Esileht Hobinurk Kreeta või Peloponnesos/Ateena

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kreeta või Peloponnesos/Ateena

Postitas:
Kägu

Mõtted mõlguvad suvel Kreekasse mineku osas (2 täiskasvanut+3 teismelist). Kui jätta kõrvale teema, et: kes see hull suvel nii palavasse kohta ronib, siis kumba piirkonda soovitaksite nädalaseks reisiks?  Oleme reisinud ka varem suvisel ajal vahemere piirkonda, seega palavusega oleme tuttavad ja sellega saame hakkama. Kreekas pole varem käinud. Väga meeldib Itaalia. Samas vähem meeldis Horvaatia (loodus küll superilus). Meeldib kultuur, vaatamisväärsused, loodus/matkarajad ja ka varemed, kuid mitte lõputult. Mere ääres pikalt peesitama ilmselt ei hakka, vaid pigem valime basseiniga hotellid, kus on lastega lihtsam.

Kes on rohkem Kreekas ringi liikunud, kumba piirkonda eelistaksite? Mulle tundub piltide järgi Kreeta küll ilusam, kuid kõhklen, kas seal on nii palju midagi teha (kui ei soovi rannapuhkust). Ateena/Peloponnesos tundub vaatamisväärsuste poolest kuidagi rikkalikum (rendiksime ka auto), kuid muu osa tundub kuidagi rohkem ligadi-logadi…. Samas tundub maismaa rohelisem kui Kreetal. Millegipärast jäi kummitama ühel välismailsel reisisaidil Ateena kohta öeldu, et jah seal on uhke Akropol ja üht teist veel, kuid ülejäänud linn meenutab veidike nõuka-aja lõppu. Sarnane tunne oli mul veidike Horvaatias, seega hea meelega kohe uuesti sama asja ei kordaks. Aga äkki ma eksin 🙂 ja see veebisait ajas jama. Ei oska kuidagi seisukohta võtta… Sooviks Kreeka ikka ära näha, kuid ei suuda otsustada, milline piirkond oleks õigem valik. Teised Kreeka piirkonnad praegu välistaksin, väljatoodud kaks on erinevatel põhjustel juba sõelale jäänud.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olime eelmisel aastal sama valiku ees ja valisime Kreeta. Meie reis oli augustis ja teadjamad ütlesid, et mandri- Kreeka on sel ajal kuiv ja kuum kõrb, metsatulekahjud igal pool. Kreeta oli super- palav, kuid mere ääres õhk liikus. Käisime matkamas, laevareisil, oliiviistanduses, ilusates randades kaljude vahel jne. Kreeta on nii suur, et nädalase reisi puhul tasuks valida, kas ida või lääne pool, mõlemat ei jõua.

Arbuusid, viigimarjad…oliiviõli, tzatziki… ma läheks iga kell tagasi sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldib kultuur, vaatamisväärsused, loodus/matkarajad ja ka varemed, kuid mitte lõputult. Mere ääres pikalt peesitama ilmselt ei hakka, vaid pigem valime basseiniga hotellid, kus on lastega lihtsam.

Soovitan V Spa ja Jänese matkarada. Viimased suved on päris palavad olnud, varu joogivett.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan soovituste eest. Jänese matkarada ja V Spa on mõlemad toredad kohad, mida korduvalt ka külastatud kuna asuvad minu kodulinnas. Küsimus puudutas Kreekat.

Soovitan V Spa ja Jänese matkarada. Viimased suved on päris palavad olnud, varu joogivett.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mitte Kreeka saared – näiteks Korfu, Kreeta, Mykonos, Rhodos, Santorini, lisaks lugematud väiksemad saared.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Kreeka on peale Itaalia suur lemmik Euroopas. Mulle ka Horvaatia meeldis vähem. Loodus on ilus, aga toit ja olustik pole minu maitsele.

Aga ma soovitaks hoopis Korfut. Minu jaoks on Kreeta olnud kõige lahjem Kreeka saart. Maismaal ja Ateenas pole käinud.

