Esileht Hobinurk Kreeta

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kreeta

Postitas:

Pole kunagi Kreetal käinud, nüüd üritaks minna. Kas mais on seal juba piisav elu käimas? Et kui bronnida vaid hommikusöögiga reis, siis pole muret toitlustamisega, söögikohti ikka jagub?
Kuidas on kohapeal autorendiga?
Millisesse piirkonda oleks mõistlik hotell valida?

PS: me pole rannainimesed, plaaniks ringi sõita, ujumine pole nii tähtis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:09; 29.03 22:48; 16.04 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooaeg hakkab Kreetal juunist aga eks toidukohvi ikka leiab. Ise ei ole kunagi ainult H/S hotelli valinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:24; 27.03 08:21; 15.04 13:47;
To report this post you need to login first.

Kreetal korduvalt käinud, mina võtaks maikuus hotelli (või veel parem apartemendi) kas Haniasse või Rethimnosse, max 1 km kesklinnast.
Kindlasti ära võta kõik-hinnas hotelli, jääd poolest mõnust ilma! Kreeka on täis mõnusaid tavernasid ja isegi nende kiirtoit (gyros pita) on megahea.
Autoga on meile meeldinud rohkem kesk- ja lõunaosas, ka nt kahepäevaseid sõite (lõunarannikul ikka mingi ekspromt-renditoa leiab).
Auto soovitaks netist ette tellida, kohalikud rendifirmad on paremad kui need Avised jms. Võta täiskindluustus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 16:30; 28.03 09:02; 15.04 09:11; 15.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Stalidat. Rendiauto kohti on ka iga nurga peal, söögikohti ka – st kui just kuskile sellisesse hotelli ei satu, mis x-kohas mägedes kõigest eemal (oma suure hotelli alaga siis, kus basseinid jmt), aga linnadesse jmt liiga pikk maa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei ole kunagi ainult H/S hotelli valinud.

Tõesti? Söödki ainult hotelli lobi ja kohalikku kööki ei proovi?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 21:47; 20.04 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooaeg hakkab Kreetal juunist aga eks toidukohvi ikka leiab. Ise ei ole kunagi ainult H/S hotelli valinud.

Mina pole jälle kunagi võtnud kõik hinnas hotelli. Minu jaoks pool reisi võlust on kohaliku köögi avastamine, erinevates restoranides käimine. Siis oleks ka nagu hotelli külge aheldatud, peaks lõunaks ja õhtuks tagasi jõudma. Ok, osad korrad sööd mujal, aga mis mõttega siis üldse võtta see kõik hinnas? Ja mida seal hotelli juures päev läbi passida? Kõik hinnas sobib ainult neile, kel on täiesti ükskõik, mida nad söövad ja kes kohalikust elu-olust üldse ei huvitu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 23:23; 13.04 23:27; 20.04 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleb võtta korralike tärnidega hotell, et mitte “lobi” süüa. Mina nt ei viitsi jälle iga söögikord mööda linna ringi kapata ja otsida kohta kus saaks midagi süüa. Paar korda reisi jooksul teeb seda,aga ülejäänud aja on all inclusive ainus hea variant. Tahan juua, tahan süüa, tasuta kokteilid ja tasuta vesi.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:24; 27.03 08:21; 15.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kasutame ka vähemalt HB variante. Tõesti ei viitsi iga päev otsida, kus meeldib ja ette planeerida. Eriti ebamugav on see suurema seltskonnaga. Alati võib hotelli söögi söömata jätta ja kuskil mujal süüa, aga vähemalt võimalus on olemas, et kui ei viitsi, siis hotellis ikka saab. Lobikohti ei vali kunagi, tänapäeval, kui internet on arvustusi täis, valid ikka korraliku hotelli korraliku söögiga ju. Ka Michelini tärnidega restorane on hotellidel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Asi ei ole ju ainult toidus – eriti vahemeremaades on just see kohalik melu see, mis väljas söömise nii mõnusaks teeb. See, kuidas mingi perekond oma tavernat peab. Toitudel on ka kuidagi hoopis teine maik, kui igavas hotellirestoranis teiste turistide keskel.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 16:30; 28.03 09:02; 15.04 09:11; 15.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin Rethymnos Bio Suites hotellis, väga hea asukohaga, mere ääres, vanalinn 5 minutit ja toidud olid super head, nii et soovitan! Lähen sinna isegi tagasi see aasta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka valida hotell saare läänepoolsesse otsa. Hania ja Rethyno on toredad linnad ja hotell võiks olla ühes või teises – õhtuti tore linnapeal jalutada.
Käisime ka mais ja kuna oli kindel plaan auto rentida, siis valisime hotelli hinna ja hinnangute järgi teadlikult eemale. Enamus poode ja hotelle aga olid sealkandis veel suletud ja õhtuti polnud seal midagi teha. 4km kaugusel oli suurem keskus, aga pimedas sõiduteeservas (kõnniteid polnud) ei tahtnud seda jalutuskäiku ette võtta.

