Esileht Hobinurk Kreeta või Peloponnesos/Ateena

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Kreeta või Peloponnesos/Ateena

Postitas:
Kägu

Toidu osas on ilmselt mul lihtsalt mingi võhiklik eelarvamus (milleks olekski vaja Kreekasse minna, et see kummutada). Mulle ei meeldi väga rasvased toidud ja see n.ö. filotaigna värk, mida tundub Kreekas igas vormis olevat. Kalatoite ka ei armasta. Meeldiks pigem taimetoit, kuid mitte rasvaga üleuputatud. Ainult Kreeka salatit ka ei sooviks süüa :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidu osas on ilmselt mul lihtsalt mingi võhiklik eelarvamus (milleks olekski vaja Kreekasse minna, et see kummutada). Mulle ei meeldi väga rasvased toidud ja see n.ö. filotaigna värk, mida tundub Kreekas igas vormis olevat. Kalatoite ka ei armasta. Meeldiks pigem taimetoit, kuid mitte rasvaga üleuputatud. Ainult Kreeka salatit ka ei sooviks süüa :).

Kindlasti pole Kreeka köök mingi jube rasvane asi. Oliivõli kasutavad, aga ei uju miski selles. Minu lemmikud on täidetud viinamarjalehed ja -tomatid, feta, tsatsiki, grillitud kalad, hautatud lihad (stifado nt). Taimetoit on suurepärane seal. Aga ma olen ka suur filotaigna fänn, eriti baklava:) Apelsinikook, magusad saiad ja loukoumades sulavad ka suus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taimetoidu valik on seal üüratu. Erinevalt meie köögist on kreekas komme väga vähe liha tarbida, rohkem ikka aedvilju, sh lehtaedvilju ja kala. Aga rasvased on toidud küll, kuna oliiviõli on laialt käes. Samas see hea extra virgin oliiviõli on alati tasakaalus muude maitsetega ja ei häiri. Olen Kreekas viibides hoolimata toidu nautimisest alati mõned kilod alla võtnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on ka seal pigem tervislik toit. Neid filotaina asju ma lihtsalt ei söö, ei meeldi baklavad ega muud ülimagusad ja rasvased maiustused, aga seal on ka täitsa tavalisi maitsvaid koogikesi ja kõike muud, mis igal pool mujalgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

🙂 kui taimetoiduvalik on hea, siis hakkan kohe kohvreid pakkima :).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? kui taimetoiduvalik on hea, siis hakkan kohe kohvreid pakkima :).

Mina käisin koos kahe perekonnaga, kes olid taimetoitlased (üks perekond veganid). Kohapeal olime 1.5 kuud ja mõned päevad peale, piirkonnaks Lõuna-Kreeka ja mitte üheski Tavernas polnud nii, et laud poleks lookas olnud ja pärast toitu ülivõrdes kiitnud poleks. Isegi mingi mereandidele spetsialiseerunud tavern, kus kontserdil käisime, pakkus väga laias valikus taimset toitu. Rääkimata ülimaitsvatest hooajalistest puuviljadest taskukohaste hindadega. Värsket apelsinimahla tegime endale päevas ohtralt ja küllalt ei saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Hobinurk Kreeta või Peloponnesos/Ateena