Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kristi Ojasaar, õudne nii noorelt suri

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Teema: Kristi Ojasaar, õudne nii noorelt suri

Postitas:
Wanda

Meedia tegi “uudise” Kristi elukaaslase FB kontot kopeerides. Me ei ela kiviajas. Igal inimesel on vaba voli otsida infot ja enda teadlikkust tõsta mis iganes haiguste ja sümptomite suhtes. Kahtluste või mure korral minge arstijuurde. Elementaarne. Enda naise ja laste ema kaotanud inimesel ei lasu seda kohustust asuda teisi enda kaotuse pinnalt harima. Loogilist mõtlemist ja empaatiat oleks inimestele vaja. See pere on reaalselt kaotanud 38-aastase naise. Armastatu, tütre, tütretütre, õe, sõbra, ema. Mis pralleeluniversumis te elate, et arvate, et teil on õigus nendelt mingit “selgitust” ja “teiste harimist” nõuda?

Ilmselt reageerid minu kommentaari peale.

Mina ei pidanud silmas praegu seda peret. Ja ammugi ei tahtnud ma oma kommentaariga seda öelda, et lähedased peaksid hakkama tegema detailset avaldust. Liiati veel sellel momendil, kui asi on just toimunud.

Kirjutasin üldises plaanis, et ei tasu panna inimestele pahaks, kui neid selline asi ehmatab ning kui nad tunnevad huvi, mis juhtus. Surmast võib justkui rääkida, aga rohkemat teada ei tohi. Siingi, kui keegi küsib, siis üritatakse ta kohe maha vaigistada.

+39
-3
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Meedia tegi “uudise” Kristi elukaaslase FB kontot kopeerides. Me ei ela kiviajas. Igal inimesel on vaba voli otsida infot ja enda teadlikkust tõsta mis iganes haiguste ja sümptomite suhtes. Kahtluste või mure korral minge arstijuurde. Elementaarne. Enda naise ja laste ema kaotanud inimesel ei lasu seda kohustust asuda teisi enda kaotuse pinnalt harima. Loogilist mõtlemist ja empaatiat oleks inimestele vaja. See pere on reaalselt kaotanud 38-aastase naise. Armastatu, tütre, tütretütre, õe, sõbra, ema. Mis pralleeluniversumis te elate, et arvate, et teil on õigus nendelt mingit “selgitust” ja “teiste harimist” nõuda?

Ilmselt reageerid minu kommentaari peale.

Mina ei pidanud silmas praegu seda peret. Ja ammugi ei tahtnud ma oma kommentaariga seda öelda, et lähedased peaksid hakkama tegema detailset avaldust. Liiati veel sellel momendil, kui asi on just toimunud.

Kirjutasin üldises plaanis, et ei tasu panna inimestele pahaks, kui neid selline asi ehmatab ning kui nad tunnevad huvi, mis juhtus. Surmast võib justkui rääkida, aga rohkemat teada ei tohi. Siingi, kui keegi küsib, siis üritatakse ta kohe maha vaigistada.