Santorini meeldis ka väga, aga see pigem, paaridele ja sõbrannade pundile, mitte lastega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korfu on mulle endale ka silma jäänud. Meeldib just see, et tundub rohelisem kui teised Kreeka piirkonnad. AirBaltic lendab sinna Riiast otse ka, seega miks-mitte. Esimese hooga praakisin Korfu enda valikutest välja kuna jäi tunne, et äkkis seal pole teismelistel piisavalt tegevust. S.t. kas leiame mingeid huvitavaid vaatamisväärsuseid või muuseume ka lisaks niisama matkamisele ja erinevate linnakestega tutvumisele. Vaatan üle, mida huvitavat sealt leida võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud 2 korda Kreetal ja läheksin veel, väga meeldib. vaatamisväärsusi on seal palju – eriti kui varemed meeldivad. Eeltööd tasub teha, et kuhu piirkonda minna, et mida tahaksite ära näha – saar on tegelikult üpris suur. Populaarne matk on Samaaria mäekurus ja sealgi käidud – teismelistega ilmselt juba tehtav, aga tuleb taas siis vaadata, kus piirkonnas majutute, et liiga kaugele ei jääks.

 

Kreeka saartest olen käinud veel Korful ja seal kultuurireisi mõttes on suht vähe vaadata, selle saare sõidab 2 päevaga risti-rästi läbi. Küll võib väga ilusaid randasid olla ja huvitavaid paadireise tellida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreeta on suur ja huvitav. Varemed, kloostrid, mäed, ägedad koopad ja lahedad linnakesed. Rannast ka puudus pole. Nädalast jäi väheks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider küsimus. Visake kulli ja kirja kumba esimesena lähete, edasi jääte juba igal suvel Kreekasse käima. Väga venitada ka ei maksa-aasta aastalt nad ka euroremondivad oma olemist, armast vene- või sotsialismipärast räpasust jääb aina vähemaks, kohalik omapära hakkab kaduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

🙂 ma väga loodan, et see umbes sedasi võiks minna. Praegu on läinud nii, et pea iga suvi jõuame Itaaliasse ning tundub, et ei saa kunagi küllalt. Kuna soov on siiski vahepeal ka mõnda teist riiki külastada ja ära näha, kuidas seal on, siis seepärast kaalume Kreekat.

Veider küsimus. Visake kulli ja kirja kumba esimesena lähete, edasi jääte juba igal suvel Kreekasse käima. Väga venitada ka ei maksa-aasta aastalt nad ka euroremondivad oma olemist, armast vene- või sotsialismipärast räpasust jääb aina vähemaks, kohalik omapära hakkab kaduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen käinud Kreetal Hania pool otsas ja tegevusest puudust küll ei olnud. Muuseumide poolest ilmselt Heraklioni poolne ots on veel külluslikum, aga varemeid ja kloostreid ja ilusaid linnakesi oli küllalt ka läänes. Samaria kuristik jääb läände, samuti botaanikaaed. Gramvousa laevareisil nägi väga ilusaid kohti, nii et kannatas välja isegi ülerahvastatud laeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme  Kreekas mitmeid kordi käinud, aga kahjuks Kreetale ei ole sattunud. Küll aga Peloponnesosele. Tegime mõned aastad tagasi u 10-päevase reisi, kus tiirutasime mööda Peloponnesost, põikasime paariks päevaks Zakynthose saarele ja viimaks paar päeva Ateenas. Siiani üks toredamaid reise. Palju oli vaadata ja sai ka mõnusalt basseini või mere ääres aega veeta. Hiljem sai veel teist korda sarnane reis tehtud.

Vaadatud Nafplioni kindlus, amfiteater, olümpiamängude n-ö alguskoht, Mükeene, “laveahuku rand” (see Zakynthosel), Korinthose kanal, Akropol ja palju muud. Ateena jaoks ma ülemäära palju aega ei planeeriks, pigem ikkagi väikesed linnakesed (nt Tolo).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider küsimus. Visake kulli ja kirja kumba esimesena lähete, edasi jääte juba igal suvel Kreekasse käima. Väga venitada ka ei maksa-aasta aastalt nad ka euroremondivad oma olemist, armast vene- või sotsialismipärast räpasust jääb aina vähemaks, kohalik omapära hakkab kaduma.

Ja on palju ka neid, kes käivad korra ära ja ei iialgi enam! Meie näiteks sellised. Kõige mõttetum ajaraiskamine.

Kusjuures muidu Vahemeremaade fännid ja ühes neist lausa pool aastast elame.

