Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kraanivesi kohvikutes ja restoranides

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kraanivesi kohvikutes ja restoranides

Postitas:
Kägu

Kas te pooldate, et oleks võimalik saada lauale tasuta kann vett või maksta selle eest mingi sümboolne kannupesuhind a’la 10 senti? Mina pooldan. Kui juba välja sööma minnakse, siis tasuta vee pärast ei jää muud joogid ju tellimata, lisaks paljud ei joo kraanivett. Söögikoha mainele mõjuks minu arvates see aga hästi, kui kraanivee küsimise peale ei visataks põlglikke pilke või siis otsesõnu keeldumist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Allotar

RE: kraanivesi kohvikutes ja restoranides

Restoraniteeninduse erialal õpetati kunagi, et kui kliendid istuvad lauda, tuleb kohe peale menüüde kätteandmist viia lauda kannutäis jäävett sidruniga. Kuna üldklaas on nagunii laual juba olemas, saavad kliendid juba menüüga tutvumise ajal soovi korral janu kustutada, sõltumata, kas nad lõpuks tellivad midagi või otsustavad lahkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahemeremaades (kus looduslikult on vett palju raskem saada ja seega kraanivee omahind kallim) tuuakse alati see kannutäis vett lauale, tõepoolest enne seda, kui oled üldse otsustanud, kas menüü sulle sobib ja kas kavatsed sinna ka jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

USAs on kraanivee pakkumine täiesti normaalne nähtus. Tavaliselt tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnes toitlustusasutuses on selline võimalus täiesti olemas, näiteks Rucolas on eraldi laud, kus on leib, õlid, maitseained ja kannuga vesi.

Ise väga pooldan, täiesti tobe on, et odavaim jook maksab 1,60 klaas enamikes kohtades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

McBarbques oli ka varem, aga nüüd juba pool aastat või ni on see ära kaotatud :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teie arvates näitab kraanivee tellimine, et inimene on rott? Mina olen Tartus väljas söömas käies küll saanud sellise suhtumise osaliseks, nagu oleks maeitea … keedupekki sulavõiga tellinud või midagi. Pööritati silmi ja teise küsimise peale alles toodi vesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kraanivesi kohvikutes ja restoranides

Tondi Grillis pidin selle kraanivee eest lapsele maksma 2 eurot. Arvate , et edaspidi sinna läheme?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jube roovimine on kraanivee eest raha kysimine. elan uk-s ja siin kyll tasuta ja keegi ei poorita silmi kui kysin (sama reisimas kaies).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Restoran Riis Tallinnas. Pakume tasuta karafiniga kraanivett. Mis igal laual alati olemas. Pluss meeldivama maitse saamiseks lisame sinna kas kurgiviile, apelsini- või sidruniviile. Kliendid väga rahul. Riisi ettekandja:)

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas teie arvates näitab kraanivee tellimine, et inimene on rott? [/tsitaat]

Pooled beibed ei tohigi ju oma imedieetide tõttu limonaadi ega alkoholi tarbida. Osad on lihtsalt pirtsakad – ma olen selline mats maalt, et tahaksin prae kõrvale keefiri juua, aga seda ei ole sugugi igal pool. Okei, enamasti joon ma siis piima, aga juba selle peale pööritatakse paljudes kohtades silmi, nagu ma oleks sitaste kummikutega otse laudast tulnud. Ei tea, kas ainus lubatud variant peale limonaadi ja veini on siis Eviani vesi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on nii elementaarne asi nt Soomes, Rootsis – automaatselt kannuga vesi lauda, seda ei pea kysimagi. Eestis pööritatakse silmi jah ja töesti tundub, nagu oleks arengumaale sattunud… käiakse, reisitakse, aga mingeid (positiivseid) kogemusi endiga nö kaasa ei tooda. masendav lihtsalt 🙁

P.S mujal on ka elementaarne tasuta klaas vett klaas veini körvale. Eestis seda kyside vahitakse otsa nagu Kuu pealt alla kukkunule

käige, reisige ja vaadake ringi, juurutage seda nähtut ka Eestis. tasuta vesi on elementaarne ja pole seotud nö rottlusega

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Restoran Riis Tallinnas. Pakume tasuta karafiniga kraanivett. Mis igal laual alati olemas. Pluss meeldivama maitse saamiseks lisame sinna kas kurgiviile, apelsini- või sidruniviile. Kliendid väga rahul. Riisi ettekandja:)[/tsitaat]

Karahvin on see sõna 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi võib ka selles olla, et kardetakse, kui jood kõhu vett täis, siis süüa eriti ei telligi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie toitlustustöötajaid koolitatakse ju kutsekas, mis mõistust või arengut sealt ikka oodata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]see on nii elementaarne asi nt Soomes, Rootsis – automaatselt kannuga vesi lauda, seda ei pea kysimagi. Eestis pööritatakse silmi jah ja töesti tundub, nagu oleks arengumaale sattunud… käiakse, reisitakse, aga mingeid (positiivseid) kogemusi endiga nö kaasa ei tooda. masendav lihtsalt 🙁