Ei, ma ei reageerinud tegelikult Sinu kommentaari peale. Lugesin üldiselt ja seetõttu ka ei tsiteerinud kedagi. Kaotasin eelmisel aastal endale väga lähedase inimese, kes oli samuti avaliku elu tegelane. Lugesin ka siis neid kommentaare erinevates portaalides. Vahel mulle jääb mulje, et inimesed justkui ei saa aru, et kuigi see konkreetne inimene oli paljudele tuntud, siis tegelikult olid tal ka päris lähedased. Keda selle inimese surm mõjutabki täpselt nii, nagu igat inimest mõjutaks tema ema, venna või sõbra surm. See ei ole lihtsalt koht midagi nõuda või midagi ette heita. Arusaadavalt tunnevad tuntud inimese surmast ennast rohkemad inimesed nö. puudutatuna ja see tekitab küsimusi. Kui lähedased neid oodatud vastuseid ei anna, siis neil on see õigus. See, mida nemad sel hetkel tunnevad on päris kaotus ja päris lein. Nad peavad selle läbi tegema ja õppima sellega elama. Kas see nö. varjamine on sel hetkel teadlik või lihtsalt ei olnud nende jaoks sel hetkel okei seda avalikkusele paisata, see on nende isiklik asi. Lihtsalt sellises nõudvas ja süüdistavas stiilis avaldused, nagu ma siit lugesin puudutavad mind. Selle teadmisega ei ole tegelikult kellelgi praegu midagi päriselt peale hakata. Need, kes teadma peavad, nemad teavad. Lihtsalt rohkem mõistlikust ja empaatiat. Lähedastel on tõesti praegu väga-väga raske ja ei ole adekvaatne hakata neid justkui süüdistama, et miks te ei ütle, see oleks väga kasuks teistele. See ei ole neile praegu prioriteet ja ei peagi olema ja ma ei mõista, kuidas üldse keegi saab jätta kogu selle valu ja leina nägemata ja hakata justkui mingit “üldsuse õigust teada” tagaajama. Avaliku elu tegelase surm on täpselt samasugune surm nagu oleks Sinu lapse surm. Sinu ema surm. Sinu abikaasa surm. See tuntud inimene ongi kellegi laps, kellegi abikaasa, kellegi ema. See pole mingi arvutimäng, mille pealt me kõik peaks jubedalt õppima ja nende “õppematerjalide” väljaandmine oleks leinajatele justkui kohustuslik

+19
-19
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ei, ma ei reageerinud tegelikult Sinu kommentaari peale. Lugesin üldiselt ja seetõttu ka ei tsiteerinud kedagi. Kaotasin eelmisel aastal endale väga lähedase inimese, kes oli samuti avaliku elu tegelane. Lugesin ka siis neid kommentaare erinevates portaalides. Vahel mulle jääb mulje, et inimesed justkui ei saa aru, et kuigi see konkreetne inimene oli paljudele tuntud, siis tegelikult olid tal ka päris lähedased. Keda selle inimese surm mõjutabki täpselt nii, nagu igat inimest mõjutaks tema ema, venna või sõbra surm. See ei ole lihtsalt koht midagi nõuda või midagi ette heita. Arusaadavalt tunnevad tuntud inimese surmast ennast rohkemad inimesed nö. puudutatuna ja see tekitab küsimusi. Kui lähedased neid oodatud vastuseid ei anna, siis neil on see õigus. See, mida nemad sel hetkel tunnevad on päris kaotus ja päris lein. Nad peavad selle läbi tegema ja õppima sellega elama. Kas see nö. varjamine on sel hetkel teadlik või lihtsalt ei olnud nende jaoks sel hetkel okei seda avalikkusele paisata, see on nende isiklik asi. Lihtsalt sellises nõudvas ja süüdistavas stiilis avaldused, nagu ma siit lugesin puudutavad mind. Selle teadmisega ei ole tegelikult kellelgi praegu midagi päriselt peale hakata. Need, kes teadma peavad, nemad teavad. Lihtsalt rohkem mõistlikust ja empaatiat. Lähedastel on tõesti praegu väga-väga raske ja ei ole adekvaatne hakata neid justkui süüdistama, et miks te ei ütle, see oleks väga kasuks teistele. See ei ole neile praegu prioriteet ja ei peagi olema ja ma ei mõista, kuidas üldse keegi saab jätta kogu selle valu ja leina nägemata ja hakata justkui mingit “üldsuse õigust teada” tagaajama. Avaliku elu tegelase surm on täpselt samasugune surm nagu oleks Sinu lapse surm. Sinu ema surm. Sinu abikaasa surm. See tuntud inimene ongi kellegi laps, kellegi abikaasa, kellegi ema. See pole mingi arvutimäng, mille pealt me kõik peaks jubedalt õppima ja nende “õppematerjalide” väljaandmine oleks leinajatele justkui kohustuslik

Kas keegi on siin tõesti midagi nõudnud, ette heitnud või süüdistanud? Kas sa natukene liiale ei lähe?

