Esileht Ilu kosmeetika ja kreemide säilivusaeg

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kosmeetika ja kreemide säilivusaeg

Postitas:

Kas ja kui palju jälgite kreemide, ihupiimade jms ilutoodete säilivusaega?
Hiljuti ühe väikelinna poest hirmkalleid näokreeme vaadates tekkis mul nt küsimus, et kui kaua see on seal juba olnud ning ostjat oodanud? Müüa ei osanud mulle infot anda, samuti ei olnud kohapeal võimalik tuvastada, millal on see toodetud. Ei tahaks nagu 3 aastat seisnud toodet kasutada.
Hiljem uurisin, et tootel peab olema nn batch code – selle järgi ühelt saidilt saab vaadata tootmise aega. Ning müügiaeg ehk nn shelf life on kreemidel 1-3 aastat.
Üödjuhul on tootel kirjas küll, et kui kaua võib kasutada pärast avamist – tavaliselt 6-12 kuud, samas ainult sel juhul, kui purgist võetakse kreemi spaatli mitte näpuga.

Hakkasin oma kreemide ja losjoonide sahtlit revideerima ja pidin enamuse ära viskama kahjuks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin mingi igavesti kalli jumestuskreemi, 70 eurot maksin ja siis vaatasin, et pärast avamist võib vaid 2 kuud kasutada. No tore lugu küll, selle ajaga ma teda otsa küll ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hoian oma kreeme külmkapis. Ega ma tea, kas sellest on midagi kasu. Aga halba ka vahest ei tee ja kapis see väike nurgake on ka. Mul ainult silmakreem ja näokreem. Jumestuskreemi ei hoia külmikus, see on niisama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt maapoest kallist kreemi ei julgeks osta jah – äkki tõesti mitu aastat riiulil päikese käes oodanud. Olen usin näo kreemitaja, nii et need saavad mul küll tavaliselt selle lubatud aasta jooksul otsa. Mõned loodustooted on sellised, kus on soovitatud 6 kuu juuksul ära tarvitada ja nende puhul on küll sageli aeg üle läinud, aga samas midagi juhtunud mu nahaga küll ei ole. Kui kreemi välimus ja lõhn ei ole muutunud, siis kasutan ta ikka lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu kosmeetika ja kreemide säilivusaeg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.