Esileht Veebikonstaabel Kõva muusika päevasel ajal

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kõva muusika päevasel ajal

Postitas:

Tere. Olen noor ema suure murega. Laps on aastane ja seetõttu vajab päevasel ajal paratamatult und, kuid mängu tulevad noored naabrid alumiselt korruselt, kes pidevalt muusikat lasevad.
Tihtilugu on muusika nii vali, et selline tunne nagu oma enda korteris kuulaks muusikat. Saan aru, paneel majad ja vist eriti hästi läbi kostuvad põrandad. Olen olnud nende suhtes tolerantne ning lapse ärkveloleku ajal jätnud neid rahule, kuid kui muusika segab lapse und, siis teeb ikka kurjaks küll. Oleme mehega mõlemad nii mõistlikult suhelnud nendega kui ka ähvardanud politseiga, aitab ainult järgmiseks 5 minutiks.
Öörahu ajal ei lärma, kord lärmasid, sai kutsutud ka politsei, kuid täpselt sel hetkel kui politsei maja ette jõudis, keerati muusika kinni ja oldi vagusi.

Siit ka küsimus, et kas politsei tuleb välja kui kutsuda umbes kell 16.00 või öeldakse julmalt et ei kehti öörahu ja nemad ei tee midagi?
Ja kui soovin naabrite kohta kirjutada avalduse, siis kas pean mingi kindla malli järgi seda tegema või võib ka vabas vormis?
Kas teiste naabrite allkiri tollel avaldusel lisab mõjuvõimu ja usutavust?
Kas on rahu rikkumiste kohta olemas kuskil mingeid näidisavaldusi?

Suured tänud ette! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsi siitsamast rubriigist märksõnaga LÄRM ja leiad selle teema varasemaid käsitlusi.Üks linkidest on alljärgnev, aga loe teisi ka

http://www.perekool.ee/index.php?id=151892&class=forum&action=post&post=8208612&x=1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Ega seaduse mõttes ei olegi olemas öörahu kui sellist. Ka päevane muusikakuulamine on häiriv ja kui ise olete neile teada andnud, et see häirib ja sellele ei reageerita, siis soovitan kirjutada politseisse avalduse. Avaldus võib olla ka vabas vormis. Oluline on see, et Teie kontaktid oleksid olemas ja probleem (x päeval kell x kuulati Tallinnas aadressil x korteris x valjusti muusikat, mis häiris mind. Muusika kostus kõrvalkorterisse ja oli kuulda ka koridoris. Olen käinud neid isikuid varasemalt juba keelamas, kuid sellele ei reageeritud. Soovin politsei sekkumist.) Teiste naabrite nimede lisamine, keda ka sel päeval see muusika kuulamine häiris, on hea, sest sel juhul on võimalik ka neid üle kuulata ja materjali lärmajate vastu on näiteks kohtus kindlasti tugevam kui ilma nende inimeste ülekuulamisprotokollideta. Teine lahendus on see, et just muusika kuulamise hetkel kutsute kohale politseipatrulli või oma kohaliku piirkonnakonstaabli, kes sel juhul ka ise kuulevad, milline müra korterist kostub ning siis ei saa kodanikud ka vaielda, et muusika tegelikult oli vaikselt. Ja seda võib teha ükskõik mis kellaajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kutsusin ka politsei ükskord kui muusika pandi ni valjusti mängima et põrandad ka värisesid,helistasin et all korrusel on muusika nii vali et laps võpatas ja ärkas ülese ja mina ei oska vene keelt et nendega suhelda,ja mindi kohale küll….pärast seda on ikka vaiksem olnud….
(tegevus toimus päeval 12 aeg ja laps oli 4 kuune….)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel Kõva muusika päevasel ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.