Esileht Väikelaps Kriitika, et ei anna rämpsu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Kriitika, et ei anna rämpsu

Postitas:
Kägu

Üldse mitte andmisel pole mingit mõtet. Juba varsti läheb see laps lasteaeda ja oi seda šokki siis, kui iga päev on seal lõunatoidu kõrval ka magustoit ja rühmas 20 sünnipäeva, kuhu tuuakse magusat, kommi ja kooki, mitte brokolit ja veiseliha. Seal kutsutakse last ka sünnipäevadele mängutuppa ja seal oleneb toidulaud juba kutsuja perest ja mitte igas peres pole toitumine tervislik. Ka jõulupeol antakse lastele suur pakk komme.

Mida siis teha saaks? Tutvustada lapsele ise magusat. Jäätis, komm, kohuke, saiake. Kogused on ju väga väikesed. Keegi ju ei käse anda tervet kotti kommi kätte või tervet kohukest või tervet liitrist jäätist. Annad ampsu.

Aga päris eemale neist last väga kaua hoida ei saa ja muide jäätis on hammastele vähem kahjulik kui komm.

Pole küll üldse tõsi. Mina ei andnud lapsele magusat kuni ta sõime läks, siis hakati andma, aga tema toidueelistused on teised. Ta ei armasta magusat. Igal juhul tasub lapse maitsemeelt rikkumatuna hoida nii kaua, kui võimalik on. Kui peres on mitu last, on seda raskem teha, aga kui ainult üks, siis pole mingit põhjust talle maiustusi nii igaks juhuks toppida.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse mitte andmisel pole mingit mõtet. Juba varsti läheb see laps lasteaeda ja oi seda šokki siis, kui iga päev on seal lõunatoidu kõrval ka magustoit ja rühmas 20 sünnipäeva, kuhu tuuakse magusat, kommi ja kooki, mitte brokolit ja veiseliha. Seal kutsutakse last ka sünnipäevadele mängutuppa ja seal oleneb toidulaud juba kutsuja perest ja mitte igas peres pole toitumine tervislik. Ka jõulupeol antakse lastele suur pakk komme.

Mida siis teha saaks? Tutvustada lapsele ise magusat. Jäätis, komm, kohuke, saiake. Kogused on ju väga väikesed. Keegi ju ei käse anda tervet kotti kommi kätte või tervet kohukest või tervet liitrist jäätist. Annad ampsu.

Aga päris eemale neist last väga kaua hoida ei saa ja muide jäätis on hammastele vähem kahjulik kui komm.

Pole küll üldse tõsi. Mina ei andnud lapsele magusat kuni ta sõime läks, siis hakati andma, aga tema toidueelistused on teised. Ta ei armasta magusat. Igal juhul tasub lapse maitsemeelt rikkumatuna hoida nii kaua, kui võimalik on. Kui peres on mitu last, on seda raskem teha, aga kui ainult üks, siis pole mingit põhjust talle maiustusi nii igaks juhuks toppida.

Väga ülepingutatud jutt. Kes sul toppinud on? Kui ei armasta, siis ei armasta. Lasteaias aga ei lasta last lauast enne minema, kui pole seda mittearmastatud magustoitu ära söönud.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikelapsele söögi andmine on tema vanemate otsus ja ühelgi sõbral/sugulasel ei  ole siin sõnaõigust sekkuda ja oma arvamust peale pressida, veel vähem väikelapsele ise midagi süüa anda. Hambaarstid ravivad juba vat et beebidel narkoosi alla hambaid, seega on magusa söötmine (ja ka magusa joogi andmine) väikelastele kurjast. Vanem ise otsustab milla ja kui palju. Minu tuttava laps on magusasõltlane, aga ka näen, et tullakse külla ja antakse kommikott kohe lapse kätte, kahjuks on laps ka ülekaaluline.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias aga ei lasta last lauast enne minema, kui pole seda mittearmastatud magustoitu ära söönud.

