Esileht Ajaviite- ja muud jutud Krdi närvi ajab see võrdlemine ja targutamine – vabandust.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Krdi närvi ajab see võrdlemine ja targutamine – vabandust.

Postitas:
Kägu

Jube kui õudsad võivad sõbrannad olla! ei teagi kas neid sõbrannadeks kutsuda. mulle öeldakse, et olen lihtsalt väga hellaks muutunud emadusega.
Tõesti ajab nii tigedaks see teema, et palju su laps kaalub, mida ta sööb, millal magama läheb, a miks te õue ei lähe meie käisime küll täna – 35 kraadiga. GRR…A miks ta porgandit ei söö, meie küll sööme hea isuga kohe. Kas su laps kala ei tohigi süüa? Oh minu laps sööb nii hästi, eriti just kala, eriti kui ma seda ahjus teen. Bla-bla-bla. Ära kasuta neid mähkmeid, kasuta ikka teisi.Ära anna rinda rohkem, issand see teeb ju ta väärakaks. Su lapsel on allergia jah, issand see on nii jube, hiljem tekib astma, mina küll ei suudaks nii elada. Miks sa pesed lapse mänguasja, bakteritega peab ta harjuma, mina küll ei pese.

Kas teid ei ajaks sellised asjad närvi?

Millegipärast MINA ei hakka KUNAGI ütlema oma alakaalulise lapsega emale, et isssssand kas sa ei muretse, et su laps on väärakas.

Olen ma siis tõesti tundlik vä?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Krdi närvi ajab see võrdlemine ja targutamine – vabandust.

Eks inimsed ole erinevad..osad edevamad, teistest ikka paremad-targemad
Mul õnneks selliseid olukordi ei ole olnud. Pigem jagame omavahel sellist teist laadset infot -kuidas midagi paremaks muuta, kuulame ja ei parasta kedagi…
Üks imelik sõbranna siiski on, kes ütles kuuldes minu kolmandast rasedusest, milleks sulle seda veel vaja oli!? (tundes teda, siis seda oligi vaid oodata ja otseselt ei solvunud)

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei oska kommenteerida, kuna mul pole ei selliseid sõpru ega tuttavaid ega puutu ma selliste inimestega kokku ka puhtjuhuslikult. kui oleks, siis ma ignoreeriks kannatuse piirini (vastaks paarsõnaliselt, ei arendaks teemasid, ei reageeriks nende reageeringutele) ja sealt edasi lõpetaks suhtlemise, milleks end piinata ja närvi ajada.

millegipärast tekkis küsimus, kas neil \”sõbrannadel\” ikka valgest nahast emmaljunga on? :p

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütlen – ma pole näinud ühtegi eite, kes oma sõbrannadega ühte nägu poleks, nö. Et vaadake, keda te omale lähedale valite ja siis silmake ennast….
Mul pole ühtegi sõbrannat, ent need lähimad naistuttavad on küll äärmiselt arukad ja meeldivad inimesed, kes ei lasku iial nii madalale, et mingit titekasvatamise-teemalist moraali lugeda mulle. Meie aeg kokku saades on väärtuslik ja seda ei raisata..
Emadus lööb mõnedes välja selle emase isendi poole, selle halvimas mõttes. Ehk hakkab sul see pool välja surema – heas mõttes. Jää endaks ja ütle otse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

millegipärast tekkis küsimus, kas neil \”sõbrannadel\” ikka valgest nahast emmaljunga on? :p [/tsitaat]

irw, ei ole:D nad on emmaljunga vihavaenlased ja kui nad kuulsid,et ma kaalun seda osta, üks ütle mulle nii:\” oled mingi beib endaarust v\”. mul jäi suu lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kullakene, ära tee tegemist halvustajatega. Alati leidub neid, kelle meelest sa peaks midagi paremini (loe:nende moodi) tegema, isegi kui sa pole nõu küsinud!
Kas kedagi positiivsemat pole sul, kes su tuju hoopis parandaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osad kahjuks on sellised, kelle meelest ekststeerib kaks arvamust – nende oma ja vale arvamus 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul 1 selline veel lastetu sõbranna, kes alati vihjab kuidagi, et peaksin lapsega rohkem väljas käima. Ometi on ta väga hästi kursis sellega, et ,imu laps on vankristrikija sünnist saadik ja saame väljas käia harva ja lühidalt ja siis ka ainult maja läheduses. Minu suur unistus raseduse ajal oli see, kuidas ma lapsega tundide kaupa jalutan..ja nüüd siis selline jama:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa suhtled selliste inimestega? Mina konkreetselt laste imikueas eriti ei suhtle sõbrannadega. Teadlikult, sest mind absoluutselt selline targutamine ei huvita. Püüan isegi vanematega harva rääkida, sest ma ei kannata seda juttu, et no kas juba pöörab, kas juba laseb öösel magada, õpeta teda üksi ka olema jne. Krt, mulle äkki meeldib oma lapsega öösel üleval olla ja ma ei jäta teda üksinda selleks, et mingitele inimestele meeldida, onju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul 1 selline veel lastetu sõbranna, kes alati vihjab kuidagi, et peaksin lapsega rohkem väljas käima. Ometi on ta väga hästi kursis sellega, et ,imu laps on vankristrikija sünnist saadik ja saame väljas käia harva ja lühidalt ja siis ka ainult maja läheduses. Minu suur unistus raseduse ajal oli see, kuidas ma lapsega tundide kaupa jalutan..ja nüüd siis selline jama:([/tsitaat]

