Esileht Hobinurk Kreeka saared

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kreeka saared

Postitas:

Mõte minna sügise poole puhkama ja hetkel on erinevate sihtpunktide seas jäänud mõttesse mõni Kreeka saar. Kuigi erinevatel lehtedel on palju infot ja olen ka lugenud tagasisidet konkreetsete hotellide jms kohta, siis mõtlesin küsida ka siit, kindlasti paljud on käinud. Väga tore oleks, kui kiidetaks/laidetaks ka konkreetseid hotelle, kus olete puhanud.

Mõttes on olnud Korfu, Kos ja Kreeta. Rhodos oleks ka iseenesest üks võimalik variant, aga seal olen kunagi ammu käinud ja eelistaks esialgu muid sihtpunkte. Väga teretulnud on muljed ka mõne muu saare kohta, mis ehk ei ole nii tuntud turismisihtpunktid.

Plaanime minna sellel korral pakettreisiga. Milliseid büroosid olete kasutanud? Mulle on hetkel jäänud silma, et kõige soodsamad pakkumised on Novatoursis.
Kuidas on olnud reaalne kogemus ilmadega? Ideeliselt tahaks minna septembri lõpp-oktoobri algus, nii sügisesse kui ilmad võimaldavad. Päris kuumust taga ei aja, aga päevitada ja ujuda tahaks ikkagi ka.

Läheme lasteta, seega eelistaks selliseid hotelle, kus päris veekeskuseid sees ei ole, mille sihtpunkt ongi lastega pered. Samas õhtune melu ei häiri.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreeka on üldiselt normaalne ja väga turistide seas levinunud. Aga mine kuhu tahad, ära mitte iial kasutada pakettreise. Eestist alguse saanud pakettreisde teenindab lennufirma Smartlynx. Ma loodan et sa oled ka juba piisavalt tark ja tead, selle firmaga pole absoluutselt mitte mingit mõtet lennata. ( Kui sul muidugi vahet pole kas jõuad elusana kohale, siis lenda aga )

Olenemata, kas need on kallimad või mitte, siis kui tahad normaalset puhkust, siis lenda Lufthansa või Finnairiga. ( parimad lennufirmad Euroopas )
Ise soovitaks pilgu peale heita Horvaatiale ( sihtpunktid Split ja Dubrovnik ). Super kliimaga alad septembris, hinnad ka meeletult palju soodsamad teistest kohtadest ja lisaks sellele väga heade hindadega lennupiletid Finnairiga ( 200€ nägu pole paha ). Soovitan vaadata sellist küla nagu Tucepi, Dubrovnikust umbes 2h kaugusel. Tegu on super kuurort külaga, õhtul üli mõnus melu ja päeval lihtsalt vapustav rannaelamus. Me ei olnud ise ka selles omadega kindel aga praeguseks on see fav koht ja iga aasta jälle. ( Ise lendame Lufthansaga läbi Frankfurdi ja Müncheni, piletid oleme saanud 330 nägu )

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõbranna just see sügis käis sept lõpp-okt algus ja terve nädal ladistas vihma ja tormas.
aga ega seda ette ei tea muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis ka küsimus, miks nii lihtsasse sihtkohta peaks pakettreisiga minema?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tekkis ka küsimus, miks nii lihtsasse sihtkohta peaks pakettreisiga minema?

põhiliselt sellepärast, et siis saab “otse ja omadega”. Ise võtame tihti ainult lennu, ja vaatame kohapeal ülejäänu.
Kõik need 3 saart on toredad, ainult asula kus ööbimine, tuleks hoolikalt valida. Nt Kreetal on mitu kuurorti, mis paksult Briti nõmeturiste täis – Hersonissos, Malia nt. Pigem ikka Hania, Rethimnon (või ca paari km kauguses nende keskusest, et saaks veel jala sinna).
Peloponnesos on ka mõnus, sealt sai laevaga kergesti nii Kefalloniale kui Zakinthosele.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:12; 18.01 10:40; 21.01 10:06; 26.01 12:19; 28.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud ainult Kosil. Iseenesest oli tore saar, aga imepisike ja kuuldavasti on pagulased sealsed rannad nüüdseks ära sitanud. Aga võibolla on tänaseks jälle paranenud.
http://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&biw=1922&bih=917&tbm=isch&sa=1&ei=ELc9XMbaHPH1qwGoup6QCQ&q=kos+beach+refugee&oq=kos+beach+refugee&gs_l=img.3…8127.9618..9766…0.0..0.162.1094.0j8……0….1..gws-wiz-img…….0i30j0i5i30j0i8i30.WLRIljApqXA#imgrc=9nuhjHx0Sg1gjM:

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis ka küsimus, miks nii lihtsasse sihtkohta peaks pakettreisiga minema?

põhiliselt sellepärast, et siis saab “otse ja omadega”. Ise võtame tihti ainult lennu, ja vaatame kohapeal ülejäänu.