Sellist asja küll ei ole. Kui ei taha, ei pea sööma.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias aga ei lasta last lauast enne minema, kui pole seda mittearmastatud magustoitu ära söönud.

Ei ole sellist asja. Lasteaias keelitatakse last küll maitsma aga mingit taldriku tühjaks söömise teemat ei ole.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tublioled, teemaalgataja! Ma olen sinuga nii nõus. Paraku ma enda 10 kuusele olen juba jama andnud.
Naiteks poe kookose-mustsostra pyreed jms.  Beebikypsist.
voi natuke jaatist maitsta- la muud. Ehkki ka nn mahejaatisele hakkab juba jama sisse tulema. Kindlasti ei anna muid jaatiseid.
Mulle on hasti öõvastav vaadata kui inimesed ei vaata , mida soovad. Veel jubedam on valimatult lastele rämpsu ja keemia andmine.olen hoidnud end isegi systidest eemale, et beebi oleks puhas.   Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged.  Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise.  See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi.  Me võime.

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest me ei PEA midagi.  Me võime.

Ei pea ka rumalusi uskuma ja rääkima, VÕIKSID natukene uurida, enne kui räägid, ja mitte ainult uhhuu-lehti…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Sina oled ju päris peast soe ja lastekaitse peaks sekkuma.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kiidan sind.  Olen kõigi oma nelja lapsega vaadanud mida neile süüa pakun, kindlasti püüdnud neid võimalikult kaua eemale hoida limpsidest, krõpsudest ja maiustustest. Esimese lapsega oli see raske, kuna vanavanemad ja teised ei olnud harjunud, et lapsele ei või kommi anda ning kippusid ka ütlema kummalisi kommentaare selle kohta. Ole enesekindel ja  konkreetne –  teie pere, teie reeglid.  Mina vaatan kõiki kes oma 1-2 aastastele lastele kartulikrõpse ja mingeid kahtlase väärtusega maiustusi pakuvad suure imestusega ja väga targaks neid ka ei pea. Vanemate lastega on asi teine, neid ei keela…aga kodus hoian piiri, ei luba valimatult magusat süüa ning igasuguseid värvilisi keemilisi maiustusi ka keelan.  Muide  vanematel lastel tulid esimesed hambaaugud alles kooliajal ja on olnud terved ja rahulikud lapsed.

 

 

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kiidan sind. Olen kõigi oma nelja lapsega vaadanud mida neile süüa pakun, kindlasti püüdnud neid võimalikult kaua eemale hoida limpsidest, krõpsudest ja maiustustest. Esimese lapsega oli see raske, kuna vanavanemad ja teised ei olnud harjunud, et lapsele ei või kommi anda ning kippusid ka ütlema kummalisi kommentaare selle kohta. Ole enesekindel ja konkreetne – teie pere, teie reeglid. Mina vaatan kõiki kes oma 1-2 aastastele lastele kartulikrõpse ja mingeid kahtlase väärtusega maiustusi pakuvad suure imestusega ja väga targaks neid ka ei pea. Vanemate lastega on asi teine, neid ei keela…aga kodus hoian piiri, ei luba valimatult magusat süüa ning igasuguseid värvilisi keemilisi maiustusi ka keelan. Muide vanematel lastel tulid esimesed hambaaugud alles kooliajal ja on olnud terved ja rahulikud lapsed.

Hambaaugud ei tule magusa mittesöömisest, vaid valest suuhügieenist.

