Esileht Hobinurk Kreeta reis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kreeta reis

Postitas:

Tere! Sügisel on ees ootamas reis Kreetale. Need, kes on käinud, rääkige palun, mida sealt osta võiks, mis on näiteks hea hinnaga(Eestis palju kallim), millised on seal riietepoed ja kas on ka normaalseid riideid ja üleüldse mis hinnaga seal erinevad kaubad on?

+1
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:37; 24.02 10:45; 24.02 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kohe nii negatiivne? Ilmselgelt ei kavatse ma tervet aega shopates veeta, aga ilmselgelt ju poodidesse ma satun ja seepärast tahakski teada, mida huvitavat sealt leida võiks?

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:37; 24.02 10:45; 24.02 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libateema, jah? Naudi reisi! Olid tõesti nahast sandaalid ja kotid odavamad, aga tegumood oli ka selline, et näppisin ühtesid ja teisi, aga ei ostnud midagi. Loomulikult on veinid ja oliivõli odavam, aga ostsin vaid põnevuse pärast ja et lähisugulastele kinkida.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega seal just väga palju neid “kinniseid” poode pole. Riideid ei tasu osta – linnades (Chana, Heraklion) samad poed mis Eestis, sama kaup, samad hinnad. Tänavad on täis pigem tururiideid (kuurortites) ja fake – ala fuit and loopsi tavalised t-särgid ja pusad millele siis CK, Hilfiger, Versace, Vans, Supreme, Levis jmt logod peal. Samuti miski 5€ gucci jmt käekotid. Isegi kui tahad fake osta siis kui nt Chanas turule satud ära sealt kindlasti osta! Asjad 3-5x kallimad kui mujal. Nahast püksirihmasid müüdi küll miski 2-5€/tk. Kuid mis nahast need nüüd olid ei teagi.

Meie mõistes kaubanduskeskusi pole üldse, on tänavad, kus siis on poekesed. Sellega seoses – vetsusid oli üliüli raske leida!!! Avalikku vetsu sisuliselt pole olemas, mis olid olid enamasti rikkis. Seega vetsus tasub söögikohtades ära käia võimalusel või siis minna ja kuskilt kohvi võtta.

Toidupoes on hinnad samad, mis Eestis. Joogivesi on õnneks meeletult odav. Toidukaubaga on nii 50:50, mõned asjad ala 10-50 senti kallimad kui Eestis, teine pool asju 10-50 senti soodsamad kui Eestis.

Osta tasub kohalikku kosmeetikat ja tooteid: oliiviõli ja kitsepiimaseebid. Erinevad juuksehooldustooted jmt. Palju on ka argaaniaõli jmt tooteid.

Toidukraami saab kaasa osta: kohalikke maiuseid, oliive (vaakumpakendatud, ei juhtu midagi), oliiviõlisid, kohalikku mett soovitan, maitseaineid.

Ehk tegelikult otseselt osta pole sealt midagi. Kui miskit siis vaid kohalikku toodangut, mida mujalt ei saa. Samuti ei tasu toidukraami jmt osta tegelikult spetspoekestest vaid tavalised toidupoed müüvad soodsama hinnaga samu kohalikke vaakumpakendatud oliive, veine, õlisid, juuste jmt.

Kui lähed lastega siis kuurortlinnades on poekesed täis erinevaid ujumisrõngaid, erinevate kujudega ja liivamänguasju jmt. Et sellist asja Eestist kaasa pole mõtet vedada.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:51; 24.02 14:13; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.

Vales rubriigis oled oma Kreetaga.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib väga kreeklaste keraamika. Olen ostunud erineva suurusega kausse. Mulle väge meeldivad kreeka maitseained ja halvaad, seemnesnäkid. Oliivõlid on väga head. Lemmikud on eeslipiimaga seebid, šampooiud. Riideid sealt küll pole mõtet otsida.
Mina panustaks koha peal ehedale Kreeka köögile, toidud on seal ülihead!

