Esileht Kodunurk Kortermaja elanikud – kas teil kõigil on pesukuivati?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kortermaja elanikud – kas teil kõigil on pesukuivati?

Postitas:

Mõtlen kas osta, kuigi meie majas on pesukuivatustuba olemas. Sinna peab muidgi eraldi minema. Kui kuivati oleks, oleks lihtsam see asi.

Kas see riideid kortsu ei tee?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi kuivatiga pesumasin ja mulle see kuivati ei meeldinud. Riided jäid vastikult haisema. Praeguses korteris on tavaline pesumasin ja suur kinnine rõdu. Kuivatan rõdul resti peal ja vajadusel toon tuppa tahenema (sügisel, talvel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on eraldi kuivati ja väga rahul! pesu jääb haisema, kui liiga kauaks peale programmi lõppemist asjad masinasse jätad (näiteks hommikul lõpetab ja õhtul avad ukse). Mõttetu on aga osta triikimisfunktsiooniga kuivati, ei tee ta asju sirgeks midagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal kuivatit pole, aga nii palju, kui olen teiste kogemusi lugenud siis kuivati (mitte 2 in 1 masin, vaid kuivati eraldiseisva masinana) ongi nagu triikimisfunktsiooniga.
Plussiks ongi see, et tolmu (mis pesu küljest tuleb) on kodus palju vähem ning riided ei vaja triikimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kindlasti mitte! Polnud kunagi plaaniski osta, sest lisaks selle mõttekusele poleks olnud ka kohta, kuhu see panna. Suvisel ajal kuivatasin suuremad riided ja voodipesu/rätikud õues nööril, aga talvel kuivas kõik kenasti vannitoas ära. Pesu toas kuivatamine aitas ilmselt ka veidi keskküttest tingitud kuivuse vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jee, rait, pesukuivati.. kõigil :d see on selline unelm. ma olen õnnelik, et mul pesumasin olemas ongi. pesu kuivab nööri peal pesulõksudega kinni:). teine variant on pesuresti ja kolmas radikal. sellised on siis minu võimalused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ostad, siis kindlasti eraldi masin. 2in1 on täiesti mõttetu, oma kurvad kogemused

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui ostad, siis kindlasti eraldi masin. 2in1 on täiesti mõttetu, oma kurvad kogemused[/tsitaat]
Räägi lähemalt!
Mul ei ole kahele masinale kohta, just on plaanis 2 in 1 osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 22:57; 16.04 17:17; 17.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haisema? No siis peab seal masinas mingi elu keema – pole kordagi juhtunud.

Ja kortsu??? Kuivatiga on meil pesu palju sirgem kui ilma. Pole juba kuid triikrauda muuks välja võtnud, kui triiksärkidele vahel. Kuivatit kasutan 3a.

Lisaks jäävad riided mõnusad pehmed (pehmendit ei kasuta) ja toas on palju vähem tolmu, kui enne (põhiliselt tolmavad voodipesud). Kui keegi peseb veel pulbriga, mitte geeliga, siis pulbrijääke ka ilma kuivatita pesust välja ei saa.

Meil on kondenseeriv kuivati triikimisfukntsiooniga (kondenseeriv ei tsentrifuugi riideid) ja kasutame seda triikimisfunktsiooni küll. See ei ole kuivatusfunktsioon, vaid kuivatusest täiesti eraldi saad paar särki panna masinasse ja need klopib sirgeks küll – kasutan nt linaste suvepükste ja lapse seelikutega, mida ei viitsi triikida. Aga sinna siis jah 2-3-4 eset korraga sisse, mitte masinatäis.

Aga jah, ikka eraldiseisev masin peab olema, mitte 2in1. Meil mõlemad olnud ja seda 2in1 eales ei ostaks enam.

Miks?
2in1 masin jahutab kuivatit veega (palju suurem veekulu seega).
2in1 kuivatisse mahub ca pool pesukogusest, mida masin pesta suudab. Ehk siis peale pesu pead pool pesu masinast välja võtma ja kuivatama nö 2 masinatäit või pesema korraga mitte üle poole masinatäie. Eraldiseisva kuivati saab valida sellise, kuhu mahub masinatäis pesu korraga (ka väiksem elektrikulu!)
2in1 mu meelest jättis ka rohkem kortsu ja ei olnud nii efektiivne kuivatamisel, aga see võib ka margi viga olla.