Hotell oli meil ainult hommikusöögiga ja peale söömist läksime liikvele. Õhtustasime seal, kus parasjagu olime, hotelli läksime tagasi alles magamiseks.
Auto rentimiseks jalutasime läbi lähimad reisifirmad ja valisime ühe neist.

Saare läänepoolne osa on ka looduslikult ilusam ja huvitavam. Oleneb, et kogenud sõitja oled, aga kui tahta minna alla lõunakaldale, siis tasub hoolikalt teed valida – sinna läheb ka Kreeta mõistes korralikke teid, aga palju on kitsaid, katkisi, järske, kurvilisi ilma piirdeta teid. Nendel viimastel on kasuks mitte kõige lahjema mootoriga auto ja palju külma närvi. Vaated aga olid seal võrratud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast. Valisime hotelli Rethymnost 6-7 km eemale, tundus mõnus olevat ja hind ka soodne. Kindlasti rendime auto, seega pole probleemi ka õhtuti linnapeal jalutamas käia või süüa, kus süda lustib.
Mu peamine mure oligi selles, et kas mais ikka on piisavalt söögikohti juba avatud. Sain kinnitust, et linnades ikka valikut on, ei pea hotellitoiduga arvestama.
Loodan, et saame ka auto kohapealt renditud, ei taha praegu ette bronnida, sellega on meil korduvalt juhtunud, et valid küll täiskindlustuse koos kõigi lisadega, aga siis kohapealne firma teatab, et neil see siiski ei kehti ja seleta tundide viisi, et kehtib ikka küll! Lõpuks maksad lisakindlustuse eest juurde ja kui viitsid asja ajada, saad ehk pärast tagasi ka. Kui seal ikka rendifirmasid on, nagu kirjutasite, siis võtame masina otseti nendelt, kõik kiire ja kohe selge. Nagu vastustest aru sain, siis soodsam ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:09; 29.03 22:48; 16.04 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleb võtta korralike tärnidega hotell, et mitte “lobi” süüa. Mina nt ei viitsi jälle iga söögikord mööda linna ringi kapata ja otsida kohta kus saaks midagi süüa. Paar korda reisi jooksul teeb seda,aga ülejäänud aja on all inclusive ainus hea variant. Tahan juua, tahan süüa, tasuta kokteilid ja tasuta vesi.