+24
-12
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Kas keegi on siin tõesti midagi nõudnud või süüdistanud? Kas sa natukene liiale ei lähe?

Jah, on küll. Ja ei lähe ta liiale.

Aga ilmselt ei mõista te seda enne, kui endal saab olema kogemus, kus teie jaoks lähedase inimese surma avalikult foorumites lahatakse. Mulgi selline kogemus olemas ja mõistan Mettet seekord väga hästi.  Enamasti oleme temaga alati vastandlikel seisukohtadel olnud. Aga jah, te lihtsalt ei adu, kuidas selline surma avalik lahkamine lähedastele mõjub.

Loomulikult ennastki ehmatab noore inimese surm, tahaks teada, mis juhtus. Aga palun jätke see uudishimu enda sisse. Lugege seda infot, mis avaldatud on ja leppige sellega. Ega foorumis arutamine, mis haigus see nüüd täpselt oli, seda infot juurde ei too. Aga lähedastele teeb haiget.

+18
-29
Please wait...

Postitas:
Wanda

Jah, on küll. Ja ei lähe ta liiale. Aga ilmselt ei mõista te seda enne, kui endal saab olema kogemus, kus teie jaoks lähedase inimese surma avalikult foorumites lahatakse. Mulgi selline kogemus olemas ja mõistan Mettet seekord väga hästi.  Enamasti oleme temaga alati vastandlikel seisukohtadel olnud. Aga jah, te lihtsalt ei adu, kuidas selline surma avalik lahkamine lähedastele mõjub. Loomulikult ennastki ehmatab noore inimese surm, tahaks teada, mis juhtus. Aga palun jätke see uudishimu enda sisse. Lugege seda infot, mis avaldatud on ja leppige sellega. Ega foorumis arutamine, mis haigus see nüüd täpselt oli, seda infot juurde ei too. Aga lähedastele teeb haiget.

Aga ise ju arutad siin samamoodi.

Tegelikult, nii sina kui ka Mette on siin teemas samamoodi uudishimust. Et ehk saab midagi rohkemat teada. Kindlasti te seda endale ei tunnista. Võib-olla pole selle pealegi tulnud, et endalt küsida, miks mina siin teemas olen? Aga just see, et te selle teema avate, kommentaare loete ja kaasa räägite, näitab, et ise olete täpselt samasugused pahad uudishimulikud tädid nagu meie teised siin.

Kui detailid ei huvitaks, siis inimene loeb lehest teate läbi, kurvastab ja nii see asi jääb. Kohe, kui sa lähed kuhugile foorumisse juhtunu kohta täpsemalt uurima ja lisainfot otsima, oled ise täpselt samasugune alatu uudihimutseja.

Lihtsalt silmakirjalik on siin teisi inimesi empaatiavõimetuteks ja pahadeks nimetada, kui ise oled tegelikult täpselt samasugune.

P S Mina täiesti teadlikult ei räägi perekoolis kunagi kaasa rasketel teemadel. Samuti ei loe ma neid teemasid. Selllised teemad, nagu kellegi personaalse inimese või pere haigused, õnnetused, surm, lastega juhtunud halvad asjad… Ja seda põhjusel, et leian samamoodi, et on asju, mida ei peaks torkma. Konkreetne teema on tõesti erand.

+17
-19
Please wait...

Postitas:
kaegu121

P S Mina täiesti teadlikult ei räägi perekoolis kunagi kaasa rasketel teemadel. Samuti ei loe ma neid teemasid. Selllised teemad, nagu kellegi personaalse inimese või pere haigused, õnnetused, surm, lastega juhtunud halvad asjad… Ja seda põhjusel, et leian samamoodi, et on asju, mida ei peaks torkma. Konkreetne teema on tõesti erand.

On näha jah, et sa ei loe ega räägi kaasa. Väga tubli.

