Esileht Hobinurk Kreeta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kreeta

Postitas:

Rääkige palun Kreetast! Minu reis Küprosele tühistati (covid-19), pakuti asendusreisi Kreetale. Kreekas (Pheloponnesos) olen käinud, aga mis ootaks mind Kreetal ees?

Tänan kõiki vastajaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tulekahjud on kustunud?

Kreetal pole tulekahjusid, tulekahjud on mujal. Mina just tulin Kreetalt, minu arust on seal tore. Kuigi esimene kord nagu väga ei meeldinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreeta on suht suur saar. Oleneb, kuhu minek. Praeguseks on loodus suht ära kõrbenud. Ma ei tea, mis su huvid on, saab rannas käia, matkata Samaaria kurus, külastada Knossose palee varemeid, paar koobast, us väidetavalt Zeus sündinud, saab käia mõne pisikese õlitootja juures vaatamas-maitsmas-ostmas.

Nagu vaata mõne reisikorraldaja kodukalt, seal palju pikemalt lahti seletatud kui keegi eales perekooli taguda viitsiks…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 712b9f8a5120

Ma kujutan ette, et Peloponnesosega võrreldes üsna sarnased olud. Aga kas pakutakse Heraklioni või Haniasse või kuskile mujale? Vaatamisväärsused olenevad sellest, teise saare otsa pole eriti mõtet sõita, kui lähed ainult nädalaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreeta on ideaalne koht nautimaks parimaid Vahemere toiduelamusi. Nii head toitu mujal Kreekas ei saa. Oliiviõli saab parimat muidugi Kalamatast, aga parim toit tehakse Kreetal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tulime Kreetalt. Tulekahjusid seal polnud. Palju randasid, soe vesi (~27°), ideaalne kliima, ka öösel oli vähemalt 24°. Paar päeva olid tuulised ja ujumiskohta pidi veidi otsima- lainete tõttu igal pool vette ei lubatud. Matkasime mäekurus, käisime oliiviistanduses, kus näidati, kuidas õli tehakse ja sai maitsta ka; käisime laevareisil Gramvousa saarel ning Balose laguunis, jalutasime Chania ning Rethymno linnades. Söögid olid maitsvad ja kohalik vein hea 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tulime Kreetalt. Tulekahjusid seal polnud. Palju randasid, soe vesi (~27°), ideaalne kliima, ka öösel oli vähemalt 24°. Paar päeva olid tuulised ja ujumiskohta pidi veidi otsima- lainete tõttu igal pool vette ei lubatud. Matkasime mäekurus, käisime oliiviistanduses, kus näidati, kuidas õli tehakse ja sai maitsta ka; käisime laevareisil Gramvousa saarel ning Balose laguunis, jalutasime Chania ning Rethymno linnades. Söögid olid maitsvad ja kohalik vein hea ????

Tänan! Kuidas läks PLF vormi täitmisega (ja kui palju seda mujal peale lennujaamade küsitakse)? Olen kuulnud siit-sealt, et nende veebileht on s### ja täitmine üsnagi keerukas. Samuti, et kinnitus tuleb kohe, aga QR-kood saadetakse sisuliselt hetk enne väljalendu. Selline ootamine teeb muidugi närviliseks.
Kuidas koha peal maksikandmiskohustusega? Reisikonsultant ja reisitargalt leht räägivad suhteliselt vastuolulist infot. Sama hotelli rootsi laua kohta: üks väidab, et nagu vanasti – mine ja võta, teine, et toite jagatakse teenindaja abiga, st klient ise midagi võtta ei saa (tüütu).