Kui pole ruumi, siis kuivati saab kinnitada pesumasina peale nö torniks. Siis ei kulu topelt põranadapinda. Me kolides ehitasime vannitoa niimoodi ümber, et eraldiseisvad masinad kõrvuti mahuks, sest 2in1 enam ei tahtnud ja ilma kuivatita enam nõus elama ei ole, peale selle mugavusega harjumist. Pesud on puhtad, sirged, pehmed, värsked 🙂

Ahjaa – oma tervise huvides – ärge kuivatage märga pesu toas, kui teil poel selleks sundventi või spets ruumi sundvendiga! Kevade-suvel-sügisel, kui toaõhk pole ülemäära kuiv, soodustab see pesult tulnud niiskus igasugu seente ja hallituste vohamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 13:59; 17.04 09:39; 17.04 09:53; 17.04 14:26; 17.04 19:55; 21.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks?
2in1 masin jahutab kuivatit veega (palju suurem veekulu seega).
2in1 kuivatisse mahub ca pool pesukogusest, mida masin pesta suudab. Ehk siis peale pesu pead pool pesu masinast välja võtma ja kuivatama nö 2 masinatäit või pesema korraga mitte üle poole masinatäie. Eraldiseisva kuivati saab valida sellise, kuhu mahub masinatäis pesu korraga (ka väiksem elektrikulu!)
2in1 mu meelest jättis ka rohkem kortsu ja ei olnud nii efektiivne kuivatamisel, aga see võib ka margi viga olla.

Kui pole ruumi, siis kuivati saab kinnitada pesumasina peale nö torniks. Siis ei kulu topelt põranadapinda. Me kolides ehitasime vannitoa niimoodi ümber, et eraldiseisvad masinad kõrvuti mahuks, sest 2in1 enam ei tahtnud ja ilma kuivatita enam nõus elama ei ole, peale selle mugavusega harjumist. Pesud on puhtad, sirged, pehmed, värsked 🙂

[/tsitaat]

Novat, minu jaoks ei ole need kuigi kõvad argumendid. Esiteks – vesi on meil tasuta käes. Teiseks – ma ei pese iial masinaTÄIT pesu. Minu masin on pestes alati pooltäis, s.t. seda 5kg, mida seal maksimum pesta lubatakse, ei kasuta ma eales.

Selleks, et torn ehitada, peab ikkagi piisavalt hea ruumilahendus olema. Meil on pesumasin vannitoas leti all ja kuivati torni ehitamine hakkaks visuaalselt kindlasti ahistama. Vannituba on niigi igasugust manti täis ja keskel kitsas riba kahe sammu astumiseks. Laeni torn muudaks ruumi hullumoodi kitsaks.

Ma arvasin, et need 2 in 1 on just tehniliselt millegipoolest viletsamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 22:57; 16.04 17:17; 17.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haisema? No siis peab seal masinas mingi elu keema – pole kordagi juhtunud.

Ja kortsu??? Kuivatiga on meil pesu palju sirgem kui ilma. Pole juba kuid triikrauda muuks välja võtnud, kui triiksärkidele vahel. Kuivatit kasutan 3a.

Lisaks jäävad riided mõnusad pehmed (pehmendit ei kasuta) ja toas on palju vähem tolmu, kui enne (põhiliselt tolmavad voodipesud). Kui keegi peseb veel pulbriga, mitte geeliga, siis pulbrijääke ka ilma kuivatita pesust välja ei saa.

Meil on kondenseeriv kuivati triikimisfukntsiooniga (kondenseeriv ei tsentrifuugi riideid) ja kasutame seda triikimisfunktsiooni küll. See ei ole kuivatusfunktsioon, vaid kuivatusest täiesti eraldi saad paar särki panna masinasse ja need klopib sirgeks küll – kasutan nt linaste suvepükste ja lapse seelikutega, mida ei viitsi triikida. Aga sinna siis jah 2-3-4 eset korraga sisse, mitte masinatäis.

