Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kortermajad ja parkimine

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kortermajad ja parkimine

Postitas:
Kägu

Kuidas Teie kortermaja juures on parkimine korraldatud? Kes ees, see mees? Et roogid aga oma platsi ja selle ümbruse puhtaks, käid tiiru poes ja tagasitulles koht kinni?
Kas on mingeid seaduseid, mis selliseid asju reguleerivad. Ilmselt KÜ otsustada, peaks uurima. Endal küll otseselt probleemi pole aga eks aeg ajalt ikka saan veits vahutada, kui mõni on otsustanud ise minu kohale parkida. Meil pole mingeid kindlaid numbrilisi kohti aga juba palju aastaid on siiski väljakujunenud kohad.

Please wait...
Postitas:
ahv

RE: Kortermajad ja parkimine

Kui numbrilisi kohti pole või kindlat kokkulepet pole, siis ei maksa hakata mingit kohta enda omaks pidama.

Võta aga labidas kätte ja tee tööd, saadki paksu tagumiku õhemaks!

Please wait...
Postitas:
timberland

suvest alates märk KÜ keeluala. Jagati nr. ja nüüd igal korteriomanikul, kes elab kohapeal auto koht olemas. Üürilistele jäävad vabad kohad. Täna lähengi lund oma kohalt lükkama. Väga rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ruumi on piisavalt ja kohad pole nummerdatud. Praegu lumeprobleemi pole olnud, aga eelmistel talvedel, enamasti teise poolt tühjaks roogitud kohale ei pargitud (no mõni tropp ikka parkis, aga valdavalt parkis igaüks oma kaevatud urgu).

Kui numbrilisis kohti ei ole, siis on ikkagi kes ees see mees poliitika, mis siis et on enamvähem väljakujunenud kohad. Meil on ka laias laastus välja kujunenud kohad, kuid kui koht kinni, siis pargitakse kõrvale, probleemi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on välja ostetud numbrilised kohad ja mujal on ka piisavalt ruumi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on hoovis kindla kohaga parkimine. Kohti on rohkemgi kui praegu parkijaid, aga idee poolest peaksid kõik parkijad kas siis koos või kordamööda hoovi lumest lahti lükkama. Viimased korrad olen seda ise teinud, sest lastega aias olles on mul ka hea midagi teha. Siis lükkan naabri auto eest ka lume ära ja tassin värava juurest lund kaugemale, et värav ka suurema lumega lahti käiks.

Aga meil on üks naaber, kes põhimõtteliselt aeda ei pargi, sest siis peaks lund lükkama 😛

Please wait...
Postitas:
pipi-triinu

Mäletan seda jama, Lasnakal elades oli täiesti võimatu päeva ajal parkida. Roogid parajasti oma platsi puhtaks ja juba on naaber ootel oma autoga… Leidus ka sõimlevaid inimesi, kes siis püüdsid \”oma\” platsi tagasi saada.

Praegu on igal korteril siin oma kindel parklakoht + külaliste kohad, mida ka kasutatakse, kui mitu masinat peres.
Mõnus elu – ärkad hommikul, jood kohvi ja kaevad oma auto lume alt välja… naabrid kaevavad igaüks oma platsi ja keegi ei ela teise auru najal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]suvest alates märk KÜ keeluala. Jagati nr. ja nüüd igal korteriomanikul, kes elab kohapeal auto koht olemas. Üürilistele jäävad vabad kohad. Täna lähengi lund oma kohalt lükkama. Väga rahul.[/tsitaat]

Kas teil on parkimisalune maa korteriühistu omand? Kui jah, siis võib selline käitumine isegi mingil moel legaalne olla, kuid kui ei, siis pole mingi märgi paigutamisel või omanike eelistamisel mingit seadusandlikku alust! Plekist märgi võib igaüks kalli raha eest tellida, kuid kohustust sellest kinni pidada pole. Inimesed kahjuks, või õigemini, teie õnneks, pole kuigi teadlikud.