+21
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
astorias

Jah, on küll. Ja ei lähe ta liiale. Aga ilmselt ei mõista te seda enne, kui endal saab olema kogemus, kus teie jaoks lähedase inimese surma avalikult foorumites lahatakse. Mulgi selline kogemus olemas ja mõistan Mettet seekord väga hästi. Enamasti oleme temaga alati vastandlikel seisukohtadel olnud. Aga jah, te lihtsalt ei adu, kuidas selline surma avalik lahkamine lähedastele mõjub. Loomulikult ennastki ehmatab noore inimese surm, tahaks teada, mis juhtus. Aga palun jätke see uudishimu enda sisse. Lugege seda infot, mis avaldatud on ja leppige sellega. Ega foorumis arutamine, mis haigus see nüüd täpselt oli, seda infot juurde ei too. Aga lähedastele teeb haiget.

Aga ise ju arutad siin samamoodi.

Tegelikult, nii sina kui ka Mette on siin teemas samamoodi uudishimust. Et ehk saab midagi rohkemat teada. Kindlasti te seda endale ei tunnista. Võib-olla pole selle pealegi tulnud, et endalt küsida, miks mina siin teemas olen? Aga just see, et te selle teema avate, kommentaare loete ja kaasa räägite, näitab, et ise olete täpselt samasugused pahad uudishimulikud tädid nagu meie teised siin.

Kui detailid ei huvitaks, siis inimene loeb lehest teate läbi, kurvastab ja nii see asi jääb. Kohe, kui sa lähed kuhugile foorumisse juhtunu kohta täpsemalt uurima ja lisainfot otsima, oled ise täpselt samasugune alatu uudihimutseja.

Lihtsalt silmakirjalik on siin teisi inimesi empaatiavõimetuteks ja pahadeks nimetada, kui ise oled tegelikult täpselt samasugune.

Kellele sa nüüd luiskad? On näha olnud küll, mis teemasid sa Perekoolis algatad. 😂

+12
-7
Please wait...

Postitas:
maarjaline

just, ma otsisin ka oma isa veel kaua rahva seast tänavatelt igakord kui välja läksin, need asjad ei lähe kunagi mul meelest

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Sirelill

Ma ei usu, et perel/lähedastel selle teema vastu midagi on… Ta oli väga andekas, ilus inimene  ja paljudel kaasmaalastel on siiralt kahju ja tunnevad perele kaasa.  Kui minu lähedane suri, sain ma just jõudu inimestelt kes minu peale mõtlesid ja kaastunnet/headust üles näitasid.

Mina näiteks uurisin tänu sellel teemale kopsuvähi kohta ja rääkisin juba ühe lähedasega, et ta peaks arsti juurde minema.

Isiklik arvamus on see, kui perel/ õel kunagi on natukenegi kergem…siis võiks sellest teemat rääkida. Mäletate kuidas aastaid tagasi suri tuntud muusik nahavähi tagajärjel. Sellest räägiti meedias väga palju…tema elukaaslane ja sõbrad, eesotsas Genkaga võtsid lausa südameasjaks inimeste teadvust sellel teemal tõsta. Suur aitäh neile selle eest, ma usun, et nad päästid nii mõnegi elu sellega ja kindlasti hakkasid paljud palju päevitamisse suhtuma hoopis teistmoodi.

+34
-3
Please wait...

Postitas:
piret005

ma usun, et nad päästid nii mõnegi elu sellega ja kindlasti hakkasid paljud palju päevitamisse suhtuma hoopis teistmoodi.

Üks asi on päevitamine, aga teadlikkus on tõusnud ka selles osas, et kui lased endal mingi häiriva moodustise eemaldada, siis ei tee seda kuskil kosmeetikasalongis laseriga, vaid pöördud nahaarsti poole, lased lõigata skalpelliga ja seda moodustist ka uurida.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

No kõik suitsetajad teavad, et see on tervist kahjustav tegevus ja pakkide peal on koledad pildid, aga ikkagi teevad. Mis teadlikkust sa siin veel tõstad? Ka mitte suitsetajad võivad selle haiguse saada, sest tänapäeva õhk on saastane ja nüüd elektrihinna valguses sülitatakse keskkonnakaitsele eriti suure kaarega. Ahiküttega piirkondades on õhk üpris räme. Aga seda haigust on isegi arstidel raske tuvastada… olen ma aru saanud. Tuttav köhis verd, ta oli suitsetaja, aga ikkagi uuriti tal kõike muud, sest perearst ei näinud kopsupildil midagi kahtlast. Kuna midagi muud ei leitud, siis jõuti ringiga kopsude uurimiseni tagasi, aga siis oli hilja.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Lounakagu

Aga ilmselt ei mõista te seda enne, kui endal saab olema kogemus, kus teie jaoks lähedase inimese surma avalikult foorumites lahatakse.