Aga jah, ikka eraldiseisev masin peab olema, mitte 2in1. Meil mõlemad olnud ja seda 2in1 eales ei ostaks enam.

Miks?
2in1 masin jahutab kuivatit veega (palju suurem veekulu seega).
2in1 kuivatisse mahub ca pool pesukogusest, mida masin pesta suudab. Ehk siis peale pesu pead pool pesu masinast välja võtma ja kuivatama nö 2 masinatäit või pesema korraga mitte üle poole masinatäie. Eraldiseisva kuivati saab valida sellise, kuhu mahub masinatäis pesu korraga (ka väiksem elektrikulu!)
2in1 mu meelest jättis ka rohkem kortsu ja ei olnud nii efektiivne kuivatamisel, aga see võib ka margi viga olla.

Kui pole ruumi, siis kuivati saab kinnitada pesumasina peale nö torniks. Siis ei kulu topelt põranadapinda. Me kolides ehitasime vannitoa niimoodi ümber, et eraldiseisvad masinad kõrvuti mahuks, sest 2in1 enam ei tahtnud ja ilma kuivatita enam nõus elama ei ole, peale selle mugavusega harjumist. Pesud on puhtad, sirged, pehmed, värsked 🙂

Ahjaa – oma tervise huvides – ärge kuivatage märga pesu toas, kui teil poel selleks sundventi või spets ruumi sundvendiga! Kevade-suvel-sügisel, kui toaõhk pole ülemäära kuiv, soodustab see pesult tulnud niiskus igasugu seente ja hallituste vohamist.[/tsitaat]

Mis marki kuivati on? Ja mis mudel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesukuivati juba 3a ja parim kodumasin üldse.
Pesu ei pea triikima (kohe kui kuivatist võtta), eemaldab topid jne. Super.
Masin on üsna lihtne ja odav aga väga hea abiline!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 22:55; 17.04 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis marki kuivati on? Ja mis mudel?[/tsitaat]

Eestlaetav kuivati Brandt VAP8831E, VAP9831E eelkäija (8 kg nagu meil ka pesumasin).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 13:59; 17.04 09:39; 17.04 09:53; 17.04 14:26; 17.04 19:55; 21.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2in1 masinal on alati madalam energiaklass kui eraldi masinatel samas kategoorias – suurem elektrikulu 🙂

Vesi võib tasuta olla, aga veega jahutamine tähendab, et masin kasutab rohkem vett ja olenevalt vee karedusastmest on suuremad probleemid katlakiviga (masina potentsiaalselt lühem tööiga – parandaja sõnul).

Olenevalt trumlist, kurjad keeled räägivad, et 2in1 masin kulutab rohkem riideid ja ei eemalda nii tõhusalt tolmu, kui eraldiseisev kondens. kuivati (kuivati trummel on sile ja aukudeta, pesumasinal siiski perforeeritud trummel).

Muuseas, kuivati ei vaja vee- ega kanalisatsiooni ühendust ja ei pea ruumi puudusel vannitoas olema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 13:59; 17.04 09:39; 17.04 09:53; 17.04 14:26; 17.04 19:55; 21.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivatis jääb pesu pehme ja sirge, aga miinuseks pean seda, et kui kuivati töötab, on vannituba niiske ja masin teeb ka müra.

Tegelikult kuivatan tihti hoopis resti peal, mul pole riiete kuivamisega kiiret ja resti paigutamiseks ruumi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuivatis jääb pesu pehme ja sirge, aga miinuseks pean seda, et kui kuivati töötab, on vannituba niiske ja masin teeb ka müra.

Tegelikult kuivatan tihti hoopis resti peal, mul pole riiete kuivamisega kiiret ja resti paigutamiseks ruumi on.[/tsitaat]

Sellistel juhtudel ei saa seda ju sugugi magamistuppa tõsta, nagu üleelmine kommentaator arvas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 22:57; 16.04 17:17; 17.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuivatis jääb pesu pehme ja sirge, aga miinuseks pean seda, et kui kuivati töötab, on vannituba niiske ja masin teeb ka müra.