Kõik need 3 saart on toredad, ainult asula kus ööbimine, tuleks hoolikalt valida. Nt Kreetal on mitu kuurorti, mis paksult Briti nõmeturiste täis – Hersonissos, Malia nt. Pigem ikka Hania, Rethimnon (või ca paari km kauguses nende keskusest, et saaks veel jala sinna).

Peloponnesos on ka mõnus, sealt sai laevaga kergesti nii Kefalloniale kui Zakinthosele.

Aitäh, see on huvitav teadmine!

Pakettreisi mõtleme jah seetõttu, et oleme reisikaaslasega mõlemad vähe reisinud ja üsnagi võhikud selles vallas. Muidugi korraks käis ka mõte läbi, et orgunniks ise, sest enamik hotelle ju pakuvad lennujaamatransfeeri, mis nagu ma aru olen saanud, näeb välja nii, et eelnevalt hotelliga kokku leppida ja saadetakse transport vastu?

Samas raha kokkuhoiu mõttes ma väga suurt vahet ei näe, sest võib-olla ma ei oska lihtsalt lennupileteid otsida (olen kasutanud airbalticut ja bookinghouse), aga valdavalt on lennud juba üksi nii kallid, et kui hotell, lennujaamatransfeer ja lennupiletid kokku panna, siis ei tule see pakettreisist oluliselt odavam. Mina eelistan üldiselt võimalusel lennata ka otselennuga, kuna maandumised on mu kõrvadele väga valusad, seega kui vähegi võimalik, siis eelistan neid vältida.

Muide, Horvaatiat olen ka ise vaadanud, aga keskmisi temperatuure võrreldes tundub Kreeka olevat sügisel kauem soe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime paar aastat tagasi Korful, Ateenasse saab tallinnast Kreeka lennufirmaga. Korfu liiklus oli äärmiselt ebameeldiv. Teed ületada lasid ainult turistide autod, aga neid oli väga vähe. Kohalike autod olid enamuses mõlke täis (kuigi autoremonditöökodasid oli seal mitmeid) ja ükski jalakäijaid üle tee ei lasknud. Ma ei kujuta ette kuidas lastega nende vahelt üle tee tormata saab. Loodus oli ilus, tulnukaid oli vähem näha kui Tallinnas. Tänavate ääres olid inimestest kõrgemad prügikottide hunnikud. Konteinerid olid selle hunniku sisse ära uppunud. Imelikul kombel need ei haisenud. Meie 2 nädalase seal viibimise ajal need ära ei kadunud. Turukauplejad olid väga uimased, keegi midagi ei pakkunud. Küsimagi pidi korduvalt enne kui müüja ennast liigutada viitsis.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:33; 26.01 00:22; 28.01 02:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üsna paljudel, eriti väksematel Kreeka saartel käinud ja mina soovitaksin ka ikka omal käel minna. Ostad juba praegu lennukipiletid- saad väga odavalt, otsid elamise. Mina eelistaksin iga kell korteri või majakese üürimist hotellile. Tegelikult on Kreeka ja Kreeka saared kõik mõnusad. Korfu on väga mõnus saar, mina soovitaks hoopis aga Mykonose saart.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:14; 18.01 23:12; 21.01 21:17;
To report this post you need to login first.

Käisime paar aastat tagasi Korful, Ateenasse saab tallinnast Kreeka lennufirmaga. Turukauplejad olid väga uimased, keegi midagi ei pakkunud. Küsimagi pidi korduvalt enne kui müüja ennast liigutada viitsis.

