Esileht Pereelu ja suhted Kriitika, kommentaarid, nõuanded teretulnud. Elu valed valikud? Sundseis?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Kriitika, kommentaarid, nõuanded teretulnud. Elu valed valikud? Sundseis?

Postitas:

Koostage koos perega päevakava. Ja siis märkige juurde, kes millega tegeleb. Nt lõuna teeb mees ja läheb peale seda lastega õue. Õhtusöögi teeb naine, sel ajal on mehel puhkeaeg. Naine sulgeb end tööpäevaks eraldi tuppa, paneb klapid pähe ega pane tähele mehe ohkimist. Küll need lapsed elus püsivad. Saavadki iseseisvamaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ühinen selle targa naisega, kes küsis, kust te neid gorillasid leiate.

Ilmselt sussutasite suhte algusaastatel kõik ette-taha ära teha ja nüüd kui laste kõrvalt oleks abi vaja, on alles vaid diivanikaunistus.

Muidugi on naine jälle süüdi. Muidugi muutis naine täiskasvanud džentelmeni diivanikaunistuseks.

Naine on süüdi selles, et ta endale partnerit valides mingeid standardeid ei kehtestanud. Aga, see ei olegi nii lihtne. Kuniks keskmisest suurem hulk mehi ikka veel arvab, et kõik kodutööd ja lapsed on naise asi, siis jääb partnerite valik väga kesiseks. Must-valgeid lahendusi siin pole.
Seoses selle teemaga, siis kõige seksikam asi, mida minu partner on minu jaoks teinud, oli, et ma ilmusin tema juurde, kotis äsja pestud pluus, mida ma pidin järgmisel päeval ühel tähtsal üritusel kandma. Panin selle ta juurde kuivama ja hommikul vaatasin, et täitsa ok, polegi vaja triikida ja panin selga. Vaatas mind korra selle pluusiga, ütles, et sellisena Sa küll sinna (üritus) ei lähe, käskis seljast ära võtta, läks teise tuppa ja tuli tagasi mõne aja pärast perfektselt triigitud pluusiga. Säärased asjad on minu jaoks erutavad, see tähendab minu jaoks, et mees saab endaga hakkama ja ma ei pea kunagi tema “emmeks” hakkama….

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees tahab, siis ta vaatab telekat. Ja kui mina tahan, siis triigin pesu.

Ja kui sina tahad vaadata telekat, kes triigib pesu? “ainult emal on palav, ülendav, loov… südamesoov aina küürida, keeta ja pesta”?

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 09:17; 26.03 10:59; 26.03 12:00; 26.03 14:57; 27.03 08:13; 27.03 11:37; 02.04 09:47; 08.05 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on naine jälle süüdi. Muidugi muutis naine täiskasvanud džentelmeni diivanikaunistuseks.

Ma ei räägigi sellistest meestest, kelle jaoks oma pere eest hoolitsemine iseenesestmõistetav on. Kohutav on nende gorilla-tüüpi meeste käitumist normaalseks pidada ja taolist käitumist veel innustadagi (“pigem tema utsitamisega lõhud tema mõnusa elu ja ta ka vaatab, et oi, jube kehv elu ja suhe mul”).
Väärikust, naised. Väärikust.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 21:42; 27.03 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees tahab, siis ta vaatab telekat. Ja kui mina tahan, siis triigin pesu.

Ja kui sina tahad vaadata telekat, kes triigib pesu? “ainult emal on palav, ülendav, loov… südamesoov aina küürida, keeta ja pesta”?

Ma ei vaata telekat (uudised on erand), samas mind ei häiri kui teine vaatab telekast filmi. Triigin siis kui tahan. Väga rahustav ja tervendav toiming muideks. Nagu aeg iseendale.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 22:16; 27.03 08:40; 27.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatas mind korra selle pluusiga, ütles, et sellisena Sa küll sinna (üritus) ei lähe, käskis seljast ära võtta, läks teise tuppa ja tuli tagasi mõne aja pärast perfektselt triigitud pluusiga. Säärased asjad on minu jaoks erutavad…

Mul lööks kohe ülekontrolliva mehe häirekell lööma.
Sind erutab mehepoolne domineerimine mh otsustab sinu riietuse (korrasoleku) üle?