Please wait...
Postitas:
timberland

jah, me oleme sellest teadlikud. See märk on siiski hea, sest võõrad ei tule parkima, meil kaubanduskeskus kõrval. Oma maja inimestel pole sellest probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii mõtetu probleem. vaata suurt pilti- maailmas inimesed nälgivad, üleujutused, eestis sõitis ennast 3 päevaga 6 inimest surnuks. mingi parkimiskoha puhastamine selle kõige kõrvalt on köömes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on tõkkepuuga parkla, kohti on rohkem kui autosid, aga ikkagi suudab mees mul vahel närvi minna kui keegi tema nö vaikimisi kohale pargib. mina probleemist aru ei saa, ruumi ju on, pangu siis mujale. aga jah, ega nahaalide vastu muidugi saa – tuleb leppida. ja järgmine auk kaevata endale.

mind häirib hoopis see, et meie niigi kitsa tänava ääre pargivad kodanikud, kes ei raatsi endale pulti osta, et avarasse parklasse maja taha end panna. tulemus on see, et talvel nad tegelikult kõnnitee serva ei pargi, autod on keset teed, lumesahk ka puhtaks ajada ei saa teed,sest kodanikke ei koti isegi kirjad, millal lumesahk tahab selle tänavapoole puhtaks ajada. ja nii need autd siin talvel seisavad keset teed. kui parklast välja sõidame, on tõeline kunst näha, kas tee peal ka keegi sõidab või on tegu ainult keset teed parkiva autoga. blokeerivad vaatevälja jne jne. jopskid, ma ytlen!

Please wait...
Postitas:
piibeluht

teemategijaga umbes samu hirme jagades ma rookisin täna õues väheke rohkem lahti kui ainult enda auto ümbruse. üks koht jäi täna öösel autota ja oli lumekihi all. arvestasin sellega, et kui ma peaks kuskile minema, siis keegi võib puhtale kohale parkida, kus juhtumisi oli enne minu auto. no ja siis rookisingi selle lumme mattunud koha ka vabaks. tänu sellele tuli mitu maja inimest minuga rääkima, viskasid nalja ja ajasime juttu ja mõni tunnistas, et nad roogiks ka hea meelega hoovi (meil on see väga suur), aga endal pole labidat, et kas ma võiks vahel kokkuleppel laenuks anda. niiet peale minu (ja kojamehe) saavad nüüd teisedki lund visata. kõigil kasud sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ahv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui numbrilisi kohti pole või kindlat kokkulepet pole, siis ei maksa hakata mingit kohta enda omaks pidama.

Võta aga labidas kätte ja tee tööd, saadki paksu tagumiku õhemaks![/tsitaat]

ahv, hea vastus!!

Please wait...
Postitas:
bitch28

Meil on mingi selline nõme otsus kunagi tehtud, et maja ette keegi parkida ei tohi. Selleks on eemal parkla (enamasti täis). Ükskord, selle suure lumega, ei olnud tõesti kuhugile parkida ja 3 korda võite arvata, kas ma sain MUPO-lt korraliku trahvi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil müüdi korterid algusest peale koos parklakohtadega. Kohti on vähem kui kortereid ja näiteks meie korteril ei ole parkimiskohta. Aga sellest pole hullu, sest kohe maja kõrval on ühe kaupluse parkla, kus on ruumi laialt. 🙂

Kui parkimiseks kasutatav maa ei kuulu ühistule, siis ühistu parkimist korraldada ei tohi, see on omavalitsuse rida ja omavalitsus üldjuhul ei eelista lähedal asuva maja elanikke teistele kodanikele.

Selleks, et korteriühistu oma maa peal saaks parkimiskorraldust sisse seada või olemasolevat muuta, on vaja KÕIGI korteriomanike notariaalselt kinnitatud nõusolekut, sest ühisomandi kasutamist niisama lihtsalt piirata ei saa. Ehk siis ühistu maal parkimiskohtade jagamine on samuti sisuliselt võimatu (üsna tobe ausalt öeldes, aga mis teha). Mõnel juhul muidugi aitavad märgid, millel pole juriidilist alust – kui nii on kõik rahul, siis tore ju. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas Teie kortermaja juures on parkimine korraldatud? Kes ees, see mees? Et roogid aga oma platsi ja selle ümbruse puhtaks, käid tiiru poes ja tagasitulles koht kinni?
[/tsitaat]Jah, täpselt nii ongi. Sellega tuleb leppida ja kohaneda ning lumelabidas pidevalt autos hoida.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

parkimist ei peaks korraldama KÜ, sest see saab kohtuväliselt toimuda üksnes 100% kaasomanike kokkuleppel.

tegemist kasutuskorraga, mille kehtestamine ei kuulu KÜ pädevusse.

ühistu otsustele vilistage.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Meil müüdi korterid algusest peale koos parklakohtadega. Kohti on vähem kui kortereid ja näiteks meie korteril ei ole parkimiskohta. Aga sellest pole hullu, sest kohe maja kõrval on ühe kaupluse parkla, kus on ruumi laialt. 🙂

Kui parkimiseks kasutatav maa ei kuulu ühistule, siis ühistu parkimist korraldada ei tohi, see on omavalitsuse rida ja omavalitsus üldjuhul ei eelista lähedal asuva maja elanikke teistele kodanikele.

