Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteriühistu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Korteriühistu

Postitas:
Kägu

Palun seletage need, kes teavad asja või kuuluvad ise sinna, et mis organisatsiooniga on tegu. Meil on suhteliselt uus maja ja ühistu liikmete valimine käis nii, et haldusfirma ütles et tuleb moodustada ja küsis kes tahaks need liikmed olla. Keegi ei tahtnud ja lõpuks siis tõusid mõned käed.
Ja nüüd on siis mitmed probleemid õhus, mis vajaks lahendamist aga tundub et ühistut asi üldse ei huvita.
Koosolek oli viimati pea 2 aastat tagasi.
Puudub tagasiside, millega nad üldse tegelevad ja kui kaugel on nende probleemide lahendamisega.
Kas neile palka ka makstakse või mis nende motivatsioon üldse seda asja ajada on?
Nüüd saatsin kirja haldusfirma kaudu(ühistu oma kontakte ei luba avaldada) ühistule seoses jätkuvalt õhusolevate probleemidega…näis mis vastatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Korteriühistu

Sinu jutust on võimatu midagi aru saada.
Korteriühistu liikmeid ei valita. Liikmeks on KÕIK antud kinnisasja korteriOMANIKUD. Korteriühistus ei saa olla valikuliselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

jagan, kuid ei saa vastata kuna sa ei küsi konkreetselt. ühistu teemal võiks 4o tundi loengut pidada.

ära küsi, et mis asi see ühistu see on. googelda ja saad lugeda seda, mis huvitab.

käi koosolekutel, siis oled ühistu tegemistega ka paremini kursis. reeglina käib kohal vaid ca 20% omanikest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa oled mingi tropp viimane kommeteerija….
Ma käikski nendel värdjatel koosolekutel kui need toimuks. Sa ei mõika ise midagi.
Googeldasin ka kuid targemaks ei saanud.

Oli koosolek, valiti välja 3 inimest kes kuuluvad ühistusse ja ajavad neid asju. Mina sinna ei kuulu. Mida veel vaja teada on? Mismoodi ma ja mis nurga alt ma seda seletama pean.

Probleemid on majas eelkõige parkimisega ja 2 a jooksul pole suutnud ühistu lahendust leida. Mis ma pean siis oma rahakotist minema vastavad liiklusmärgid maja juurde ostma ja paigaldama?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis sa oled mingi tropp viimane kommeteerija….
Ma käikski nendel värdjatel koosolekutel kui need toimuks. Sa ei mõika ise midagi.
Googeldasin ka kuid targemaks ei saanud.

Oli koosolek, valiti välja 3 inimest kes kuuluvad ühistusse ja ajavad neid asju. Mina sinna ei kuulu. Mida veel vaja teada on? Mismoodi ma ja mis nurga alt ma seda seletama pean.

Probleemid on majas eelkõige parkimisega ja 2 a jooksul pole suutnud ühistu lahendust leida. Mis ma pean siis oma rahakotist minema vastavad liiklusmärgid maja juurde ostma ja paigaldama?[/tsitaat]

öeldakse, et üks loll jõuab rohkem küsida, kui 7 tarka vastata.

parkimise korraldamine ei ole muide üldse ühistu pädevuses. selleks tuleb sõlmida kasutuskorra kokkulepe kaaomanike vahel.

kui sa midagi ei tea, siis pöördu juristi poole, kes selgitab asjad välja ja annab vastavat nõu,. ise kirjutab kolm rida ja siis õiendab, et keegi midagi ei tea.

edu sulle oma probleemide lahendamisel, mina ei viitsi tasuta võimelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valiti 3 inimest JUHATUSSE.
Korteriühistu liikmed olete te kõik, kõik korteriomanikud, sina sh.

Pöördu kirjalikult koos teiste korteriomanikega juhatuse poole(nende 3 inimese) ja nõua koosoleku kokkukutsumist, see on sinu õigus.

Igal aastal on vaja üldkoosolek kokku kutsuda, revident ära kuulata (raha kasutamine), kui vaja siis tihedaminigi(jooksvad küsimused).