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:56; 27.03 12:25; 27.03 14:47; 27.03 16:37; 27.03 20:01; 31.03 12:30; 31.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise pärit perest, kus vanemad, kus vanemad oli võrdsed – ema ja ise olid oma erialal suht kõrgel positsioonil, seega tuli kodus teha kõiki asju ühiselt – nädalalõpus koristasime kõik ühiselt, kuna ema pesi pesu (no selle Riga pesumasin, hiljem oli Aurika- poolautomaatne) ja tegi süüa.
Maakodus isa ehitas ja siis toimetas ema köögis, aga kui isaga seal olime, tegi isa süüa.
Aga mees on pärit kodust, kus tema isa kodus midagi ei teinud, kõik oli ema õlul.
Seega oli alguse keeruline erinevaid mustreid ühendada, aga hakkama oleme saanud – praeguseks 22 aastat abielus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei arva et tegemist oleks mehe poolse ära kasutamisega või pahatahtlikkusega. olen ka ise inimene, kes ei tee asju, kui näen et need saavad ilma minutagi tehtud – selline eluterve laiskus, et pole vaja näppida asju mis niigi toimivad.
aga kui keegi ütleb, et kuule, aitab logelemisest, teed nüüd seda, siis teen. ku näen et keegi hakkama ei saa millegagi, siis aitan või võtan enda peale jne.

kui mees teab et asjad kodus saavad tehtud, siis on ta harjunud neid mitte tegema.
AGA! enamus inimesi selgitamise peale, et võiks ka oma panuse anda on ikkagi arusaajad ja annavad endast parima edaspidi.
ja ei tasu siis kõrval õpetada kogu aja, et ära nii tee, tee naa. näitad max ühe korra ette ja las teine teeb nagu oskab ja ise paremaks peab, kuniks maja põlema ei pane

samuti on paljude valulävi koduste tööde suhtes madalamal kui mõnel teisel. Midagi ei juhtu kui nõusid vaid korra päevas pesta, või alles siis kui viimased on otsas, pesukorv enne järgmist pesu triiki täis saab või puhtad sokid otsa saavad.
keskmiselt laisk inimene hakkab alles siis liigutama, aga mõnel teisel selleks ajaks on juba paanika, et kõik on kontrolli alt väljas.
ühte õiget vastust ei ole – tuleb omavahel kokku leppida

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 09:33; 27.03 10:57; 27.03 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatas mind korra selle pluusiga, ütles, et sellisena Sa küll sinna (üritus) ei lähe, käskis seljast ära võtta, läks teise tuppa ja tuli tagasi mõne aja pärast perfektselt triigitud pluusiga. Säärased asjad on minu jaoks erutavad…

Mul lööks kohe ülekontrolliva mehe häirekell lööma.

Sind erutab mehepoolne domineerimine mh otsustab sinu riietuse (korrasoleku) üle?

Kui see situtsioon kontekstist välja võtta, siis on see jah vihje kontrollimisele, olen kursis vägivaldsete suhete mustritega, piisavalt selle kohta lugenud jne. Tegelikult oli asi sellest kaugel. Olin tollel ajal majanduslikult väga nigelas seisus ja see nö. üritus oli tähtis. Mind oleks võidud sealt eemaldada ebasobiva ja kortsus riietuse pärast ja ma poleks neil saanud enam kunagi osaleda. Ma läksin tol hommikul tööle mingite meistrite liiga jalgpallimängule vms. kus ma hoolitsesin inimeste eest, kes maksavad mingi 30 000 naela aastas et saada juurdepääsu kõikidele mängudele ja toitlustust jne. Säärastel üritustel ei saa teenindav personal tõepoolest välja näha nagu nad oleks selga pannud kusagilt leitud kortsus pluusi. Seega, pigem oli tegu hoolitsusega ja mul tegi südame soojaks see, et ta triikis minu pluusi ise (mitte et juhatanud mind triiklaua juurde). Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud ja ma võin tõepoolest kanda mida ma iganes soovin, me ei kirjuta kumbki teineteisele ette, kuidas me riietuda võime.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud

wow…

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 09:17; 26.03 10:59; 26.03 12:00; 26.03 14:57; 27.03 08:13; 27.03 11:37; 02.04 09:47; 08.05 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatas mind korra selle pluusiga, ütles, et sellisena Sa küll sinna (üritus) ei lähe, käskis seljast ära võtta, läks teise tuppa ja tuli tagasi mõne aja pärast perfektselt triigitud pluusiga. Säärased asjad on minu jaoks erutavad…

Mul lööks kohe ülekontrolliva mehe häirekell lööma.

Sind erutab mehepoolne domineerimine mh otsustab sinu riietuse (korrasoleku) üle?

