Esileht Tööelu, raha ja seadused. Krediidilepingust taganemine 14 päeva jooksul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Krediidilepingust taganemine 14 päeva jooksul

Postitas:
Kägu

Kuidas käituda juhul, kui mingi eseme ostmiseks on esmalt sõlmitud järelmaksuleping, kuid reaalselt sooviks kogusumma siiski korraga ära maksta? Kas sellisel juhul tasub krediidiandjat teavitada lepingust taganemise soovist?

Kirjutan tausta lahti, et oleks selgem aru saada.

Järelmaksuleping on sõlmitud tehnika ostmiseks 14.04. Kaup saadi kätte täna, 18.04. Esimese osa maksetähtaeg on 10.05.  29. aprillil aga oleks võimalus kogu summa korraga ära maksta.
Kas sellisel juhul saab teavitada soovist krediidilepingust taganeda (ja kas saan õigesti aru, et võlaõigusseaduse järgi hakkab füüsilise asja puhul see 14p jooksma asja kätte saamisest, mitte lepingu sõlmimisest) ja selle peale esitab krediidiandja lihtsalt arve kogusummale või juriidilises mõttes tähendab taganemine, et asja peaks ka tagastama (seda ei soovi)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas käituda juhul, kui mingi eseme ostmiseks on esmalt sõlmitud järelmaksuleping, kuid reaalselt sooviks kogusumma siiski korraga ära maksta? Kas sellisel juhul tasub krediidiandjat teavitada lepingust taganemise soovist?

Kirjutan tausta lahti, et oleks selgem aru saada.

Järelmaksuleping on sõlmitud tehnika ostmiseks 14.04. Kaup saadi kätte täna, 18.04. Esimese osa maksetähtaeg on 10.05. 29. aprillil aga oleks võimalus kogu summa korraga ära maksta.

Kas sellisel juhul saab teavitada soovist krediidilepingust taganeda (ja kas saan õigesti aru, et võlaõigusseaduse järgi hakkab füüsilise asja puhul see 14p jooksma asja kätte saamisest, mitte lepingu sõlmimisest) ja selle peale esitab krediidiandja lihtsalt arve kogusummale või juriidilises mõttes tähendab taganemine, et asja peaks ka tagastama (seda ei soovi)?

Loe leping, enamasti on võimalik siiski kogu jääk korraga maksta. Selle jaoks on vaja kirjutada järelmaksuandjale ja küsida nö lõppjääki X kuupäeva seisuga, mil tasuda tahad ja see ära tasuda. Oleneb lepingust, aga näiteks kui leping on 12 kuuks, maksad ära kuuendal kuul siis 12 kuu eest läheb vaid nö põhiosa, mitte intress – kuid see oleneb su lepingust, laenuandjast jne.
Kuid enamasti peaks olema varasema makse kohta punkt sees.

Kui lepingust taganed pead ka toote tagastama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine annab sulle täiesti laest võetud infot.

Taganeda on õigus 14 päeva. Seadusest jääb mulje, et alates sellest päevas, kui oled eseme kätte saanud. Siinkohal ma siiski täie kindlusega ei vasta. Aga sul ju vahet pole, mõlemal juhul mahud tähtaega.

Küll aga soovitan esimesel võimalusel järelmaksuandjale taganemisavaldus teha. Ja tema siis juba ütleb, kuidas edasi.

Järelmaksu intressi maksad sellest päevast, mil järelmaks väljastati kuni selle päevani, mil leping kinni pannakse. Taganemise puhul peaksid ka lepingu sõlmimise tasu tagasi saama, kui sul üldse oli lepingu sõlmimise tasu.

Eelmise jutust ei mõista, mis jääki peab järelmaksuandjalt küsima. Laenuvõtja ja järlemaksuandja teavad seda ju ise niigi.

Ja see, mis ta kirjutab, et kui on 12 kuus ja kui on 6 kuuks… Siit enam üldse aru ei saa, millest ta kirjutab. Vist järelmaksu ennetähtaegsest tagastamisest. Aga miks? Kui küsimus on lepingust taganemisest?