Kas vanaema pannkoogid maasika toormoosiga on lubatud või lendavad prügikasti?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja magusasse nii hüsteeriliselt suhtuda, ei halvustavalt ega kiitvalt. Ei ole vaja toitu kutsuda rämpsuks, vaid seletada (no hiljem, 2a ei seleta veel midagi ju ja alla 1a nagunii ei anta suhkurdatud ega soolaga asju), misasi on täisväärtuslik toit ja mis on “hea” aga mitte nii kasulik. Toit on lihtsalt asi, mida vajame elamiseks, suhtuda neutraalselt, muidu sealt saavadki alguse igasugused toitumis- ja impulsihäired, et tavalisest asjast tehakse mingi emotsionaalselt laetud ja vihkamis- või ihaldusobjekt. Lapsele ei ole vaja keelata ega magusat käest ära kiskuda, vaid jälgida, et toit oleks täisväärtuslik, Natuke magusat (magustoidud, puuviljad) käib sinna juurde.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja alla 1a nagunii ei anta suhkurdatud ega soolaga asju

Vaata selles häda ongi, et suur hulk inimesi (sageli vanemast generatsioonist) ei pea seda infot ilmselgeks ja loogiliseks. Ja topitaksegi alla aastastele (salaja) suhu nii krõpse kui sefiiritorti, vabandusega, et “ta ju nii väga tahtis” või “laps peab saama maitseid tunda”…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tublioled, teemaalgataja! Ma olen sinuga nii nõus. Paraku ma enda 10 kuusele olen juba jama andnud.

Naiteks poe kookose-mustsostra pyreed jms. Beebikypsist.

voi natuke jaatist maitsta- la muud. Ehkki ka nn mahejaatisele hakkab juba jama sisse tulema. Kindlasti ei anna muid jaatiseid.

Mulle on hasti öõvastav vaadata kui inimesed ei vaata , mida soovad. Veel jubedam on valimatult lastele rämpsu ja keemia andmine.olen hoidnud end isegi systidest eemale, et beebi oleks puhas. Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Püha issand, saavad ka ikka igasugused lapsi!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja alla 1a nagunii ei anta suhkurdatud ega soolaga asju

Vaata selles häda ongi, et suur hulk inimesi (sageli vanemast generatsioonist) ei pea seda infot ilmselgeks ja loogiliseks. Ja topitaksegi alla aastastele (salaja) suhu nii krõpse kui sefiiritorti, vabandusega, et “ta ju nii väga tahtis” või “laps peab saama maitseid tunda”…

Täpselt, niipea, kui saadakse teada, et laps sööb juba ‘päris toitu’, ehk on alustanud aedviljapüreedega, tuli mu vanaema käsi rõõmust kokku lüües teatama kui tore see on, lõpuks saab ta lapselapselapsele kommi tuua. Laps oli 6k vana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

 

Ei ole vaja magusasse nii hüsteeriliselt suhtuda, ei halvustavalt ega kiitvalt. Ei ole vaja toitu kutsuda rämpsuks, vaid seletada (no hiljem, 2a ei seleta veel midagi ju ja alla 1a nagunii ei anta suhkurdatud ega soolaga asju), misasi on täisväärtuslik toit ja mis on “hea” aga mitte nii kasulik. Toit on lihtsalt asi, mida vajame elamiseks, suhtuda neutraalselt, muidu sealt saavadki alguse igasugused toitumis- ja impulsihäired, et tavalisest asjast tehakse mingi emotsionaalselt laetud ja vihkamis- või ihaldusobjekt. Lapsele ei ole vaja keelata ega magusat käest ära kiskuda, vaid jälgida, et toit oleks täisväärtuslik, Natuke magusat (magustoidud, puuviljad) käib sinna juurde.

Hüsteeria pole loomulikult lahendus. Samas teadlikkus võiks ja peaks siiski olema.

Pikka loengut siinkohal pidama ei hakka- kes infot otsib, see ka leiab, aga toidul ja toidul on siiski vahe ja kahjuks on nn lastepäraselt pakendatud maiustusi mille koostisosad ongi ainult suhkur, kunstlikud maitse- ja värvained millest nt osad  asovärvid on paljudes maades keelatud ja loomkatsetega tõestatud negatiivset mõju närvisüsteemile.