Selleks, et korteriühistu oma maa peal saaks parkimiskorraldust sisse seada või olemasolevat muuta, on vaja KÕIGI korteriomanike notariaalselt kinnitatud nõusolekut, sest ühisomandi kasutamist niisama lihtsalt piirata ei saa. Ehk siis ühistu maal parkimiskohtade jagamine on samuti sisuliselt võimatu (üsna tobe ausalt öeldes, aga mis teha). Mõnel juhul muidugi aitavad märgid, millel pole juriidilist alust – kui nii on kõik rahul, siis tore ju. :)[/tsitaat]

ühistule kuulub vaid koristaja luud ja lumelabidas.

ma olen kursis, et ühistud loovad uut õigust, mis ajab mind vahel lausa naerma.

Please wait...
Postitas:
Biiatch-

Parkimiskohad on numbriliselt jaotatud, kes ees see mees on endale siis korteriga koos ostnud kas parkimiskoha või garaa¸i. Ülejäänud istuvad tõkkepuu taga.

Pargid valele kohale, kutsutakse ühisteenused ja auto veetakse minema.

Super rahul.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[small]Biiatch- kirjutas:[/small]
[tsitaat]Parkimiskohad on numbriliselt jaotatud, kes ees see mees on endale siis korteriga koos ostnud kas parkimiskoha või garaa¸i. Ülejäänud istuvad tõkkepuu taga.

Pargid valele kohale, kutsutakse ühisteenused ja auto veetakse minema.

Super rahul.[/tsitaat]

vean kihla, et kasutuskorda kinnistusraamatusse kantud ei ole. kui mina ostaks sinna korteri, siis esimese asjana laseks kohtus parkla uue kasutuskorra ära kehtestada. nii, et see asi teil seal toimib seni, kuni sinna kolib mõni asjalik inimene, kes ei kuula lamba kombel, mida ühistu esimees kantslist kuulutab.

ühisteenused aga tooksid mulle auto kohe kiiresti tagasi koos shampuse ja lilledega.

Please wait...
Postitas:
Biiatch-

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Biiatch- kirjutas:[/small]

vean kihla, et kasutuskorda kinnistusraamatusse kantud ei ole. kui mina ostaks sinna korteri, siis esimese asjana laseks kohtus parkla uue kasutuskorra ära kehtestada. nii, et see asi teil seal toimib seni, kuni sinna kolib mõni asjalik inimene, kes ei kuula lamba kombel, mida ühistu esimees kantslist kuulutab.

ühisteenused aga tooksid mulle auto kohe kiiresti tagasi koos shampuse ja lilledega.[/tsitaat]
Kui ostu lepingus on ikka kirjas, et vot xx korteriga tuleb kaasa xx parkimiskoht siis nii see ka on, mitte, et sa tuled pargid minu välja ostetud kohale.
Sama kehtib ka panipaikade/garaa¸ide kohta, sa ei lähe võõta ostetud ruumi oma asju panema ju.

Soovi korral võib mõni sulle oma koha/ruumi välja üürida – on ka neid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Biiatch- kirjutas:[/small]

ühisteenused aga tooksid mulle auto kohe kiiresti tagasi koos shampuse ja lilledega.[/tsitaat]Mis kurjavaimu kihla Sa siin vead? Meil on mõne aasta vanune maja ning kasutuskord fikseeriti kohe alguses, see on juba notariaalses ostu-müügilepingus kenasti kirjas ja kinnistusraamatus loomulikult ka. Me saime muide ostuhinnast märkimisväärse soodustuse tänu sellele, et parklakohast loobusime …

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]
Mis kurjavaimu kihla Sa siin vead? Meil on mõne aasta vanune maja ning kasutuskord fikseeriti kohe alguses, see on juba notariaalses ostu-müügilepingus kenasti kirjas ja kinnistusraamatus loomulikult ka. Me saime muide ostuhinnast märkimisväärse soodustuse tänu sellele, et parklakohast loobusime …[/tsitaat]

siis on korras, sellest teinekord alustagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

siis on korras, sellest teinekord alustagi.[/tsitaat]Tegelikult ma alustasingi, kui Sa märkasid, lausest, et korterid müüdi algusest peale koos parklakohtadega. Peale selle osutab ka kogu mu ülejäänud kommentaar, et ma olen teadlik, millist jama kasutuskorra muutmine parkimiskohtade fikseerimiseks endaga kaasa toob ja et see on peaaegu võimatu (mitte et ma mingi spetsialist oleksin, aga kuna meil on paar korda mõne inimese soovil juttu olnud, et järsku ikka saaks parklakohti hoovi juurde teha – ruumi õuel nagu oleks -, siis ühistu esimees on koosolekutel selgitanud ürituse lootusetust).