Kui see situtsioon kontekstist välja võtta, siis on see jah vihje kontrollimisele, olen kursis vägivaldsete suhete mustritega, piisavalt selle kohta lugenud jne. Tegelikult oli asi sellest kaugel. Olin tollel ajal majanduslikult väga nigelas seisus ja see nö. üritus oli tähtis. Mind oleks võidud sealt eemaldada ebasobiva ja kortsus riietuse pärast ja ma poleks neil saanud enam kunagi osaleda. Ma läksin tol hommikul tööle mingite meistrite liiga jalgpallimängule vms. kus ma hoolitsesin inimeste eest, kes maksavad mingi 30 000 naela aastas et saada juurdepääsu kõikidele mängudele ja toitlustust jne. Säärastel üritustel ei saa teenindav personal tõepoolest välja näha nagu nad oleks selga pannud kusagilt leitud kortsus pluusi. Seega, pigem oli tegu hoolitsusega ja mul tegi südame soojaks see, et ta triikis minu pluusi ise (mitte et juhatanud mind triiklaua juurde). Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud ja ma võin tõepoolest kanda mida ma iganes soovin, me ei kirjuta kumbki teineteisele ette, kuidas me riietuda võime.

seega teil pole veel ühist kodu, ühist abielu, ühiseid lapsi. siis sa veel ei tunne ‘seda inimest’ (miks sa teda oma meheks w eluskaaslaseks ei nimeta?)
ma ei taha öelda et ta on halb inimene, aga lapse esimesel kahel eluaastal löövad mõlemal vanemal igasugu uued isloomujooned ja harjumused välja – sellised mida enda kohta isegi ei teadnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 09:33; 27.03 10:57; 27.03 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud ja ma võin tõepoolest kanda mida ma iganes soovin, me ei kirjuta kumbki teineteisele ette, kuidas me riietuda võime.

Tõesti vau! Hea, et sa nii kiiresti õppust oled võtnud!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:56; 27.03 12:25; 27.03 14:47; 27.03 16:37; 27.03 20:01; 31.03 12:30; 31.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud ja ma võin tõepoolest kanda mida ma iganes soovin, me ei kirjuta kumbki teineteisele ette, kuidas me riietuda võime.

Tõesti vau! Hea, et sa nii kiiresti õppust oled võtnud!

Tänud kõikidele, kes minu poolt kirjeldatud situtsiooni on nii oskuslikult osanud kontekstist välja rebida..
Jah, mind erutab täiskasvanud, arenenud mees, keda ei piira enda tegemistes mingid mõttetud piirangud. Ma tean, et ma võin ta peale igas asjas loota, ma võin esitada igasuguseid palveid ja ma võin kõigest vajalikust ilma tabudeta rääkida. Et meil ei ole suhtlemises mitte mingeid sääraseid napakaid piire, et ääää, see on nagu naiste asi ja sellest mehega ei räägita… see on naiste töö ja seda mees ei tee (nagu näiteks pluusi triikimine). Loodan, et selgitasin nüüd arusaadavalt.
Teema algatajale, vabandust teema kaaperdamise pärast ja soovin Sulle ainult jõudu soostereotüüpide murdmisel.
Ja tõepoolest veelkord: kust te neid gorillasid võtate?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud ja ma võin tõepoolest kanda mida ma iganes soovin, me ei kirjuta kumbki teineteisele ette, kuidas me riietuda võime.

Tõesti vau! Hea, et sa nii kiiresti õppust oled võtnud!

Tänud kõikidele, kes minu poolt kirjeldatud situtsiooni on nii oskuslikult osanud kontekstist välja rebida..

Jah, mind erutab täiskasvanud, arenenud mees, keda ei piira enda tegemistes mingid mõttetud piirangud. Ma tean, et ma võin ta peale igas asjas loota, ma võin esitada igasuguseid palveid ja ma võin kõigest vajalikust ilma tabudeta rääkida. Et meil ei ole suhtlemises mitte mingeid sääraseid napakaid piire, et ääää, see on nagu naiste asi ja sellest mehega ei räägita… see on naiste töö ja seda mees ei tee (nagu näiteks pluusi triikimine). Loodan, et selgitasin nüüd arusaadavalt.

Teema algatajale, vabandust teema kaaperdamise pärast ja soovin Sulle ainult jõudu soostereotüüpide murdmisel.

Ja tõepoolest veelkord: kust te neid gorillasid võtate?

