Esileht Beebi ja mitmikud Kortermajade emad- kuidas olete vankriga väljaskäigud lahendanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kortermajade emad- kuidas olete vankriga väljaskäigud lahendanud?

Postitas:

Küsimus suunatud eelkõige kortermajade elanikele. Elan nimelt 5 kordse maja 3. korrusel ja pole siiani iseseisvalt lapsega õue julgenud minna. Kuidas teie selle vankri ja lapse vedamise olete lahendanud? Võtate vankri, jätate selle üksi õue ja siis lähete lapsele järgi? Kas julgete vankrit omapead jätta ja kas laps ootab selle aja rahulikult üksi ema ära, nutma ei hakka? Mina ei julge veel üldse last üksi tuppa jätta. Mul igasugused hirmud- äkki hakkab tal palav, avastab, et on üksi jäätud ja läheb paanikasse või läheb kogemata uks vahepeal sneprisse… Oehh. Nii väga tahaks iga päev väljas jalutamas käia, aga mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 16:38; 06.03 17:31; 07.03 10:55; 07.03 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on vanker all trepikojas või hoovis autos, last liigutan üles-alla süles. eelmise lapsega oli kookoniga käru, siis liigutasin teda kookoniga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan 5 kordse maja neljandal korrusel ja vankrit valides oli kindel soov, et see oleks kookoniga. Õnneks on mul see variant, et saan vankri raami jätta alla autosse ja siis kui lapse olen sisse pakkinud kookonisse, siis läheme koos alla. Niikaua kui ma raami lahti pakin autost on laps kookoniga auto tagaistmel. Saame toredasti õues käidud iga päev. Kui ilmad ilusamaks, soojemaks ja vähem libedaks lumiseks lähevad, siis saab ehk kaks korda isegi õues käia – õhtu poole veel korra.
See on muidugi võimalik vaid selle tõttu, et mees käib välismaal tööl ja igapäevaselt keegi teine peale minu autot ei kasuta siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui elada ei taha, eks siis tuleb ära surra (klassikuid tsiteerides)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 16:49; 06.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ennast kokku jah.
Elan ka 3. korrusel. Kui mul teine laps sündis, siis läksingi trepist alla, väiksem vankrikorviga käe otsas ja suurem kas teise käe peal või tasapisi ise astumas. Vankriraam oli all trepikojas. Ja paar tundi hiljem siis teistpidi tagasi, VÄGA sageli tahtis suurem laps ka sülle trepist ülesminekul. Käisingi niimoodi 3 esimest kuud kaks korda päevas väljas kahe lapsega. Ei tulnud eales pähegi, et peaksin nendega toas olema.

Kaua Sa seal toas siis istunud oled nüüd?
Viidki vankri alla ja siis tuled lapsele järele. Kui ta ka nutab minuti või kaks, ei juhtu temaga midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 16:53; 06.03 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan 5 kordse maja 5ndal korrusel ja vankrit valides oli kindel soov, et oleks kookoniga. silma jäi emmaljunga city cross ja juhuslikult leidsingi kasutatult ühe suht odavalt. toas pakin lapse kookonisse ja endal jope selga ja minek. ühes käes kookoniga laps ja teise käega lükkan vankrit enda ees trepist alla. üles tuleme nii, et lohistan vankri koos lapsega 2 ja 3 korruse vahele (1 ja 2 vahel on üks teine käru ees) ja panen vankri lukku. laps koos kookoniga tuppa ja kui laps söödetud ja magab, siis lähen lohistan vankri tuppa ära. sellise ilmaga ongi hetkel see hea, et siis kuivavad rattad ilusti ära koridoris 🙂 eks see raske ole ja iga päev õue ei jõua, kuid vähemalt on tehtav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses hoidsin vankrit autos. Panin lapse turvahälli ja ta ootas seal sees, kuni õues vankri kokku panin. Mingi hetk, aga hakkasin aeg-ajalt vankrit koridori jätma, kuni nüüd seisabki kogu aeg koridoris. Ainult lambanaha võtan ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:16; 06.03 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja laps on vist veel väga väike. Mul olid ka alguses igasugused hirmud, et kuidas, kus ja kas – no täiesti loomulik esimese lapse puhul. Talvel veidi raskem ka, kui ise ja laps võib higiseks minna või külmetada nende tulekute-minekutega. Aga tõesti, mõtle läbi, kõik on tehtav.
Esiteks tuleks vankrit ostes mõelda, kus sa elad 🙂 mina ostsin korviga vankri – rattad jätan keldrisse ja korviga tassin last alla-üles.
Saaks ju ka nii, nagu kaksikutega kägu siin kirjutas. Aga úhe lapse saab ka kõhukotiga kohe kaasa võtta ja vankri allavedamiseks siis ju käed vabad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:23; 06.03 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga rumal vastus. Milleks sul mees on? Ühtegi vanemat kummalgi ei ole, kes aitaks? Mitte mingit tugivõrgustikku? Naine ei pea ennast üksinda pooleks rabelema, isegi üksikema mitte.[/tsitaat]