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]
Tegelikult ma alustasingi, kui Sa märkasid, lausest, et korterid müüdi algusest peale koos parklakohtadega. Peale selle osutab ka kogu mu ülejäänud kommentaar, et ma olen teadlik, millist jama kasutuskorra muutmine parkimiskohtade fikseerimiseks endaga kaasa toob ja et see on peaaegu võimatu (mitte et ma mingi spetsialist oleksin, aga kuna meil on paar korda mõne inimese soovil juttu olnud, et järsku ikka saaks parklakohti hoovi juurde teha – ruumi õuel nagu oleks -, siis ühistu esimees on koosolekutel selgitanud ürituse lootusetust).[/tsitaat]

siin teemas oli jutt, et ühistu korraldab. sinu jutust sain aru, et parklakohad olid jaotatud ja ostsid koos korteriga. praktikas ostetakse parklakohti ja keldibokse, mida tegelikult kinnistusraamatust välja ei loe.

minule oleks vajaliku info andnud lause \”kinnistusraamatusse märgitud kasutuskord vms\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võin tunnistada, et üks väga oluline tegusr, mis ma ostsin endale uue korteri uude majja koos kindla parkimiskohaga oli just see, et olin nii tüdinenud sellest igapäevasest parkimisjamast ja kohtade puudusest. Tulin suvilast pühapäeval, kuhgui ei ole parkida, õhtul poodi ei saa minna, sest tagasitulles ei ole enam parkmiskohta. Külalistest ei maksa üldse rääkida, autoga minu juurde ei olnud mõtet tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil maja ees parkimiskohad ja maja kõrval isetekitatud plats. Kehtib põhimõte kes ees, see mees. Maja ette õhtuti parkimiskohta suure tõenäosusega ei saa, maja kõrvale kuskile mahutab ikka ära.
Eelmine aasta olid ühised lumekoristustalgud õhtuti. Ukse peal oli silt, et kõik autoomanukud sel ja sel ajal välja ja plats sai ühiselt puhtaks. Kes ei tulnud, selle auto jäi lume alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kes ei tulnud, selle auto jäi lume alla.[/tsitaat]Et mis mõttes? Lihtsalt ei teinud tema platsi puhtaks (arusaadav) või kallasite oma lume tema autole (täiesti mõistusevastane)? Ühistöö on tore asi, aga alati peab arvestama, et kõigile ei pruugi see juba ajaliseltki sobida.

Muidugi sobib see rakendamiseks vaid suhteliselt väiksemas kortermajas.

Meil on nii, et \”keskpõrandalt\” lükkab sahk (maksame natuke) ning oma autot kaevab igamees ise lumest välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on väike maja, 12 korterit ja igaühel oma koht. Vaikimisi tekkinud. Vahel on nii, et keegi külaline on valesti parkinud ja siis mina omakorda panen kellegi teise kohapeale, see teine kellegi kolmanda kohapeale ja kui see kolmas tuleb (ja külaline on ära läind), siis paneb minu kohale. Järgmine päev siiski iga mats oma kohapeal.
Kui kõik kohad on kinni, siis pargin kinni selle auto, kes mu kohapeal. Siis näen vähemalt, kes see on, kes kaugemale tänavale ei või panna ja saab ka õeldud.
Suht närvi ajab, kui on oma väljakujunenud kohad, iga üks hoiab oma pesa ise korras ja siis keegi lihtsalt tuleb ja pargib \”oi.. lumest puhas koht.. lambist\”.
Kolleeg elab suures kortermajas ja isegi neil seal enam vähem mingi vaikimisi kord tekkinud ja igaüks pargib samas kohas. Aga eks suurte majadega on ikka nii, et kui õhtul kauaks jääd, siis ei olegi enam kuhugi parkida.

Ükskord keset päeva läskin talvel kuhugi ilusalongi ja parkisin kõrval oleva 5kordse maja ette. Tagasi tulles pistis mingi mutt 3 korruse aknast karjuma, et ajagu ma oma auto ära, et nende maja on kõvasti vaeva näinud kühveldamisega, et kell varsti 5 ja inimesed tulevad koju. Naabrivave oli seal töös igatahes 😀

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kortermajad ja parkimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.