Olen sulle igati tänulik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda vormi ei küsitud reaalselt mitte kuskil. Kreetal maandudes ja lennujaama sisenedes oli ametnik, kes palus see valmis panna kuid vaadatigi seda, et sul midagi näpus on ja lähemalt huvi ei tunthd. See ei pruugi muidugi alati nii olla, igaks juhuks peab olemas olema. QR kood tuli meilile kohe. Täitmisega saime hakkama, küsiti majutuskoha aadressi jms bürokraatia.
Covid-passi samuti ei küsitud mitte kusagil. Meie üllatuseks ei minnes ega tulles.
Maski kantakse Kreetal siseruumides- poes, kohvikus wc-sse minnes, hotellis hommikusöögile minnes jms avalikes kohtades. Meil olid esimesed 2 ööd hotellis, edasi oma apartement. Hotellis pidi hommikusööki tõstes panema kilekindad kätte (kohapeal saadaval) ning maski ette. Samuti jälgiti distantsi hoidmist. Muidu tavapärane rootsi laud. Kohvikutes olid teenindajatel maskid, külastajatelt neid ei nõutud. Lugesime eelnevalt, et kuni 4in tohib ühes lauas olla aga meie 8liikmeline koosreisiv seltskond sai alati koos istuda. Positiivne oli, et Airbaltic paigutas meid lennukis samuti kokku istuma ilma, et oleks valitud istekohtade eest maksma pidanud. Lennujaamas ning lennukis ka maskikohustus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda vormi ei küsitud reaalselt mitte kuskil. Kreetal maandudes ja lennujaama sisenedes oli ametnik, kes palus see valmis panna kuid vaadatigi seda, et sul midagi näpus on ja lähemalt huvi ei tunthd. See ei pruugi muidugi alati nii olla, igaks juhuks peab olemas olema. QR kood tuli meilile kohe. Täitmisega saime hakkama, küsiti majutuskoha aadressi jms bürokraatia.

Covid-passi samuti ei küsitud mitte kusagil. Meie üllatuseks ei minnes ega tulles.

Maski kantakse Kreetal siseruumides- poes, kohvikus wc-sse minnes, hotellis hommikusöögile minnes jms avalikes kohtades. Meil olid esimesed 2 ööd hotellis, edasi oma apartement. Hotellis pidi hommikusööki tõstes panema kilekindad kätte (kohapeal saadaval) ning maski ette. Samuti jälgiti distantsi hoidmist. Muidu tavapärane rootsi laud. Kohvikutes olid teenindajatel maskid, külastajatelt neid ei nõutud. Lugesime eelnevalt, et kuni 4in tohib ühes lauas olla aga meie 8liikmeline koosreisiv seltskond sai alati koos istuda. Positiivne oli, et Airbaltic paigutas meid lennukis samuti kokku istuma ilma, et oleks valitud istekohtade eest maksma pidanud. Lennujaamas ning lennukis ka maskikohustus.

Tänan väga!

Selle PLF vormi täitmine tundub keerukas, aga loodetavasti saab tõlje abiga hakkama.
Venna pere käis juulis Ateenas, neil tuli mingi jama sellesama vormi ja laste registreerimisega. Väideti, et 1 laps per vorm, tegid siis kahele täiskasvanule 2 vormi ja kummalegi 1 laps, aga tegelikult okeks pidanud 4 eri vormi olema. See on imelik, kuna alaealised ju loogiliselt vóttes ei ööbi kuskil mujal/eraldi oma vanematest.
Igatahes kärutati nad varem tagasi (ei olnud pakettreis).
Meil Novatours reisikorraldaja (oleme paketikafännid), minemas 2 täiskasvanut.
Mõlemad vaktsineeritud, koroona- (immuniseerimis)passid telefoni laetud, aga reisikorraldaja soovitas paberkandjal väljatrükki, et igal pool ei pruugi levi (?) hea olla.
No eks näis.. ????

Tänan sind ja meeldivaid edasisi reise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad vaktsineeritud, koroona- (immuniseerimis)passid telefoni laetud, aga reisikorraldaja soovitas paberkandjal väljatrükki, et igal pool ei pruugi levi (?) hea olla.

Salvesta oma passid dokumendina telefoni ja pole mingit levi vaja. Peaasi, et telefon tühjaks ei saa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et süüa jagab teenindaja on parem – keegi ei ahnitse endale tohutuid taldrikutäisi kokku.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil küsiti vormi lennujaamas, tegime pere peale ühe vormi ja täitmine polnud keeruline. Maske kanti siseruumides.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kõiki häid abistajaid!

