Esileht Hobinurk Kos

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kos

Postitas:

Valmistudes juba tulevaks reisihooajaks, palun jagada infot, kes on käinud ja rentinud seal saarel auto. Kuna takso on kuuldavasti kallis, on plaanis võtta terveks reisi ajaks rendiauto, pick-up ja drop-off lennujaamast. Nii palju kui ma erinevaid lehti olen uurinud, siis kõik tahavad deposiiti või krediitkaarti broneerimiseks. Kas keegi oskab soovitada ka sellist varianti, kus ei oleks vaja krediitkaardi andmeid sisestada, et nad midagi kinni ei peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub millise kindlsutusega auto valid või kindlustuse juurde ostad. Nt avance.gr kui ostad FDW kindlustuse on omavastutus 0 ja midagi ei bronnita kr.kaardilt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh soovituse eest!
Igal juhul võtaksin 0 omavastutusega täiskindlustuse, aga enamus rendilehtedel on nii, et broneeringu täitmise koha juures ei ole krediitkaardi andmeid vaja, aga samas kui võtta lahti “terms and conditions”, siis ütleb ikkagi, et rentija nimeline krediitkaart peab autole järgi minnes kaasas olema (sh avance.gr “The Renter is required to produce a credit card as guarantee for the rental, even if payment is made in cash.”).

Mina loodaks leida sellist varianti, mis mul mujal (ka Kreeka saartel) on varem õnnestunud leida – bookid internetis auto ette, kohapeal maksad sulas kokkulepitud summa ja deposiiti ei lisandu ega krediitkaarti ei küsita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis sind krediitkaardi juures häirib? Kaarti ei küsita ilmselt põrandaalustes kohtades, millega on aga suurem oht vastu pükse saada hiljem. Mina olen tavaliselt Avisest rentinud, kaarti on ikka vaja, kuid kunagi pole sealt deposiiti võetud. Ainult mõnikümmend eurot kütuse deposiit, mis alati tagastatakse kuna auto täis paagiga tagasi viinud. Varakult broneerides pole hinnad ka palju kallimad kui vahendajate omad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.11 11:07; 10.11 14:56; 10.11 16:33; 10.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tripadvisorist lugesin tagasisidet, kus kellelgi oli juhus, et mitu kuud peale reisi (reis oli kuskil mujal sihtkohas) avastas, et tema pangakontolt on ca 70 dollarit maha võetud. Kui uurima hakkas, siis selgus, et rendiautoga olla midagi pahasti olnud (mida postitaja sõnul üleandmisel ei selgunud). Ta küll vaidlustas selle ja sai kindlustuse kaudu raha tagasi, kuid osadelt lehtedelt olen välja lugenud, et see käibki nii, et kui autoga midagi juhtub, siis võetakse see raha rentijalt ja täiskindlustuse korral kindlustus hüvitab rentijale?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loodaks leida sellist varianti, mis mul mujal (ka Kreeka saartel) on varem õnnestunud leida – bookid internetis auto ette, kohapeal maksad sulas kokkulepitud summa ja deposiiti ei lisandu ega krediitkaarti ei küsita.

sellist varianti ei ole ma küll kohanud, et krediitkaarti ei ole tagatiseks vaja ja depot ka ei maksa. ilma krediitkaardita olen auto rentinud elus üks kord, olude sunnil, mitte oma soovil (kuubal ei sobinud meie kr kaart), aga seal tuli seetõttu depo sulas maksta. ilma depota ja ilma kr kaardita – no see renditasu peaks ikka mega kõrge olema, et kõik riskid ära kataks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 13:53; 12.11 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on 0 omavastutus, siis rentijalt ei võeta küll midagi. Kui oled vahendajalt (näiteks autoeurope vmt.) ostnud kindlustuse, siis vist on küll mingi värk, et ise peab kindlustusega jamama. Ma olen rentinud 4 korda ning iga kord on parklas kas kriimud peale sõidetud või peegel puruks. Mitte midagi pole selle peale auto tagastamisel öeldud kuna 0 omavastutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.11 11:07; 10.11 14:56; 10.11 16:33; 10.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loodaks leida sellist varianti, mis mul mujal (ka Kreeka saartel) on varem õnnestunud leida – bookid internetis auto ette, kohapeal maksad sulas kokkulepitud summa ja deposiiti ei lisandu ega krediitkaarti ei küsita.

sellist varianti ei ole ma küll kohanud, et krediitkaarti ei ole tagatiseks vaja ja depot ka ei maksa. ilma krediitkaardita olen auto rentinud elus üks kord, olude sunnil, mitte oma soovil (kuubal ei sobinud meie kr kaart), aga seal tuli seetõttu depo sulas maksta. ilma depota ja ilma kr kaardita – no see renditasu peaks ikka mega kõrge olema, et kõik riskid ära kataks.