Päeval lapse ja vankriga jalutama minekuks abivägi kohale kamandada on ikka liiast. Selline abi tuleb jätta erakorraliste juhtumite tarvis.

Mitte kunagi varem ei ole laste pidamine naiste jaoks nii lihtne olnud kui praegu (autod, pesumasinad, nõudepesumasinad, ühekordsed mähkmed, keskküttega elamised enamikul jmt). Nii hädiseks ei tasu ennast ka mõelda, et ei saa ühe lapse ja ühe vankriga õues käidud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 16:53; 06.03 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat kus nüüd sain alles tänituste osaliseks!Teemaalagatajana olen veel väike küll jah st. väike lapsevanemaks olemise kogemuste poolest. Ainult toas pole siiski istunud ka- abikaasa saab 4 korda nädalas mind vankriga aidata ja vahel ka jalutama kaasa tulla.
Kookoniga käru peale mõtlesin kohe alguses ka, aga no ei leidnud sellist. Nüüd pole midagi teha, ei hakka korralikku käru enam välja vahetama. Eks peab siis ikka südame kõvaks tegema ja kas lapse paksu kombekaga tuppa nutma jätma või riskima käru majutamisega all trepikojas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 16:38; 06.03 17:31; 07.03 10:55; 07.03 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühe lapsega jalutamas käimine pole nüüd küll olukord, mis mingit tugivõrgustikku eeldaks ja vajaks. kui sellises olukorras hakkama ei saa, siis on tegu lihtsalt õpitud abituse ja lihtlabase saamatusega.
muide, lapse vankrisse ja hiljem tuppa saamine on lapsega jalutamas käimise juures vaid üks probleem. samuti pead sa suutma vankrit äärekividest üles ja alla liigutada; kui soovid poodi minna, siis pead suutma vankri ustest sisse ja välja saada (kui just iseavanevaid uksi ei ole, on see paras manööverdamine) jne jne jne. eeldada, et selle kõige jaoks peaks keegi sinuga kaasa ja appi tulema või et keegi möödakäija sind su hädas, ristis ja viletsuses abistab, on äärmiselt naiivne. aga mõnel muidugi õnnestubki elada nagu lillekesel, keda kõik vaid imetlevad, väetavad ja toetavad. mulle käiks selline hädapätaklus au ja väärikuse pihta. ja sellega, kas mul on mees ja/või lapsel isa või mitte ja millega tema oma päevi sisustab, pole sellel kõigel vähimatki pistmist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 16:49; 06.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…Eks peab siis ikka südame kõvaks tegema ja kas lapse paksu kombekaga tuppa nutma jätma või riskima käru majutamisega all trepikojas.[/tsitaat]
Käru majutusele trepikojas mõtle, kui tõenäoline on, et see sealt varastatakse. Soovitaks vaadata, kas teistes trepikodades emad julgevad oma vankreid üksi jätta;) Kui elad piirkonnas, kus on sagedane autode või autodest vargused, kus kaovad jalgrattad jne, siis kindlasti ei maksa vankrit üksi jätta. Abiks võib olla korralik jalgrattalukk, muidugi mitte siis, kui on teada, et tihti teie piirkonnas varastatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:16; 06.03 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pane siis laps vankrisse ja sõida käruga trepist alla. Käru esimesed rattad hoiad õhus. Tagasi tulles tõmbad käru enda järel, esimesed rattad jällegi õhus.
P.S esimest korda proovi seda ilma lapseta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik oleneb kus sa elad… milline on sinu elukant, ja ning millised inimesed sinu majas sinu trepikojas on?? minul on vanainimeste trepikoda, tõesti enamik pensionäärid, käivad vaid poes:) ja passivad kodus aknast välja, vankrid 2 tükki seisavad esikus ehk maja üld koridoris vahe platvormil siis peale 1 korrust ja 2 korruse vahelisel alal, akna juures, mahuvad kenasti ritta ja ei sega kellegil möödumist, kui just ei tassita diivanit siis olen kas ise ve on tuldud ütlema et kas saaksin eest ära korraks võtta. ning õue vanker alla kah trepikotta ukse juurde, ja laps riides juba toas ootamas võtan siis lapse ja lähen, 2 lapsega käib nii, vanker alla siis jooksen tuppa võtan seisulaua, alla tagasi ja krutin laua vankri külge, siis tuppa, siis väiksem laps vankrisse traksid peale ja jälle tuppa suurem laps uks lukku ja välja.. tagasi koju samamoodi , käru esikusse suurem esimesena tuppa siis lähen võtan väiksema, ja vankri ülesse plate peale tassib mees kes tuleb töölt veidi hiljem..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui varastamise hirm on, siis on ju ka võimalus vanker rattaketiga lukku panna. Selle aja jooksul, kui sa lapsele järgi jooksed, ei jõua ükski varas lukku lahti muukida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks peab siis ikka südame kõvaks tegema ja kas lapse paksu kombekaga tuppa nutma jätma või riskima käru majutamisega all trepikojas.[/tsitaat]