Tarbijakrediidi lepingust taganemist (ja ka ennetähtaegset tagastamist) reguleerib seadus (VÕS), mitte järelmaksuandja. Sellepärast ei saa ka sellest soovitusest aru, mis punkte peab järelmaksu võtja oma lepingust taga otsima?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks? Kui küsimus on lepingust taganemisest?

sellepärast, et teemaalgataja ise kasutab valesid mõisteid, mille alusel sina vastasid.
Ta ei taha ju tegelikult lepingust taganeda, ta tahab toote alles jätta, aga teistel tingimustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi jääb endale, siis jah taganeda ei saa. Siis toimub lepingu ennetähtaegne lõpetamine. Maksab tagasi võetud laenusumma ja intressi nende päevade eest, mil laen oli tema käes.  Ennetähtaegse tagastamise tasu ei ole.  Lepingu sõlmimise tasu tagasi ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine annab sulle täiesti laest võetud infot.

Taganeda on õigus 14 päeva. Seadusest jääb mulje, et alates sellest päevas, kui oled eseme kätte saanud. Siinkohal ma siiski täie kindlusega ei vasta. Aga sul ju vahet pole, mõlemal juhul mahud tähtaega.

Küll aga soovitan esimesel võimalusel järelmaksuandjale taganemisavaldus teha. Ja tema siis juba ütleb, kuidas edasi.

Järelmaksu intressi maksad sellest päevast, mil järelmaks väljastati kuni selle päevani, mil leping kinni pannakse. Taganemise puhul peaksid ka lepingu sõlmimise tasu tagasi saama, kui sul üldse oli lepingu sõlmimise tasu.

Eelmise jutust ei mõista, mis jääki peab järelmaksuandjalt küsima. Laenuvõtja ja järlemaksuandja teavad seda ju ise niigi.

Ja see, mis ta kirjutab, et kui on 12 kuus ja kui on 6 kuuks… Siit enam üldse aru ei saa, millest ta kirjutab. Vist järelmaksu ennetähtaegsest tagastamisest. Aga miks? Kui küsimus on lepingust taganemisest?

Tarbijakrediidi lepingust taganemist (ja ka ennetähtaegset tagastamist) reguleerib seadus (VÕS), mitte järelmaksuandja. Sellepärast ei saa ka sellest soovitusest aru, mis punkte peab järelmaksu võtja oma lepingust taga otsima?

TA kasutab valesid mõisteid, kui loed teksti saad aru, et soovibki järelmaksu ennetähtagset lõpetamist (sellisel juhul tulevikuintressi ei maksta, vaid laenuandja peab siiski nö lõpparve andma – enamasti on lepingus kohustus järelmaksu varasema lõpetamise soovist ette teatada). Ei saa nt nii, et arvutan põhiosa ja maksan kõik ette ära – sellisel juhul leping ei lõppe, vaid jääb järelmaksuks.

TA ei soovi tagaenda lepingust, kuna ta soovib toote ju endale jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa nt nii, et arvutan põhiosa ja maksan kõik ette ära – sellisel juhul leping ei lõppe, vaid jääb järelmaksuks.

Ei saa parandada järelmaksuks=ettemaksuks. Ja sellisel juhul tekiks intressi osalt võlg. Ja ennetähtaegse lõpetamise puhul tuleviku intressi ei tule maksta ehk nö ettemaksuks kogusummat koos intressiosaga ei tasu teha.

Kuigi jah, olenevalt tootest (kui kasutamata) on võimalik lepingut taganeda, toode tagastada ja uuesti ost teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

enamasti on lepingus kohustus järelmaksu varasema lõpetamise soovist ette teatada

Selline nõue on kinnisvara tagatisel laenude puhul. VÕSi järgi saab tarbijakrediidi (ehk väikelaenud, järelmaksud) tagastada kohe ja ilma ennetähtaegse tagastamise tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

enamasti on lepingus kohustus järelmaksu varasema lõpetamise soovist ette teatada

Selline nõue on kinnisvara tagatisel laenude puhul. VÕSi järgi saab tarbijakrediidi (ehk väikelaenud, järelmaksud) tagastada kohe ja ilma ennetähtaegse tagastamise tasuta.

Vot mul pole paar aastat järelmaksu olnud, aga mu lepingus oli see punkt sees – just seepärast, et nad arvutavad tagasimaksmise päevaga jäägi, mis tasuda tuleb ilma tuleviku intressideta.