Niisamuti ka naatriumvesinikglutamaat E621 e maitsetugevdaja- massiliselt seda kasutatakse, pm kõikides kartulikrõpsudes. Kindlasti pole see aine mida laps peaks igapäevaselt tarbima.

Enamikes töödeldud lihatoodetes olevad nitritid säilitusainena, samuti tõendatud, et terviserisk

Jah, nn ohutud kogused on pakendil märgitud aga ei ole kunagi tehtud uuringuid igapäevase pideva tarbimise teemal kus palju tootegruppe koos aastate vältel tarbitakse.

Massiline lisaainete kasutamine toidu töötlemisel, pestitsiidid, herbitsiidide, fungitsiidide, antibiootikumide kasutamine intensiivpõllumajanduses  ja lihatootmises veel üsna hall ala ja ütleme nii, et tulemusi alles näeme tulevikus. Kuigi juba on näha vähi, rasvumise, südame ja veresoonkonna haiguste tõusu, ja ikka vaikselt viidatakse, et nn lääne dieet- intensiivne toidutootmine ning supertöödeldud lisaainetega toidud pole ikka päris õige tee.

Aga hetkel valdav osa ühiskonnast peab seda normaalseks ja tituleerib teisi hüsteerikuteks. Ka see on normaalne nähtus täiesti.

Toitutööstus on äri nagu iga teinegi.  On toidupettusi, ebakvaliteetset toorainet jne jne.

Kui paralleeli tuua nt rõivatööstusega- siis odavat polüestrist kraami lademetes, aga samuti ka kvaliteetset villa ja siidi.

Toiduga on samuti: kvaliteeti on seinast-seina ja lõppkokkuvõtteks on teadlikkus ja ka rahakott need millised valikud inimene teeb.

Ma igatahes oma lastele räägin küll turust, ärist, asjade (sh toidu) tootmisest, kasumist, eetikast ja selle puudumisest ning proovime teha parimaid valikuid oma teadmiste järgi.

Ühe hingetõmbega nüüd see pikk toimetama ta kommentaar sai tehtud…vabandust kui segane aga ehk asjakohane siiski

 

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikka loengut siinkohal pidama ei hakka- kes infot otsib, see ka leiab, aga toidul ja toidul on siiski vahe ja kahjuks on nn lastepäraselt pakendatud maiustusi mille koostisosad ongi ainult suhkur, kunstlikud maitse- ja värvained

Absoluutselt õige, pakendeid tuleb lugeda ja teada E-sid jne. Pealegi on kahjuks nii, et lastepäraselt pakendatud, multikategelastega jms kaubad võivad olla kallimad, lisaks tihtipeale isegi halvema koostisega, nt mõmmikujulised keeduvorstid ja smurfipasteedid on tavalistest odavamatest isegi suurema soola- ja rasvasisaldusega, laste jogurtid suurema suhkrusisaldusega jne. Samamoodi dieedikaupadega- “dieedi”maisihelbed võivad olla suurema suhkrusisaldusega kui poe odav/omatoodanguhelbed. Kuna tootjad toodavad kräppi, siis tuleb ostjal ise vaadata, mida ta ostab ja kas on vaja või ostab oma  raha eest tervisele kahjulikku kaupa hoopis endale ja lapsele. Toidutootmine on samasugune äri, kus võimalikult odavalt üritatakse saada suurimat mahtu ja kasumit, mis tihtipeale tähendab väheväärtuslike ainete kasutamist, mis on odavamad (invert maisisiirup, magustajad, mod.tärklis, transrasvad/margariin(küpsised!) jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt, niipea, kui saadakse teada, et laps sööb juba ‘päris toitu’, ehk on alustanud aedviljapüreedega, tuli mu vanaema käsi rõõmust kokku lüües teatama kui tore see on, lõpuks saab ta lapselapselapsele kommi tuua. Laps oli 6k vana.