Eurodollar nt pakub sellist varianti, aga nemad vist ainult Kreetal. Ei ole ka mingi nn põrandaalune koht, väga korralikud rendiautod. Ühe päeva hind tuli ca 40€. Samas kui on täiskindlustus peal ja omavastutust niikuinii ei ole, siis see krediitkaart ju neile ka mingit olulist tagatist ei anna, kui sealt niikuinii midagi kinni ei peeta.

Kui on 0 omavastutus, siis rentijalt ei võeta küll midagi. Kui oled vahendajalt (näiteks autoeurope vmt.) ostnud kindlustuse, siis vist on küll mingi värk, et ise peab kindlustusega jamama. Ma olen rentinud 4 korda ning iga kord on parklas kas kriimud peale sõidetud või peegel puruks. Mitte midagi pole selle peale auto tagastamisel öeldud kuna 0 omavastutus.

Kas ma saan siis õigesti aru, et tasuks võtta otse sellelt firmalt, kes autot pakub? Enamus need lehed, mis Googles välja tulevad, on vahendajad nagu ma aru saan (pakuvad erinevate firmade autosid). Samas on nt carjetis sama klassi auto Avance firmalt oluliselt odavam kui Avance enda kodulehel, aga kui see odavam hind tähendab seda, et mingi õnnetuse või kriimu pärast peab pärast ise kindlustusega jamama, siis eelistan küll pigem kallimat varianti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen südamerahu huvides võtnud auto jah otse pakkujalt. Ilmselt on mõnevõrra kallim, kuid kui varakult broneerida (tühistada saab tasuta), siis ei pruugi nii palju kallim olla. Olen võtnud avis.de või avis.fr lehelt kuigi sõidud on olnud ka Hispaanias või Itaalias. Eri maade lehed pakuvad tihti eri hindu. Ka kindlustuse hinna saab sealt kohe teada. Eesti lehelt kindlustust näiteks ei saa. Hindadest… eks sõltub perioodist ja autotüübist. Meil tavaliselt 7päeva, auto mingi väiksem n.ö.linnamaastur ja automaat ning koos 0 omavastutusega on rent olnud ca. 500 euro ringis. Kui tegu väiksema auto ja manuaaliga, siis jääks hind ehk ca 400 kanti ma pakun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.11 11:07; 10.11 14:56; 10.11 16:33; 10.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen südamerahu huvides võtnud auto jah otse pakkujalt. Ilmselt on mõnevõrra kallim, kuid kui varakult broneerida (tühistada saab tasuta), siis ei pruugi nii palju kallim olla. Olen võtnud avis.de või avis.fr lehelt kuigi sõidud on olnud ka Hispaanias või Itaalias. Eri maade lehed pakuvad tihti eri hindu. Ka kindlustuse hinna saab sealt kohe teada. Eesti lehelt kindlustust näiteks ei saa. Hindadest… eks sõltub perioodist ja autotüübist. Meil tavaliselt 7päeva, auto mingi väiksem n.ö.linnamaastur ja automaat ning koos 0 omavastutusega on rent olnud ca. 500 euro ringis. Kui tegu väiksema auto ja manuaaliga, siis jääks hind ehk ca 400 kanti ma pakun.

Meie oleme võtnud tavaliselt selle kõige lihtsama ja soodsama variandi – nn punni (A klass). Mägedes sõites on muidugi tunda, et jõudu autol ei ole, aga me mingeid väga ekstreemseid sõite pole teinud ja pole erilisi etteheiteid olnud, kütusekulu ka minimaalne. 400-500 on ikka palju meie jaoks, hetkel ma Kosile vaatan nädalaks täiskindlustusega ja olenevalt pakkujast, siis jääb hind ca 160-200€ vahele. Kui seltskond on suurem, siis on muidugi mõistlikum ja mugavam võtta suurem auto, kamba peale makstes ei ole suurem summa ka nii palju maksta, aga kahekesi reisides sobib selline väike punn hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 meil ongi sõidud kolme teismelisega mistõttu väike punn rahvast ära ei mahuta. Kui kahekesi minek, siis muidugi pole suuremat ja kallimat mõtet võtta. Kuid ka suurem auto tuleb odavam kui kohapeal pidevalt viiele inimesele bussi või rongipileteid osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.11 11:07; 10.11 14:56; 10.11 16:33; 10.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? meil ongi sõidud kolme teismelisega mistõttu väike punn rahvast ära ei mahuta. Kui kahekesi minek, siis muidugi pole suuremat ja kallimat mõtet võtta. Kuid ka suurem auto tuleb odavam kui kohapeal pidevalt viiele inimesele bussi või rongipileteid osta.