Nii hea on lugeda midagi nii noort ja sinisilmset. Inimene tunneb teit natuke üle aasta ja teab kohe, kuidas ta erinevas elusituatsioonis käitub. Ausalt öeldes: inimene ei tea ja ei saa isegi kindel olla selles, kuidas ta ise mingis elusituatsioonis käitub, milline lapsevanem ta on, mismoodi hormoonid ja/või haigused tema elu ja tuju muudavad ja ellusuhtumist mõjutavavad. Ja kõik veel muu…
Ma saan aru, et nooruse üks omadusi ongi olla enesekindel, kitrarinnaline ja veidi eluvõõras. Sest elu pole veel jõudnud piisavalt õpetada. Aga sama nagu seliseid puhtaverelisi gorillasid ei eksisteeri, siis ei eksisteeri ka pikas perspektiivis sinusuguseid liblikaid, kel elu selge ja klaar.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 09:31; 27.03 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei vaata telekat (uudised on erand), samas mind ei häiri kui teine vaatab telekast filmi. Triigin siis kui tahan. Väga rahustav ja tervendav toiming muideks. Nagu aeg iseendale.

Aga millega su logardist mees tegeleb samal ajal, kui sina kõike teed?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 16:37; 27.03 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen seda inimest nüüdseks 14 kuud ja ma võin tõepoolest kanda mida ma iganes soovin, me ei kirjuta kumbki teineteisele ette, kuidas me riietuda võime.

Tõesti vau! Hea, et sa nii kiiresti õppust oled võtnud!

Tänud kõikidele, kes minu poolt kirjeldatud situtsiooni on nii oskuslikult osanud kontekstist välja rebida..

Jah, mind erutab täiskasvanud, arenenud mees, keda ei piira enda tegemistes mingid mõttetud piirangud. Ma tean, et ma võin ta peale igas asjas loota, ma võin esitada igasuguseid palveid ja ma võin kõigest vajalikust ilma tabudeta rääkida. Et meil ei ole suhtlemises mitte mingeid sääraseid napakaid piire, et ääää, see on nagu naiste asi ja sellest mehega ei räägita… see on naiste töö ja seda mees ei tee (nagu näiteks pluusi triikimine). Loodan, et selgitasin nüüd arusaadavalt.

Teema algatajale, vabandust teema kaaperdamise pärast ja soovin Sulle ainult jõudu soostereotüüpide murdmisel.

Ja tõepoolest veelkord: kust te neid gorillasid võtate?

Nii hea on lugeda midagi nii noort ja sinisilmset. Inimene tunneb teit natuke üle aasta ja teab kohe, kuidas ta erinevas elusituatsioonis käitub. Ausalt öeldes: inimene ei tea ja ei saa isegi kindel olla selles, kuidas ta ise mingis elusituatsioonis käitub, milline lapsevanem ta on, mismoodi hormoonid ja/või haigused tema elu ja tuju muudavad ja ellusuhtumist mõjutavavad. Ja kõik veel muu…

Ma saan aru, et nooruse üks omadusi ongi olla enesekindel, kitrarinnaline ja veidi eluvõõras. Sest elu pole veel jõudnud piisavalt õpetada. Aga sama nagu seliseid puhtaverelisi gorillasid ei eksisteeri, siis ei eksisteeri ka pikas perspektiivis sinusuguseid liblikaid, kel elu selge ja klaar.

Kas Sa üritad mulle delikaatselt ja diplomaatiliselt selgitada, et isegi kui mu tundub, et mu praegune partner on normaalne, siis ma ei tea, mida ta tulevikus teha võib. Et mul ei ole siiski tõenäoliselt pääsu perevägivallast, hoolimatusest, petmisest, laiskusest, lohakusest jne. sest see on lihtsalt midagi mida iga naine väga suure tõenäosusega (vapralt) peab üle elama ja mul ei ole mõtet ette kujutada, et ma olen kuidagi teistsugune, hoitud või oskan teha paremaid ja targemaid valikuid enda elus kui keskmine soostereotüüpide ja ühiskonna poolt ära pekstud ja ajupestud naine…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa üritad mulle delikaatselt ja diplomaatiliselt selgitada, et isegi kui mu tundub, et mu praegune partner on normaalne, siis ma ei tea, mida ta tulevikus teha võib.

Loomulikult. Me ei saa iseendagi kohta teada, kuidas võime käituda täiesti enneolematus elusituatsioonis, ammugi siis kellegi teise.
Kas tõesti see saab kellelegi üllatuseks olla? Aga eks õpidki kogu elu!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:56; 27.03 12:25; 27.03 14:47; 27.03 16:37; 27.03 20:01; 31.03 12:30; 31.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa üritad mulle delikaatselt ja diplomaatiliselt selgitada, et isegi kui mu tundub, et mu praegune partner on normaalne, siis ma ei tea, mida ta tulevikus teha võib.