Kohutavalt igav. Uskumatu, et Kreekas ei viitsita käia mõnusates tavernades. Kreeka köök on lihtsalt võrratu, patt oleks vaid hotellis süüa.
Meie käisime Kreetal oktoobris ja isegi siis oli küllaga söögikohti, kus süüa. ei jõudnud ära valida, kuhu minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotelli toit ei ole mitte “lobi”, vaid see on igav. See ei ole rahvuslik, kohaliku omapäraga või üldse mingi omapäraga. Hotellide toidud on üle maailma hotellide toidud. Eks teatud kohalik aktsent on isegi hotellides, aga palju-palju väiksem, kui ümberkaudsetes restoranides. Me peatume ka üldiselt korralikes 4# hotellides. Võtame hommikusöögi alati. Aga õhtust sööme väljas. Jalutame linnas, otsime toredaid häid söögikohti. Nüüdseks oleme juba niikaugele jõudnud, et head söögikohad saavad enne reisi TriAdvisori abil välja otsitud ja nimekiri tehtud. Vahel ka broneerime mõne, mida kindlasti tahame külastada. Broneerimine pole üldsegi üleliigne. Oleme astunud restoranidesse, kus küsimusele “kas täna õhtuks lauda saab broneerida?” on peremees kõva häälega naernud ja öelnud, et neil on vähemalt kuu aega ette kõik lauad reserveeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 23:23; 13.04 23:27; 20.04 17:34;
To report this post you need to login first.

meie eelistame apartemente just sellepärast, et seal saab ise süüa teha (no ja ruumi on seal ka rohkem). 1-2x reisi jooksul teen õhtusööki turult hangitud kraamist, istume siis terrassil ja naudime koos veiniga.
Ja isetehtud hommikusöök on ülimõnus. Presskann ja kohv on alati kaasas, värske saia järel käin hommikul pagariäris. Tomatid turult (appi kui head!), fetajuust ka. Kreeka jogurt on klass omaette ja mesi kohalik. Mul on isegi laudlina kaasas, katan kenasti õue laua ja sööme omas rütmis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 16:30; 28.03 09:02; 15.04 09:11; 15.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie eelistame apartemente just sellepärast, et seal saab ise süüa teha (no ja ruumi on seal ka rohkem). 1-2x reisi jooksul teen õhtusööki turult hangitud kraamist, istume siis terrassil ja naudime koos veiniga.

Ja isetehtud hommikusöök on ülimõnus. Presskann ja kohv on alati kaasas, värske saia järel käin hommikul pagariäris. Tomatid turult (appi kui head!), fetajuust ka. Kreeka jogurt on klass omaette ja mesi kohalik. Mul on isegi laudlina kaasas, katan kenasti õue laua ja sööme omas rütmis.

Minu jaoks oleks puhkuse suurim turn off (põhimõtteliselt oleks kogu puhkus minu jaoks täiesti rikutud) kui ma peaks ise tegema süüa endale kuskil toanurgas. NEVER!
Samuti ei otsi ma samal põhjusel mööda linna erinevaid söögikohti taga, vaid söön hotellis.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:24; 27.03 08:21; 15.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotelli toit ei ole mitte “lobi”, vaid see on igav. See ei ole rahvuslik, kohaliku omapäraga või üldse mingi omapäraga. Hotellide toidud on üle maailma hotellide toidud. Eks teatud kohalik aktsent on isegi hotellides, aga palju-palju väiksem, kui ümberkaudsetes restoranides. Me peatume ka üldiselt korralikes 4# hotellides. Võtame hommikusöögi alati. Aga õhtust sööme väljas. Jalutame linnas, otsime toredaid häid söögikohti. Nüüdseks oleme juba niikaugele jõudnud, et head söögikohad saavad enne reisi TriAdvisori abil välja otsitud ja nimekiri tehtud. Vahel ka broneerime mõne, mida kindlasti tahame külastada. Broneerimine pole üldsegi üleliigne. Oleme astunud restoranidesse, kus küsimusele “kas täna õhtuks lauda saab broneerida?” on peremees kõva häälega naernud ja öelnud, et neil on vähemalt kuu aega ette kõik lauad reserveeritud.

Jajaa, kindlasti on kuskil kreeta turismiurkas mingid uipouhked restoranid mis on kuu ette broneeritud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

meie eelistame apartemente just sellepärast, et seal saab ise süüa teha (no ja ruumi on seal ka rohkem). 1-2x reisi jooksul teen õhtusööki turult hangitud kraamist, istume siis terrassil ja naudime koos veiniga.