Tegelikult kuivatan tihti hoopis resti peal, mul pole riiete kuivamisega kiiret ja resti paigutamiseks ruumi on.[/tsitaat]

Korralik kondenseeriv kuivati ei tee õhku niiskeks kui paak on korralikult tühjendatud ja filtrid juhendijärgselt tühjendatud!!!
Vesi koguneb täielikult paaki.
Küll aga masin teeb muidugi häält ja ka kütab ruumi. Samas köögis, kus on külmik ja nõudepesumasin, mis samuti mürisevad, see mind ei häiriks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 13:59; 17.04 09:39; 17.04 09:53; 17.04 14:26; 17.04 19:55; 21.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 5a olnud kondenseeruv paagiga kuivati, ainus, mis ta ruumiga teeb, on et kütab soojaks. Ei ole mingit niiskust.
haisema läheb, kui unustan pesu pikalt pesumasinasse, ennem kui panen kuivatisse. see hais tuleb seisnud märjast pesust, mitte kuivatis kuivana seismisest. Mina seda tüüpi inimene, mul kohe juhtub sääraseid asju, haugi mälu.
Mina köögis seda kuivatit ei hoiaks, meie oma lärmab,sest mingid rullikud on läbi ja selle parandamine maksab 130 euri, ma ei raatsi lihtsalt.
Minul ühe lapsega ka ei tekkinud pesu kuigi palju. Nüüd 3 lapsega, ohhhhhhhh, pesu on palju! üksnes voodipesu võtab juba mitu täit pesemist. Lapsed mäkeravad palju ja pisem mäkerdab mind, määrdunud riideid on seega palju, mis pesu vajavad ja nii palju pesunöääri õues lihtsalt pole ja see oleks jube lisaaeg ja jahmerdamine, et riputa välja, oota ja käi katsumas, lapi korvi,tassi, triigi..pigem kuivatisse ja lapi ja kappi! tegelt lapin kuivatist otse iga ühele oma hunniku ja igaüks tuleb ise oma hunnikule järgi.
Ikka väga armastatud kodumasin ja soovitan soojalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuivati küll vannituba niiskeks ei tee, soojaks hoopis aga mitte niiskeks.

2in1 masinad on mõttetud, kulutavad palju rohkem energiat, vett aga pesu saab korraga vähem kuivatada.Lisaks pole nad nii võimsad ja pole erinevaid programme.Kui kuivatit ostmas käisime siis kõigis poodides tehti 2in1 masin maha argumenteeritud põhjustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 22:55; 17.04 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun loetlege veel häid masinaid. Olen lugenud, et riided tõmbavad kokku ja veel mis hädad ja seetõttu olen jälle ostust loobunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided tõmbavad kokku, kui kõige kuumema ja kiirema tsükliga valimatult riideid kuivatada. Paljudel riietel on sees kuivatikeelumärk, aga olen kõiki kuivatanud nö jahedama-õrnema programmiga ja pole aastate jooksul miski veel kokku tõmmanud peale abikaasa ühtede trennisokkide.

Jälle üks pluss eraldisesvale masinale – rohkem programmivõimalusi võrreldes 2in1 masinaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 13:59; 17.04 09:39; 17.04 09:53; 17.04 14:26; 17.04 19:55; 21.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[/B][/B]Lülitasin paksu kirja välja, miks te ise keegi seda ei teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei oska

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pesukuivati ja pesumasin. Pesukuivati ostsin kasutatuna Triinu kodumasinatest kuna leidsin, et ehku peale ei hakka nii kallist masinat koju soetama – äkki ei meeldigi. Maksin masina (Whirlpool) eest 100 eurot ja praeguseks 6 kuud kasutanud.
Plussid:
– kuna mul on kodus gaasiküte, siis pesukuivati toodab piisavalt sooja õhku, et kütte pealt kokku hoida (kütte lülitan vahepeal välja).
– mõnus on du¨i alla minna kui pesukuivati töötab, sest õhk on soe – Vahemere äärne :).
– triikima ei pea
– pesu on pehme
– kuivati eemaldab kõik kodulooma (taksikoer) karvad
– ma ei pea kuskil minema midagi kuivama riputama ja pärast kokku korjama, vaid saan asjad kohe kappi panna
– ma ei pea triikima (veelkord!)
– asjad on nii pehmed :)!!! (ilma pesupehmendajata).

