Esileht Väikelaps kõrvapõletiku ravi ilma AB?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: kõrvapõletiku ravi ilma AB?

Postitas:

Lapsel on kaks nädalat olnud nohu-köha. Need hakkavad kenasti taanduma aga nohu on suutnud ikkagi kõrva ka pugeda. Üks kõrv ei ole korras. Kuna lapsel palavikku ei ole, siis AB arst ei soovitanud. Olen igati nõus. Samas ei osanud ta soovitada ka muid, alternatiivseid ravivõtteid. Ainult ütles, kui öösel nutab, siis andke Ibumetini siirupit. Andsin kolm õhtut ja siis eile enam ei andnud. Laps magas väga rahutult ja vigises ja katsus kõrva. Kaua ma seda valuvaigistit annan? Zyrtecit annan lisaks ka.
Kõrva vist midagi tilgutada ei tohi? Apteeker soovitas küll kõrvatilkasid…
Kuidas ja millega te olete kõrvad terveks saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle 2 a soovitatakse paar-kolm päeva jälgida, ehk läheb kõrvavalu üle. Siis raviks jah vaid valuvaigisti. kui valu aga ka 4.päeval, paneksin mina antibiotsi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks uuesti arstile ja laseks kõrva üle vaadata, ehk on hoopis hullemaks läinud ja vajab AB?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 09:40; 02.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel polnud mäda kõrvas (arst ju vaatas), siis anna valu vastu Panadoli või muud valuvaigistit. Kõrv peab olema soojas, tegin ise lapse kõrvadele viinaga kompresse ja kuumakott on apteegist varuks ostetud. Kui laps magas, panin selle padja alla.
Paljud vaidlevad vastu siin ja miinustavad, aga mina toetun oma kogemustele ja Lastehaigla arstide ettekirjutustele. Oma tuttavad, kes seda kõike pealt nägid, suhtuvad nüüd sellesse nn tänapäeval keelatud ravisse hoopis teisiti. Lastearst arvas omal ajal, et no mis siis, et nii väike laps, ¨undid peame ikkagi panema, muidu ei kuule varsti enam midagi. Õnneks, ptüi, ptüi, ptüi..kõik lõppes hästi.
Ja pea meeles, kõrvapõletik tähendab lapsel vähemalt kuu aega kodus olemist, ei mingisugust lasteaeda sel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=45838&class=forum_schnell&action=view_post&post=8962140
oli selline teema, äkki saad abi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused alternatiivid AB-le kõrvapõletiku puhul tegelikult puuduvad. Tuleb lihtsalt oodata. Soojendamisest on kasu ainult teatud juhtudel ja ainult paranemise faasis.

Mingil juhul ei tohi miskit kõrva tilgutada!!! Päris hirmus, et selliseid soovitusi jagavaid apteekreid leidub.

Soovitaksin sul lapsega uuesti arsti juurde minna. Kõrvavalu, mis ei taandu mõne päevaga, viitab enamasti sellele, et põletik ägeneb, mitte ei parane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:28; 02.03 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele kirjutas arst antibiootilised kõrvatilgad ja see aitas kiiresti.Nime ei mäleta,aga igatahes oli see parem lahendus kui suukaudsed ravimid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst soovitas kõrva tilgutada sibulast pressitud mahla – paar tilka pipetiga..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin arstile ja rääkisin nendest antibiootikumi tilkadest – ta ei kiitnud heaks. ma ei saanudki täpsest põhjusest aru. Ravi siis selline, et zyrtec ja ibumetin siirup ööseks. ja esmaspäeval uus kontroll. Arst on kõrvu näinud ja rääkisime ka, et päeval lapsel nagu ei valuta aga just öösel… Esmaspäeval vaatab uuesti üle. Kui on hullem, siis ikkagi AB ja kui parem, siis on super.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]partsu kiisu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Helistasin arstile ja rääkisin nendest antibiootikumi tilkadest – ta ei kiitnud heaks. ma ei saanudki täpsest põhjusest aru. Ravi siis selline, et zyrtec ja ibumetin siirup ööseks. ja esmaspäeval uus kontroll. Arst on kõrvu näinud ja rääkisime ka, et päeval lapsel nagu ei valuta aga just öösel… Esmaspäeval vaatab uuesti üle. Kui on hullem, siis ikkagi AB ja kui parem, siis on super.[/tsitaat]
Minu teada ( ei pretendeeri absoluutsele tõele) ei ole Eestis selliseid kõrvatilku müügil, mis oleksid mõeldud keskkõrvapõletiku raviks. Ainult sellised, mis mõeldud kasutamiseks VÄLISKÕRVApõletiku korral.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:28; 02.03 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selle ziizikese viidatud teema autor.Meil siis selline juhus, et käisin lapsega täna ka päris kõrvaarstil ja selgus, et põletik oli vahepeal (3-4 päevaga) ka teise kõrva löönud. Läksid käiku antibiootikumid. Mina soovitan teemaalgatajal minna uuesti arstile kontrolli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 09:40; 02.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps kõrvapõletiku ravi ilma AB?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.