Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kriis majanduses

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 263 )

Teema: Kriis majanduses

Postitas:
Kägu

Kuna mina hakkan tavapoe sidruni peale sügelema, aga mitte ökosidruni peale, siis ei kahtlegi, et sidruni koor on  mürke täis. Mitte kunagi ei pane ma seda joogivette ligunema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värska või Borjom pole kasulik?

Ega nad mullide pärast kasulikud ei ole, vaid mineraalide sisalduse pärast. Mulle on lihtsalt sellepärast lisatud, et oleks maitsvam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord muidugi, aga mitte igapäevaselt, nagu siin teemas räägitakse. Sa ei mõista vahet?

Ei mõista!

Ehk tood välja mõne konkreetse kommentaari, kus keegi ütleb, et sööb pannkooki ja moosi iga päev.

Ise ju ka oma eelmises kommentaaris “nummitasid” pühapäevahommikuse pannkoogi söömise peale. Nüüd on järsku saanud sellest igapäevane pannkoogi söömine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortoreksikuga pole mõtet vaielda.

Just! Ja ei ole tal see siin esimene teema, kus ta oma söömishäiret teistele inimestele peale surub ning normaalsusena esitab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrun see on kaugelt toodud ja kõvasti ainetega töödeldud. Mõni on Eesti toidust ikka väga kaugele võõrdunud. No tule taevas appi, kui isegi perearst soovitab kuskilt Hiinast impordid goij marju süüa, samal ajal meil on endil tuhat korda kasulikumad ja vitamiinirikkamad marjad – mustsõstar, karusmari jne. Vaadake ikka kriitilise pilguga välismaiseid autoreid, kelle soovitusi ja nõustamisraamatuid te loete. Kui see autor istub soojal maal sidrunipuu all, siis arusaadav, et ta sidruniga vett joob.

See on täpselt sama, kui hiljuti oli miski goji marja avastus ja hullus. Milline superfood! Marjad, mis pärinevad Tiibetist ja Mongooliast ei ole ilmaski Eesti inimesele sellise väärtusega kui näiteks meie oma eestimaine astelpaju mari või mustsõstar.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Min. vett ei tule mul tavaoludes meeldegi, küll aga nüüd kuumaga, ilmselt on vaja ja joon.

Mida teil hambad hapu vee pidevast joomisest arvavad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ju ka oma eelmises kommentaaris “nummitasid” pühapäevahommikuse pannkoogi söömise peale. Nüüd on järsku saanud sellest igapäevane pannkoogi söömine.

See ei olnud mina. Siin on erinevad kommentaatorid. Mina tegin paar nädalat tagasi pannkooke. Enne seda äkki 3 aastat tagasi. Korra söömisest aastaks kindlasti isu täis-jube magus koos moosiga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Min. vett ei tule mul tavaoludes meeldegi, küll aga nüüd kuumaga, ilmselt on vaja ja joon.

Mida teil hambad hapu vee pidevast joomisest arvavad?

Mida sa siis tavaliselt jood? Ütle nüüd, et sa ei tarbi igapäevaselt liiter-kaks vedelikku?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ju ka oma eelmises kommentaaris “nummitasid” pühapäevahommikuse pannkoogi söömise peale. Nüüd on järsku saanud sellest igapäevane pannkoogi söömine.

See ei olnud mina. Siin on erinevad kommentaatorid. Mina tegin paar nädalat tagasi pannkooke. Enne seda äkki 3 aastat tagasi. Korra söömisest aastaks kindlasti isu täis-jube magus koos moosiga.

Miks siis teed nii magusaid kooke ja keedad liiga magusat moosi? Oma valik ju, kui palju suhkrut uhad. Mul mees just kurtis, et viimane pohlamoos on liiga hapu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Min. vett ei tule mul tavaoludes meeldegi, küll aga nüüd kuumaga, ilmselt on vaja ja joon.

Mida teil hambad hapu vee pidevast joomisest arvavad?

Mida sa siis tavaliselt jood? Ütle nüüd, et sa ei tarbi igapäevaselt liiter-kaks vedelikku?

Puhast vett joon, miks ma mingite lisanditega seda solkima peaksin?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa siis tavaliselt jood? Ütle nüüd, et sa ei tarbi igapäevaselt liiter-kaks vedelikku?

Eks inimesed joovad täiesti tavalist vett ka. Mis sellest? Ei pea alati maitsevesi olema ja ei pea ka 2 liitrit jooma – sõltub toidu veesisaldusest, palju on lisaks vaja juua. Keegi ei pea vett jõuga lisaks jooma, kui janu pole. Ma joon enamasti morssi, sest maitseb. Aga ei rassi ka pidevalt nii palju, et kõik mineraalid välja higistaksin ja neid veega juurde peaksin saama. Saan piisavalt toidust. Kui lähen paariks tunniks rattaga sõitma, siis on küll mineraalvesi jooginõus. Kuigi ega väga vaja ju polekski, nii palju mineraale kindlasti ei kaota selle väikese ajaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei olnud mina. Siin on erinevad kommentaatorid. Mina tegin paar nädalat tagasi pannkooke. Enne seda äkki 3 aastat tagasi. Korra söömisest aastaks kindlasti isu täis-jube magus koos moosiga.

