Esileht Kodunurk Kosele elama?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kosele elama?

Postitas:
Anonymous

Head Kosekad või endised Kosekad

Kuidas on elu Kosel (Kose vald)? Kas on mõistlik sinna kolida? Elu käib või pigem vaikne koht? 🙂 Kuidas tundub vahemaa Tallinnaga, kui keegi käib nt Tallinnas tööl (tüütu sõit või pigem ei?)?
Oleks väga tänulik, kui kellelgi oleks väärt informatsiooni jagada.

Aitäh!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 20:33; 01.11 13:45;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

millisest kosest üldse juttu on, neid ju päris mitu. üks lausa tallinnas, pirita linnaosas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüütu sõit, tohutu laviin kaasõitjaid. Väsitav ja muserdav. Mõistlikum linnas elada, kui selle vahet 10 korda nädalas sõita.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa kena kohakene, aga mitte Tallinnas töölkäimiseks. Sinna on Tallinnast ju 50 km.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 08:19; 31.10 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht peb küll väga tulus olema, et iga päev sadakond km maha sõita.  Töötasin kodust 45 km kaugusel, pool aastat pidasin vastu, siis hakkas ajast ja rahast kahju.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 09:36; 31.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht peb küll väga tulus olema, et iga päev sadakond km maha sõita.

Just oli saade Võru gumnaasiumist, mis sai aasta kooli tiitli ja mille direktor elab Tartus.
Tunnistas ka ise, et iga päev sõidab maha ca 150km. Kas koolidirektori amet ikka on väga tulus? Ma ei usu…

Teine asi on see, et kui selleks osta normaalne ökoauto, mis 5L/100-le võtab, siis kulub kütuse peale kuus 165€.
Ma usun, et perekoolika keskmine auto (mis on muidugi paar aastat vana Audi Q7) küsib ühes kuus paaki isegi rohkem raha.

Egk siis kokkuvõttes: Kosel elamine ei ole hoolimata kägude hämamisest, kallis ja iga päev 100km maha sõita on täiesti ok.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tuttav kolis perega ja on väga rahul. Käib Tallinnas tööl igapäevaselt.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 11:14; 02.11 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bensiinikulust rohkem häiriks mind mõte iga päev 100 km kusagil tiheda liiklusega maanteel seigelda. Pimedatel vihmastel sügisõhtutel jne. Koselt Tallinnasse on õnneks kaherealine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egk siis kokkuvõttes: Kosel elamine ei ole hoolimata kägude hämamisest, kallis ja iga päev 100km maha sõita on täiesti ok.

Mina ei räägigi rahalisest poolest, vaid ikka päris tüütu on sellist maad kogu aeg edasi-tagasi kütta. Olen proovinud, üsna ruttu hakkas ajudele. Nii palju aega oma päevast kuluta autos loksumisele, tõuse varem jne. Kui mingi aeg saaks distantsilt töötada, siis ehk küll, aga iga päev seal kütta küll ei viitsi.

 

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 08:19; 31.10 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita. Kui Tallinna kinnisvarale hind peale ei hakka, siis pigem vaataks raudeteeäärseid, asulaid või Tallinnale lähemal olevaid. Tallinn-Kose on väga ebamugav iga päev sõita.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 18:22; 01.11 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on Tallinna linnas tööle ja tagasi liikumine üldse paras piin. Mustamäe ja Lasnamäe vahel venib tipptunnil ummikus samamoodi tunnikese ära. Maanteesõit on oluliselt meeldivam. Tean paari inimest, kes Kosel elades töötavad Rae valla ettevõtetes. Neil on päris hea töö ja kodu vahel liigelda. Anna 90-110 km/h minna. Ehk siis lõplik valik kui mugav või ebamugav elukoht logistiliselt on, sõltub natuke ka töökoha asukohast.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht peb küll väga tulus olema, et iga päev sadakond km maha sõita.

Just oli saade Võru gumnaasiumist, mis sai aasta kooli tiitli ja mille direktor elab Tartus.

Tunnistas ka ise, et iga päev sõidab maha ca 150km. Kas koolidirektori amet ikka on väga tulus? Ma ei usu…

Teine asi on see, et kui selleks osta normaalne ökoauto, mis 5L/100-le võtab, siis kulub kütuse peale kuus 165€.

Ma usun, et perekoolika keskmine auto (mis on muidugi paar aastat vana Audi Q7) küsib ühes kuus paaki isegi rohkem raha.

Egk siis kokkuvõttes: Kosel elamine ei ole hoolimata kägude hämamisest, kallis ja iga päev 100km maha sõita on täiesti ok.

Ohjah. Võrrelda koolidirektori ametikohta tavatöötajaga, pidada uue aoto ostmist mitte millekski ja arvata, et igapäevase 100-kilomeetrise sõiduga kaasneb vaid kütusekulu …

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 09:36; 31.10 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Aitäh kõigile, kes viitsisid paar sõna kirja panna. Kokkuvõtteks antud informatsiooni põhjal – Kose iseenesest täitsa okei aga lihtsalt kõige suurem miinus ja mõtlemise koht vahemaa Tallinnaga 🙂
Ma isegi ei kaaluks seda varianti, kui käiksin tööl näiteks Mustamäe lõpus või Rocca kandis, siis tunduks juba mõttetu. Sel juhul vaataks juba Saue või Keila suunas. Enamus toimetusi õnneks Kesklinn ja Ülemiste piirkond.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 20:33; 01.11 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud, üsna ruttu hakkas ajudele. Nii palju aega oma päevast kuluta autos loksumisele, tõuse varem jne. Kui mingi aeg saaks distantsilt töötada, siis ehk küll, aga iga päev seal kütta küll ei viitsi.