Ja isetehtud hommikusöök on ülimõnus. Presskann ja kohv on alati kaasas, värske saia järel käin hommikul pagariäris. Tomatid turult (appi kui head!), fetajuust ka. Kreeka jogurt on klass omaette ja mesi kohalik. Mul on isegi laudlina kaasas, katan kenasti õue laua ja sööme omas rütmis.

Minu jaoks oleks puhkuse suurim turn off (põhimõtteliselt oleks kogu puhkus minu jaoks täiesti rikutud) kui ma peaks ise tegema süüa endale kuskil toanurgas. NEVER!

Samuti ei otsi ma samal põhjusel mööda linna erinevaid söögikohti taga, vaid söön hotellis.

inimesed ongi erinevad, ja õnneks pakutakse teenuseid laial kaalal – igaühele midagi. Ma armastan muidu ka süüa teha, see pole mulle mingi piin – reisil pigem põnev vaheldus väljas söömisele. Käin ka alati toidupoodides ja turgudel, lemmikkohad:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 16:30; 28.03 09:02; 15.04 09:11; 15.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleks puhkuse suurim turn off (põhimõtteliselt oleks kogu puhkus minu jaoks täiesti rikutud) kui ma peaks ise tegema süüa endale kuskil toanurgas. NEVER!
Samuti ei otsi ma samal põhjusel mööda linna erinevaid söögikohti taga, vaid söön hotellis.

Me ka pole siiani endale reisidel suuremat sooja sööki teinud, kuna see nõuaks päris paljude toorainete/lisandite/maitseainete ostmist, ja no rohkelt viitsimist kah. Ma tõesti ei taha reisidel ise süüa teha.
Aga turgudel meeldib meile väga käia, nii põnev on. Sealt saab enamasti ka igasugust valmiskraami – erinevaid salateid, marinaadisegusid, suitsutatud asju, puuvilju.
Toidupoodidest ostame ka lisaks üht-teist, nii et alati on mingit toitu varuks. Ka tavalise hotellitoa rõdul, suvalises pargis või merekaldal saab ilma igasuguse ettevalmistuseta mõnusalt kõhtu täita, kui nälg näpistab 🙂
Mis puutub “mööda linna erinevate söögikohtade taga otsimisse”, siis seda me tõesti ei tee. Jalutame ringi ja kui mõni paik tundub tore, siis lihtsalt astume sisse ja sööme midagi, enamasti rahvuslikku. Ja ei sure maha, kui eriti ei maitse. Järgmisel õhtul katsetame kõrvalmaja 🙂
Tahame just proovida seda kõige tavalisemat kohalikku kraami, see on meie jaoks üks osa reisi elamusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:09; 29.03 22:48; 16.04 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleb võtta korralike tärnidega hotell, et mitte “lobi” süüa. Mina nt ei viitsi jälle iga söögikord mööda linna ringi kapata ja otsida kohta kus saaks midagi süüa. Paar korda reisi jooksul teeb seda,aga ülejäänud aja on all inclusive ainus hea variant. Tahan juua, tahan süüa, tasuta kokteilid ja tasuta vesi.

Kohutavalt igav. Uskumatu, et Kreekas ei viitsita käia mõnusates tavernades. Kreeka köök on lihtsalt võrratu, patt oleks vaid hotellis süüa.

Meie käisime Kreetal oktoobris ja isegi siis oli küllaga söögikohti, kus süüa. ei jõudnud ära valida, kuhu minna.