Loomulikult. Me ei saa iseendagi kohta teada, kuidas võime käituda täiesti enneolematus elusituatsioonis, ammugi siis kellegi teise.

Kas tõesti see saab kellelegi üllatuseks olla? Aga eks õpidki kogu elu!

Ma olen alati imestanud kuidas üldiselt Eesti ühiskonnas inimeste eneseteadvus ja eneseteadlikkus nii nõrgalt arenenud on. Eks seda on põhjustanud ka Nõukogude aegne räigelt kollektiivne ühiskond mis muudkui seda “normaalset ” inimest ainukese eluvormina tunnistas. Et mitte teise inimese väga ebameeldivat teemat lõplikult meie omavahelise vaidlusega kaaperdada, siis ma selgitan viimast korda, et jah, me ei tea tõepoolest 100% mis meie eludes võib juhtuda, ometi peaks meil olema (eriti naistel!) teatud standardid, millest me ei tagane ja perekonnas kaltsuks ja teenijaks olemist ei peaks ükski naine kannatama. Eneseohverdusel on piirid ja ma valiksin pigem elu lastega üksi ja 80 000 eurose kodulaenu (mille lõppemisel on kinnisvara minu) kui pideva vindumise kellegi vingu all. Ma ootan ja tervitan seda aega, mil enamik Eesti naisi on paarisuhtes seetõttu, et nad tahavad ja neil on toetav jms. partner, mitte seetõttu, et nad peavad, et neil pole valikut (sotsiaalne surve, pole kusagile lastega minna, ei julge minna jne.). Naine, eriti lastega on haavatavam kui mees, igas mõttes. Nagu ma ütlesin, siis ma olen näinud Nõukogude ajal (seega, ma vist ei ole nii noor, kui Sa arvad) nii palju, kus dünaamika oli nii sassis ja naine oli kalts, ori ja kaassõltlane, ikka ilusa pealispinna nimel ja seda kõike hoidis koos tõdemus, et naisena ei olegi erilist varianti, sellega tuleb lihtsalt leppida. Mina ei kavatse leppida ja normaliseerida, paarisuhe ei peaks olema koorem (isegi kui on lapsed)!

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ootan ja tervitan seda aega, mil enamik Eesti naisi on paarisuhtes seetõttu, et nad tahavad ja neil on toetav jms. partner, mitte seetõttu, et nad peavad, et neil pole valikut (sotsiaalne surve, pole kusagile lastega minna, ei julge minna jne.)

Kahju, et su tutvusringkonas selliseid naisi pole ja sulle selline mulje enamikust on jäänud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:56; 27.03 12:25; 27.03 14:47; 27.03 16:37; 27.03 20:01; 31.03 12:30; 31.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millega su logardist mees tegeleb samal ajal, kui sina kõike teed?

Meil ei tohi nii hirmsaid sõnu kodus kasutada. Jatkan siis edaspidi ilma adjektiivita, tavaline mees. Päevatöö, nädalalõpud vabad. Põhivajadused on nagu inimestel ikka: õhku, toitu, seksi, jne. Mis ikka kodus tehakse, sõltub päevast, vahest käib motikaga sõitmas, vahest veab paadi välja, jutustab lastega, silitab kassi, pikutab, vaatab telekat…täiskasvanud inimene, ise peab omale tegevust leidma.
Mulle meeldivad kodused toimetused. Igal asjal on oma koht. Asju kokku ei ahnitse, kappidest on ülevaade. Lapsi on mitu. Reegel on nii, et kui asja võtad, siis paned ka tagasi. Kui ema ja isa omavahel räägivad, siis vahele ei sega. Kui on igav, loevad raamatuid.
Siiani on kõik rahul olnud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 22:16; 27.03 08:40; 27.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ootan ja tervitan seda aega, mil enamik Eesti naisi on paarisuhtes seetõttu, et nad tahavad ja neil on toetav jms. partner, mitte seetõttu, et nad peavad, et neil pole valikut (sotsiaalne surve, pole kusagile lastega minna, ei julge minna jne.)

Kahju, et su tutvusringkonas selliseid naisi pole ja sulle selline mulje enamikust on jäänud.

Minu praegune tutvusringkond ei puutu üldse siia. Selle järelduse tegemiseks piisab kui lugeda perekooli ja koduvägivalla juhtumeid ja statistikat.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu praegune tutvusringkond ei puutu üldse siia. Selle järelduse tegemiseks piisab kui lugeda perekooli ja koduvägivalla juhtumeid ja statistikat.