Please wait...
Postitas:
Alfonss

loe see seadus läbi, saad vastuseid oma küsimustele:

https://www.riigiteataja.ee/akt/13235602

Please wait...
Postitas:
Kägu

a miks ise kätt püsti ei ajanud ja juhatuse liikmeks ei hakanud?
aga karta on, et teie ühistus lihtsalt midagi ei toimugi. no mis motivatsioon seal ikka olla saab? peale selle, et oma kodu asjade eest hea seista. ja palk, kas selleks teil üldse korterite peale raha kogutakse? Meil saab palka ainult raamatupidaja näiteks, sest muu kõik toimib niigi.
Kui tahad muutust, siis loe kõigepealt läbi KÜ põhikiri. Seal peaks olema kirjas, mis alusel kokku kutsuda ülldkoosolek. Tavaliselt on selleks mingi % liikmete soov. Siis käid kõik korterid läbi, veenad inimesi, et on vaja koosolekut ja korraldate selle. Kui ühistu juhatuse tööga rahul ei ole, siis valite uue ja teete kõik ise paremini.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

öeldakse, et üks loll jõuab rohkem küsida, kui 7 tarka vastata.

parkimise korraldamine ei ole muide üldse ühistu pädevuses. selleks tuleb sõlmida kasutuskorra kokkulepe kaaomanike vahel.

kui sa midagi ei tea, siis pöördu juristi poole, kes selgitab asjad välja ja annab vastavat nõu,. ise kirjutab kolm rida ja siis õiendab, et keegi midagi ei tea.

edu sulle oma probleemide lahendamisel, mina ei viitsi tasuta võimelda.
[/tsitaat]

Ühistu võimuses ei ole tellida posti otsa parkimismärki ja madalatele postidele parkimiskoha numbreid? Ei tea kes siis seda tegema peab?
Kui nemad seda ära ei tee siis ei ole MUPOl ka mingit alust teisaldada autot kes pargib minu koha peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Kui tahad muutust, siis loe kõigepealt läbi KÜ põhikiri. Seal peaks olema kirjas, mis alusel kokku kutsuda ülldkoosolek. [/tsitaat]
Korteriühistu üldkoosoleku kokku kutsumise kord on sätestatud mittetulundusühingute seaduses.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]

Pöördu kirjalikult juhatuse poole(nende 3 inimese) ja nõua koosoleku kokkukutsumist, see on sinu õigus.

[/tsitaat]

See ei ole õige väide.

Liikme(te) algatusel üldkoosoleku kokkukutsumist reguleerib MTÜS § 20 lg 3, mille kohaselt juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 mittetulundusühingu liikmetest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud väiksema esindatuse nõuet.

https://www.riigiteataja.ee/akt/114032011008

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]a miks ise kätt püsti ei ajanud ja juhatuse liikmeks ei hakanud?
aga karta on, et teie ühistus lihtsalt midagi ei toimugi. no mis motivatsioon seal ikka olla saab? peale selle, et oma kodu asjade eest hea seista. ja palk, kas selleks teil üldse korterite peale raha kogutakse? Meil saab palka ainult raamatupidaja näiteks, sest muu kõik toimib niigi.
Kui tahad muutust, siis loe kõigepealt läbi KÜ põhikiri. Seal peaks olema kirjas, mis alusel kokku kutsuda ülldkoosolek. Tavaliselt on selleks mingi % liikmete soov. Siis käid kõik korterid läbi, veenad inimesi, et on vaja koosolekut ja korraldate selle. Kui ühistu juhatuse tööga rahul ei ole, siis valite uue ja teete kõik ise paremini.[/tsitaat]

Sest ma eeldasin, et selleks peaksid olema ka mingid teadmised ja oskused mida mina endal olevat ei arvanud tol hetkel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]loe see seadus läbi, saad vastuseid oma küsimustele:

https://www.riigiteataja.ee/akt/13235602%5B/tsitaat%5D

aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest ma eeldasin, et selleks peaksid olema ka mingid teadmised ja oskused mida mina endal olevat ei arvanud tol hetkel.
[/tsitaat]
arvatavasti ei ole nendel teistel ka, aga töö tuleb siiski ära teha. see pole nii keeruline, ka põhiharidusega inimene saab hakkama, kui end kurssi viib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks peab olema ka aega, mida mul enam kahjuks mujale kui koju ei jagu.
Aga inimesed kes olid nõus seda tegema oleksid ju võinud ka sellele mõelda…Ja kui enam ei taha siis kutsugu koosolek kokku ja valigu uued inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