Su vanaema ise on pärit ajast, mil komm oli üliharuldane luksus, kuna sai sõjaaja- peale sõda vaesusaastatel laps kommi? Suhkrutarbimine on sellest ajast sadu kordi kasvanud. Ju siis tema jaoks on see ülim “hea”, mis laspelapsele kinkida, aga noh jah, ajad on teised ja nüüd tuleb üleliigset suhrut piirata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Sina oled ju päris peast soe ja lastekaitse peaks sekkuma.

Keegi on otsustanud last mitte vaktsineerida – ehk siis selle peale tuleks kohe riik kontrollima saata?

Võta üks sefiiritordilõik peale ja rahune maha?

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pikka loengut siinkohal pidama ei hakka-

… ja vorbib moraalitsevas toonis kaks ekraanipikkust pealiskaudseid pooltõdesid. Lõpetuseks muidugi traditsiooniline “aga mina teen küll kõik õigemini ja paremini kui teised!”

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta rääkis täiesti õiget juttu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Sina oled ju päris peast soe ja lastekaitse peaks sekkuma.

Keegi on otsustanud last mitte vaktsineerida – ehk siis selle peale tuleks kohe riik kontrollima saata?

Võta üks sefiiritordilõik peale ja rahune maha?

Miks peaks see riik (ehk siis maksumaksjad) kinni maksma lapse ravi, kui ka haigestub nendesse haigustesse, mis oleks võimalik olnud vaktsineerimisega hõlpsasti eemale hoida. Teiseks – kui vaktsineerimata naine saab rasedana punetised, siis haigestununa rasedana punetisse võib sündida raske puudega lapselaps (mh pime, kurt) – miks riik peab siis hakkama maksma puudetoetusi?  Kui vanem loobub vaktsineerimisest, siis peaks loobuma ka edapidiselt kõidest toetustest, ravist, mis see kaasa toob.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Sina oled ju päris peast soe ja lastekaitse peaks sekkuma.

Keegi on otsustanud last mitte vaktsineerida – ehk siis selle peale tuleks kohe riik kontrollima saata?

Võta üks sefiiritordilõik peale ja rahune maha?

Miks peaks see riik (ehk siis maksumaksjad) kinni maksma lapse ravi, kui ka haigestub nendesse haigustesse, mis oleks võimalik olnud vaktsineerimisega hõlpsasti eemale hoida. Teiseks – kui vaktsineerimata naine saab rasedana punetised, siis haigestununa rasedana punetisse võib sündida raske puudega lapselaps (mh pime, kurt) – miks riik peab siis hakkama maksma puudetoetusi? Kui vanem loobub vaktsineerimisest, siis peaks loobuma ka edapidiselt kõidest toetustest, ravist, mis see kaasa toob.

Kui palju riigi raha läheb aastas nende mõnede vaktsineerimata laste ravisse, kui nad haigestuvad vaktsiiniga välditavatesse haigustesse? Kui palju läheb aastas raha nende ravimise peale, kelle haigusi oleks võimalik vältida tasuta elustiilimuudatustega? Hakkame siis juba aususe mõttes dieeti, nikotiini, alkoholi ka keelustama?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti anti lapsele ehmatuse või haiget saamise puhul suhkruvett. Kuidas selline tarkus küll tekkis? Tõmbas tähelepanu kõrvale nagu värviline plaaster? Vanast ajast on ka kõnekäänd- nagu lapselt oleks kommi ära võtnud. Komme ja magusat on lastele varem antud alati. Alles see viimane põlvkond, kes kasvanud E. Ilvese kommikräpi ajal, neil on magusat piiratud. Ma olen 50a ja ma ei mäleta et mul lapsepõlves keelati kommi süüa. Kui, siis vaid enne sööki ei lubatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50a ja ma ei mäleta et mul lapsepõlves keelati kommi süüa. Kui, siis vaid enne sööki ei lubatud.

Aga siis ei olnud ka poe kommi-küpsise-krõpsulett kokku 35m pikk…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Sina oled ju päris peast soe ja lastekaitse peaks sekkuma.