Huvitav küll, milline statistika niimoodi kirjeldab enamikku Eesti naisi? Kui tõesti on inimesele Perekool infoallikaks, siis võiks vähe esinduslikuma valimi enda üldistuste aluseks võtta.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:56; 27.03 12:25; 27.03 14:47; 27.03 16:37; 27.03 20:01; 31.03 12:30; 31.03 20:38;
To report this post you need to login first.

Tulemas on pikk lugu. Nagu pihitoolis või psühholoogi juures. Usklik ma ei ole. Psühholoog nunnutab liiga palju.

Kaheksa aastat kestnud kooselu on meid lahku viinud. Viimased viis aastat olen pidanud täiskoormusel lapsevanema ametit, viimased pool aastat veel teinud ka täiskoormusel palgatööd. Kaks järjestikust väikest last ei ole jätnud just palju ruumi mehega koos olemiseks ja naise rollis olemiseks. Isegi selle imala “enda tassi täis” hoidmiseks on mul vähe võimalusi. Lapsehoidmiseks tugistruktuur puudub, mees ei ole ka lapsehoidjaga nõus olnud (no kuidas sa ikka võõrast inimest oma koju lased).

Ühesõnaga, tänaseks olen jõudnud suhtes sellesse punkti, kus mehega tõsisematest teemadest rääkida ei ole võimalik. Väiksemgi asi põhjustab sõneluse. Valdavalt tekitab probleeme minu tunne, et olen laste ja majapidamisega rohkem, koormatud kui mees. Tunnen, et panustan rohkem. Kui mehel on vaba aeg, sis tema vaatab telekat või nokitseb enda asju. Kui minul on vaba aeg, siis ma koristan ja kraamin, teen süüa jne.

Praeguses eriolukorras mehel on puhkus, mina teen kodukontoris tööd. Enamuse aega puhib ja ohib, kui lapsed tahavad midagi teha (ehk et tema peab diivanilt püsti tõusma selleks). Samuti tegelen mina söögiga ja laste söötmisega. Vastasel juhul sööksid lapsed terve päeva hommikuhelbeid või võileiba. Muidugi selleks ajaks, kui nad süüa saavad, on nad näljast juba päris palju kaklust korraldanud (lapsed ei taju alati nälga ja siis hakkavad oma frustratsiooni välja elama). Tunne on nagu oleksin üksikema ja üritaksin võõrale mehele laste hoidmist peale suruda.

Üldiselt on täiesti normaalne mees ja usun, et mõni naine oleks tema üle igati õnnelik (olin minagi kuni lapsi ei olnud). Vähemasti seni, kuni ei pea väikeste lastega tegelema. Sest pigem sobiks mees rohkem toriseva vanaisa, kui isa rolli. Kadedusega vaatan kuidas mõned isad nokitsevad ja meisterdavad koos, minu mehe jaoks on lapsed liiga väikesed, et nendega veel midagi ühiselt meisterdada või küpsetada vms. Selleks, et mees aitaks või teeks midagi, pean ma seda talle ütlema või paluma. Tema enda poolt tuleb initsiatiivi harva. Aga minu arvates ma ei peaks paluma selliseid elementaarseid asju nagu söögi tegemine või koristamine või seda, et saaksin mõnel hommikul kauem magada. Seda võiks paariline ikka ise näha. Veel enam, et elame korteris ja puudub igapäevaselt n.ö meeste töö tegemise vajadus. Hea, kui kord kuus on vaja midagi nokitseda. Üldiselt pole sedagi ja mingid parandustööd ootavad juba aastaid.

Pidevalt tunnen, et üksi oleks kohati lihtsa. Jääks ära pidev porin ja puhkimine laste teemal, et lapsed teevad liiga palju lärmi, tekitavad segadust jnejne. Jääksid ära pidevad pettumised, kui loodan, et saan kasvõi kord aastas hommikul kauem magada. Olekski kindel, et saan toetuda vaid iseendale ja ei olegi kedagi, kelle peale loota, sest selline pendeldamine lootuse ja selle purunemise vahel kurnab.