Miinused
– kulutab riideid
Toon näite: tavalised T-särgid, teksapüksid jne mis on muidu vastu pidanud aastaid, kulusid mõne kuuga õhukeseks, st kippusid rebenema. Noh, samas ongi põhjust üle mitme aasta uusi riideid osta – täiskasvanu ju riietest niisama välja ei kasva ja ära ei kuluta.

Ostsin samas ka nõudepesumasina ja olen sellega ka rahul – iseendale on aega rohkem ja vett kulb oluliselt vähem.

Nende aparaatide ostmise tulemusena kerkis meil ilmselt elektrikulu, kuid mitte märgatavalt. Nõudepesumasin võtab nähtavasti elektrit samapalju, kui palju ma maksaksin nõudepesu eest tänu sooja vee suuremale kulule ja pesukuivati on lihtsalt mõnus 🙂 Kusjuures pesukuivatisse mahub kaks pesumasinatäit asju – jällegi üks argument 2in1 vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kortermajades on keskküte ja õhk liiga kuiv, seega kulub riiete kuivamisest tulev niiskus igati ära.
suvel võib rõdul kuivatada, tuleb hea lõhn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka Triinu kodumasinatest ostetud kasutatud kuivati AEG.
Miinused:
– müra
– niiskus
– kokkutõmbunud t-särgid
– haisvad riided (ühe kindla programmiga)

Kui kasutada jahedamat programmi, mis ehk ei tõmbaks t-särke lühikeseks, siis jällegi jääb kohutav hais riietele. Ma ei jäta pesu masinasse peale programmi lõppemist, filter ja kond.paak on samuti tühjendatud. Ei oskagi öelda, miks hais jääb.

Plussid:
-tolmu ja -karvavabad riided

Kui edaspidi võimalik, siis ostaksin uue masina, mitte kasutatud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 13:56; 21.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõtlen kas osta, kuigi meie majas on pesukuivatustuba olemas. Sinna peab muidgi eraldi minema. Kui kuivati oleks, oleks lihtsam see asi.

Kas see riideid kortsu ei tee?[/tsitaat]

Minuarust oleks väga lahe, kui te majarahvaga ostaksitegi sinna ühe kuivati, mida siis näiteks graafiku alusel kasutatakse. Aga see eeldab toredaid naabreid 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 13:56; 21.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul on ka Triinu kodumasinatest ostetud kasutatud kuivati AEG.
Miinused:
– müra
– niiskus
– kokkutõmbunud t-särgid
– haisvad riided (ühe kindla programmiga)

Kui kasutada jahedamat programmi, mis ehk ei tõmbaks t-särke lühikeseks, siis jällegi jääb kohutav hais riietele. Ma ei jäta pesu masinasse peale programmi lõppemist, filter ja kond.paak on samuti tühjendatud. Ei oskagi öelda, miks hais jääb.

Plussid:
-tolmu ja -karvavabad riided

Kui edaspidi võimalik, siis ostaksin uue masina, mitte kasutatud 🙂
[/tsitaat]

Niiskus ja hais korraliku masinaga kindlasti ei kaasne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 13:59; 17.04 09:39; 17.04 09:53; 17.04 14:26; 17.04 19:55; 21.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka eraldi kuivati. Enam ei kujutaks ettegi elu selleta. Ja muidugi meil ka kodus mina, mees ja meie kolm last. Ma pesen nädalas keskmiselt 8 korda pesu ja vahel on neid kordi kuni 3 päeva jooksul.
Mul oleks muidu pesu kuivamas igal pool ja see on tegelikult nii kole.
Haisu ei jäta. Oleneb võibolla ka masinast. Kortsu ka ei jäta, sest triikimisreshiim olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kortermajades on keskküte ja õhk liiga kuiv, seega kulub riiete kuivamisest tulev niiskus igati ära.
suvel võib rõdul kuivatada, tuleb hea lõhn.[/tsitaat]

Täpselt nii, õhtul pestud pesu on hommikuks kuiv. Ka nüüd kui kütet ei ole rohkem kui vannitoa siugtoru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Kortermaja elanikud – kas teil kõigil on pesukuivati?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.