Lisaks varasemalt öeldule – kui kanda ise kogu summa tagasi siis leping ei lõppe, vaid see jookseb ettemaksuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

enamasti on lepingus kohustus järelmaksu varasema lõpetamise soovist ette teatada

Selline nõue on kinnisvara tagatisel laenude puhul. VÕSi järgi saab tarbijakrediidi (ehk väikelaenud, järelmaksud) tagastada kohe ja ilma ennetähtaegse tagastamise tasuta.

Vot mul pole paar aastat järelmaksu olnud, aga mu lepingus oli see punkt sees – just seepärast, et nad arvutavad tagasimaksmise päevaga jäägi, mis tasuda tuleb ilma tuleviku intressideta.

Lisaks varasemalt öeldule – kui kanda ise kogu summa tagasi siis leping ei lõppe, vaid see jookseb ettemaksuks.

Teavitamine lepingu lõpetamisest on kooskõlas ka sellega, et tagasi saab maksta kohe ja ennetähtaegse tagastamise tasu ei võeta. Need ei ole üksteist välistavad punktid 🙂

Sa ei saa ise tagasimaksta järelmaksu kontole summat ilma tuleviku intressideta kuna sellest jääks võlg üles (ehk läheks kontole ettemaksuks). Ning nagu öeldud – kogu laenusummat (nt kui järelmaks võetud kaheks aastaks) ei tasu sinna korraga kanda, kuna nö lõpparve on ilma tuleviku intressideta ehk soodsam.

Lisaks on “lõpparve” küsimise ka enda seisukohast turvaline kuna saad kindel olla, et ei jää mingit ühe sendist võlga, mille eest nt arvet ei saadeta, aga siis kunagi kirjutab kohtutäitur või avastad, et võlg üleval ja maksehäireregistris.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot mul pole paar aastat järelmaksu olnud, aga mu lepingus oli see punkt sees – just seepärast, et nad arvutavad tagasimaksmise päevaga jäägi, mis tasuda tuleb ilma tuleviku intressideta.

See ju tähendabki lahtisõnastatult seda, et sa maksad tagasi hetke laenujäägi +  intress ainult nende päevade eest, mis laen sinu kasutuses oli ning mingeid tuleviku intresse (kuni laenulepingu lõpuni arvestatud intresse) ei tule maksta.

Lisaks varasemalt öeldule – kui kanda ise kogu summa tagasi siis leping ei lõppe, vaid see jookseb ettemaksuks

Just, ja sellepärast võtadki järelmaksuandjaga ühendust ja teavitad, et soovid lepingu ennetähtaegselt lõpetada. Lihtsalt ettemaksu ei ole muidugi mõtet teha, sest siis jääb ju leping edasi kehtima.

Küll aga ei ole vaja mingi kolmekuine etteteavitamise aeg, nagu keegi siin ütleb. See kehtib kinnisvara tagatisel laenude tagastamise puhul, mitte väikelaenude ja järelmaksude puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga ei ole vaja mingi kolmekuine etteteavitamise aeg, nagu keegi siin ütleb. See kehtib kinnisvara tagatisel laenude tagastamise puhul, mitte väikelaenude ja järelmaksude puhul.

Kust sa selle välja lugesid, et keegi soovitas kolm kuud ette teavitada? Öeldud ongi lihtsalt, et tuleb ette teatada, et soovin lepingu lõpetada X kuupäevaga ja tasuda kogu laenujääk.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga ei ole vaja mingi kolmekuine etteteavitamise aeg, nagu keegi siin ütleb. See kehtib kinnisvara tagatisel laenude tagastamise puhul, mitte väikelaenude ja järelmaksude puhul.

Kust sa selle välja lugesid, et keegi soovitas kolm kuud ette teavitada? Öeldud ongi lihtsalt, et tuleb ette teatada, et soovin lepingu lõpetada X kuupäevaga ja tasuda kogu laenujääk.

Keegi kägu kirjutas: “enamasti on lepingus kohustus järelmaksu varasema lõpetamise soovist ette teatada”.