Kreeka tohutu eelis ongi see, et keegi ei püüa seal midagi pähe määrida, absoluutselt võrratu! Olen käinud 12 saarel+maismaal, ja ainult Rhodosel olid pealetükkivad kaupmehed.
Aga sina mine Türki, küll seal kõike pakutakse…

Liiklusel pole häda midagi, alati on sujunud. Auto on seal tarbeese, mingi rooste ja mõlgi pärast keegi ei põe.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:12; 18.01 10:40; 21.01 10:06; 26.01 12:19; 28.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreetal meeldis see hotell väga
https://www.novatours.ee/otsing/index/step3/show/dc/GR/c/HER/h/GRHCRMARIS/s_travel_type/beach/s_duration_from/1/s_duration_to/18/s_adults/2/s_childs/0/s_childs_age/1-1-1/s_price_from/30/s_price_to/10000/s_price_for/person/s_country/GR/s_sort/checkin_asc

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üsna paljudel, eriti väksematel Kreeka saartel käinud ja mina soovitaksin ka ikka omal käel minna. Ostad juba praegu lennukipiletid- saad väga odavalt, otsid elamise. Mina eelistaksin iga kell korteri või majakese üürimist hotellile. Tegelikult on Kreeka ja Kreeka saared kõik mõnusad. Korfu on väga mõnus saar, mina soovitaks hoopis aga Mykonose saart.

Kas sa oled omal käel läinud hotelli ise või tellinud lennujaamatransfeeri majutusasutuse poolt? Kui palju selline teenus Kreekas umbes võiks maksta? Tuttaval oli Gruusias ca 40 eur ots läinud, sealseid hindu üldiselt arvestades päris kirves.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreetal meeldis see hotell väga

https://www.novatours.ee/otsing/index/step3/show/dc/GR/c/HER/h/GRHCRMARIS/s_travel_type/beach/s_duration_from/1/s_duration_to/18/s_adults/2/s_childs/0/s_childs_age/1-1-1/s_price_from/30/s_price_to/10000/s_price_for/person/s_country/GR/s_sort/checkin_asc

Aitäh soovituse eest. Hotell tundub tõesti hea, aga meie eelarvest jääb kahjuks välja. Lõin huvi pärast bookingusse sisse, septembris 7 ööks oleks üle 2000€ tuba. Ilmselt peame pigem leppima 4* hotelliga, 5* valdavalt juba oluliselt kallimad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära mine neid lodevaid ja kavalaid kreeklasi toetama. Las ōpivad kōigepealt tööd tegema ja siis hakka oma raha neile andma korralikult tehtud töö eest. Need on hullemad, kui venelased, kes oma riiki(e. ise ennast) nōukaajal juba riisusid. Kreeklased panid kōikide EL liikmete panustatud raha uugama ja ei pilgutanud silmagi. Pärast veel, kui vahele jäid oli vaat et ōigust ülegi veel!

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled omal käel läinud hotelli ise või tellinud lennujaamatransfeeri majutusasutuse poolt? Kui palju selline teenus Kreekas umbes võiks maksta? Tuttaval oli Gruusias ca 40 eur ots läinud, sealseid hindu üldiselt arvestades päris kirves.

Oleneb, mis ajal lend jõuab. Oleme kasutanud nii ühistransporti kui ka takso ette tellinud. Ühistranspordiga muidugi palju soodsam, aga oleneb ju hind taksoga sellest, kui kaugel on sihtkoht. Meie pole kunagi hotellides ööbinud, ikka korter või väike majake. Odavam, privaatsem ja kodusem. Õigemini ühe korra oleme, kui esimest korda Kreekas (kreetal) käisime. Hotellid pole meie pere teema enam ammu.
Kui oled vähem reisinud, siis sul on ehk mugavam tõesti võtta paketireis, aga ise reisi planeerides saad igal juhul odavamalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:14; 18.01 23:12; 21.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime oktoobri kolmandal nädalal Korful, saar oli väga kena ja seal meeldis mulle rohkem kui Kreetal. Novatoursiga sellises kohas. On küll natuke kallim (oktoobris samas odavam – ma ei saa aru, kes üldse meie suve ajal käiks seal), aga ausalt öeldes ei oleks tahtnud olla neis odavamates kohtades, kuhu osa inimesi NT bussist läks.
Ühel viimastest päevadest tibutas kohati natuke vihma, aga oli soe ja selleks päevaks olime niikuinii saarel ringi sõitmiseks auto rentinud (soovitan kindlasti). Ühel teisel päeval käisime ka Korfu linnas bussiga, et saaks niisama ringi jalutada. Ülejäänud aja olime hotellis, seal oli normaalne rand, tasuta päikesevarjud ja alati sai koha. Ööbisime mitte peamajas, vaid eraldi majakeses.
Minu arust sellised all-inclusive puhkamiseks mõeldud puhkusereisid ongi läbi büroo broneerimiseks. Lennukipiletid, hotelli maksumus, transfer hotelli ja lennujaama on sinu eest korraldatud. Kõik ülejäänud lühemad ja pikemad, pigem siis kultuurireisid, korraldan alati ise.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:23; 19.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime oktoobri kolmandal nädalal Korful, saar oli väga kena ja seal meeldis mulle rohkem kui Kreetal. Novatoursiga sellises kohas. On küll natuke kallim (oktoobris samas odavam – ma ei saa aru, kes üldse meie suve ajal käiks seal), aga ausalt öeldes ei oleks tahtnud olla neis odavamates kohtades, kuhu osa inimesi NT bussist läks.