TA, kui Itaalia sind kõnetas, siis ei maksa oodata ülivõrdes, pigem saad selle kehva Horvaatia korduse…Ma ausalt ei oska nimetada mitte ühtegi nüanssi, miks ma sinna kunagi teist korda tagasi peaksin tahtma.

Kõik on kehv, üksluine, tavaline, ei kööki, ei häid veine, ei mitte midagi. Kõige ebahuvitavam vahemeremaa.

Eufooriasse saab sattuda vast, kui esimene soojamaa reis ja näedki palmi või Munamäest kõrgemat kaljut esimest korda…

Kui tahate korra Minna, siis ma valiks selle järgi, kas pigem ajalugu/kultuur või loodus/päike. Esimene siis Ateena ja teine Kreeta v misiganes saar (all same…)

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreeta on ülehinnatud mu meelest, pigem läheksin võtaksin Ateenast rendiauto ka läheksin sealt Peloponnesosesose poole. Õhk liigub seal vägagi, palju on ilusaid ja erinevaid randu, toit on sama maitsev kui Kreetal, vaatamisväärsusi on palju ja loodus on ilusam. Turistide masse nii palju pole. Ateenas veedaksin reisist maksimaalselt paar päeva.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen samuti väga palju reisinud ja Kreeta on väheseid kohti kuhu tagasi ei läheks. Meie jaoks oli kuidagi igav ja toitu võrdleks Horvaatiaga, ei olnud eriti maitsev. Samuti meeldib väga Itaalia, Lõuna-Prantsusmaa, Hispaania. Horvaatia meeldib nendest kõige vähem. Kui tahate ringi sõita ja natuke rannapuhkust, siis soovitan Lõuna-Prantsusmaad. Ise oleme seal mitu korda  augustis käinud, siis muidugi paljud euroopas puhkavad. Juuni lõpp oleks vist sinna kanti minekuks isegi parem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan mitmekülgsete vastuste eest. Inimesed on erinevad ning tõenäoliselt osad ongi n.ö. Kreeka inimesed, kes seal käivad ja käivad ning kõik meeldib. Kindlasti on see väga huvitav maa, kuid inimeste eelistused ja maitsed on erinevad. Väga paljud käivad kümme aastat järjest Horvaatias ja lähevad sinna ikka ja jälle. Minu jaoks jäi see kuidagi “lahjaks” ning seepärast veidi ka kõhklen, kas nüüd kohe järgmisel suvel Kreeka ette võtta. Äkki on sarnane pettumus. Samas maailma sooviks näha ning äkki seal ikkagi on ka minu jaoks see “miski”. Lisaks Itaaliale on meile väga meeldinud ka Hispaania ja muidugi Prantsusmaa. Käimata on Portugal. Ka see tundub huvitav. Itaaliast on käimata Sitsiilia ning mida rohkem ma neid pilte ja kohti vaatan, kuhu seal minna sooviks, seda rohkem kalfub mõte sinna suunda :). Aga jätan siiski veel Kreekale võimaluse :).

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreekale tasub kindlasti võimalus anda. Küll ja küll on maailmarändureid, kes pool ilma läbi käinud, aga peale Kreekas käimist jäänudki vaid seal käima, isegi keelt õppinud ja pikemalt kohapeal olnud. Mõnda perekonda tean, kes lõpuks isegi sinna kolinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Korfu valite ja jalgsi liikuda plaanite, siis tehke korralik elukindlustus. Seal oli enamus autosid mõlke täis ja ükski kohalik auto jalakäijat üle tee ei lasknud. Liiklus päris tihe ja jooksuga üle tormamine oli hirmutav. Teede ääred olid täis laotud haisvaid prügikottide hunnikuid. Poodides/toidukohtades oli teenindus uimane, vist anti mõista, et turiste nemad ei vaja. Sedasi mõni aasta enne koroona ajastut.

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te vaatamisväärsuste hulga järgi otsustate, siis peaksite kaaluma Rhodost.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta, kui lõpuks ära käite, siis anna teada, kas läksite Kreetale ka kuidas meeldis,

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreeka on imeline. Kui elad lihtsas apartemendis, vurad rendiautoga ringi ja sööd tavernites, siis saad kindlasti eheda elamuse – vahet pole kas saarel või mandril. Jah, pole kõik tänavad-majad alati maalilised, pikem ligadi-logadi, aga sellest võib üle vaadata (näiteks buganvilleat seal kõrval).