Aitäh igatahes info eest, nüüd endal ka julgem ja kindlam võtta autot, kuna mina teadsin jah varasemast, et kui miskit peaks juhtuma, siis peab kõigepealt oma rahaga vastutama ja hiljem alles kindlustus kompenseerib. Kriipsud-kraapsud veel elab üle, aga seda küll ei tahaks, et pärast kogu vaba raha arvelt kinni peetakse. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rentisime viimati Kreetal auto kohapealsest firmast, täiskindlustus, omavastutus 100 eurot neil neljal juhul, mis tavaliseltki täiskindlustuse alla ei kuulu:
1. võtme kaotamine
2. akna sisselöömine nähtavalt vedelevate asjade varastamiseks
3. vale kütuse tankimine
4. rehvi purunemine (kui ise vahetada ei viitsi)

Krediitkaardi andmeid ei küsitud ja deposiiti polnud vaja. Võisid auto sodiks sõita ja omavastutust polnud, kindlustus kattis ja sellega tegeles rendifirma. Lepingus kirjas, et võib auto maha jätta kohta, kus õnnetus juhtus ja sind tuuakse tasuta ära. Või kompenseeritakse sõiduarve.
Auto (automaat) maksis 27.- päevas koos kütusega. Tõsi, oli sobilik vaid neljale ja lennujaamast seda ei saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kaks korda Kosil käinud, tuttavad veelgi rohkem. Kos on üks koht, kus ma võtaks auto mitte lennujaamast ja mitte internetist ja mitte rahvsuvahelisest ketist, vaid just kohapealt.
Võib-olla kuskil mujal on teisiti aga olin kaks aastat Kefaloses ja seal on mingis piirkonnas palju rendikaid – astud lihtsalt sisse, maksad (ma ei mäleta summat, aga odav oli – nii odav, et ma otsustasin isegi edevama dziibi kasuks) soovitud päevade eest, ülted, kus peatud ja mingit probleemi pole. ei krediitkaarti ja deposiiti ma ka ei mäleta. mul läks veel rehv puruks, avastasin alles viimasel päeval ja mingit probleemi polnud sellega. teised rääkisid, et nende pisikahjusid samuti keegi sisse pole kasseerinud erinevate aastate jooksul.
kos on mõnus rahulik saar ja liiklus on ka väga mõnus (ma olen küll hooaja alguses käinud alati, võib-olla juulis-augustis on rohkem rahvast). mingit mägede off-roadi väga ei soovita teha hädisema autoga.
seal on hästi popid ka erinevad no need ma ei oskagi nimetada, mingid atv-sarnased punnid. neid on seal igasuguseid ja turistide hulgas väga popid. seetõttu ma ise teeks vaheldust, võtaks mõni päev mingi sellise. või rolleri (ainuke koht, kus ma julgeks seda katsetada). minumeelest hinnas vahet polnud, kas võtad päevakaupa või pikemaks.
Kos on mõnus ja stressivaba saar, nagu meie Hiiumaa, nautige!

PS. transfeerid lennujaamast ööbimiskohta on olnud ka ulmeodavad ja 100% töökindlad . väikebuss käib ööbimiskohad tellimuste peale läbi ja viib-toob.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 09:36; 12.11 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimase vastajaga täiesti nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kaks korda Kosil käinud, tuttavad veelgi rohkem. Kos on üks koht, kus ma võtaks auto mitte lennujaamast ja mitte internetist ja mitte rahvsuvahelisest ketist, vaid just kohapealt.

Võib-olla kuskil mujal on teisiti aga olin kaks aastat Kefaloses ja seal on mingis piirkonnas palju rendikaid – astud lihtsalt sisse, maksad (ma ei mäleta summat, aga odav oli – nii odav, et ma otsustasin isegi edevama dziibi kasuks) soovitud päevade eest, ülted, kus peatud ja mingit probleemi pole. ei krediitkaarti ja deposiiti ma ka ei mäleta. mul läks veel rehv puruks, avastasin alles viimasel päeval ja mingit probleemi polnud sellega. teised rääkisid, et nende pisikahjusid samuti keegi sisse pole kasseerinud erinevate aastate jooksul.

kos on mõnus rahulik saar ja liiklus on ka väga mõnus (ma olen küll hooaja alguses käinud alati, võib-olla juulis-augustis on rohkem rahvast). mingit mägede off-roadi väga ei soovita teha hädisema autoga.

seal on hästi popid ka erinevad no need ma ei oskagi nimetada, mingid atv-sarnased punnid. neid on seal igasuguseid ja turistide hulgas väga popid. seetõttu ma ise teeks vaheldust, võtaks mõni päev mingi sellise. või rolleri (ainuke koht, kus ma julgeks seda katsetada). minumeelest hinnas vahet polnud, kas võtad päevakaupa või pikemaks.

