Esileht Ilu ja tervis kõrvas elab miski

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: kõrvas elab miski

Postitas:

Mul on kõrvades mingi bakter, mittenakkav ning ohutu. Juba lapsest saati. Sümptomid on aga sügelevus, kõrvad on tihti seest märjad ja tuleb kollast vedelikku, sügades kõrva seestpoolt, tuleb ka tükke, sellised nahksed aga kollased. Neid võib tulla nii kõvasid kui niiskeid. Eriti hull on asi sügisel ja kevadel kui ilmad on niisked, siis sügeleb ikka hullusti. Öösel magadagi ei saa sest vedelikust on kõrv lukus ja mulksatab kui kõrva peale keerata.

On selle haiguse vastu mingit rohtu, mida arstilt nõudma minna? Vene ajal lapsena panin mingit kollast kipitavat tilka, peale seda olen unustanud rohu nime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteegis müüakse käsimüügis kõrvatilku, mis kuivatavad kõrva seest ja ei lase sügelust tekitaval ja niiskust nautival bakteril seal vohada.
Lõhnab nagu äädikas ja kipitab ka, kui kõrv on katki seest.

Aga väga tõhus on see rohi.
Mul on ka see sügelemise mure juba aastakümneid ja mind aitab väga.

See: https://www.apotheka.ee/cue-korvatilgad-15ml-pmm0111097ee

Teine hea kõrvarohi, mille soovitan endale hankida, on see
https://www.apotheka.ee/normison-korvatilgad-10ml-pmm0037040ee

Need on kõrvatilgad, mida peaks panema peale veeprotseduure. Need ka ajavad vee kõrvast välja ja ei lase seal niisket keskkonda tekkida.
Kui eelmised on konkreetselt sügelemise ajal kasutamiseks ja raviks, siis neid siin võid kasutada profülaktikaks kogu aeg.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

on küll. perearst saab seda ka kirjutada. aga see võib olla ka seen, mitte bakter

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla ka psoriaas.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 18:25; 23.12 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mure sügelevate kõrvadega(seest poolt). Vaiku/tükke ei aja, märjad ei ole, üldse mingeid muid hädasid pole, kui see sügelus 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 20:31; 09.12 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on eluaeg sügelevate kõrvadega hädas olnud, vanasti juukseklambri (jaiks!), tiku ja vatiga sügatud ja nüüd vatitikkudega. Ega see sügamine ei ole hea, teeb pigem halba ja tekitab seda ollsut juurde (lisaks täiesti reaalne oht kõrva trummikile läbi torgata). Kui sügama peab, siis kasuta beebi jämeda otsaga vatitikke, mis ei lähe sügavale kõrva.

Üks asi, mida saab kasutada kõrvas on vesinikülihapend, lamad ja paned 1-2 tilka kõrva, kihiseb ja krõbiseb kõrvas ja tapab kõik pahalased ära. Pärast puhastad vatitikuga. Ja kordad teisel küljel teise kõrvaga. Pärast ei peaks sul ikka tükk aega seal miski sügelema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 20:45; 09.12 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehel sügelesid ka kõrvad pikalt, eritist tuli ka, oli seen. Pidi panema mingit rohtu ja sai korda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 02:28; 09.12 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mure sügelevate kõrvadega(seest poolt). Vaiku/tükke ei aja, märjad ei ole, üldse mingeid muid hädasid pole, kui see sügelus ????

Aga miks te võtate sõna siis, kui pole sellised sümptomid? See on umbes nagu kõhulahtisuse teemas keegi räägiks, et tal on palavikku vahel küll, aga kõht lahti ei ole.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 02:28; 09.12 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke andeks! Lihtsalt “sügelevad kõrvad” kirjutati ja kuna endal ka sügelevad, siis tundsin kohe, et üks ühine mure kellegagi 🙂 Lootuses, et äkki keegi kirjutab miskit kasulikku teemas. Ei maksa ärrituda. Mida rohkem su teemas inimesi arutlemas, seda suurem lootus, et satub ka keegi kes ka head nõu oskab anda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 20:31; 09.12 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palu mine kõrva-nina-kurgu arsti juurde. Alustuseks tuleb sealt kõrvast külv võtta, et üldse teada saada, kes seal elab ja millele ta tundlik on. Seejärel saab ravi määrata. Ja vahel on nii, et inimesed käivadki aastaid regulaarselt kõrvaarsti juures, kui on ägenemine ja siis arst määrib kõrva seestpoolt ravimiga. Ise ei tohi mitte kunagi kõrva sisse minna, kuna oht kuulmekilet vigastada on liiga suur!