Ühistu võimuses ei ole tellida posti otsa parkimismärki ja madalatele postidele parkimiskoha numbreid? Ei tea kes siis seda tegema peab?
Kui nemad seda ära ei tee siis ei ole MUPOl ka mingit alust teisaldada autot kes pargib minu koha peal.[/tsitaat]Kas teil on parkla kasutuskord notariaalselt kinnitatud? Kui ei, siis ei ole olemas niisugust asja nagu \”minu koht\” ning kohti jagada on sisuliselt võimatu (nõus peaksid olema eranditult kõik korteriomanikud, aga üldjuhul sellist kokkulepet ei saavutata, sest ikka ajab keegi mingit oma jonni).

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ma soovitan kõigil korra ühistu juhatuses ära käia. saate enda naha peal tunda, kui tänamatud on inimesed.

lasevad teil tasuta ringi joosta ja asju ajada ning helistavad iga väiksemagi probleemi ja küsimuse pärast ja lisaks veel avalikult õiendavad, et ju te raha kõrvale panete, mis muud. kui tasu lähete küsima, siis tembeldatakse teid vargaks ja südametuks inimeseks.

see, et tasuta peaksite teiste korteriomanike asju ajama, see ei häiri absoluutselt kedagi.

P.S minul on hetkel teine kord juhatuses olla. olen ühe ühistu juhatuses vaid nö nõuniku rollis, aktiivselt ei korralda/liiguta ma seal midagi. esimene kord olin asutaja ja juhatuse esimees 2 aastat, rohkem ei taha 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nemad seda ära ei tee siis ei ole MUPOl ka mingit alust teisaldada autot kes pargib minu koha peal.[/tsitaat]
No mupo ei tule kü alale parkimist korraldama. Selleks, et parkimist reguleerida ja korteritele kohad määrata, peavad kõik korteriomanikud notarisse minema ja kasutuskorra määrama. KÜ ise seda teha ei saa. Seega võta kätte, käik kõik korterid läbi, lepi kokku, kokku kas kõik on nõus, pane notarisse aeg kinni. Kui kõik omanikud on korraga seal, siis saab asja korda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühistu juhatus ei ole pädev otsustama küsimusi kaasomandi kasutamise suhtes. Vastavalt Korteriomandiseaduse § 1 lg 1 on korteriomand omand ehitise reaalosa üle, millega on ühendatud mõtteline osa kaasomandist, mille juurde reaalosa kuulub. Reguleerimata küsimuses kohaldatakse korteriomandile asjaõigusseaduse kinnisomandi sätteid. Seega kohaldatakse korteriomandile eelkõige Korteriomandiseaduse sätteid. Korteriühistu esmaseks kohustuseks on hoolitseda ühise omandi korrapärase majandamise eest. Mõtteliste osade ühine majandamine tähendab KÜS § 15 ja § 151 järgi nii majandustegevuse kava, aruandeid kui ka majandamiskulusid. Korteriühistu majandusalane tegevus ei ole samastatav Asjaõigusseaduse § 72 lg 1 kohase kaasomanike kokkuleppega (Riigikohtu lahendid nr 3-2-1-105-02, RT III 2002, 25, 290 ja 3-2-1-76-04 RT III 2004, 19, 220 .).

Parkimiskohad on korterite omanike mõtteline osa kaasomandist. Seoses sellega Asjaõigusseaduse § 72 lg 1 alusel kaasomanikud valdavad ja kasutavad ühist asja kokkuleppe või kaasomanike enamuse otsuse kohaselt, kui sellele enamusele kuulub suurem osa ühises asjas. Vastavalt mainitud seaduse sättele parkimise küsimus peab olema lahendanud ainult kaasomanike poolt enamuse otsuse kohaselt. KÜ juhatus käesolevat küsimust otsustada ei saa. Asjaõigusseaduse § 72 lg 5 järgi kaasomanikul on õigus nõuda teistelt kaasomanikelt, et kaasomandis oleva asja valdamine ja kasutamine toimuks vastavalt kõigi kaasomanike huvidele. Kaasomanikud peavad üksteise suhtes käituma lähtuvalt hea usu põhimõttest, eelkõige hoiduma teiste kaasomanike õiguste kahjustamisest. Kuidas kaasomanikud otsustavad kasutada parkimiskohti, otsustavad nad ise.