Keegi on otsustanud last mitte vaktsineerida – ehk siis selle peale tuleks kohe riik kontrollima saata?

Võta üks sefiiritordilõik peale ja rahune maha?

Miks peaks see riik (ehk siis maksumaksjad) kinni maksma lapse ravi, kui ka haigestub nendesse haigustesse, mis oleks võimalik olnud vaktsineerimisega hõlpsasti eemale hoida. Teiseks – kui vaktsineerimata naine saab rasedana punetised, siis haigestununa rasedana punetisse võib sündida raske puudega lapselaps (mh pime, kurt) – miks riik peab siis hakkama maksma puudetoetusi? Kui vanem loobub vaktsineerimisest, siis peaks loobuma ka edapidiselt kõidest toetustest, ravist, mis see kaasa toob.

Kui palju riigi raha läheb aastas nende mõnede vaktsineerimata laste ravisse, kui nad haigestuvad vaktsiiniga välditavatesse haigustesse? Kui palju läheb aastas raha nende ravimise peale, kelle haigusi oleks võimalik vältida tasuta elustiilimuudatustega? Hakkame siis juba aususe mõttes dieeti, nikotiini, alkoholi ka keelustama?

????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arvamus tekkinud, et vaktsiinidega systitakse sisse ka haiguste alged. Kaalu jälgimise ja kella jargi toitmisega surutakse beebid raamidesse ja murtakse nende individuaalne rytm. Individuaalne kell on aga just see, mis on iga inimese koige oigem ja loomulikum kell ja see tagab tervise. See, et me peame elama tööpäeva rytmis ja teadlased on mingi seisukoha votnud, mispidi on peab, ei saa olla oige, sest me ei PEA midagi. Me võime.

Sina oled ju päris peast soe ja lastekaitse peaks sekkuma.

Keegi on otsustanud last mitte vaktsineerida – ehk siis selle peale tuleks kohe riik kontrollima saata?

Võta üks sefiiritordilõik peale ja rahune maha?

Miks peaks see riik (ehk siis maksumaksjad) kinni maksma lapse ravi, kui ka haigestub nendesse haigustesse, mis oleks võimalik olnud vaktsineerimisega hõlpsasti eemale hoida. Teiseks – kui vaktsineerimata naine saab rasedana punetised, siis haigestununa rasedana punetisse võib sündida raske puudega lapselaps (mh pime, kurt) – miks riik peab siis hakkama maksma puudetoetusi? Kui vanem loobub vaktsineerimisest, siis peaks loobuma ka edapidiselt kõidest toetustest, ravist, mis see kaasa toob.

Kui palju riigi raha läheb aastas nende mõnede vaktsineerimata laste ravisse, kui nad haigestuvad vaktsiiniga välditavatesse haigustesse? Kui palju läheb aastas raha nende ravimise peale, kelle haigusi oleks võimalik vältida tasuta elustiilimuudatustega? Hakkame siis juba aususe mõttes dieeti, nikotiini, alkoholi ka keelustama?

????????????

Kuidas ma nendele küsimustele vastused saaks?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse mitte andmisel pole mingit mõtet. Juba varsti läheb see laps lasteaeda ja oi seda šokki siis, kui iga päev on seal lõunatoidu kõrval ka magustoit ja rühmas 20 sünnipäeva, kuhu tuuakse magusat, kommi ja kooki, mitte brokolit ja veiseliha. Seal kutsutakse last ka sünnipäevadele mängutuppa ja seal oleneb toidulaud juba kutsuja perest ja mitte igas peres pole toitumine tervislik. Ka jõulupeol antakse lastele suur pakk komme.

Teiste laste puhul pole vaielnud (tema laps, tema reeglid). Aga ise jah, pole päris nulltolerantsi viljelenud. Beebi ja lasteiaeda mineku vahel (3a, seega oli kaua kodune) oligi omamoodi “üleminekuperiood”, kus laps oli magusat saanud kodus erijuhtudel (näit. enda või  vanema lapse sünnipäeval torti) või külas. Igapäevaselt kodus veel ei saanud (ise lapse vaateväljas tavalisel päeval magusat süüa sel ajal ei saanud, muidugi).