Ilmselt tuleb soovitusi, et miks ma lahku ei lähe. Õigustatud küsimus. Samas olen ma seda meelt, et kui sul on lapsed, siis ei saa seda otsust nii kergekäeliselt teha. Eriti, kui tegemist ei ole lastele ohtliku isaga. Nemad ei ole mu vales eluvalikus ju süüdi. Teisalt on hirm ka üksikvanemaks olemise ees. Jah, isa on olemas, aga muu tugistruktuur puudub. Kuidas ma saan kogu selle logistikaga hakkama. Ja kuidas saan sellega hakkama, et siis ei ole mul mingitki võimalust hingepausiks. Hetkel saan vähemalt vahepeal üksinda väljas tuulutamas käia. Ning kolmas mure on elukohaga. Korteri üürimine tundub ebastabiilne, no ei taha lastega igal aastal või üle aasta kolida. Korteri ostmine käib suurlinnas üle jõu. Isegi, kui laenu saaks, siis hirmutab 30-aastane 80000 eurone laen. Võiks kolida ka praegusest elukohast 170 km kaugusele sugulastele lähemale. Sel juhul saaks korteri kõvasti odavamalt, aga samas kaotan ma tasuva töö ning kohapealseid olusid arvestades oleks võimalus hakata 50 km kaugusel tööl käima või siis kohalikus poes müüjaks hakata. Viimane aga tekitab lapsehoiu probleemi ajal, mil lasteaed kinni. Siinkohal võivad nõu anda kõik need, kes on teinud otsuse üksikvanemaks hakata – kuidas te oma elu korraldasite ja hakkama saate?

Aitäh, et võtsite aega minu hingepuistamist lugeda. Ootan nüüd huviga silmi avavaid mõtteid ja kommentaare.

Loen seda juttu ja saan aru, et põhiline probleem on, et mees ei panusta piisavalt, et pead kõik üksi ära tegema.
Kui lahutada, siis pead ikka kõik üksi ära tegema ja rohkemgi veel. Rääkida peale laste pole ka kellegagi. Ja uut meest ka raskem leida, sest ajalugu piirab valikuid.
Pigem tuleks mehega rääkida ja mitte stiilis, et miks mina pean kõik üksi tegema ja sina midagi ei tee, vaid küsida küsimusi ja lasta temal rääkida, et kuidas ta hindab oma rolli ja panust, milles ta näeb oma tugevusi suhtes, mismoodi tema arvates võiks majapidamistööd korraldada, et koormus oleks võrdsem või väiksem. Las ta siis hakkab mõtlema ja rääkima, siis saab juba edasi liikuda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu praegune tutvusringkond ei puutu üldse siia. Selle järelduse tegemiseks piisab kui lugeda perekooli ja koduvägivalla juhtumeid ja statistikat.

Huvitav küll, milline statistika niimoodi kirjeldab enamikku Eesti naisi? Kui tõesti on inimesele Perekool infoallikaks, siis võiks vähe esinduslikuma valimi enda üldistuste aluseks võtta.

Minu praegune tutvusringkond ei puutu üldse siia. Selle järelduse tegemiseks piisab kui lugeda perekooli ja koduvägivalla juhtumeid ja statistikat.

Huvitav küll, milline statistika niimoodi kirjeldab enamikku Eesti naisi? Kui tõesti on inimesele Perekool infoallikaks, siis võiks vähe esinduslikuma valimi enda üldistuste aluseks võtta.

Hmm, võin väita, et iga päev on siin vähemalt üks teema algatus, mille jõujooned on samad. Naine on kooselus üle koormatud, rahuldamata nii füüsiliselt, vaimselt kui ka emotsionaalselt, väsinud, frusteeritud, lastega ja tal pole kusagile minna ja muutust ei paista kusagilt. Ok, eeldame, et need, kellel on lahendus selleks puhuks olemas, siia teemat ei tee. Aga isegi üks naine päevas tegemas teemat enda suht väljapääsmatust olukorrast on minu jaoks liiga palju. Nägin täna just reklaami, mis avaldas tänu kaubanduse töötajatele, reklaamis oli naine RIMI vormiriietusega. Need naised saavad palka kui palju? Oletame, et tal on kaks last ja enda kinnisvara ei ole. Kuhu ta läheb enda palgaga? Tihtipeale tuleb sõna otseses mõttes taluda ebameeldivat kooselu selle jaoks, et lastel oleks söök laual ja soe tuba. Ebameeldiv kooselu pole ainult vigisev ja mitte midagi tegev, kasutu mees diivanil. Ebameeldiv kooselu sisaldab endas näiteks tihti ka pealesunnitud seksi kuni soovimatute rasedusteni. Jne. jne.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 13:29; 27.03 01:19; 27.03 11:31; 27.03 13:29; 27.03 14:39; 27.03 15:19; 27.03 17:44; 27.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja uut meest ka raskem leida, sest ajalugu piirab valikuid.

Et igal juhul peab mees olema? Parem kannatada praegust jobu, kui üldse ilma hakkama saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad, et ei saa lahku mindud, et kuna on lapsed ja ei taha kergekäeliselt seda otsust teha. Kui te seal kõik õnnetud olete, siis mida sa ootad? Ilmselgelt olete mehega mõlemad selles suhtes õnnetud ja see teie olek kandub ka lastele. Ma ei tea, mida te ootate üldse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 21:44, just siia ongi mitu koera maetud. Miks meil pole mingisugust kindlustust et lahkudes halvast suhtest ja abielust tulevad kaasa tühjad taskud?