Proovi ka näiteks Viimsi poolsaare lõpus elada. Kui valel ajal (7.30-9.00 ja 16.00 -18.00) autovoolu satud, siis 2 tundi päevas autos istuda on sul kindlustatud.
Samas, vahemaa kesklinnast ei ole isegi 20km mitte. Aga ometi inimesed seal elavad ja maa pluss kinnisvara on väga kallis.
Koselt tuled kesklinna palju kiiremini.

Ehk siis sa võrdled võrreldamatuid. Mustaka algusest muidugi saad 10 minutiga trolliga kesklinna. Aga sul pole seal Mustakal oma maja ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud, üsna ruttu hakkas ajudele. Nii palju aega oma päevast kuluta autos loksumisele, tõuse varem jne. Kui mingi aeg saaks distantsilt töötada, siis ehk küll, aga iga päev seal kütta küll ei viitsi.

Proovi ka näiteks Viimsi poolsaare lõpus elada. Kui valel ajal (7.30-9.00 ja 16.00 -18.00) autovoolu satud, siis 2 tundi päevas autos istuda on sul kindlustatud.

Samas, vahemaa kesklinnast ei ole isegi 20km mitte. Aga ometi inimesed seal elavad ja maa pluss kinnisvara on väga kallis.

Koselt tuled kesklinna palju kiiremini.

Ehk siis sa võrdled võrreldamatuid. Mustaka algusest muidugi saad 10 minutiga trolliga kesklinna. Aga sul pole seal Mustakal oma maja ka.

Vaata, viimsikatel on siiski teoreetiline võimalus läbida seda vahemaad lühema ajaga. Näit minu tuttav hakkaski kokkuleppel ülemusega tund aega varem tööle ja töölt ära sõitma. Sest tegelikult see tipptunni tipp on üsna lühikest aega. Kose-Tallinn vahemaa on alati ühesugune,  ka liikluskoormus on üsna ühtlaselt suur kogu aeg.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 18:22; 01.11 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, viimsikatel on siiski teoreetiline võimalus läbida seda vahemaad lühema ajaga. Näit minu tuttav hakkaski kokkuleppel ülemusega tund aega varem tööle ja töölt ära sõitma. Sest tegelikult see tipptunni tipp on üsna lühikest aega. Kose-Tallinn vahemaa on alati ühesugune,  ka liikluskoormus on üsna ühtlaselt suur kogu aeg.

Eks see sõltub töökoha asukohast ka. Viimisist ülemistele on näiteks ka 16 km ja seda siiski suur osa teest linnakiiruseid sõites, Kose poolt tulles on 38km ja enamus maad 110 kiirusega. Ei pruugi ajaliselt väga kaotadagi isegi ummikuteta sõites. Google maps pakub kose-ülemiste vaheks 31 min, viimsi ülemiste vaheks 26 minutit. Maps ei arvesta ummikutega, küll aga piirkiirustega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head Kosekad või endised Kosekad

Kuidas on elu Kosel (Kose vald)? Kas on mõistlik sinna kolida? Elu käib või pigem vaikne koht? ???? Kuidas tundub vahemaa Tallinnaga, kui keegi käib nt Tallinnas tööl (tüütu sõit või pigem ei?)?

Oleks väga tänulik, kui kellelgi oleks väärt informatsiooni jagada.

Aitäh!

 

Olen Kesk-Eestist 20 esimest eluaastat elanud, siis 8 aastat Tallinnas elanud ning lõpuks leidsime vaikse asula Kose vallas elamiseks. Väga meeldib. Igapäevane tööl- ja kojusõit on mõnud. Muidugi eeldab, kus Tallinnas töö on. Esimene aasta töötasin Ülemistel ja töölesõit kesti 30-35 minutit, millest 10 minutit kestis tavaliselt Peetri Selveri juurest tööle jõudmiseks. Nüüd üle poole aasta töökoht Jüris ja sõidan tööle 25 minutit ilma igasuguse ummikuta. Väga meeldiv. Mõned aastad tagasi pidin sõitma iga päev Ülemiste ja Mustamäe vahet – see koju- töölesõit kestis tavaliselt 30-45 minutit. Ei kujutaks enam ettegi seda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevane tööl- ja kojusõit on mõnud.

Ma ei räägi Harjumaast (Tallinnast), aga mul on kolleeg, kes elab maapiirkonnas ja meie töökohast asub tema kodu ca 45 km kaugusel. Tema näiteks toob ka just plussina seda igapäevast sõitu välja. Töötavad mehega mõlemad linnas, käivad ühe autoga nii tööle kui koju. Ta on niikuinii varane ärkaja, seega hommikul varem ärkamine pole probleem ja tema ütleb, et talle just sobib see pikem sõitmine – lapsed on suured ja keegi neid kella pealt koju ei vaja, mehega kasutavad seda aega selleks, et olla omavahel ja rääkida (vahel ka asjadest, millest vb laste kuuldes ei räägiks).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi ka näiteks Viimsi poolsaare lõpus elada. Kui valel ajal (7.30-9.00 ja 16.00 -18.00) autovoolu satud, siis 2 tundi päevas autos istuda on sul kindlustatud.

Mine metsa kas tead. Ma olen terve oma elu seal Viimsi poolsaare lõpus elanud ja sealt sõitnud juba 45 aastat linna kooli ja tööle, alati just sinumainitud tipptundide ajal. Kui üks ots võtab tunni, siis on midagi juhtunud, kas avarii või mingi teeremont. Nüüd peale Reidi tee avamist ei lähe üle poole tunni. Sõidan kas auto või bussiga nii, et tean mõlema variandi ajakulu. Südalinna ummikud ja bussipeatusi linnast väljas on palju juurdetulnud, need muudavad bussi sõiduaega pikemaks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 11:14; 02.11 23:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Kosele elama?