aadressiga parkla rajamise omaosalus”. Mida pole kinnistusraamatus, pole olemas, pärija saab nõuda selle parkla likvideerimist, sest tegu ebaseadusliku ehitisega (puudub ehitusluba, kasutusluba) jne).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aegumist tuvastab kohus. Eks pärija saigi teada sellistest “huvitavatest asjaoludest” isa surma järgselt ja nüüd tüli majas. Aega küll veel seega aegumiseni. Pärija vaataski Kinnistusraamatusse ja leidis, et pole parkimiskohta, küll on aga olemas isa maksekorraldus “konkreetse aadressiga parkla rajamise omaosalus”. Mida pole kinnistusraamatus, pole olemas, pärija saab nõuda selle parkla likvideerimist, sest tegu ebaseadusliku ehitisega (puudub ehitusluba, kasutusluba) jne).

Ikka sa ei lõpeta oma täieliku jama ajamist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Korteriühistu parkla