Küsin veel selle kohta: varasemalt pole kunagi mingeid lisaankeete vaja läinud, nüüd seoses covid’iga on paberimajandus päris mahukaks aetud. Kas seda tõendit on vaja Kreetalt lahkudes või Eestisse sisenedes? Küsitakse seda ka reaalselt?
Minu senised Vahemereäärsed reisikogemused on näidanud, et hotellis on internet üsna ebaühtlane, seega võib juhtuda, et millegi netis täitmine võib keerukas olla. Näiteks Türgis saime kaks päeva enne lahkumist alles neti “majja”, kuigi igasuguseid abonomente sai ostetud küllaga. Hotellipersonal lihtsalt laiutas käsi, et nii on jah vahel :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd sai kohe pärast täitmist selle vormi endale meilile, eelmisel aastal pidi ootama. Täitmine ei ole keerukas. Ja seda küsiti küll lennujaamas Kreetale saabumisel. Mulle oli üllatuseks hoopis see, et Eestisse tagasitulekul nõuti mingit vormi. Ja seda küsiti lennujaamas check-in’i tegemisel. Mina polnud kuulnudki sellest, täitsin siis ruttu lennujaamas ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd sai kohe pärast täitmist selle vormi endale meilile, eelmisel aastal pidi ootama. Täitmine ei ole keerukas. Ja seda küsiti küll lennujaamas Kreetale saabumisel. Mulle oli üllatuseks hoopis see, et Eestisse tagasitulekul nõuti mingit vormi. Ja seda küsiti lennujaamas check-in’i tegemisel. Mina polnud kuulnudki sellest, täitsin siis ruttu lennujaamas ära.

Kas see võis olla see, piiriületaja ankeet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd sai kohe pärast täitmist selle vormi endale meilile, eelmisel aastal pidi ootama. Täitmine ei ole keerukas. Ja seda küsiti küll lennujaamas Kreetale saabumisel. Mulle oli üllatuseks hoopis see, et Eestisse tagasitulekul nõuti mingit vormi. Ja seda küsiti lennujaamas check-in’i tegemisel. Mina polnud kuulnudki sellest, täitsin siis ruttu lennujaamas ära.

Kas see võis olla see, piiriületaja ankeet?

Eestis nõutakse jah seda, mõnel võib-olla juba Kreekas check-in’i tehes. Minul küsiti alles Eestis (saabusin nädal tagasi). Seda PLF vormi nõutakse Kreekasse sisenedes kui lähed. Võib-olla, et mõni piirivalvur jätab kelleltki küsimata, aga selle peale loota küll ei tasu. Minu reisist jäid osad maha, kuna küsiti Tallinna lennujaama check-in’is ja neil polnud. Kaks perekonda, ühel veel väike laps ka.
Internetiga nii suuri probleeme küll olnud pole, et ankeeti täidetud ei saaks, ometigi käin igal aastal Kreekas mitmeks kuuks üle 15a. Viimasel ajal on internet väga heaks läinud. Tasub endale Eestist võtta selline pakett, mis kogu EL-s suure hulga mobiilset netti võimaldab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd sai kohe pärast täitmist selle vormi endale meilile, eelmisel aastal pidi ootama. Täitmine ei ole keerukas. Ja seda küsiti küll lennujaamas Kreetale saabumisel. Mulle oli üllatuseks hoopis see, et Eestisse tagasitulekul nõuti mingit vormi. Ja seda küsiti lennujaamas check-in’i tegemisel. Mina polnud kuulnudki sellest, täitsin siis ruttu lennujaamas ära.

Kas see võis olla see, piiriületaja ankeet?

Eestis nõutakse jah seda, mõnel võib-olla juba Kreekas check-in’i tehes. Minul küsiti alles Eestis (saabusin nädal tagasi). Seda PLF vormi nõutakse Kreekasse sisenedes kui lähed. Võib-olla, et mõni piirivalvur jätab kelleltki küsimata, aga selle peale loota küll ei tasu. Minu reisist jäid osad maha, kuna küsiti Tallinna lennujaama check-in’is ja neil polnud. Kaks perekonda, ühel veel väike laps ka.

Internetiga nii suuri probleeme küll olnud pole, et ankeeti täidetud ei saaks, ometigi käin igal aastal Kreekas mitmeks kuuks üle 15a. Viimasel ajal on internet väga heaks läinud. Tasub endale Eestist võtta selline pakett, mis kogu EL-s suure hulga mobiilset netti võimaldab.

Ei, loomulikult ei jäta seda vormi tegemata, lihtsalt inimesed on kommenteerinud, et selle täitmine on üpris keerukas, kood võib alles viimasel minutil tulla ja reisikorraldaja soovitus oli paberkandjal väljatrükk, et igal pool ei pruugi telefonist vajalikku dokumenti kätte saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, loomulikult ei jäta seda vormi tegemata, lihtsalt inimesed on kommenteerinud, et selle täitmine on üpris keerukas, kood võib alles viimasel minutil tulla ja reisikorraldaja soovitus oli paberkandjal väljatrükk, et igal pool ei pruugi telefonist vajalikku dokumenti kätte saada.