Ühel viimastest päevadest tibutas kohati natuke vihma, aga oli soe ja selleks päevaks olime niikuinii saarel ringi sõitmiseks auto rentinud (soovitan kindlasti). Ühel teisel päeval käisime ka Korfu linnas bussiga, et saaks niisama ringi jalutada. Ülejäänud aja olime hotellis, seal oli normaalne rand, tasuta päikesevarjud ja alati sai koha. Ööbisime mitte peamajas, vaid eraldi majakeses.

Minu arust sellised all-inclusive puhkamiseks mõeldud puhkusereisid ongi läbi büroo broneerimiseks. Lennukipiletid, hotelli maksumus, transfer hotelli ja lennujaama on sinu eest korraldatud. Kõik ülejäänud lühemad ja pikemad, pigem siis kultuurireisid, korraldan alati ise.

Tänan! See tundub mõnus hotell. Kas seal hotelli ümbruses (jalutuskäigu kaugusel) on ka miskit teha? Vaatasin, et keskus on ca 2km. Ideaalis me tahaks sellises asukohas hotelli, et nii rand kui keskus oleks nii lähedal, et kannataks jala käia. Kunagi Tenerifel käies meil oli nii, et rand oli kohe hotellist üle promenaadi minna ja samas ka sellist õhtust melu oli piisavalt lähedal, et sai turvaliselt õhtuti jala ringi liikuda ja kohvikuid, elavat muusikat veiniklaasi taga nautida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin nüüd iseseisvalt soovituste järgi otsima hotelle ja lennupileteid. Otselendu Tallinnast või Riiast Kreetale vist ei ole? Airbalticust leiab ainult mandrile või Rhodosele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime oktoobri kolmandal nädalal Korful, saar oli väga kena ja seal meeldis mulle rohkem kui Kreetal. Novatoursiga sellises kohas. On küll natuke kallim (oktoobris samas odavam – ma ei saa aru, kes üldse meie suve ajal käiks seal), aga ausalt öeldes ei oleks tahtnud olla neis odavamates kohtades, kuhu osa inimesi NT bussist läks.

Ühel viimastest päevadest tibutas kohati natuke vihma, aga oli soe ja selleks päevaks olime niikuinii saarel ringi sõitmiseks auto rentinud (soovitan kindlasti). Ühel teisel päeval käisime ka Korfu linnas bussiga, et saaks niisama ringi jalutada. Ülejäänud aja olime hotellis, seal oli normaalne rand, tasuta päikesevarjud ja alati sai koha. Ööbisime mitte peamajas, vaid eraldi majakeses.

Minu arust sellised all-inclusive puhkamiseks mõeldud puhkusereisid ongi läbi büroo broneerimiseks. Lennukipiletid, hotelli maksumus, transfer hotelli ja lennujaama on sinu eest korraldatud. Kõik ülejäänud lühemad ja pikemad, pigem siis kultuurireisid, korraldan alati ise.

Tänan! See tundub mõnus hotell. Kas seal hotelli ümbruses (jalutuskäigu kaugusel) on ka miskit teha? Vaatasin, et keskus on ca 2km. Ideaalis me tahaks sellises asukohas hotelli, et nii rand kui keskus oleks nii lähedal, et kannataks jala käia. Kunagi Tenerifel käies meil oli nii, et rand oli kohe hotellist üle promenaadi minna ja samas ka sellist õhtust melu oli piisavalt lähedal, et sai turvaliselt õhtuti jala ringi liikuda ja kohvikuid, elavat muusikat veiniklaasi taga nautida.