No ei ole järelmaksude puhul sellist kohustust! Piisab sellest, kui teha avaldus lepingu lõpetamiseks ja see lõpetatakse (või väljastatakse arve) kohe, kui avaldus on laenuandjani jõudnud. Mingi etteteavituse aega kui sellist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi kägu kirjutas: “enamasti on lepingus kohustus järelmaksu varasema lõpetamise soovist ette teatada”. No ei ole järelmaksude puhul sellist kohustust! Piisab sellest, kui teha avaldus lepingu lõpetamiseks ja see lõpetatakse (või väljastatakse arve) kohe, kui avaldus on laenuandjani jõudnud. Mingi etteteavituse aega kui sellist ei ole.

Mida sa ajad?! 😀

Soov lepingut varasemalt lõpetada ongi ju sama, mis avaldus lepingu lõpetamiseks.

Selle all ongi mõeldud, et tuleb teatada soovist leping lõpetada (nimeta seda siis avalduseks) mitte lihtsalt summa kontole kanda.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa ajad?! ???? Soov lepingut varasemalt lõpetada ongi ju sama, mis avaldus lepingu lõpetamiseks.

Sina kirjutad etteteavitamise ajast kui mingist kohustusest, mis on lepingus kirjas. Millest jääb mulje et lepingu lõpetamiseks peab olema avaldus pikalt ette teatatud, et sanktsioone ei järgneks. Mina ütlen, et etteteavitada ei ole vaja. Teed avalduse ja lõpetad lepingu. Vabandan, kui sa tahtsid sama asja öelda. Lihtsalt sõnastasid ebaselgelt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa ajad?! ???? Soov lepingut varasemalt lõpetada ongi ju sama, mis avaldus lepingu lõpetamiseks.

Sina kirjutad etteteavitamise ajast kui mingist kohustusest, mis on lepingus kirjas. Millest jääb mulje et lepingu lõpetamiseks peab olema avaldus pikalt ette teatatud, et sanktsioone ei järgneks. Mina ütlen, et etteteavitada ei ole vaja. Teed avalduse ja lõpetad lepingu. Vabandan, kui sa tahtsid sama asja öelda. Lihtsalt sõnastasid ebaselgelt.

Avaldusega avaldadki soovi lepingut lõpetada, sama mis etteteatamise soov lepingut lõpetada. Lepingut lõpetada saab siiski ainult laenuandja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Siin on nii põhjalikuks aruteluks läinud.
Et tegu polnud minu enda vaid pereliikme võetud kohustusega, millest ma alles eile teada sain, ei teadnud postituse tegemise ajal kõiki nüansse ka.

Mu küsimus – ehk kehvasti teadmatusest esitatud – oligi pigem selles, et kuidas antud juhul käituda, kui leping on alles sõlmitud, midagi tasutud pole ning vähe aega on möödas. Ma pole sarnaste teemadega varem kokku puutunud.
Minu eesmärk, miks ma uurin, on selles, et maksaksin selle toote pereliikme asemel ise kohe kinni.

Praeguseks tean, et antud juhul lepingutasu pole, intress on 0 ning igakuisetele maksetele, mis peaksid siis maist algama, on põhisummale lihtsalt lisatud mingi haldustasu 1,49€.
Ehk siis ilmselt piisab, kui krediidiandjale lihtsalt teada annan, et sooviksime kogu summa siiski korraga tasuda ja saatku nt esimese osamakse asemel arve tervele summale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu eesmärk, miks ma uurin, on selles, et maksaksin selle toote pereliikme asemel ise kohe kinni.

Aga miks? Kui tegu vastutus- ja teovõimelise täiskasvanuga, las tasub oma järelmaksu ja saab selle kogemuse. Sa ei saa eluaeg teda põllepaela taga hoida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu eesmärk, miks ma uurin, on selles, et maksaksin selle toote pereliikme asemel ise kohe kinni.

Aga miks? Kui tegu vastutus- ja teovõimelise täiskasvanuga, las tasub oma järelmaksu ja saab selle kogemuse. Sa ei saa eluaeg teda põllepaela taga hoida.

Miks sa arvad, kellelegi on kogemust kohe vaja anda? Sul pole ju aimugi, miks tahetakse see kellegi eest kinni maksta. Ehk hoopis tahetakse kingitusena teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avaldusega avaldadki soovi lepingut lõpetada, sama mis etteteatamise soov lepingut lõpetada. Lepingut lõpetada saab siiski ainult laenuandja.

