Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kriis majanduses

Näitan 23 postitust - vahemik 241 kuni 263 (kokku 263 )

Teema: Kriis majanduses

Postitas:
Kägu

Olen täiesti kindel, et see siinne pröökaja on ise miski endine (või ehk praegune) paks.

Ütlesin juba ennist, et ei ole. Kui rumal sa õige oled, et ühest korrast aru ei saa?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti kindel, et see siinne pröökaja on ise miski endine (või ehk praegune) paks.

Ütlesin juba ennist, et ei ole. Kui rumal sa õige oled, et ühest korrast aru ei saa?

Ortoreksia käes vaevleja mõttekäik on absoluutselt igal juhul oma kehakaaluga kuidagi seotud. Oled sa siis endine paks või keegi, kes püüab hinge hinna eest oma kehakaalu hoida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortoreksia käes vaevleja mõttekäik on absoluutselt igal juhul oma kehakaaluga kuidagi seotud. Oled sa siis endine paks või keegi, kes püüab hinge hinna eest oma kehakaalu hoida.

Siin on mitmeid vastajaid. Võib-olla nemad on haiged, ei tea. Minul pole ei kehakaalu ega toitumisega mingeid probleeme. Vaimne ning füüsiline vorm suurepärane.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortoreksia käes vaevleja mõttekäik on absoluutselt igal juhul oma kehakaaluga kuidagi seotud. Oled sa siis endine paks või keegi, kes püüab hinge hinna eest oma kehakaalu hoida.

Siin on mitmeid vastajaid. Võib-olla nemad on haiged, ei tea. Minul pole ei kehakaalu ega toitumisega mingeid probleeme. Vaimne ning füüsiline vorm suurepärane.

Aga kuna keegi ei tea, mida sa enne kirjutasid ja millise eelneva jutuga su praegune kommentaar üldse seostuda võiks, siis ei ütle see tekst kellelegi mitte midagi. Sööd kord päevas või 4 korda? Teed iga päev pannkooke või tegid viimati 3 aastat tagasi? Keedad moosi või põlgad seda? Tarvitad kodust mahla või  jood vaid sidrunivett? Kõigil võib vaimne ja füüsiline vorm hea olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda. Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi. Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

Vaesed sinu lapsed, kes pole eluski torti, kommi ega jäätist saanud. Tõesti kahju sellistest lastest.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda. Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi. Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

Aga see ei olegi ju “teie pere” personaalteema! Mis tähtsust on, kuidas on asjad teie peres! Ja keda see üldse huvitab.

Et siis kõik teised võivad oma moosisöömisest rääkida, aga minule on see keelatud?

Samamoodi on moosisöömine mingi suvalise pere lugu nagu minu omagi.

Milles vahe?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt?

Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi.

Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

21?! Tead, meil on lausa 4 toidukorda päevas. Kas võiks lõpuks teema juurde tagasi minna, millest algses postituses jutt oli? Uskumatu, aga maailm ei keerlegi sinu ümber.

Ja ei keerle ka sinu ymber ju. Kas te rassite kogu perega reaalses maaparanduses pikad päevad või kuidas on võimalik 4 taissoogikorda ilma et kõht on eelmises korrast veel täis?.

Jätaks kaaluteema kõrvale.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda.

Keegi teie tutvusringkonnast ei söö hommikusööki, lõunasööki ja õhtusööki? Vau, see vääriks küll eraldi tähelepanu!

Jah, nii umbes 12-14 esimene söök ja siis alates 19-20 teine …

Ja ausalt öeldes on ülesöönud tunne natuke.

Tegelikult poleks sedagi vaja.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti kindel, et see siinne pröökaja on ise miski endine (või ehk praegune) paks.

Ütlesin juba ennist, et ei ole. Kui rumal sa õige oled, et ühest korrast aru ei saa?

Ja mina Olen teine, kes teie arvates on siin see ortoreksik v mis iganes popp sona teil siin on.

Mina 170/55, ma ei usu, et mind võiks lihavaks nimetada. Pole kunagi rohkem kaalunud, välja arvatud raseduste ajal.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 söögikorda nädalas täiskasvanud inimesel? Päriselt? Meie peres ja tutvuskonnas ei sööda elus kolm korda päevas söögikorda. Ja jah, toepoolest ei küpseta kunagi kooki, tee torti ega osta burksi, limonaadi, coca-colat ega kommi. Miks ma pean ostma, kui need absoluutselt ei maitse?

Vaesed sinu lapsed, kes pole eluski torti, kommi ega jäätist saanud. Tõesti kahju sellistest lastest.

Huvitav,  kas ta lastel taskuraha on.

Minu sugulased ei osta koju komme.  Meil aga on kommikauss alati täis ja pigem lähevad halvaks need kommid.  Sugulaste külaskäigu järgselt on kauss tühi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mina Olen teine, kes teie arvates on siin see ortoreksik v mis iganes popp sona teil siin on. Mina 170/55, ma ei usu, et mind võiks lihavaks nimetada. Pole kunagi rohkem kaalunud, välja arvatud raseduste ajal.

Vahet ei ole, oled sa see, teine või keegi kolmas. Te kaks siin olete mõlemad tohutult tüütud oma tervisliku toitumise teemaga. Põhimõtteliselt olete te ju kogu tervise alajaotuse kõik teemad, kus vähegi annab, oma joga täis kirjutanud.

Moosi peale läks jutt sellepärast, et siin räägitakse kriisist ja raskeks talveks valmistumisest. Ehk siis laiemas plaanis räägiti aiapidamisest, korilusest ja hoidistamisest, mis on igati teemasse ja puudutab kriisiks valmistumist.