Seal ümber sellist suuremat keskust kahjuks ei ole, sealt lähimast keskusest sõitsime ka ainult läbi. Võib-olla oskab keegi soovitada kuskil suuremas kohas sarnaseid hotelle.
Kreetal olin sellises kohas, mille ümber oli rohkem linnakesemelu, poed jne. Iseenesest oli ka täitsa kena (mulle meeldis, et oli samuti väiksematest majadest koosnev kompleks) kuigi ranna osa põhimõtteliselt puudus; samas oli 2 basseini, mis olid ka OK. Korful jällegi oli kuidagi mõnusam ja kenam. Tuli meelde, et võtsime seal läbi reisikorraldaja ka ühe ekskursiooni Paxose ja Antipaxose saartele, mis oli ka tore, kuigi võttis koos praamisõiduga terve päeva (ekskursioone saab ka kohalikelt osta, tõenäoliselt odavamalt, aga me oleme liiga mugavad). Põhimõtteliselt oli meil siis kokku pool ajast “midagi teha” ja pool ajast “vahtisime niisama”, mis tundus meie jaoks täiesti normaalne ajajaotus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:23; 19.01 16:19;
To report this post you need to login first.

Ära mine neid lodevaid ja kavalaid kreeklasi toetama. Las ōpivad kōigepealt tööd tegema ja siis hakka oma raha neile andma korralikult tehtud töö eest. Need on hullemad, kui venelased, kes oma riiki(e. ise ennast) nōukaajal juba riisusid. Kreeklased panid kōikide EL liikmete panustatud raha uugama ja ei pilgutanud silmagi. Pärast veel, kui vahele jäid oli vaat et ōigust ülegi veel!

Kreeka eraettevõtja pole kohe kindlasti laisk ja lodev – vastupidi, on oma poes/tavernis/hotellis jalul juba kell 7, ja seda keskööni. Kogu pere on hooaja vältel rakkes.
See, et Ateenas ametnikus susserdavad, on hoopis teine asi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:12; 18.01 10:40; 21.01 10:06; 26.01 12:19; 28.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käinud Kosil ja Zakynthosel. Iga kell läheks tagasi. Kos küll u 10a tagune kogemus ja ei oska öelda, kuidas seal praegu on, aga Zakynthos eelmine suvi ja paketireis läbi Soome Aurinkomatkat. Ostsime lennu ja hotelli, ekskursioone neilt ei võtnud. Üliäge saar, väike, aga tegevust jagub, kui ei taha ainult rannas olla. Neid reise vahendab ka meie oma Aurinko ja hind sama, mis Soomest ostes. Googelda natuke seda saart, see tasub külastamist. Me käisime küll turismi kõrgjooajal, aga isegi siis olid hinnad väga ok. Tavernates/ restoranides võid 10 eur-ga saada korraliku prae ja sinna juurde veel 0,5l kohalikku veini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käinud Kosil ja Zakynthosel. Iga kell läheks tagasi. Kos küll u 10a tagune kogemus ja ei oska öelda, kuidas seal praegu on, aga Zakynthos eelmine suvi ja paketireis läbi Soome Aurinkomatkat. Ostsime lennu ja hotelli, ekskursioone neilt ei võtnud. Üliäge saar, väike, aga tegevust jagub, kui ei taha ainult rannas olla. Neid reise vahendab ka meie oma Aurinko ja hind sama, mis Soomest ostes. Googelda natuke seda saart, see tasub külastamist. Me käisime küll turismi kõrgjooajal, aga isegi siis olid hinnad väga ok. Tavernates/ restoranides võid 10 eur-ga saada korraliku prae ja sinna juurde veel 0,5l kohalikku veini.