Olgu, too siis välja siin need kommentaarid, kus siin teemass räägitakse igapäevasest pannkoogi söömisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma joon enamasti morssi, sest maitseb. Aga ei rassi ka pidevalt nii palju, et kõik mineraalid välja higistaksin ja neid veega juurde peaksin saama. Saan piisavalt toidust. Kui lähen paariks tunniks rattaga sõitma, siis on küll mineraalvesi jooginõus. Kuigi ega väga vaja ju polekski, nii palju mineraale kindlasti ei kaota selle väikese ajaga.

Minu keha küsib 1,5 liitrit, kui ma ei treeni. Täiesti tavalisel päeval. Mingit morssi küll ei joo, see tekitab veel suurema janu. Nagu ka mahlad.
Jah, tuleb vägisi juua, kui üldse vett ei tarbi ja ei taha.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tuleb vägisi juua, kui üldse vett ei tarbi ja ei taha.

Kes sulle sellist juttu ajas, et tuleb vägisi neere koormata, kui üldse juua ei taha? Mingi järjekordne Delfi “tõlkija” või? Ükski arst ei soovita elus midagi seesugust, kui eluks vajalik vesi on tavalise toiduga omastatav. Kui selline arst leidub, kirjuta siia ka tema nimi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tuleb vägisi juua, kui üldse vett ei tarbi ja ei taha.

Seleta see nüüd keha füsioloogiat ja rakutasandit tundes täpsemalt lahti, miks peaks keegi vett vägisi jooma, kui keha ise vedelikuvajadusest märku ei anna. Treeningul on arusaadav, et tuleb juua enne janu tekkimist, aga tavaelus – miks? Ja veel suures koguses?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sulle sellist juttu ajas, et tuleb vägisi neere koormata, kui üldse juua ei taha? Mingi järjekordne Delfi “tõlkija” või? Ükski arst ei soovita elus midagi seesugust, kui eluks vajalik vesi on tavalise toiduga omastatav. Kui selline arst leidub, kirjuta siia ka tema nimi.

https://annestiil.delfi.ee/artikkel/93595519/kui-su-keha-juures-esinevad-jargnevad-margid-on-aeg-juua-ara-vahemalt-uks-klaas-vett
Mulle nii meeldib see, et põhilised vee mittejoojad on ülekaalulised mutid. Kodus lürbivad oma siirupijooke.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sulle sellist juttu ajas, et tuleb vägisi neere koormata, kui üldse juua ei taha? Mingi järjekordne Delfi “tõlkija” või? Ükski arst ei soovita elus midagi seesugust, kui eluks vajalik vesi on tavalise toiduga omastatav. Kui selline arst leidub, kirjuta siia ka tema nimi.

https://annestiil.delfi.ee/artikkel/93595519/kui-su-keha-juures-esinevad-jargnevad-margid-on-aeg-juua-ara-vahemalt-uks-klaas-vett

Mulle nii meeldib see, et põhilised vee mittejoojad on ülekaalulised mutid. Kodus lürbivad oma siirupijooke.

No näe, ongi järjekordne Delfi aetikkel. Kas sa vähemalt ise lausa esimest lauset lugesid?

“Selleks et olla piisavalt hüdreeritud, ei pea iga päev liitrite kaupa vett jooma. Juua tasuks puhast vett alati siis, kui on janu.”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus lürbivad oma siirupijooke.

Milleks pidasid vajalikuks niisugust jama kirjutada? Siin teemas on kõik maininud, et suhkrustatud joogid pole head. Ja sa nüüd hüppasid järsku, nagu oleks midagi uut avastanud ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord muidugi, aga mitte igapäevaselt, nagu siin teemas räägitakse. Sa ei mõista vahet?

Kes siin räägib igapäev pannkookide söömisest? Pannkooke teeme vähemalt 3 korda kuus, pakse vahvleid samuti. Ikka sööme moosiga. Oma marjadest morssi teeb igaüks oma klaasi, kui tahab. Kui sa arvestad, et nädalas on vähemalt 21 toidukorda inimese kohta (tegelikult ikka rohkem), siis miks ei võiks üks neist olla pannkoogikord? Sa tõesti ei osta iialgi ühtki jäätist, burgerit, mahla, cocat, limpsi, kommi, ei tee ega söö ühtki pirukat ega torti, ei küpseta ühtki kooki? Makarone ka pole elus söönud, rääkimata saiaviilust? Sul on mingi ettekujutus, et kõik jäävad haigeks ja surevad noorelt, kui söövad pannkooke moosiga? Ja teised elavad tervena 100-aastaseks? Katsu ikka maale tulla oma tervislikkuse ülistamisega. Ei ole kõik kahjulik ja tappev, mida mõistlikus koguses tarbitakse, olgu see vahukoor või seapekk.

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt?

Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi.

Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda. Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi. Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

Aga see ei olegi ju “teie pere”  personaalteema!  Mis tähtsust on, kuidas on asjad teie peres!  Ja keda see üldse huvitab.

 

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt?

Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi.

Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

21?! Tead, meil on lausa 4 toidukorda päevas. Kas võiks lõpuks teema juurde tagasi minna, millest algses postituses jutt oli? Uskumatu, aga maailm ei keerlegi sinu ümber.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidufriigid võiks teemast kinni pidada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt?

Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Mitu siis? Päris haige ju vähem süüa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näe, ongi järjekordne Delfi aetikkel. Kas sa vähemalt ise lausa esimest lauset lugesid?

“Selleks et olla piisavalt hüdreeritud, ei pea iga päev liitrite kaupa vett jooma. Juua tasuks puhast vett alati siis, kui on janu.”

Ja sa sellest edasi lugesid?
Kuid kui janu iseenesest ei teki, peab vee joomist ise meeles pidama.
Kokku päevas koos muu vedelikuga 2,8 liitrit.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma enamasti joon januga alati vett. Eriti palavaga. Aga mõned aastad tagasi mulle üks 70+ naine rääkis, et tema üldse vähe joob ja et paljast vett ta ei joogi. Et ta ei suuda seda juua ja ei oska seletada ka, et miks. Et pidi lihtsalt vastu hakkama, ja ei saa juua. Ma polnud sellisest asjast üldse kuulnudki, lausa huviga uurisin tema käest. Ja oli just palav päev ja me olime koos pool päeva ja tegime üht-teist, nii et ma higistasin ja aina jõin vett ja jõin. Siis tuligi jutuks. Füüsiliselt väga heas vormis 70+ naine, pikk ja sale.

Kohutavalt kitsas silmaring sul, kui selline asi nii hämmastust tekitab.

Kas sina siis tunned selliseid inimesi palju? Mina teadsin seda, et osad inimesed joovad vähe või vähem, keskmisega võrreldes. Kuid ei teadnud seda, et lihtsalt vesi öökima ajab või ka seda, et muidu saab juua, aga hommikul peale ärkamist esimese joogina ei suuda vett juua. Ja ma ei räägi sellest, mida olen kuulnud või lugenud, räägin sellest, mida ise olen kohanud otse elus. Ja kui enne polnud seda olnud, las ma siis olla sinu jaoks see kohutavalt kitsa silmaringiga inimene. Kusjuures, me tunneme selle prouaga üksteist kakskümmend aastat, aga veejoomisest lihtsalt polnud enne rääkinud. Poleks ka siis rääkinud, aga ma muudkui pakkusin talle vett juua tol päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Keegi teie tutvusringkonnast ei söö hommikusööki, lõunasööki ja õhtusööki? Vau, see vääriks küll eraldi tähelepanu!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Keegi teie tutvusringkonnast ei söö hommikusööki, lõunasööki ja õhtusööki? Vau, see vääriks küll eraldi tähelepanu!

haha, vb terve tutvusringkond OMADi peal. märkimisväärne.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on vist loendamatu arv söögikordi päevas. Pole selle pealegi tulnud, et peaks konkreetne arv kordi päeva jooksul sööma. Söön ju siis, kui isu on või kõht tühi.

Ok, hommikusöök on kindel, aga sealt edasi võib mul vabalt tulla veel nii kõigest 2 söögikorda kui ka 20. Ok, 20 korda päeva jooksul praadi ei söö, aga võileivakesi ja näksimisi esineb kindlasti.

Vana olen. Aga siiski sale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sulle sellist juttu ajas, et tuleb vägisi neere koormata, kui üldse juua ei taha? Mingi järjekordne Delfi “tõlkija” või? Ükski arst ei soovita elus midagi seesugust, kui eluks vajalik vesi on tavalise toiduga omastatav. Kui selline arst leidub, kirjuta siia ka tema nimi.

https://annestiil.delfi.ee/artikkel/93595519/kui-su-keha-juures-esinevad-jargnevad-margid-on-aeg-juua-ara-vahemalt-uks-klaas-vett

Mulle nii meeldib see, et põhilised vee mittejoojad on ülekaalulised mutid. Kodus lürbivad oma siirupijooke.

Käisin just poes, mitte suures ega suures linnaski mitte. Kohalikus väikeses Meie poes. Minu ees liikusid 60 vanuses mees ja naine, mõlemad pikad ja kõhnad. Naine ütles kõvema häälega – oota, minu siirup, ma pean  siirupit ka ostma, mida ma joon muidu….

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just poes, mitte suures ega suures linnaski mitte. Kohalikus väikeses Meie poes. Minu ees liikusid 60 vanuses mees ja naine, mõlemad pikad ja kõhnad. Naine ütles kõvema häälega – oota, minu siirup, ma pean  siirupit ka ostma, mida ma joon muidu….

Eksole! Aga perekooli ortoreksiku arvates nad ei tohiks seda osta, sest mida KASULIKKU on ometi siirupis.

Olen täiesti kindel, et see siinne pröökaja on ise miski endine (või ehk praegune) paks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 263 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kriis majanduses