All in pakett ju ei välista väljas söömist. Meie läheme elukaaslasega oktoobris, võtsime ka all in paketi, aga kindlasti kavatseme kohalikes kohvikutes süüa ja ringi käia. All in võimaldab lihtsalt soovi korral ka hotellis süüa. Meie üldiselt sööme ka küllaltki palju, mina ei ole harjunud 2x päevas sööma, ikka 3-4h tagant tahaks mingit ampsu, seega ei ole mul mingit probleemi võtta lõunaks hotellist kergem eine ja peale lõunasööki minna ringi rändama ja umbes tunni-paari pärast kuskil kohvikus uuesti süüa. Meie hotelli puhul olid ka kõik pakkumised “kõik hinnas” paketiga, seega ei tunne ka rahalist kaotust, et oleks maksnud odavamast paketist rohkem ja see kuidagi “kohustaks” vaid hotellis sööma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 13:44; 21.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seega ei ole mul mingit probleemi võtta lõunaks hotellist kergem eine ja peale lõunasööki minna ringi rändama ja umbes tunni-paari pärast kuskil kohvikus uuesti süüa.

Kas siin käib jutt puhkustest stiilis “hotell on veepiiril ja kaugemale väga ei lähe”? Ei kujuta muidu ette seda igaks söögikorraks hotelli naasmist.
Minu ettekujutus reisimisest on hommikul hotellist lahkumine ja õhtul naasmine, seega ei näe vajadust päevasteks hotellitoidukordadeks. Samuti ei viitsiks kogu puhkust koos Briti pensionäride ja röökivate lastega peredega kusagil käepaeltega hotellirandades veeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 21:47; 20.04 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ettekujutus puhkusest on ringisõitmine, iga päev eri kohas. Eriti sellise suurusega saared, nagu Kreeta ja Sitsiilia, on selleks parajad. Nädalaga jõuab täpselt ringi peale teha. Kahjuks just Kreetale minnes tegime selle vea, et vahelduseks võtsime reisibüroost paketi ja oi kuidas me seda kahetsesime!! Nädal aega ühes kohas, kus büroo pakutud neljatärnikas oli selline keskpärane kolmekas. Ise otsides saab hulga parema hotelli ja eks ta ole loogiline ka, hotellid, kel büroodega lepingud, võtavad lõdvemalt. Nädal aega samas kohas, surmigav! Eks muidugi sõitsime ringi ka, aga oleks olnud loogilisem sõitagi saarele ring peale, peatuda 200 km vahedega eri linnades. Võib-olla siis 2 või ka 3 ööd ka samas kohas. Sitsiilias nt olime Palermos, Agrigentos, Sürakuusas, 2 ööd Taorminas ja viimase öö Cefalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 23:23; 13.04 23:27; 20.04 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seega ei ole mul mingit probleemi võtta lõunaks hotellist kergem eine ja peale lõunasööki minna ringi rändama ja umbes tunni-paari pärast kuskil kohvikus uuesti süüa.

Kas siin käib jutt puhkustest stiilis “hotell on veepiiril ja kaugemale väga ei lähe”? Ei kujuta muidu ette seda igaks söögikorraks hotelli naasmist.

Minu ettekujutus reisimisest on hommikul hotellist lahkumine ja õhtul naasmine, seega ei näe vajadust päevasteks hotellitoidukordadeks. Samuti ei viitsiks kogu puhkust koos Briti pensionäride ja röökivate lastega peredega kusagil käepaeltega hotellirandades veeta.

Meie kavatseme võtta rendiauto ja sõita saare peal ikka ka ringi. Mingi(d) päeva(d) plaanin mina kindlasti reisidel alati ka rannas praadida, seega minu arust just mõnus, kui saab hommikul paar tundi rannas või basseini ääres mõnuleda, siis süüa ja rändama minna. Minu jaoks oleks näiteks just väsitav, kui ma nädal aega ainult hommikust õhtuni ringi käin, mõni päev peab ikka jalad seinale ka saama visata. Kuigi olen nõus sellega, et ainult hotelli alal vahtimine on üsna mõttetu, kui kohalikku elu ja kultuuri üldse ei näe. Samas – mõni just nii eelistabki, igale oma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 13:44; 21.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk Kreeta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.