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.02 11:33; 24.02 18:51; 24.02 18:57; 24.02 19:11; 27.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keraamika tõesti. Siis on ka väga ilusaid lambavillast vaibakesi, kui sul neid vaja peaks olema. Meie toome sealt nö isutumisalused, ehk grilliõhtutel toolile panemise vaibakesed ja ka jalamatid. Maja sees oleva, mitte õue omad.
Oliivõli, aga seda pole mõtet tassida, kui sa ei oska seda väärtustada ja erinevatel maitsetel vahet ei tee.
Maitseained.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 11:53; 24.02 12:12; 24.02 12:30; 27.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:04; 24.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Mina seda siiski mõistan. Kuidas ma Tansaanias olin hädas, et ei olnud ette ostnud piisavalt äraantava pagasi kohti kõigile lennuetappidele tagasiteeks ega kaasa võtnud tugevaid kergeid lukustatavaid kotte. Lihtsalt ei kujutanud ette, kui palju ja kui kaunist kunsti-käsitööd ma hakkan seal tahtma, sest kuidagi lihtsalt ei teadnud…
Edaspidi küsin ka ise alati enne sõitu teadjamatelt, kas ja mida on sealt huvitavat tuua. Ega muu pärast, aga lihtsalt teadmaks, kas osta ette äraantava pagasi kohta tagasiteeks ja kas on vaja mingit eritähelepanu pagasile, et ostetav oleks ohutult pakendatud (nö kui sõidad kuskile, kus on imekaunist klaasi ja sulle meeldib klaas, siis valid ju pagasi materjali vastavalt klaasi haprusele).

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 11:53; 24.02 12:12; 24.02 12:30; 27.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Mina seda siiski mõistan. Kuidas ma Tansaanias olin hädas, et ei olnud ette ostnud piisavalt äraantava pagasi kohti kõigile lennuetappidele tagasiteeks ega kaasa võtnud tugevaid kergeid lukustatavaid kotte. Lihtsalt ei kujutanud ette, kui palju ja kui kaunist kunsti-käsitööd ma hakkan seal tahtma, sest kuidagi lihtsalt ei teadnud…

Edaspidi küsin ka ise alati enne sõitu teadjamatelt, kas ja mida on sealt huvitavat tuua. Ega muu pärast, aga lihtsalt teadmaks, kas osta ette äraantava pagasi kohta tagasiteeks ja kas on vaja mingit eritähelepanu pagasile, et ostetav oleks ohutult pakendatud (nö kui sõidad kuskile, kus on imekaunist klaasi ja sulle meeldib klaas, siis valid ju pagasi materjali vastavalt klaasi haprusele).

Opppaa!
Käsipagasisse ei vōtagi?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:27; 26.02 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Mina seda siiski mõistan. Kuidas ma Tansaanias olin hädas, et ei olnud ette ostnud piisavalt äraantava pagasi kohti kõigile lennuetappidele tagasiteeks ega kaasa võtnud tugevaid kergeid lukustatavaid kotte. Lihtsalt ei kujutanud ette, kui palju ja kui kaunist kunsti-käsitööd ma hakkan seal tahtma, sest kuidagi lihtsalt ei teadnud…

Edaspidi küsin ka ise alati enne sõitu teadjamatelt, kas ja mida on sealt huvitavat tuua. Ega muu pärast, aga lihtsalt teadmaks, kas osta ette äraantava pagasi kohta tagasiteeks ja kas on vaja mingit eritähelepanu pagasile, et ostetav oleks ohutult pakendatud (nö kui sõidad kuskile, kus on imekaunist klaasi ja sulle meeldib klaas, siis valid ju pagasi materjali vastavalt klaasi haprusele).

Opppaa!

Käsipagasisse ei vōtagi?

Kui ei mahu, siis ei võta. Käsipagasil, kas tead, on ka teatud mõõdu- ja kaalupiirid. Klaas aga oli ainult näide. Saad aru küll.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 11:53; 24.02 12:12; 24.02 12:30; 27.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Mina uurin ka tavaliselt mõnda “uude” kohta minnes, mida sealt osta tasuks ja mida mitte. Kasvõi seepärast, et teaks, kas võtan rohkem riideid-jalatseid kaasa või saan kohapealt midagi juurde osta.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kohe nii negatiivne? Ilmselgelt ei kavatse ma tervet aega shopates veeta, aga ilmselgelt ju poodidesse ma satun ja seepärast tahakski teada, mida huvitavat sealt leida võiks?

Aga meie ju ei tea, mis on sinu jaoks huvitav?
Loomulikult satutakse reisi ajal ka poodidesse, aga ise ma pole seda eraldi eesmärgiks seadnud. Olen ka rohkem turulkäija, kauplused on nagunii kõik ühesugused, ole sa siin või seal.
Hilpe pole minu meelest üldse mõtet osta – koormad vaid ilmaasjata kohvrit. Mina olen reisidelt toonud ehteid, meeneid, rätikuid, peakatteid, huvitavaid maitseianeid, erilisi veine, juuste, sooviavaldanutele külmkapimagneteid, temaatilisi suveniire jne. Ma ei ole üldse ülearu suur riidekraamikummardaja, seega enamasti riideid ei vaatagi. Ok, viimaselt reisilt (Türgi) ostsin kolm õhulist suvekleiti (nendestki kaks “hiinlased”), millega hea igapäevaselt kodus-aias-õues toimetada (olid küll odavad 8-15€ tükk). Mees ostis neli numbrit suurema t-särgi, et hea lahe lehvitada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oliivõli oli küll väga hea, ostsime otse tootjalt kui ekskursioonil käisime. Olime Zakinthose saarel. Aga siis mullikile ümber ja veel eraldi riide sisse ja kilekotti. Mul oli ikkagi üks pudel lahti läinud. Olid plekkpandis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oliiviõli ja veini tõime meie
Enamik tänaval müüdavast kaubast on Made in China saast