Arst

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teepuuõli aitab ka, nii seene kui bakteri vastu. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-113/tea-tree-oil

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eieiei, teepuuõli vähemalt lahjendamata EI TOHI kõrva panna! JA sama kehtib greibiseemneekstrakti jms kohta. JA parem on, kui tõesti kõrva midagi ei topi ega tilguta, seda räägivad kõrvaarstid alatasa, aga sügeleb noh.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 20:45; 09.12 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teepuuõli aitab ka, nii seene kui bakteri vastu. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-113/tea-tree-oil

Aitab küll, lahjendatult peale määrides, aga kõrva panna ma seda küll ei soovita. Enda kogemusest võin öelda, et põletab hullumoodi ning teeb asja palju hullemaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka sarnane probleem juba mitu aastat, kõrvad sügelevad, lähevad märjaks ja mõnikord tekib koguni kollakas vedelik, mis kõrvast välja soolab.

Mulle on kõrvaarst soovitanud Elocon (retseptiravim) salvi kuuri. Olen määrinud 7-10 päeva selle salviga ja see teeb olukorra paremaks. Kui selle kuuri läbi teen ja hoidun vett kõrva laskmast (vatitupsud tuleb kõrva panna), siis probleem kaob. Kui hakkan kõrvu vatipulgaga torkima, siis tuleb tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mure sügelevate kõrvadega(seest poolt). Vaiku/tükke ei aja, märjad ei ole, üldse mingeid muid hädasid pole, kui see sügelus ????

kohe perearstile. oli sama asi ühes kõrvas, selgus, et olen vatitikuga vigastanud ja nüüd kõrvas bakter. sain spets kõrvatilkade retsepti ja kõrva korda. lisaks perearst keelas vatitikuga kõrva sorkimise kategooriliselt ära.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 00:21; 19.12 00:23; 29.12 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka sarnane probleem juba mitu aastat, kõrvad sügelevad, lähevad märjaks ja mõnikord tekib koguni kollakas vedelik, mis kõrvast välja soolab.

Mulle on kõrvaarst soovitanud Elocon (retseptiravim) salvi kuuri. Olen määrinud 7-10 päeva selle salviga ja see teeb olukorra paremaks. Kui selle kuuri läbi teen ja hoidun vett kõrva laskmast (vatitupsud tuleb kõrva panna), siis probleem kaob. Kui hakkan kõrvu vatipulgaga torkima, siis tuleb tagasi.

vatitikuga ei tohi kõrvu sorkida (info pärit minu perearstilt). need pole hügieeniliselt puhtad ja vigastad kõrva, tekib bakteritsiidne põletik. omal kogetud, iial enam ei torgi vatitikuga kõrvu. sain tol korral spets antibiootikumtilgad ja kõrva väga kiiresti korda, kohutav sügelus oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 00:21; 19.12 00:23; 29.12 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kõrvaarst ütles, et kõrva ei tohi panna küünarnukist väiksemat asja 😀
minul oli sarnaste süptomitega nn ujuja kõrv. kirjutas mingeid tilku ja sain asja korda. rohu nime kahjuks ei mäleta. ujuja ma ei ole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on täpselt minu viga, nagu oleks ise teema teinud. Minu puhul on saanud kõrv kiiritust, ja ei salli umbseid sulepatju. Mulle aitasid Ciprobay tilgad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vatitikuga ei tohi kõrvu sorkida (info pärit minu perearstilt). need pole hügieeniliselt puhtad ja vigastad kõrva, tekib bakteritsiidne põletik. omal kogetud, iial enam ei torgi vatitikuga kõrvu. sain tol korral spets antibiootikumtilgad ja kõrva väga kiiresti korda, kohutav sügelus oli.

Paluks lahkesti, kuid tungivalt kasutada võõrsõnu (med termineid antud juhul) õigesti. See sõna on baktriaalne. Tekib bakteriaalne põletik.
Bakteritsiidne tähendab ‘baktereid hävitav’, sarnane sõna on ka bakteriostaatiline.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 18:25; 23.12 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan, muidugi on õige “bakteriaalne” 🙂

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 00:21; 19.12 00:23; 29.12 18:42;
To report this post you need to login first.

Kuidas te oma kõrvu siis puhastate, kui vatitikuga ei tohi? Lastel tekib tihti kõrva vaik, see tuleb ju kuulmekäigu nähtavast osast millegagi ära pühkida. Sissepoole mõistagi õngitsema ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel tekib tihti kõrva vaik, see tuleb ju kuulmekäigu nähtavast osast millegagi ära pühkida.

Ma teen endal ja nüüd ka lastel kõrvapuhastust nii, et pärast vanni/peapesu/ujumist panen vatitupsu kõrva, piisavalt suure, et nö ära ei kao, aga ka haiget ei tee. Neljandiku sellest tupsust. Kogub endasse vee ja vaigu. Seda ei saa sügavale lükata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis kõrvas elab miski

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.