Lahatakse ju ainult sellepärast, et surmapõhjust ei avalikustata. Lähedastel ei ole kohustust hakata avalikkust mingi haigusevormi koha pealt harima, kuid palju lihtsam oleks “raske haiguse” asemel öelda konkreetne vähivorm ja nii häirivatele spekulatsioonidele koheselt punkt panna.

Iga kord kui niimoodi privaatsust soovitakse tõmbab see vastupidiselt hoopis rohkem negatiivset tähelepanu. Kui surmapõhjus avalikustataks, siis läheks fookus ja arutelu hoopis tuntud inimeselt selle konkreetse haiguse peale. Faktidega ei saa inimestele nii palju haiget teha kui nõmedate kuulujuttude levitamisega. Leinas olles muidugi selliste asjade peale ei mõelda, et kuidas avalikkuse fookust juhtida. Kahjuks ei ole vaikimine efektiivne strateegia kuulujuttudega võitlemiseks vaid pigem antakse sellega juttudele hoogu juurde.

Paratamatult tunnevad ka võõrad inimesed end tuntud inimese lahkumise järel puudutatuna ja tekivad mitmesugused küsimused, hakatakse enda surelikkuse ja tervise peale rohkem mõtlema. Eriti kui tegemist on nende eakaaslasega. Inimesed tahavad kindlust, et neil endil selle haiguse sümptomeid ei avaldu. Seetõttu ongi huvi tuntud inimeste surmapõhjuste vastu nii suur.

Just seda mina ka oma jutuga mõtlesin. Ei peagi avaldama surma põhjust. Loomulikult, keegi ei saa käskida. See ongi isiklik asi. Aga ei maksa mängida ka lolli ega naiivset. Kui sureb suhteliselt noor inimene (või üleüldse mistahes vanuses tuntud inimene) ning surma põhjust ei avaldata, siis hakkavad nagunii igasugused spekulatsioonid ja nõmedad arutelud, kus inimesed hakkavad x-asju pakkuma. Minu meelest on see just leinaseisundis olles kõige hullem asi. Kui Internet ja avalikkus on mingeid nõmedaid arutelusid ja spekulatsioone täis, et mis ikka olla võis. Kas või siin. Keegi tänitab, et näe, inimene julges kunagi mõned suitsud tõmmata – sai nüüd. Öelda konkreetselt ja lühidalt ära, et see ja see haigus, siis pole ka inimestel nii väga midagi spekuleerida ja nõmetseda.

Harida ja lugeda võibki ka niisama, aga reaalsus on see, et enamus seda ei tee ja ka surelikkusele nii väga ei mõtle, kui ollakse veel suhteliselt noored. Selline noore inimese surm mõjubki inimestele ikkagi šokina. Reaalsed isikud ja juhtumid on alati suuremaks õpetuseks kui mingi teoreetiline tekst paberil.

Mõni siin mängib pühakut, aga lihtne fakt on see, et kui on tegemist avaliku elu tegelasega, siis paratamatult tuntakse tema vastu kõrgendatud huvi. Kõigi tema eluvaldkondade ja nüansside suhtes. See moraalitsemine, et inimesed võiks olla empaatilisemad ju mitte kui midagi ei muuda. Sureb järgmine inimene, kelle surmapõhjust ei avaldata, hakkab sama ring otsast peale.