Ja palun, ära hakka nüüd jälle otsast peale jutuga, et moosi söömine on kahjulik. Samuti ei ole vaja ülesloetleda, mida teie pere sööb ja mitu korda päevas sööb. Vat kellegi pere maitse-eelistused ei puutu siia teemasse tõepoolest kohe mitte kuidagi.

Sõna “ortoreksia” ma soovitan sul siiski guugeldada. Usun, et sa tunned selle häire kirjelduses ennast kohe ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav,  kas ta lastel taskuraha on. Minu sugulased ei osta koju komme.  Meil aga on kommikauss alati täis ja pigem lähevad halvaks need kommid.  Sugulaste külaskäigu järgselt on kauss tühi.

Ma arvan, et tal polegi lapsi. Selliseid “õige toitumise teemalisi” loenguid peavad tavaliselt noored neiud, kes on enda jaoks midagi avastanud ning siis kipuvad oma ema-ealisi õpetama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just poes, mitte suures ega suures linnaski mitte. Kohalikus väikeses Meie poes. Minu ees liikusid 60 vanuses mees ja naine, mõlemad pikad ja kõhnad. Naine ütles kõvema häälega – oota, minu siirup, ma pean siirupit ka ostma, mida ma joon muidu….

Eksole! Aga perekooli ortoreksiku arvates nad ei tohiks seda osta, sest mida KASULIKKU on ometi siirupis.

Olen täiesti kindel, et see siinne pröökaja on ise miski endine (või ehk praegune) paks.

Kirjutasin sellepärast seda, et kinnitada – paljud inimesed söövad ja joovad magusaid asju ja iga päev, aga nad ei lähe paksuks. Söövad ja joovad kõike. On hea, kui nad saavad ise sellest ka aru, et neil on nii loodud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaesed sinu lapsed, kes pole eluski torti, kommi ega jäätist saanud. Tõesti kahju sellistest lastest.

Ja need lapsed õgivad siis mujal ennast kurguni täis, varsti hakkavad salaja seda tegema, kui ema enam ei saa kontrollida, mida nad söövad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii umbes 12-14 esimene söök ja siis alates 19-20 teine … Ja ausalt öeldes on ülesöönud tunne natuke. Tegelikult poleks sedagi vaja.

Ei ole tõesti tarvis. Võiksite minna ühele toidukorrale päevas. Varsti leiate, et tegelikult poleks sedagi vaja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsises kriisiolukorras on suhkruga keedetud moos hea valik: seda saab vajadusel magustajana kasutada. Mul on oma aed ja keedan moose ülejäävatest marjadest (lapsed söövad suurema osa värskena ära). Tuleb piisavalt suhkrut kasutada ja moos säilib aastaid. Lisaks on hea kalorisisaldusega – kaloridefitsiidis (ehk siis olukorras, kus toitu on nii vähe, et päevane kalorinorm võib täitmata jääda) annab vajalikku energiat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OMG.. teemaks on KRIIS MAJANDUSES ja vähemalt kolm viimast (kui mitte rohkem) lehekülge jahutakse mingi moosi ja toitumise tervislikkuse üle. Nii kerge ikka eestlase tähelepanu põhiprobleemilt ära nihutada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii umbes 12-14 esimene söök ja siis alates 19-20 teine … Ja ausalt öeldes on ülesöönud tunne natuke. Tegelikult poleks sedagi vaja.

Ei ole tõesti tarvis. Võiksite minna ühele toidukorrale päevas. Varsti leiate, et tegelikult poleks sedagi vaja.

Kas selles Siberi saates (Tuuli, Arbo ja kaksikud) polnud mitte tüüp, kes üldse õhust ja päikesest toitus? Meie ortoreksikul on veel pikk tee käia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi eesti mimmu toitus ju kastetilkadest ja päikesest, ei olegi temast enam lugeda olnud, nimigi ei meenu enam. Kinnises asutuses?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi eesti mimmu toitus ju kastetilkadest ja päikesest, ei olegi temast enam lugeda olnud, nimigi ei meenu enam. Kinnises asutuses?

Temast tahaks tõesti kuulda, temal õnnestus ilma söögita veel päris ümaraid vorme säilitada, näost oli nagu täiskuu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi eesti mimmu toitus ju kastetilkadest ja päikesest, ei olegi temast enam lugeda olnud, nimigi ei meenu enam. Kinnises asutuses?

Temast tahaks tõesti kuulda, temal õnnestus ilma söögita veel päris ümaraid vorme säilitada, näost oli nagu täiskuu.

Veel mõni aeg tagasi jagas ta elutarkust, kuidas naine peab mehele kuuletuma ja allaheitlik olema. Siis on hea suhe. Ja, et tänu sellele on tema suhtes, mis ei lagune iial.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on aiasaaduste tippaeg. Mul on tegelikult tohutult kahju neist inimestestt, kel pole võtta oma koduaia tomateid, õunu ja marju.

Kaks päeva tagasi käisin restoranis. Toidu lisandiks oli tomat ja värske kurk. Mõlemad olid plastmassist. Eriti tomat. Ma lihtsalt ei mõista, miks “maalinnad” ja -asulad ei tee koostööd kohalike aiapidajatega. See tomat, mis oli prae kõrvale oli lihtsalt kohutav.

Ma ise olen kasvuhoone pidaja ja lihtsalt jumaldan neid vilju, mis sealt tulevad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi eesti mimmu toitus ju kastetilkadest ja päikesest, ei olegi temast enam lugeda olnud, nimigi ei meenu enam. Kinnises asutuses?

Temast tahaks tõesti kuulda, temal õnnestus ilma söögita veel päris ümaraid vorme säilitada, näost oli nagu täiskuu.

Blogi järgi selgub, et ta on siin nii lugeja kui ka kommenteerija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 241 kuni 263 (kokku 263 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kriis majanduses