Seega ei tulnud lasteaia magustoidud, kommipakid järsku ja šokina. Ühel aastal saime mõlema lapse lapse kohta 3 kommipakki (lasteiast, tööjuurest, veel kuskilt). Ei katkunud juukseid sellegi peale, panime kappi ja jaokaupa andsime päris hulk aega, kuni viimane pakk tühi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA käitub õigesti.
Laps nii väike alles ja kui saab õiget toitu, siis ongi õige. Tänapäeval on magusat ülearu ja suhkur väga paljudes toitudes sees. Kunagi hakkab laps ikka ise/kooli käies/ valikuid rohkem tegema, las olla nüüdki nii nagu õige on. Kui lasteaeda läheb, siis jah ,seal saab, aga seal on ka õige menüü ja magustoit ise tehtud, mitte poe nänn. Arvan, et koduse magustoidu ja puuviljade vastu pole TA  mitte sõna võtnud.
Olin seltskonnas mitte ammu ja seal oli igas vanuses inimesi ja lapsi ka väikseid. Ja ka üks ema, kes ei toppinud ega andnud oma 3 aastasele komme, krõpse ja muud sellist. Ja sellest tehti teema, lausa üks 50+ naine ütles, et mida sa piinad  last, lase lapsel ometi kõht täis süüa – pidas just krõpse ja vahukomme silmas, mis laual suurters kaussides olid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka kodus lastele magusat ei andnud, ei anna siiani eriti, lapsed ammu koolis. Kui kuskil külas anti, siis läksid täiega pööraseks (eks nad seltskonnas väsisid ka kiiremini ja osa pöörasust tulenes kindlasti ka sellest), igatahes sai paar korda koogi või kommi söömise järel mainitud, et see käitumine magusa tagajärg ja probleem lastele magusa toppimisega lahenes iseenesest. Ükski vanaema ei viitsi kahte sihitult ringituuseldavat ja huilgavat väikelast ohjata, kui ema osavõtmatult diivanil õlgu kehitab “Ma ju ütlesin, et ära anna neile kooki”

Sellise magusavaba kasvatuse tagajärg oli muidugi see, et lasteaeda minnes nad jätsid enamasti magustoidu söömata ja seetõttu jäid neil ka kõhud pidevalt tühjaks.

Ehk siis tegelikult ei pruukinud pöörasus sugugi magusa tagajärg olla, vaid sina lihtsalt tõlgendasid seda endale sobivalt, et saaks võimu näidata ja võõrustajaid paika panna.

Ja et parem las laps olla lasteaias päev otsa tühja kõhuga, peaasi, et (kohapeal kokkade poolt valmistatud) magustoitu ei sööks???

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühest küljest on viisakuse teema. Võõrustaja peab aru saama, et ei ole mõtet hakata jooksma veganile lihapraega järgi. Samamoodi, kui juba ükskord on jutust selgunud, et tegu kräpi- kartliku perekonna lapsega, pole mõtet hakata nuiama, et laps võtaks kommi.

Samas ise ei usu, et mitte nii kräpi-kartlike vanemate laste puhul (kes lubavad paar kommi võtta) oleks põhjust rääkida, et kindlasti nad on tulevikus haigemad, ebatervisliku lääne dieedi ja suhkrusõltuvuse ohvrid, auklike hammastega vms.

Ebatervislik lääne toitumine on muidugi olemas, kuid see tähendab tõsiselt tasakaalust väljas toitumist (kus võõrdutakse nn. päristoidust ja toitutakse pidevalt liiga suhkrurikkast vm. tasakaalust väljas koostisega toidukaubast), mitte vahel maiustamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Väikelaps Kriitika, et ei anna rämpsu