Mina arvan ka, et peaksid rohkem lapsega väljas käima, ega see streik toas istudes ei kao, ikka mida rohkem väljas käid, seda kiiremini kaob. Räägin oma vankristreikija kogemusest.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

miks sa suhtled sellise kanakarjaga üldse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega siin ei saa öelda, et sõbrannad on kanakari. see on vist naistele nii omane nähtus, et seda perekooliski. nii et tuleb vaadata, kellega suhtled, vaata peeglisse :P.
igapäevane näide: ema kirjutab oma murest lapsega. mida kirjutatakse vastuseks?. issand seda asja peaks su laps selles vanuses küll juba ise tegema, minu oma on alates 1aastasest seda juba teinud. eks see su enda süü ole, vaata peeglisse\”.
ja keegi kirjutajatest ei saagi aru, et ta ütleks midagi halvasti. saab veel end õigustada sellega , et aga ta ju küsis. ma siis vastan.
samas kui lähed psüholoogile, siis tema ju ei vasta su murele nii. ta ei võrdle end sinuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõige suurem õpetaja on meie tutvuskonnas lastetu naine ( 38.a.). Tema õpetused laseme ühest kõrvast sisse, teisest välja, parimate üle aga heidame nalja.
Aga kui sõbranna ütleks minu lapse kohta väärakas – siis ei oleks ta enam minu sõbranna, mingi piir ikka on olemas, kust üle ei minda.
Tegelikult hakkan kasuvanaemaks saama – mehe tütar ootab last ning mõtlen kohe hirmuga, et õpetama ei kukuks. Ilmselt hoitan ette ja palun, kui selline asi segama hakkab – öelgu otse välja.
Ja sulle teemaalgataja – natuke rohkem enesekindlust, võid ka paar sama õela märkust vastu visata ja küsida -kuidas meeldib?

Please wait...
Postitas:
roosad tulbid

Kus ja millal see -35 oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jube kui õudsad võivad sõbrannad olla! ei teagi kas neid sõbrannadeks kutsuda. mulle öeldakse, et olen lihtsalt väga hellaks muutunud emadusega.
Tõesti ajab nii tigedaks see teema, et palju su laps kaalub, mida ta sööb, millal magama läheb, a miks te õue ei lähe meie käisime küll täna – 35 kraadiga. GRR…A miks ta porgandit ei söö, meie küll sööme hea isuga kohe. Kas su laps kala ei tohigi süüa? Oh minu laps sööb nii hästi, eriti just kala, eriti kui ma seda ahjus teen. Bla-bla-bla. Ära kasuta neid mähkmeid, kasuta ikka teisi.Ära anna rinda rohkem, issand see teeb ju ta väärakaks. Su lapsel on allergia jah, issand see on nii jube, hiljem tekib astma, mina küll ei suudaks nii elada. Miks sa pesed lapse mänguasja, bakteritega peab ta harjuma, mina küll ei pese.

Kas teid ei ajaks sellised asjad närvi?

Millegipärast MINA ei hakka KUNAGI ütlema oma alakaalulise lapsega emale, et isssssand kas sa ei muretse, et su laps on väärakas.

Olen ma siis tõesti tundlik vä?

[/tsitaat]

Ei, sa pole tundlik. Osadel puuduvad pidurid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ütlen – ma pole näinud ühtegi eite, kes oma sõbrannadega ühte nägu poleks, nö. Et vaadake, keda te omale lähedale valite ja siis silmake ennast….
Mul pole ühtegi sõbrannat, ent need lähimad naistuttavad on küll äärmiselt arukad ja meeldivad inimesed, kes ei lasku iial nii madalale, et mingit titekasvatamise-teemalist moraali lugeda mulle. Meie aeg kokku saades on väärtuslik ja seda ei raisata..
Emadus lööb mõnedes välja selle emase isendi poole, selle halvimas mõttes. Ehk hakkab sul see pool välja surema – heas mõttes. Jää endaks ja ütle otse.[/tsitaat]