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja küsin milline umbes on augustikuus Kreeta saarel vee- ja õhutemperatuur?
Oleme augustikuus käinud Türgis ja kui enamik soovitavad augustis mitte Türki minna, sest seal on siis liiga palav, meile just sobib õhutemperatuur 40 kraadi ja veetemperatuur vähemalt 30 kraadi, nagu augustis seal umbes on, sest kui minna soojamaareisile tahaks ikka kindlapeale väga sooja. Üks laps eriti soojalembene.
Tahaksime väga Kreekasse, just Kreeta saarele minna, aga kardame, et seal pole nii soe kui Türgis ja valime ikka sihtkohaks Türgi. Oleme käinud oktoobrikuus ka Egiptuses, kus peaks siis ka väga soe olema, aga meie jaoks seal suvitamiseks liiga külm, muul ajal veel külmem, suvel Egiptusesse reise ei korraldata, kui saaks seal ka tõelist suve nautida. Tenerife veel hoopis külm.
Soovitage sihtkohta ja mis ajal minna, et merevee ja ka basseinivee temperatuur oleks vähemalt 30 kraadi ning õhk ka vähemalt sama soe.
Tänan!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul kindlasti Küpros!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal augustis just vägaväga palav on, aga ilmselt 27 kraadi varjus küll. Vesi ilmselt 23-24 kraadi vähemalt. Kuid sellisel juhul kas juba kohe minna või võtta rendiauto ja olla lõunapoolselt küljel (kui kaardilt vaadata siis pigem lõuna-kaguosas) – seal oli ilm tunduvalt ilusam (pilvi peaaegu polnud) ja vesi oli soojem kui põhja või idakaldal näiteks.

Muidugi ei oska ette ennustada ehk on ka see aasta miski kuumalaine tulemas. Praegu on igatahes nii mõneski riigis päevatemperatuurid nii 10 kraadi kõrgemad kui eeldatav norm ja keskmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:51; 24.02 14:13; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://Www.trip.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teiega ei ole nii, et kohapealne atmosfäär annab maitsele nii palju juurde, et nt seal suisa jumalik vein on kodus avades tavaline lurr?
Mina olen ammu loobunud söögiasjade vedamisest just sel põhjusel. No ei maitse pärast kodus samamoodi.

Tõsi, Sitsiiliast vedasin küll 16-eurose kilohinnaga prosciuttot, mis oli ka pärast kõvasti parem kui meie 56-ne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kreekast olen alati toonud kaasa oliivõli ja oliiviseepi. Pareo olen ostnud, seda saab mitmel viisil kasutada ka suvilas.
Rõivapoodidest olen eemale hoidnud, kuid olen vaadanud lihtsaid suveriideid, mis lausa tänavale tõstetud – ühed haaremipüksid ja suure kübara olen nii ostnud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teiega ei ole nii, et kohapealne atmosfäär annab maitsele nii palju juurde, et nt seal suisa jumalik vein on kodus avades tavaline lurr?

Mina olen ammu loobunud söögiasjade vedamisest just sel põhjusel. No ei maitse pärast kodus samamoodi.

Tõsi, Sitsiiliast vedasin küll 16-eurose kilohinnaga prosciuttot, mis oli ka pärast kõvasti parem kui meie 56-ne.

Ikka on nii. Aga suuremosa toidukraami saab rohkem meenetena kinkimiseks kaasa toodud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:51; 24.02 14:13; 24.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreeta on nõks jahedam kui Türgi, aga ma siiski arvan,et suvel on 30+ ikka tavaline.
Osta kaasa..kõik on eelnevalt öeldud.
Mine, vaata , naudi.
Ise lähen ka kevadel (jumalteabmitmendatkorda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oliivõli oli küll väga hea, ostsime otse tootjalt kui ekskursioonil käisime. Olime Zakinthose saarel. Aga siis mullikile ümber ja veel eraldi riide sisse ja kilekotti. Mul oli ikkagi üks pudel lahti läinud. Olid plekkpandis.