Kos on mõnus ja stressivaba saar, nagu meie Hiiumaa, nautige!

PS. transfeerid lennujaamast ööbimiskohta on olnud ka ulmeodavad ja 100% töökindlad . väikebuss käib ööbimiskohad tellimuste peale läbi ja viib-toob.

Kas sa mäletad mulle öelda, mis kaudu te selle odava transfeeri saite? Nii palju kui ma taksovarianti googeldasin, siis näitab, et meie ca 15km sõit majutuskohta läheks taksoga maksma ca 35€ ots ja tripadvisoris ka pigem tuuakse välja, et takso on seal saarel väga kallis. Just seetõttu me olemegi nii plaaninud, et võtta kohapealt ja kohe lennujaamast-tagasi ka lennujaama, sest kui üheotsahind tuleb 35€, teeb see juba rendiauto ööpäeva maksumuse (hea diili puhul rendiauto odavamgi).

Meie majutus asub Kardamenas, seega ma arvan, et seal on kindlasti kohapeal palju rendifirmasid, eriti kui võtta, et Kreeka saartel on üleüldse neid autorendi putkasid tihedaminigi kui iga nurga peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsisin meilist voutseri välja – mingi leht hoppa.com
17 km. maksis mingi promo koodiga ca 4 euri (muidu viis :).
ma vaatasin selat hoppa.com lehelt, et viie euroga näitab sinu sihtkohta reise küll aga need on siis, kui on hooaeg ja lennud toimuvad (mingil suvalisel jaanuari kellaajal ei näita).
kui normaalseid hindu ei näe, siis pöördu otse vedaja poole – hoppa.com voutseril oli kirjas, et Transfer provided by Python Tours (Kos).
http://pythontours.gr
mulle endale tundus ka uskumatu, et sellise hinnaga, mingist imelikust hoppast ostes oli kohalik bussijuht ilusti varahommikul aia taga ootamas. julgesin ainult seetõttu sealt osta, et teised kogenumad olid seda aastaid kasutanud.
ma kasutaks kindlasti transfeeri – viiakse ööbimiskoha ukse ette ja saad rahulikult aklimatiseeruda enne liiklusesse suundumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 09:36; 12.11 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsisin meilist voutseri välja – mingi leht hoppa.com

17 km. maksis mingi promo koodiga ca 4 euri (muidu viis :).

ma vaatasin selat hoppa.com lehelt, et viie euroga näitab sinu sihtkohta reise küll aga need on siis, kui on hooaeg ja lennud toimuvad (mingil suvalisel jaanuari kellaajal ei näita).

kui normaalseid hindu ei näe, siis pöördu otse vedaja poole – hoppa.com voutseril oli kirjas, et Transfer provided by Python Tours (Kos).

http://pythontours.gr

mulle endale tundus ka uskumatu, et sellise hinnaga, mingist imelikust hoppast ostes oli kohalik bussijuht ilusti varahommikul aia taga ootamas. julgesin ainult seetõttu sealt osta, et teised kogenumad olid seda aastaid kasutanud.

ma kasutaks kindlasti transfeeri – viiakse ööbimiskoha ukse ette ja saad rahulikult aklimatiseeruda enne liiklusesse suundumist.

Suur aitäh, Sinu postitusest on palju abi! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hoppa kohta soovitaksin enne ostmist guugeldada (ok, kui 5€, siis pole vahet), nendega on kõvasti probleeme olnud. hispaanias läksid nad mõni aeg tagasi pankrotti. mul endalgi neilt 80€ lootusetuna üleval. skeem oli selline, et transfeeriga on probleem, võtke takso ja esitage meile pärast tšekk ja me maksame kinni – unistuseks jäigi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 13:53; 12.11 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kuradit te ronite kuhugi, kui iga 30 eurot on lausa elu ja surma küsimus. Tee, nagu on kõige mugavam.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 19:51; 13.11 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kuradit te ronite kuhugi, kui iga 30 eurot on lausa elu ja surma küsimus. Tee, nagu on kõige mugavam.

Kuule, reisimise peale läheb niikuinii raha ja 30 eurot siia, 30 eurot sinna teeb ka kokkuvõttes suure summa. Loogiline, et üritatakse leida parim võimalik variant võimalikult hea hinna eest. Mul on hea meel, et selle teema algatasin, sest olen siin mitmeid kasulikke nõuandeid saanud ja selliste foorumite mõte ongi enda kogemust jagada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.11 20:47; 10.11 10:35; 10.11 11:21; 10.11 16:16; 10.11 17:29; 10.11 18:55; 12.11 15:17; 12.11 20:20; 13.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on see, et vali parim ja mugavaim hotell, auto, restoran jne. Soovitan sullegi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 19:51; 13.11 21:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Hobinurk Kos