Eee, võibolla see käru saab see 15 min all üksi hakkama, kui sa üleval samal ajal võtad nt lapse võrekast, paned riidesse ja tuled alla?
Peaga tuleb mõelda, mitte südamega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:23; 06.03 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kui laps oli veel päris piskene,siis tegin nii panin lapse kõhukotti,nii olid käed vabad ja sain ka käru alla viia kohe ja ülesse läksin täpselt samamoodi,panin lapse kõhukotti ning tõmabsin käru ülesse.Elasin ka tol ajal kolmandal korrusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise lapse sündides elasin neljandal korrusel ja vedasin ka iga päev vankrit alla ja üles.Ennem raam ja siis korv koos lapsega.Oli raske aga asi oli ka seda väärt.Ei hakka küll meest koju kamandama,et vankrit tassiks.Siis tuleb selline vanker hankida,mis ei käi ülejõu,mis sel vankril üldse muidu mõtet on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan teisel korrusel, samuti hoian vankriraami trepikojas all või autos. Tassin siis kookonis lapse alla, teises käes otsapidi koer rihma otsas, alguses, kui poiss oli väiksem, hoidsin raami üleval ukse taga ja tassisin kõik korraga alla, nüüd poiss kaalub üle 9kg ja ei jaksa nii palju korraga 😉 jalutan ta siis magama ja jätan maja ette, kuni magab, saan puud kuurist tuppa tassida või toas mingeid asju toimetada (mees mul tihti komandeeringus, seega kogu majapidamine minu kaela peal- külmas ei taha olla, näljas samuti mitte, koer tahab ka pissitamist). Väljas käin 2x, hommikul 9-10 ajal ja päeval 16-17 paiku, poiss magab enamasti korraga 1-2h, teinekord ka vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil küll uus maja korraliku lifti ja kaldteedega aga vastas staliniaegne ilma liftita ja sealt üks ema (elab 5k) käib iga päev oma kahe lapsega (2,5 aastane ja 6-kuune) mitu tundi jalutamas või mänguväljakul ja tema kannab terve aeg oma beebit kõhukotis (see siis muidugi korralik ergonoomiline ja puusadele toetuv). pakasega oli beebi veel ta oma jope hõlmade vahel soojas. ei ütle, et kõhukott just parim beebile igapäevaseks õueuneks mitmeks tunniks aga võibolla vahel oleks abiks ikka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga rumal vastus. Milleks sul mees on? Ühtegi vanemat kummalgi ei ole, kes aitaks? Mitte mingit tugivõrgustikku? Naine ei pea ennast üksinda pooleks rabelema, isegi üksikema mitte.[/tsitaat]

võib-olla mõned mehed käivad päeval tööl. võib-olla isegi mõned vanavanemad käivad päeval tööl. või elavad teises linnas/külas vmt. arvatavasti enamik emasid ikka saabki päevasel ajal üksinda hakkama oma lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes kaksikuid kasvatanud pole hoidku oma pudrumulk kinni!
Mina olen ka tähele pannud et osadel üksikute laste emmedel on täiesti pseudoprobleemid võrreldes mitmike kasvatamisega. Miks see kaksikute emme teile ette jäi? Sügas sealt kust sügeleb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:43; 07.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siis eriti hulljulge ja vanker seisab mul lihtsalt keldris kohe välisukse juures. Kui keegi keldri läheb, lükkab korraks eesti ära ja pärast tagasi. Aga paari nädala pärast saan kergkäru kätte ja siis hakkame sellega ringi vurama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kes kaksikuid kasvatanud pole hoidku oma pudrumulk kinni!
Mina olen ka tähele pannud et osadel üksikute laste emmedel on täiesti pseudoprobleemid võrreldes mitmike kasvatamisega. Miks see kaksikute emme teile ette jäi? Sügas sealt kust sügeleb?
[/tsitaat]