P.S mujal on ka elementaarne tasuta klaas vett klaas veini körvale. Eestis seda kyside vahitakse otsa nagu Kuu pealt alla kukkunule

käige, reisige ja vaadake ringi, juurutage seda nähtut ka Eestis. tasuta vesi on elementaarne ja pole seotud nö rottlusega[/tsitaat]
Eesti ongi arengumaa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Allotar kirjutas:[/small]
[tsitaat]Restoraniteeninduse erialal õpetati kunagi, et kui kliendid istuvad lauda, tuleb kohe peale menüüde kätteandmist viia lauda kannutäis jäävett sidruniga. Kuna üldklaas on nagunii laual juba olemas, saavad kliendid juba menüüga tutvumise ajal soovi korral janu kustutada, sõltumata, kas nad lõpuks tellivad midagi või otsustavad lahkuda.[/tsitaat]

selle asemel tuleb teenindaja tänapäeval lauda ja küsib mida juua võin tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Karahvin on see sõna :)[/tsitaat]

just sellepärast ta ettekandja ongi.

Please wait...
Postitas:
Allotar

[tsitaat] [small]Allotar kirjutas:[/small]

selle asemel tuleb teenindaja tänapäeval lauda ja küsib mida juua võin tuua.[/tsitaat]
Vanasti ei tulnudki või?
Tegelikult selle veekannu mõte oligi see, et inimene saaks soovi korral kohe janu kustutada, mitte ei peaks hakkama valima ja mõtlema, mida juua tellida. Nagu meile öeldi- ettevõttele on see pea olematu kulu, aga inimesele jääb meeldiv tunne, et tema peale on mõeldud rohkem kui \”ainult hädavajalik\”.
P.S. kes siin viskas kildu, et \”neid ju õpetatakse kutsekas, mis sealt tahta\”. Kas sinu meelest peaks seda ametit ülikoolis õppima? Tegu on ju ameti/kutsega ja sellepärast õpetataksegi seda ameti- või kutsekoolis. Häda on hoopis selles, et suures osas ettevõtetes arvatakse \”ah, mis see ettekandja amet nii erilist on, võtame suvalise inimese tänavalt, küsib vast vähem palka\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meie toitlustustöötajaid koolitatakse ju kutsekas, mis mõistust või arengut sealt ikka oodata?[/tsitaat]

Tead ausalt öeldes käi sellise juttuga sinna kuhu päike ei paista. Kas ülikoolis peab õpetama siis toitlustuse teenindus poolt.

nagu nali:)
oo teil on kõrgharidus, milline
ma olen doktor vee serveerimises

jah tõesti kasvõi vee klaasidki võiks keegi lauda tuua. 1 klaas vett ei võta kellegi isu ära 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.jookraanivett.eu/joo-kraanivett/

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Tead ausalt öeldes käi sellise juttuga sinna kuhu päike ei paista. Kas ülikoolis peab õpetama siis toitlustuse teenindus poolt.

nagu nali:)
oo teil on kõrgharidus, milline
ma olen doktor vee serveerimises
[/tsitaat]

Inglismaal saab ülikoolis kodumajapidamist õppida – õpitaksegi mikrolaineahju kasutama ja pesumasinat tööle panema jne. Ja hiljem on beibedel diplom taskus ja uhkem tunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma isiklikult kyll ei tahaks igasugu kraanivett lyrpida. olenevalt kohast on osad nigela maitsega ja ka kvaliteet vöib kasin olla. oleneb kas torud on vahetatud vmt:). parem vötta ikka pudelivett. aga pmst muidugi peaks kraanivesi olema vabalt saada neile kes seda sooviksid…. ja kohtades kus olen töötanud ongi alati juba kohe laual olnud kraanivesi kannu v pudeliga

Please wait...
Postitas:
delta

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Inglismaal saab ülikoolis kodumajapidamist õppida – õpitaksegi mikrolaineahju kasutama ja pesumasinat tööle panema jne. Ja hiljem on beibedel diplom taskus ja uhkem tunne.[/tsitaat]

Eestsiki saab øppida kodumajandust EPMY-s, koolitatakse maamajanduskoolidele øpetajaid (oli vist nii..).

Aga mis puudutab kraanivett restoranis, siis Skandinaavias on see tavaline ja kliendile tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see saab alguse juba laevas, kus pole kusagilt tasuta vett saada??

Please wait...
Postitas:
Käggu

Karahvin on see sõna :)[/tsitaat]

mhm. aga kas vesi ka tasuta on, vôi ainult karahvin, tahaks mina teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

karahvfiin!

aga tegelikult on need keelevääratused siin väga muhedad, saab regulaarselt naeru pugistada:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Austraalias on see täiesti loomulik kõigis toitlustuskohtades, et lauale tuuakse tasuta kraanivesi. Peenemates restoranides küsitakse, kas eelistad pudeli- või kraanivett. Väga normaalne minuarust. Eestlased võiksid oma kadakasakslusest üle saada.

Please wait...
Postitas:
klaff

Inglismaal saab isegi mullidega vett tasuta (pole küll pudelivesi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inglismaal saab isegi mullidega vett tasuta (pole küll pudelivesi).

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kraanivesi kohvikutes ja restoranides

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.