http://www.meiekodu.ee/index.php?acid=37&go=leht&article_id=614

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas teil on parkla kasutuskord notariaalselt kinnitatud? Kui ei, siis ei ole olemas niisugust asja nagu \”minu koht\” ning kohti jagada on sisuliselt võimatu (nõus peaksid olema eranditult kõik korteriomanikud, aga üldjuhul sellist kokkulepet ei saavutata, sest ikka ajab keegi mingit oma jonni).[/tsitaat]

Meil on uus maja ja selle juurde kuulub parkimiskoht.

Mul on olemas korteriomandi müügileping milles on lepingu lisa ja seal kirjas: \”Käesoleva lepingu lisaks nr 5 on plaan, millel on näidatud lepingu eseme igakordse omaniku kasutusse jääv parkimiskoht.
Sinna nn lisasse on siis markeriga värviliseks tehtud see parkimiskoht mis kuulub meile.

Lisaks on lepingus ära toodud lause: \”Ostja on teadlik asjaolust, et Ostjal kui lepingu eseme tulevasel omanikul on õigus käesoleva lepingu punktis 1.2.3 nimetatud lepingu eseme suhtes sõlmitud kasutuskorra kokkuleppe kohaselt tasuta ja tähtajatult kasutada lepingu eseme koosseisu kuuluval maatükil paiknevat väliparkimiskohta, milline on käesoleva lepingu lahutamatuks lisaks nr 5 oleval plaanil tähistatud numbriga 10 ühe sõiduauto parkimiseks.

MUPO on autosid teisaldanud meie kohalt küll, aga seda suvel, kui see nr on ka reaalselt nähtav.
Probleem ongi selles, et talvel seda ei näe ja vaja oleks seda nr mingi metallist posti peale ntx.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma soovitan kõigil korra ühistu juhatuses ära käia. saate enda naha peal tunda, kui tänamatud on inimesed.

lasevad teil tasuta ringi joosta ja asju ajada ning helistavad iga väiksemagi probleemi ja küsimuse pärast ja lisaks veel avalikult õiendavad, et ju te raha kõrvale panete, mis muud. kui tasu lähete küsima, siis tembeldatakse teid vargaks ja südametuks inimeseks.

see, et tasuta peaksite teiste korteriomanike asju ajama, see ei häiri absoluutselt kedagi.

[/tsitaat]

Minu teemaalgatuse mõte oligi see, et saada selgust kuidas selline asi funktsioneerib nagu korteriühistu. Kas saadakse palka näiteks. Ma ei eeldagi, et keegi viitsiks ilam rahata rämedalt rabeleda. Minu oleks nõus, et inimesed saaks ka oma töö eest tasu. Aga samas ei saa ju asju tegemata jätta lihtsalt seetõttu, et raha ei saada…Aga eks nende asjadega ole ka see, et kui enda tagumikku mingi teema väga ei torgi siis väga ei muretse ka võõra mure pärast 😉 Nende autod on kõik tõkkepuu taga ja mulle tundub aina enam et ma olen ainuke loll selles majas, kellel see probleem on. Meie parkimiskoht on lihtsalt nii lolli asukohaga…

Please wait...
Postitas:
Dubois

Aga pane ise see tahvlike oma parkimiskoha juurde. See õigus sul on.
Kui teistel probleemi ei ole, siis ongi lihtsam, kui sa ise paned tahvlikese.

Please wait...
Postitas:
Dubois

Minu teemaalgatuse mõte oligi see, et saada selgust kuidas selline asi funktsioneerib nagu korteriühistu. Kas saadakse palka näiteks. Ma ei eeldagi, et keegi viitsiks ilam rahata rämedalt rabeleda. Minu oleks nõus, et inimesed saaks ka oma töö eest tasu. Aga samas ei saa ju asju tegemata jätta lihtsalt seetõttu, et raha ei saada…Aga eks nende asjadega ole ka see, et kui enda tagumikku mingi teema väga ei torgi siis väga ei muretse ka võõra mure pärast 😉 Nende autod on kõik tõkkepuu taga ja mulle tundub aina enam et ma olen ainuke loll selles majas, kellel see probleem on. Meie parkimiskoht on lihtsalt nii lolli asukohaga…[/tsitaat]