Teiseks, ka RIMIs müüjana töötav inimene peaks saama piisava sissetuleku et endale ja lastele iseseisvalt eluaset lubada.

Kes teab vastust, kus on siin lahendus? Kersti?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 05:09; 31.03 14:19; 01.04 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võin väita, et iga päev on siin vähemalt üks teema algatus, mille jõujooned on samad.

Liialdad. Ei ole isegi üht sarnast postitust *iga* päev, ammugi “vähemalt” ühte. Aeg-ajalt tõesti sarnased tulevad, mis populaarsemaks osutuvad ja jäävad mitmeks päevaks pildile.

Miks meil pole mingisugust kindlustust et lahkudes halvast suhtest ja abielust tulevad kaasa tühjad taskud?
Teiseks, ka RIMIs müüjana töötav inimene peaks saama piisava sissetuleku et endale ja lastele iseseisvalt eluaset lubada.

Aga miks sul pole seda kindlust? Riigi poolt on olemas sotsiaalsed tagatised, on ettenähtud toetus (elatis) lapse teise vanema poolt, on turvakodud.
Kas tõesti arvab keegi lahenduseks, et riik peaks maksma inimeste pangalaenu vm kinni?
Kus maailmas elavad üksikud inimesed massiliselt omaette elamistes, sellist maja, “iseseisva elamise” omamise kultust? Elataksegi korterikaaslastega, kui elukaaslast pole ja üksinda elamist ei saa lubada. Elatakse koos oma vanematega. Üksteist toetatakse kogukonnas, ei ole ainult käsi õieli “riigi” poole (mis olgem ausad ongi raha enda ühest taskust teise tõstmine)

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.03 11:17; 27.03 09:56; 27.03 12:25; 27.03 14:47; 27.03 16:37; 27.03 20:01; 31.03 12:30; 31.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda laulu laulad seni kuni midagi sellist su endaga juhtub.

Mine siis jah turvakodusse ja ela lastega kuskil jagatud korteris.

Elu peab olema inimväärne kõikidele riigi kodanikele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 05:09; 31.03 14:19; 01.04 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda laulu laulad seni kuni midagi sellist su endaga juhtub.

Mine siis jah turvakodusse ja ela lastega kuskil jagatud korteris.

Elu peab olema inimväärne kõikidele riigi kodanikele.

Kui ise ei jaksa/oska piisavalt raha teenida, siis miks peaks riik=maksumaksjad sinu privaatse eluaseme kinni taguma?
Oled selline printsess, et jagatud korteris või vanematega elamine on kohe mitte “inimväärne”?
Inimväärne on kõigi elu, kes ise ka selleks panustavad. Kas riik peaks minema kodutud ja joodikud ka tänavalt üles korjama ja tasuta kõike jagama?
Sellist asja, kus inimene ise (piisavalt) ei panusta, aga ootab, et teised teda ülal peaks, nimetatakse parasiitluseks.

Ja ma, muide, olen ja elan üksi ja on enda isiklik kinnisvara. Nagu ilmselt paljudel. Selleks, et oma eluaset võimaldada, ei pea olema tingimata mingit elukaaslast. Üksi on ka võimalik hakkama saada.
Ja kahtlemata on ka neid naisi, kes oleks majanduslikus jms mõttes võimelised üksi ka mitu last üles kasvatama. Sest nad on ettevõtlikud ja hästi kindlustatud, mitte ei oota, et riik neile kätte tooks kõik.

Miks meil pole mingisugust kindlustust et lahkudes halvast suhtest ja abielust tulevad kaasa tühjad taskud?
Teiseks, ka RIMIs müüjana töötav inimene peaks saama piisava sissetuleku et endale ja lastele iseseisvalt eluaset lubada.

Järjekordne inimene, kes on raha ja hüvede pärast sellises halvas suhtes ja abielus?
Elatis on ju olemas. Ja kui pole osanud enne lapsi või nende kõrvalt suhtes olles oma kinnisvara hankida, siis oma viga. Lootes ainult mehele ja elades tema rahakoti peal, ei maksa pärast vinguda, et oma väikse palga ja ülalpeetavate tõttu enam piisavalt laenu ei saa.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Pereelu ja suhted Kriitika, kommentaarid, nõuanded teretulnud. Elu valed valikud? Sundseis?