Zakynthos on väga ilus saar, kiidan takka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:14; 18.01 23:12; 21.01 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eelmise aasta aprilli lõpus, siis polnud veel hooaeg kuid kuna eelmine aasta oli teadupoolest haruldaselt soe ka eestis siis sai ka seal juba ujuda nii meres kui basseinis kuigi ainult turismipiirkondades olid hotellid jm. turistikohad veel kinni ning valmistuti alles mais avama. Meie lendasime omal käel Riiast Ryanairiga, vahepeatusega Londonis ja 4-le kokku läksid piletid 500 euri ca samapalju läks majutus läbi kahe korruse ja 2 magamistoaga apartmendis (kuna ei olnud veel hooaeg siis oli oluliselt soodsam), kus ühisalal oli ka mõistliku suurusega bassein, kohvik ja baar. Korfust jäid kõige rohkem meelde ilusad helesinised lahesopid, tõesti kaunid vaated kui ülevalt mägedest alla sõita. Samuti tehti snorgeldamisreise “Blue cavesi” kus toideti kalu ning sai väga häid pilte veealusest maailmast. Liiklus õnneks ei olnud sel ajal veel väga tihe, kuid teed kitsad ja käänulised ning naisterahvana tundus mägedes ikkagi veidi hirmutav sõita sest kohalikud tulid vastu kiiresti ja osaliselt vastassuunas, lõigates kurve. Jalakäijana üle tee saamine oli ka tõesti keeruline. Elu Korful on aga kallis, bensiin oli 1,6-1,7 eurot liiter, kallid olid ka piimatooted ja liha ning ka väljas söömine polnud odav. Odav oli aga kohalik alkohol. Sügisel käisime Maltal ja kuigi seal ka suurt loodust ei ole ning rannad on enamus kivised, siis elamine ja söök oli seal odavam. Mõlemal saarel oli aga näha ka sisserändajaid ja kui muidu inimesed olid viisakad siis nemad olid päris jultunud ja käisid turistidelt suitsu või raha lunimas. Nii pealetükkivad ei olnud kui Egiptuse kaubitsejad, kuid kui ütlesid, et ei ole midagi anda siis kohe alla ka ei andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemal saarel oli aga näha ka sisserändajaid ja kui muidu inimesed olid viisakad siis nemad olid päris jultunud ja käisid turistidelt suitsu või raha lunimas.

Plaanime Madeirale minekut, kas seal ka selliseid santijaid on?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:33; 26.01 00:22; 28.01 02:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanime Madeirale minekut, kas seal ka selliseid santijaid on?

Teie enda huvides, ärge minge!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreetal soovitan Stalidat, no fantastiline koht. Mererand kohe olemas, natuke suurem küla/linn külje all. Stalidal olemas mitmeid mitmeid toidkohti, hotelli, meelelahutust, autorente, poekesi, toidupoode (kui võtta nt korter ja ise kokata). Lennujaamast samuti sinna üpriski lühike maa. Seal selline pikk mõnus tänav (nii 2 km edasi-tagasi), mis siis mõlemalt poolt poekesi ja toidukohti täis. Inimesed meeeeletult sõbralikud, samuti on seal selline pisike turistirong, mis sõidab vist 2x tunnis umbes ja 1,5h ja viib sinna teise linna ja kohalikke vaatamisväärsuste juurde. Samuti kui auto võtta siis palju erinevaid (nt Knossos) vaid lühikese autosõidu kaugusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin nüüd iseseisvalt soovituste järgi otsima hotelle ja lennupileteid. Otselendu Tallinnast või Riiast Kreetale vist ei ole? Airbalticust leiab ainult mandrile või Rhodosele.

Loomulikult otselendu ei ole. See “miks paketireis, kui ise organiseerides on palju parem” juttu ei tasu väga tõsiselt võtta, enamasti on see poos. Kuna otselende ei ole, siis igasugune ise organiseerimine tähendab arvestatavt aega lennujaamades ja tihit öösel ka sealsamas pingil konutamist või siis lisa päeva/ööd vahelennujaamas. Ise organiseerida on mõtet siis kui sul on väga kindlad nõuded (näiteks hotelli kvaliteedile), reisi pikkusele (sest pakettreisid on nädala kaupa) või reisieelarve on väga-väga piiratud (seega lennujaamas ööbimise või 7-8 tundi lennujaamas passimise ebamugavuse kannatamine on ainukene võimalus üldse maailma näha) või siis reisieelarvele ega -ajale ei ole mingeid piiranguid ja saad vabalt äriklassis ja vahepeatustega lennata, ei konuta lennujaamas vaid võtad päeva-paar igas vahepeatuses.
Olen reisinud nii omal käel kui paketireisiga ja mõlema variandi plussid-miinused on mulle selged.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Otselende Kreetale Tallinnast on maist oktoobrini piisavalt. Charteriga loomulikult. Ja on eriti tobe teha 2 vahepeatusega 8-tunnine reis “ise orgunnides”, kui sama saab 4 tunniga otse ja mugavalt. Hinnavahe võibolla 50 eurot. Enamik büroosid pakub “ainult lend” varianti. Helsinkist on sihtkohtade valik suurem, aga siis lisandub tavaliselt 1 hotelliöö seal.