Eelmisel aastal tuli viimasel hetkel, aga nüüd tuli kohe, kui vormi ära täitsid. Keerukat küll midagi ei olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu reis Küprosele tühistati (covid-19)

Hmm, kes see oli, kes Küprose reisi tühistas? augusti keskpaigas? Seal on ju juuli lõpust alates olnud langev trend ja kohapeal on väga tšill, mingit koroonapaanikat ei ole. Viimati, kui ma vaatasin, siis oli altiivseid haigusjuhte u sama palju nagu Soomes nt. Eesti uute haigestumiste arv ei jää Küprose omadest kuigi palju maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime vist neli aastat tagasi. Samaaria kuru matk oli võimas! Kui sa just 80-aastane ühe jalaga vanur ei ole, siis mine kindlasti! See ei ole nii raske, nagu arvata võib. Jah, järgmisel päeval olid kondid kanged ja trepist alla tulekuga raskusi, aga saadud elamus seda igati väärt. Ega peale selle matka Kreetast muud erilist meelde ei jäänud. Olime vist kusagil Irakleioni kandis. Meist mõistlikus kauguses paiknes lausa kaks erinevat veeparki, nii et kaks päeva läks lastega seal. Ühel päeval rentisime auto ja sõitsime mägedes ringi ning avastasime ühe suhteliselt eraldatud paradiisiranna. Ühte veinimõisa sattusime ka. Knossose paleed ka külastasime, aga eks neid kivivaremeid ole eri reiside käigus nähtud küll ja küll juba.

Kreeta on üldiselt kena puhkusekoht ja ära pelga vahetust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu reis Küprosele tühistati (covid-19)

Hmm, kes see oli, kes Küprose reisi tühistas? augusti keskpaigas? Seal on ju juuli lõpust alates olnud langev trend ja kohapeal on väga tšill, mingit koroonapaanikat ei ole. Viimati, kui ma vaatasin, siis oli altiivseid haigusjuhte u sama palju nagu Soomes nt. Eesti uute haigestumiste arv ei jää Küprose omadest kuigi palju maha.

Minul tühistati oktoobri alul toimuma pidanud Kreeka reis suve alguses juba kuna sinnakanti minu poolt valitud reisikorraldaja sel aastal reise ei tee. Seega ei imesta tühistamiste üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kreeta on väga hea, kui soovid enamat kui rannas passida. Knossos, Spinalonga, Rethymno vanalinn, Chania, Zeusi koobas, palju kõiksugu varemeid jne. Sõltub ka, mis sulle endale huvi pakub ja kuskandis majutute.</p>
Olen 2 korda käinud – nii nö kultuurireisil ja liikusime ühistraspordiga kui ka perega all inckusive basseinikal (2020 koroonasuvel), kui ainult 2 päevaks auto vütsime – mõlemad korrad jäin rahule ja usun, et lähen tagasi kunagi vb saarelõunaossa. Mulle meeldivad varemed ja Kreeta on selleks ideaalne. Ka snorgeldamiseks- sukeldumiseks peaksid seal head tinginused olema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu reis Küprosele tühistati (covid-19)

Hmm, kes see oli, kes Küprose reisi tühistas? augusti keskpaigas? Seal on ju juuli lõpust alates olnud langev trend ja kohapeal on väga tšill, mingit koroonapaanikat ei ole. Viimati, kui ma vaatasin, siis oli altiivseid haigusjuhte u sama palju nagu Soomes nt. Eesti uute haigestumiste arv ei jää Küprose omadest kuigi palju maha.

Reisikorraldaja (Novatours) andis teada, et meie valitud hotell sel hooajal ei avane. Pakuti Kreetat samadel kuupäevadel või järgmiseks hooajaks (2022 suvi/sügis) uut varianti.
Kuna eelmisel suvel jäi covidi pärast reisimata, siis soovisime sel aastal seda ikkagi teha. Seega valusime samade kuupäevadega väljapakutud Kreeta reisi.