Soovitav osta metallpakendis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.02 11:33; 24.02 18:51; 24.02 18:57; 24.02 19:11; 27.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Minu meelest vastupidi. Kui üldse mingit teavet pole ja kõik tuleb ise avastada, siis võid liiga palju energiat tühja-tähja peale kulutada ja lõpuks ka millestki nö ilma jääda. Tuled koju ja ütled “aga seda ja seda ma ei näinudki/leidnudki”, mille peale karjatatakse ühest suust: Issand, ma oleksin sulle kohe öelnud, kus see on!
Ikka tuleb infot koguda ja pole seda hirmugi, et endale midagi enam avastada ei jää.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augustis on seal ikka väga soe veel, liigagi palav minu meelest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.02 11:33; 24.02 18:51; 24.02 18:57; 24.02 19:11; 27.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Minu meelest vastupidi. Kui üldse mingit teavet pole ja kõik tuleb ise avastada, siis võid liiga palju energiat tühja-tähja peale kulutada ja lõpuks ka millestki nö ilma jääda. Tuled koju ja ütled “aga seda ja seda ma ei näinudki/leidnudki”, mille peale karjatatakse ühest suust: Issand, ma oleksin sulle kohe öelnud, kus see on!

Ikka tuleb infot koguda ja pole seda hirmugi, et endale midagi enam avastada ei jää.

Selleks ei pea ju siia kirjutama või fb-sse. Nett on täis infot, otsi aga. Ei saa nii mugav ka olla. On reisiblogid, on ka reisifirmade lehel infot. Kohapeal on ka hotellides infolehed jne. See ju täiesti loogiline, et reisikohvreid ja kotte leiab kotipoest. Inimesed on liiga mugavad, selles on asi. Ma küll kuskile reisile ainult tuppa või päikese kätte vee äärde vedelema ei lähe, käib ringi ka ja meeldib ise avastada. Ma just ei taha käia teistega sama rada, igav ju. Kõigil täpselt ühesugused mõtted, kogemused ,kohad ja emotsioonid. Ei näe pointi. Kogu mõte on muidugi eelkõige selles, et inimestele teada anda, et minnakse reisile, eriti oma nimega FB-s. Eputamine ühesõnaga, et mine tea, äkki keegi on kade nüüd.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:04; 24.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teiega ei ole nii, et kohapealne atmosfäär annab maitsele nii palju juurde, et nt seal suisa jumalik vein on kodus avades tavaline lurr?
Mina olen ammu loobunud söögiasjade vedamisest just sel põhjusel. No ei maitse pärast kodus samamoodi.

Nii on jah. Kreekast veini pole mõtet kaasa osta, kodus ei maitse üldse. Koha peal hoopis teine asi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.02 11:33; 24.02 18:51; 24.02 18:57; 24.02 19:11; 27.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt paneb imestama, et siin perekoolis ei leidu vist mitte ühtegi sellist teemat, kus keegi ei hakkaks sarkastiliselt rääkima ja teist solvama?!?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 10:37; 24.02 10:45; 24.02 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks huvitavam ise avastada kohapeal, kui seal juba ollakse? Mu meelest küll on. Mitte küsida riiete, kottide ,kärude ja mille iganes veel kohta.

Mina seda siiski mõistan. Kuidas ma Tansaanias olin hädas, et ei olnud ette ostnud piisavalt äraantava pagasi kohti kõigile lennuetappidele tagasiteeks ega kaasa võtnud tugevaid kergeid lukustatavaid kotte. Lihtsalt ei kujutanud ette, kui palju ja kui kaunist kunsti-käsitööd ma hakkan seal tahtma, sest kuidagi lihtsalt ei teadnud…

Edaspidi küsin ka ise alati enne sõitu teadjamatelt, kas ja mida on sealt huvitavat tuua. Ega muu pärast, aga lihtsalt teadmaks, kas osta ette äraantava pagasi kohta tagasiteeks ja kas on vaja mingit eritähelepanu pagasile, et ostetav oleks ohutult pakendatud (nö kui sõidad kuskile, kus on imekaunist klaasi ja sulle meeldib klaas, siis valid ju pagasi materjali vastavalt klaasi haprusele).

Opppaa!

Käsipagasisse ei vōtagi?

Kui ei mahu, siis ei võta. Käsipagasil, kas tead, on ka teatud mõõdu- ja kaalupiirid. Klaas aga oli ainult näide. Saad aru küll.

Ei saa! Ma ei kujuta ette ühtegi ōrna keraamika vōi klaastoodet, mida vōiks julgelt pakkida kohvrisse oma smogede vahele ja kohvriga üldpagasis lasta lennukisse transportida ja pärast kodus ka TERVELT riiulisse panna.
Ainult käsipagasis ja enese silma/käeulatuses olevana jääb terveks. Tavapagasis on üsna väike tōenäosus midagi kergelt purunevad tervelt kätte saada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:27; 26.02 15:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Hobinurk Kreeta reis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.