Meie tavaline Kreeka reis (2 in) selliselt on 250-280 eurot lend inimesele, majutus (leiame meeldiva apartemendi kohapeal) 35-45 eurot öö, autorent ca samapalju kui majutus. Kokku kahele siis ca 1000 eurot.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:12; 18.01 10:40; 21.01 10:06; 26.01 12:19; 28.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära mine neid lodevaid ja kavalaid kreeklasi toetama. Las ōpivad kōigepealt tööd tegema ja siis hakka oma raha neile andma korralikult tehtud töö eest. Need on hullemad, kui venelased, kes oma riiki(e. ise ennast) nōukaajal juba riisusid. Kreeklased panid kōikide EL liikmete panustatud raha uugama ja ei pilgutanud silmagi. Pärast veel, kui vahele jäid oli vaat et ōigust ülegi veel!

Paraku tuleb nõustuda. Olen palju kordi Kreekas käinud ja ainult kahel korral (mõlemad korrad väikesaartel) ei proovinud hotelliomanik meid petta. Neil on turistide petmine ja valetamine kahjuks emapiimaga kaasa saadud. Pole kasu ka sellest, et näitad eelnevad kokkulepped paberil ette– kohapeal selgub ikkagi, et “hind just tõusis”, “sel nädalal kaardiga maksta ei saa” ja söömas tuleb käia ainult hotelli restoranis, sest “meil on parim”. Selles “restoranis” saab ka muidugi maksta AINULT sulas, sest “just täna on kaarditerminal katki”. Kohalikus “supermarketis” saad aga osta tooteid, mis haisevad suitsu järele, sest müüjamutt istub kassas ja kimub lõputult suitsu.

Siit edasi võibki märkida, et EU reeglid Kreekas paraku ei kehti, nad lihtsalt k*sevad nendele kõrgelt. Kreeka Euroopa liitu lubamine oli viga, nagu oleks viga ka Türgi vastu võtmine. Siis oleks üks riik juures, mis avalikult Euroopa reeglitele vastu sõdiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin nüüd iseseisvalt soovituste järgi otsima hotelle ja lennupileteid. Otselendu Tallinnast või Riiast Kreetale vist ei ole? Airbalticust leiab ainult mandrile või Rhodosele.

Loomulikult otselendu ei ole. See “miks paketireis, kui ise organiseerides on palju parem” juttu ei tasu väga tõsiselt võtta, enamasti on see poos. Kuna otselende ei ole, siis igasugune ise organiseerimine tähendab arvestatavt aega lennujaamades ja tihit öösel ka sealsamas pingil konutamist või siis lisa päeva/ööd vahelennujaamas. Ise organiseerida on mõtet siis kui sul on väga kindlad nõuded (näiteks hotelli kvaliteedile), reisi pikkusele (sest pakettreisid on nädala kaupa) või reisieelarve on väga-väga piiratud (seega lennujaamas ööbimise või 7-8 tundi lennujaamas passimise ebamugavuse kannatamine on ainukene võimalus üldse maailma näha) või siis reisieelarvele ega -ajale ei ole mingeid piiranguid ja saad vabalt äriklassis ja vahepeatustega lennata, ei konuta lennujaamas vaid võtad päeva-paar igas vahepeatuses.

Olen reisinud nii omal käel kui paketireisiga ja mõlema variandi plussid-miinused on mulle selged.

Jah, ma olen sellisel iseorganiseeritud reisil ka käinud (Itaalias) ja lennupiletid saime tõesti odavalt ja ka otselennu, aga tookord oli reisiseltskond selline, et iga sent oli arvel ja valisime lennud hinna järgi. See tähendas viimast ööd lennujaamas ja tõesti – olen selle kogemuse elus kätte saanud ning eales enam mitte!

Aitäh vastajatele. Meie valikuks jäi hetkel Kreeta ja sobiv pakettreis ka leitud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.01 21:41; 16.01 16:24; 18.01 16:27; 18.01 16:31; 19.01 15:17; 19.01 15:59; 27.01 17:59; 31.01 21:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Hobinurk Kreeka saared

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.