5-tärnikas AI on kindlasti ka tore, aga see pole mingi Kreeka.

Vaatamisväärsustega on nii, et ega 30+ kraadiga neid kaua ei imetle…  Pigem vali asukohaks väiksem linnake või suurem küla, kust lihtne erinevatesse randadesse ja paari huvipaiga juurde sõita. Et oleks ka mõni pood ja mõnusad tavernid, pagarikoda jms. Õhtul tore jalutada.

Konkreetselt Kreetal on paar kohta mida vältida – Heraklion, Hersonissos, Malia, Stalida. Kui pealinn on lihtsalt suht näotu linn, siis need ülejäänud kubisevad nö teisest Inglismaast. Roosad purjus britid, pubid, jalgpall – suht õudne.

Hania ja Rethimnon on mõnusad ja nendest on palju võimalusi päevaretkedeks. Eriti Hania kant on tore.

Aga saari on palju rohkem!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub piltide järgi Kreeta küll ilusam, kuid kõhklen, kas seal on nii palju midagi teha (kui ei soovi rannapuhkust).

Kreetal on teha küll kui ringi sõita. Saare ida- ja lääneosa on üsna erinevad. Mina olen Heraklionis käinud, Haniasse kahjuks ei jõudnud, aga sealne vanalinn tundub piltide põhjal ikka hoopis teistsugune kui saare idaosa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks Itaaliale on meile väga meeldinud ka Hispaania ja muidugi Prantsusmaa. Käimata on Portugal. Ka see tundub huvitav. Itaaliast on käimata Sitsiilia ning mida rohkem ma neid pilte ja kohti vaatan, kuhu seal minna sooviks, seda rohkem kalfub mõte sinna suunda :). Aga jätan siiski veel Kreekale võimaluse :).

Reisi valimisest ei ole vaja “raketiteadust” teha.  Ärgem üle mõelge. Korra käimist tasub Kreeta/Kreeka igal juhul, nii hull see asi nüüd ka ei ole. Lõppude lõpuks on need Vahemere maad ju üpris sarnased. Ma olen käinud kreetal ja Rhodosel, mõlemad meeldisid, aga igal aastal tagasi ei läheks. Horvaatia ei ole mulle ka erilist muljet jätnud. Ma ei saa aru neist, kes seal 10 aastat järjest autoga käivad. Mulle meeldivad vahemere maadest kõige rohkem portugal ja Hispaania, lõuna Prantsusmaal ei ole veel käinud. Aga päeva lõpuks vahet pole, minge käige Kreetal ära ja usun, et te ei pettu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ei meeldinud Kreetal need sitikad, hull kisa oli ja üks ka hammustas väga valusasti. See koht veel läks pärast mädanema ja pidin seda ravima mitu kuud. Hispaanias ja Itaalias pole näinud neid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka sama dilemma ees olnud ja viimati valisin Kreeta (olin seal ennegi pool a elanud, aga mitte nii põhjalikult ringi käinud). Kui valite Kreeta, jätke Agios Nikolaos kindlasti sisse, armas linnake 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

🙂 ma arvan, et see ongi tegelikult õige lähenemine. Kui peakski nii olema, et ka Kreeka/Kreeta ikkagi ei meeldi, siis saan selle vähemalt teada :). Ma ikkagi arvan, et saab meeldima rohkem kui Horvaatia. Horvaatias jäi minu jaoks puudu kultuuripärandist, mida Kreekas on küll ja küll, iseasi, kui lõputult neid varemeid jõuab vaadata. Skeptiline olen natuke toidu osas. Ei ole see balkanimaade menüü päris minu teema. See oli ka Horvaatias üks suur pettumus.

 

Aga päeva lõpuks vahet pole, minge käige Kreetal ära ja usun, et te ei pettu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skeptiline olen natuke toidu osas. Ei ole see balkanimaade menüü päris minu teema.

Kreeka toit on just see, mille pärast sinna muudkui tagasi lähen:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skeptiline olen natuke toidu osas. Ei ole see balkanimaade menüü päris minu teema.

Kreeka toit on just see, mille pärast sinna muudkui tagasi lähen:)

Sama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ka on Kreeka toit hea. Suva söögikohtades saad ka head toitu soodsa hinna eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Hobinurk Kreeta või Peloponnesos/Ateena