Uhhh, kaksikute emme kõne on õudne.. \”Pudrumulk\”??? Ma imetlen kaksikute emasid, kes ei võta sellist võitlevat positsiooni, vaid mängleva kergusega on \”üksikute laste emmedest\” üle. Sellised võitlevad kaksikute emad jätavad mulje, et elu kaksikutega on ikka õudus kuubis ja närvid krussis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siis eriti hulljulge ja vanker seisab mul lihtsalt keldris kohe välisukse juures. Kui keegi keldri läheb, lükkab korraks eesti ära ja pärast tagasi. Aga paari nädala pärast saan kergkäru kätte ja siis hakkame sellega ringi vurama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No pane siis laps vankrisse ja sõida käruga trepist alla. Käru esimesed rattad hoiad õhus. Tagasi tulles tõmbad käru enda järel, esimesed rattad jällegi õhus.
P.S esimest korda proovi seda ilma lapseta! [/tsitaat]

Mina tegin ka niimoodi, väga hea variant. Kärul oli hea vedrustus ja suured õhkkummid, niiet vanker kannatada ei saanud sellest. Alguses ka nagu tobu vedasin rattaid ja vankriosa eraldi üles-alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui varastamise hirm on, siis on ju ka võimalus vanker rattaketiga lukku panna. Selle aja jooksul, kui sa lapsele järgi jooksed, ei jõua ükski varas lukku lahti muukida.

[/tsitaat]

Vaidlen vastu – töö tõttu olen oma silmaga näinud, kuidas rattalukk tehti lahti 8 sekundiga ja läinud see ratas oligi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan Laagris kortermajas.Käru hoian all koridoris.Siin on küll kunagi varastatud koridoridest kärusid aga üles 4ndale korrusele ka ei jaksa tassida ja eks ma loodan parimat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan 3.korrusel. LApse panen \”poolvalmis\”, nii et ainult kombe jääb panemata ja siis panen kiike ja annan asju kätte, ütlen talle et \”lähen viin vankri alla ja tulen kohe tagasi\”. Kiik on kohe esikus siis ta näeb mind. Enne panin lamamistooli aga noh sealt tuleb ta välja. Vahel kui ta on mänguhoos jätan põrandale.

Vankri allaviimine (EJ CIty Cross) võtab alla minuti, jooksuga tulen üles. Pole ta kunagi nutnud ega karjunud ega paanikasse läinud 😀

Ukse jätan irvakile et kuulen kui miskit imelikku toimub. Meil muidu uksest välja käruga naljalt ei saa, tuleb avada 2 poolt nii et väga ei karda et keegi lipsab sellega minema.

Siis kähku ise riidesse, viimasena lapsele kombe selga ja lähemegi alla.

Üles tulles tassin tavaliselt käru koos lapsega üles, nii saab kiiremini tuppa 🙂

Vahel on laps ka jäänud toas juba magama siis tassin koos käruga alla ka aga noh see on katsumus, selg ees minna teosammul. Nüüd olen nii teinud et jätan ta toapõrandale magama ja viin ikka käru enne 😀

KAdestan jah neid kel oma maja või lift, aga noh see vankriga mässamine on ju ainult 2-3 aastat ega seepärast ei hakka elukohta vahetama, ja kergkäru igapäevaseks kasutamiseks ka ei ostaks, nii õudne sõita ikka, olen mitut proovinud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen kuulnud et see trepist alla põntsutamine pidi ratastele/vedrustusele halvasti mõjuma?

LAps muidu juba toe najal kõnnib nii et loodetavasti suvel saame juba koos teosammul alla minna, tema omal jalal ja mina käruga 🙂 Teemaalgataja, sa ka pane laps turvahälli või kuskile kinni esikusse, ja ära pane siis kombet kohe selga või jäta eest lahti ja las ta näeb et sa lähed ära, ütle et tuled kohe tagasi. Kui esimestel kordadel nutabki siis juba varsti saab aru et iga kord tuled tagasi.

Vahel olen käru pikemalt hoidnud koridorsis, kuivamas vms ja siis olen sisse pannud beebimomitori, et kuulen kui minnakse juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kortermajade emad- kuidas olete vankriga väljaskäigud lahendanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.