No oleneb, kust laen või järelmaks võetud on. Panga laenu puhul saab laenuvõtja lepingu lõpetada ise internetipangas, ilma panka teavitamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks? Kui tegu vastutus- ja teovõimelise täiskasvanuga, las tasub oma järelmaksu ja saab selle kogemuse. Sa ei saa eluaeg teda põllepaela taga hoida.

Kust sina tead, kellega tegemist. Minul näiteks sõlmib selliseid rumalaid lepinguid minu vana ema. Mina teda enam küll ümber kasvatada ei saa, varem ta selliseid asju ei teinud. Olen tema järelmakse tühistanud ja kinni maksnud küll, et tal see asi veelgi kallimaks ei läheks, nii et pole raha süüa osta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avaldusega avaldadki soovi lepingut lõpetada, sama mis etteteatamise soov lepingut lõpetada. Lepingut lõpetada saab siiski ainult laenuandja.

No oleneb, kust laen või järelmaks võetud on. Panga laenu puhul saab laenuvõtja lepingu lõpetada ise internetipangas, ilma panka teavitamata.

Mis pank järelmakse annab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pank järelmakse annab?

Inbank.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pank järelmakse annab?

Coop, LHV.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pank järelmakse annab?

Bigbank samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, kellelegi on kogemust kohe vaja anda? Sul pole ju aimugi, miks tahetakse see kellegi eest kinni maksta. Ehk hoopis tahetakse kingitusena teha.

Taga targemaks. Inimene otsustas, et soovib ise soetada kalli, unistatud asja ja nüüd PEALE ostu keegi tuleb kingitusega. Kui suhted korras, siis teatakse pereliikmete soovidest-unistustest ja räägitakse asjad läbi nii et keegi ei pea mingit järelmaksu võtma.
Selline nunnutamine viib just vastutustundliku finantskäitumiseni, lapsest kasvab mees, kelle kohta pereteemas naine kurdab, kuidas mees ei saa arveid makstud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sina tead, kellega tegemist. Minul näiteks sõlmib selliseid rumalaid lepinguid minu vana ema. Mina teda enam küll ümber kasvatada ei saa, varem ta selliseid asju ei teinud. Olen tema järelmakse tühistanud ja kinni maksnud küll, et tal see asi veelgi kallimaks ei läheks, nii et pole raha süüa osta.

Jah, see on kahetsusväärne olukord, aga siin teema ei ole ilmselgelt sellise asjaga tegemist. Teemaalgataja puutub esimest korda järelmaksuga kokku ja nüüd on üleni ehmunud, ilmselt see pereliige siis samamoodi võttis esimest korda järelmaksu. Jään enda juurde, las saab õpetava kogemuse kätte.
p.s. Loomulikult on teine asi, kui nüüd intressimaksete pärast söömata jääks, loodetavasti nii ei ole.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ah, see on kahetsusväärne olukord, aga siin teema ei ole ilmselgelt sellise asjaga tegemist. Teemaalgataja puutub esimest korda järelmaksuga kokku ja nüüd on üleni ehmunud, ilmselt see pereliige siis samamoodi võttis esimest korda järelmaksu. Jään enda juurde, las saab õpetava kogemuse kätte. p.s. Loomulikult on teine asi, kui nüüd intressimaksete pärast söömata jääks, loodetavasti nii ei ole.

Sa ju üldse ei tea, kellega või millega täpselt tegu? Ehk ei olegi see mees, kes selle järelmaksu võttis? Ehk ei ole ka noor (TA laps). Võib-olla on hoopis ema või isa, kes on vastutustundetu või kes hakkab dementseks jääma? Viimasel juhul ei ole ilmselt võimalik enam inimest vastutustundlikuks õpetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla on hoopis ema või isa, kes on vastutustundetu või kes hakkab dementseks jääma? Viimasel juhul ei ole ilmselt võimalik enam inimest vastutustundlikuks õpetada.

Jah, nii ma ütlesingi, et sellises erandlikus olukorras on see kinni maksmine arusaadav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Mis pank järelmakse annab?

Mul on jm LHV Pangast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Krediidilepingust taganemine 14 päeva jooksul