Natuke sopran meile, siis kirjutan siia hotelli nime, kes loobus külastajatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Kiri reisikorraldajalt:

Tere X

Kahjuks saime sellist kirja:

Seoses jätkuvalt keerulise epidemioloogilise olukorraga Küprosel, mis on põhjustatud COVID-19 viiruse leviku suurenemisest, tühistab reisikorraldaja Novatours OÜ kõik antud sihtkohta planeeritud lennud ja reisipaketid vahemikus 15.september kuni 27.oktoober 2021 . Palume võtta ühendust oma klientidega, et jagada neile informatsiooni ning pakkuda alternatiivseid võimalusi: Vahetada broneering väljumisele SAMAL KUUPÄEVAL Kreeta saarele soodustusega -5% (pakettreisidele ja lennupiletitele); Vahetada broneering mingi teise hetkel müügis oleva reisi vastu väljumisega hooajal Suvi 21 / Talv 21/22 või Suvi 22 soodustusega -5% (pakettreisidele ja lennupiletitele, v.a kaugreisid ja suusareisid). Juhul, kui klient siiski ei soovi tühistatud reiside asemel uut reisi või vautšerit valida, tuleb kliendil edastada tagasimakse saamiseks vastav avaldus reisi müüjale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA:

Tere!

Kahjuks saime teate, et Tsokkos Gardens hotell jääb sellel hooajal suletuks. Partnerid pakuvad alternatiivina sama hinnaga hotelli Anastasia Beach Hotel:
https://www.tsokkos.com/hotel/Anastasia-Beach-Hotel/
Hotelli asukoht ikka samas piirkonnas – Protaras ja rand kohe vastas – Marlita Bay

Palun andke teada kui partneri pakkumine sobib.
Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA: seda konkreetset hotelli ei valinud, maksime juurde ja võtsime ühe muu (5*).

Pagan, mul on halb tunne kogu reisi suhtes ????
Lisaks see sõda Afganistaanis ja märulised mässulised… ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Knossos on nii kommerts ja nii popp turismi sihtpunkt, et sinna ma küll ei soovita minna – käisime mõned aastad tagasi augusti lõpus ja Knossos oli nii puupüsti rahvast täis, et mitte midagi ei näinud, midagi ei kuulnud, kuskil kauem seista ei tohtinud, giid ajas nagu karja kiirel sammul ringi, ainus asi, mida vaadata jõudsid, et giidist maha ei jää.

Leeprahaigete saar Spinalonga oli lahe, seal kuulis giidi, nägi merisiilikuid, oli huvitav. Viidi paadiga. Chania ja Rethymno ehk Lääne-Kreeta on vist huvitavamad kui Ida-Kreeta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke sopran meile, siis kirjutan siia hotelli nime, kes loobus külastajatest.

Hotellile ei saa seda küll pahaks panna, sest kui ikka turiste ei ole, siis ei ole mõtet hotelli avatuna hoida. Novatoursilt aga ütlemata kummaline käik, tühistada lennud siis, kui covid juba tugevas langustrendis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke sopran meile, siis kirjutan siia hotelli nime, kes loobus külastajatest.

Hotellile ei saa seda küll pahaks panna, sest kui ikka turiste ei ole, siis ei ole mõtet hotelli avatuna hoida. Novatoursilt aga ütlemata kummaline käik, tühistada lennud siis, kui covid juba tugevas langustrendis.

Meil tühistas Tez Tours oktoobris toimuma pidanud reisi Kreekasse, Peloponesose poolsaarele. Samuti pakuti asendusreise teistesse Kreeka piirkondadesse sh saartele. Kui ikka hotelle ei avata piisavalt antud piirkonnas, pole ju mõtet lennata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke sopran meile, siis kirjutan siia hotelli nime, kes loobus külastajatest.

Hotellile ei saa seda küll pahaks panna, sest kui ikka turiste ei ole, siis ei ole mõtet hotelli avatuna hoida. Novatoursilt aga ütlemata kummaline käik, tühistada lennud siis, kui covid juba tugevas langustrendis.

Meil tühistas Tez Tours oktoobris toimuma pidanud reisi Kreekasse, Peloponesose poolsaarele. Samuti pakuti asendusreise teistesse Kreeka piirkondadesse sh saartele. Kui ikka hotelle ei avata piisavalt antud piirkonnas, pole ju mõtet lennata.

No kui reisikorraldaja pakub samasse piirkonda teist hotelli, siis ei ole ju lennud tühistatud.

Ma tegelikult ei saanudki teemaalgatajast aru, kas siis tühistati Küprose reis või lihtsalt pakuti teist hotelli? kirjast jääb küll mulje, et pakuti teist hotelli, aga miks te siis loobusite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Hobinurk Kreeta