Ma ütlen – ma pole näinud ühtegi eite, kes endast ja oma valikutest hästi ei arvaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu ema ja õed on sellised. kahel õel pole lapsi veel ja ühel on 2 last.minu omast üks 3 ja teine 1 aasta vanem ja oi kuidas ajab vihale see pinda käimine,et miks sinu laps astmaatik on,miks sa talle igasuguseid umbrohuteesid ei anna,miks suvel nii palju väljas ei ole(tegelikult on pea päev otsa väljas,aga kui liiga palav,siis laps tahab ise tuppa minna) ja ei luba aiamaad rohida.Ja ta ei saa aru,kui ma ütlen,et tal on umbrohtude vastu allergiline,ta läheb üle keha punaseks ja punniliseks ja hakkab sügelema.
ja siis teine asi,kuidas ma lasen tal nii palju maasikaid ja vaarikaid ja mustikaid süüa.:S ja muidugi,et tema lapsed oskasid juba kolmeselt lauseid kokku lugeda,miks minu oma ei oska.
ja meister muidugi ema.laps ei tohi külas olles morssi niisama küsida joogiks(kodus tehtud mahlast).morss ei ole jook,morss on söök ja et tema kodus laps morssi juua ei või,sest muidu kui ta joob päevas 2 tassi morssi ära,on ta saanud juba liiga palju magusat.no krt,tema võis mind ju lapsena kommist ja morsist ja magusast eemale hoida ja mis sest kasu oli..vahepeal olin selline närvipundar.nüüd ma luban omale iga päev väikese ¨okolaadi ja pole pea kunagi ärev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

täiesti hullumeelne:D tundub, et need sõbrannad on sellised tibuememmed, et millestki muust teil peale laste rääkida ei ole? kui on, siis sinuasemel viiksin teema mujale ja püüaks laste teemat vältida. infot ja teiste kogemusi saad ju vajadusel ka internetifoorumitest lugeda või vastavatelt spetsialistidelt küsida…Ise vähemalt küll sõbrannadega kohtudes lastest rohkem ei räägi, kui põgusalt. Ikka midagi aga mitte igapäevas , ala kes kui palju ja mida sööb, kakab, jne jne. Pigem laste hobidest vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Emad ja ämmad on tihti hullemad võrdlejad ja õpetajad kui sõbrannad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis tähtsust sel on, niikuinii nii palju kui maailmas inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Ehk see sinu sõbranna väljendas ennast natuke valesti, aga mõttest saad ju aru. Et kui näiteks nemad söövad kala, aga teie ei söö. See ei saa ju olla ei paremvõi halvem, lihtsalt erinev suhtumine kalasse. Ja kujutage ette, kui kõigil maailma inimestel oleks alati yhine arvamus kõigist asjadest ja kõigil oleksid samasugused riidedki, kui Põhja-Koreas, no mis elu se siis oleks. Erinevad inimesed ja nende arvamused, teevad just elu huvitavaks. Nii et ära ole selles suhtes liiga tundlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vastates otse ja ainult teemaalgataja küsimustele:

ei, mind ei aja(ks) sellised asjad närvi. olen selliseid võrdlejaid-targutajaid-arvustajaid näinud küll ja veel, aga tõesti ei häiri. eks ma olen paksu nahaga ka (paljulapseline:). ja tõesti ise tean, mida teen või vajadusel küsin nõu kelleltki, keda usaldan.

sina oled tõesti tundlik jah.
kui oleksid enesekindlam, siis sind sellised ajuvabad sõnavõtud kuidagi ei häiriks, v-o naerma ajaks vaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vastates otse ja ainult teemaalgataja küsimustele:

ei, mind ei aja(ks) sellised asjad närvi. olen selliseid võrdlejaid-targutajaid-arvustajaid näinud küll ja veel, aga tõesti ei häiri. eks ma olen paksu nahaga ka (paljulapseline:). ja tõesti ise tean, mida teen või vajadusel küsin nõu kelleltki, keda usaldan.

kui oleksid enesekindlam, siis sind sellised ajuvabad sõnavõtud kuidagi ei häiriks, v-o naerma ajaks vaid.[/tsitaat]

Algul ajab naerma, hiljem mõtlen et nad on kadedad lihtsalt ja pärast ajab kogu see värk nutma. Kui nad teavad,e t mu laps on allegiline, siis miks peab alati rääkima toidust ja imestama, et ta ei saa seda süüa. Ja minu arust sõbrannad peaksid lohutama, et allergia läheb üle, mitte läheb astmaks:S

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vastates otse ja ainult teemaalgataja küsimustele:

kui oleksid enesekindlam, siis sind sellised ajuvabad sõnavõtud kuidagi ei häiriks, v-o naerma ajaks vaid.[/tsitaat]

Algul ajab naerma, hiljem mõtlen et nad on kadedad lihtsalt ja pärast ajab kogu see värk nutma. Kui nad teavad,e t mu laps on allegiline, siis miks peab alati rääkima toidust ja imestama, et ta ei saa seda süüa. Ja minu arust sõbrannad peaksid lohutama, et allergia läheb üle, mitte läheb astmaks:S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle pakkus palju nalja see teemaalgatus 🙂 mulle tundub, et paljud naised on sellised. Täpselt nagu keegi eespool ütles, et perekooliski on ju samamoodi – küsid nõu, siis räägitakse sellest, et \”Kuidas meil on ikka kõik niii hästi ja õigesti\”. Pööramata üldse tähelepanu sellele, milles inimese mure seisenes.