Korteriühistu funktsioneerib nagu MTÜ. Kõik korteriomanikud on ühistu liikmed ja valivad endi hulgast juhatuse, kes siis igapäevaelu korraldab. Juhatus või palka saada, aga ei pruugi, see on ühistu enda otsustada.
Ühistu haldab teie ühist vara, st lihtsustatult öeldes neid osi majast ja hoovist, mis ei kuulu konkreetsele korterile.
Kui teil on olemas ühistu, siis leiad selle põhikirja ning ka juhatuse liikmete nimed üles äriregistrist.
Aga tuletades meelde üht su eelnevat postitust, märgiks ära veel selle, et korteriühistul ei ole enamasti muud vara ega raha kui see, mille ühistu liikmed maksavad. See tähendab, et ühistu võib asju korraldada, aga kinni maksate selle ikka ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka aru ei saa, miks sa ise oma parkimiskoha juurde tokki sildiga püsti ei lükka? Peab siis olema just metallist ja metallposti otsas? Pane või harjavars otsapidi maasse ja vineertahvlike oma autonumbriga külge, siis näevad kõik, et sinna pole mõtet trügida.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Ma ka aru ei saa, miks sa ise oma parkimiskoha juurde tokki sildiga püsti ei lükka? Peab siis olema just metallist ja metallposti otsas? Pane või harjavars otsapidi maasse ja vineertahvlike oma autonumbriga külge, siis näevad kõik, et sinna pole mõtet trügida. [/tsitaat]

mis õigusega sa seda teeksid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

(kaas)omaniku õigusega

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]Sest ma eeldasin, et selleks peaksid olema ka mingid teadmised ja oskused mida mina endal olevat ei arvanud tol hetkel.[/tsitaat]
aus, loll, laisk ja ülbe.
veerand respektipunkti, PK muutub kvaliteetsemaks lausa silmnähtavalt

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ka aru ei saa, miks sa ise oma parkimiskoha juurde tokki sildiga püsti ei lükka? Peab siis olema just metallist ja metallposti otsas? Pane või harjavars otsapidi maasse ja vineertahvlike oma autonumbriga külge, siis näevad kõik, et sinna pole mõtet trügida. [/tsitaat]
Meie korteriühistus oli see teema eelmisel talvel koosolekul arutlusel; kuna osad autoomanikud olid väga pahased, et nemad ise lükkavad lume ära, et oma auto maja ette parkida ja siis see aeg, kui nad autoga sõidus on ning õhtul koju jõuavad, siis on mingi \”suvaline\” auto sinna parkinud. Anti sama soovitus, et pange puutokiga numbrimärk üles. Kuna meil on siin ka üks juristiharidusega proua, siis tema seletas, et selline \”numbrimärk puutokiga\” on täiesti õigustühine ja selle võib üles ju panna aga see ei kohusta mitte millegiks, et kui ikka keegi tahab auto sinna parkida, siis pargib ka ja teha ei saa midagi.
Ja numbrilised/ nimelised parkimiskohad saab ainult siis maja ette luua, kui koosolekul ühistu liikmed võtavad sellekohase otsuse vastu ning siis tuleb see veel kinnitada( ilmselt siis notaris), et teatud koht kuulub antud korteri juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest tundub nõme ainukesena mingi suvaline tokk üles toppida ja siis minna valesti parkinud autojuhile ütleb, et kas sa siis ei näe mu tokki. Ta ilmselt naerab mu välja ja ütleb et ma võin selle tokki endale teadagi kuhu pista 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Dubois kirjutas:[/small]

Aga tuletades meelde üht su eelnevat postitust, märgiks ära veel selle, et korteriühistul ei ole enamasti muud vara ega raha kui see, mille ühistu liikmed maksavad. See tähendab, et ühistu võib asju korraldada, aga kinni maksate selle ikka ise.[/tsitaat]

Ma saan aru jah, et pm maksan ma selle kinni, aga ma ei saa aru miks ma see ainuke loll peaks olema kes selle üksi kinnit taob?! 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Korteriühistu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.