Sellistel targutajatel on veel kombeks ilgelt palju FB-s teiste tittesid kommenteerida. Aga nende \”ninnunännud\” kommentaarid on kuidagi nii õõnsad, et ma kohe tunnen, et see inimene mõtles tegelt: \”Aga minu laps on ikkagi niiii palju ilusam\” või \”Sssssand, milline see tittt välja näeb äää\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõik emmed ütlevad enda ca 3-6 kuuste beebide (eriti poiste emmed), et JUBA 5 või 6 või mitu iganes kilo poiss kaalub ja siis lisatakse : suur tugev poiss ikka. No mõned tüdrukute emad ka. Ühest tüdrukust, kelle ema tema kaalu ja isuga hirmsasti kiitles, on tänaseks saanud korralik 10 aastane ülekaaluline.

Üldiselt on see jah hirmus tavaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igal ühel omad mured, mul last pole ja ma pean kuulma koguaeg sõbrannadelt ja isegi nende emadelt, rääkimata oma lähedastelt ja sugulastelt, miks ma juba kord ometi ei sünnita! Siis järgneb pikk ja põhjalik loetelu ja keskustelu, miks peaks juba laps olema, ja miks ei ole siis ometi!
Ma olin väsinud aastaid! kordamast, et kõik ei tahagi lapsi, nüüd lõpuks leidsin variandi, mis korraks muretsejate suu sulgeb, et kõik ei saagi lapsi. Aga ka sellest ei piisa, ikka ründavad, no krt, mis inimesed te olete, et te ei saa rahu selle lapsejutuga! Häda on teil igatepidi- nii siis kui on laps ja kui teda ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”Kui hindate ja arvustate inimesi, siis ei ole teil aega neid armastada.\” Ema Teresa

Please wait...
Postitas:
kolhoositar

[tsitaat]Emad ja ämmad on tihti hullemad võrdlejad ja õpetajad kui sõbrannad.[/tsitaat]
Võib olla nii ja ka teisiti. Mina just arvan, et emad ja ämmad on juba võimelised asju distantsilt hindama ja oma kogemuse baasilt mingit normaalset nõu andma/lohutama.
Sõbrannad, eriti teemaalgataja omadele sarnased, on noorte emadena veel enese- ja oma lapsekesksed, et suuta näha midagi teise inimese pilgu läbi või viitsida süvenda teise probleemi.

Aga kallis teemaalgataja, mina küll usun, et su laps kasvab nendest lapseea allergiatest välja 🙂 ja ta ei saa astmat. Onju:)?

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Igal ühel omad mured, mul last pole ja ma pean kuulma koguaeg sõbrannadelt ja isegi nende emadelt, rääkimata oma lähedastelt ja sugulastelt, miks ma juba kord ometi ei sünnita! Siis järgneb pikk ja põhjalik loetelu ja keskustelu, miks peaks juba laps olema, ja miks ei ole siis ometi!
Ma olin väsinud aastaid! kordamast, et kõik ei tahagi lapsi, nüüd lõpuks leidsin variandi, mis korraks muretsejate suu sulgeb, et kõik ei saagi lapsi. Aga ka sellest ei piisa, ikka ründavad, no krt, mis inimesed te olete, et te ei saa rahu selle lapsejutuga! Häda on teil igatepidi- nii siis kui on laps ja kui teda ei ole.[/tsitaat]
Ütle mõnel koosviibimisel, et tegelikult on sul juba 3 aastat tagasi emakas välja lõigatud, aga sa ei tahtnud sellest varem rääkida, et valus teema. Et kunagi tulevikus, kui oled kaotusest üle saanud, ehk lapsendad. Vaata, mis nägu nad selle peale teevad – ma usun, et mitte keegi enam ei võta teemat jutuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parim kommentaar, mida ühes seltskonnas kuulsin 2 lapse emalt. Tuli jutuks rinnaga toitmine ja siis see ema küsis: \”kas sul lehma tunnet peale ei tule wä?\” Tema ise andis lastele piimasegu.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Krdi närvi ajab see võrdlemine ja targutamine – vabandust.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.