+25
-4
Please wait...
Postitas:
AmandaRosaalie

Lähedastel ei ole kohustust hakata avalikkust mingi haigusevormi koha pealt harima, kuid palju lihtsam oleks “raske haiguse” asemel öelda konkreetne vähivorm ja nii häirivatele spekulatsioonidele koheselt punkt panna.

Kui surmapõhjust ei avaldata, siis keegi ütleb, et öelgu ometi kasvõi seda, kas oli vähk või suitsiid või infarkt. Kui öeldakse vähk või suitsiid või infarkt, siis keegi nõuab, et aga miks ei öelda, milline konkreetne vähivorm, kuidas ta täpselt suitsiidi tegi või .. Kui see info ka avaldatakse, siis tuleb järgmine arutelu, ahaha, kopsuvähk, kas ta suitsetas, miks ta suitsetas?! Ahah, poos ennast üles, aga miks, miks keegi ei märganud, kuidas lähedased ei aidanud… Jne. jne.. Inimeste uudishimu ei saa ju iial otsa, alati tahaks veel detaile.

See moraalitsemine, et inimesed võiks olla empaatilisemad ju mitte kui midagi ei muuda. Sureb järgmine inimene, kelle surmapõhjust ei avaldata, hakkab sama ring otsast peale

Jah, ma tean, nii on. Inimesed ei muutu. Muutuvad ehk ainult need, kes ise kogevad korra sellises olukorras lähedase rolli ja tajuvad ise, kui valus see on.  Ja nemad ehk hakkavad ka uuteks moraalitsejateks. Sest ega nemadki muutu ja oma valu unusta.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Alfa

Ja kui öeldaks ka otse, et nt kopsuvähk, siis see aitaks pigem tõsta teadlikkust, et ka nii noortel ja tervena näivatel inimestel, kes ei suitseta, võib seda paraku esineda.

Ja mis me sellise teadlikkusega siis pihta hakkame? Ei saa ju nagunii iga köhatuse peale kompuurtit tormata tegema.  Tsentraalne kopsuvähk avastataksegi IV staadiumis, ole nii teadlik kui tahes.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Dubois

See, et inimesed puudutatud on, on normaalne. Et neid huvitab, mis juhtus, on normaalne. Info nõudmine või targutamine, miks ikka pere nii loll on ja oma salatsemisega kuulujutte kütab, on väga kaugel normaalsest minu arvates.

Ma arvan, et see pere ei pruugi teadagi, et keegi kusagil kuulujutte välja mõtleb ja levitab ning neile tarku õpetussõnu jagab, kuidas ikka avalikkust teavitada.

Raasuke empaatiavõimet ei teeks paha.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Tiaret

Arutelu on ikka normaalne inimeseks olemise osa. Minu jaoks on vahe selles, et kas sa annad kontrolli info kohta võõraste kätte – lased neid oma kuulujutte edasi levitada. Või võtad neilt selle püssirohu käest ära ja räägid ise faktid välja. Oma elu hakkavad elama mõlemad lõimed – aga lähedasena oleksin rahul pigem sellega, et vähemalt on tõene info välja öeldud.

Nagu sa ütlesid, normaalne on oma arvamust omada ja sina tõidki siin oma arvamuse; kuidas sina käituks. Mõnele ei lähe korda kuulujutud, mida räägitakse, igasuguseid kommentaare ongi parem mitte lugeda. Räägitagu. EI ole mingit kohustust hakata korda majja lööma või “fakte välja rääkida”. Võõrad inimesed võivad arvata, mida tahavad. See ei mõjuta ju teise inimese eraelu mitte kuidagi.
Sa söandad antud teema valguses kasutada väljendit “sina lähedasena”? 2 päeva peale lähedase surma on Perekooli või Õhtulehe kommentaarides tõega korra majja löömine tõepoolest maailma kõige tähtsusetum asi.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Wanda

On näha jah, et sa ei loe ega räägi kaasa. Väga tubli.

Kirjutasin ju selgelt, et see teema on erand. Miks? Sellepärast, et manitsevad kommentaarid lausa kutsuvad reageerma. Mitte ühestki teisest perekooli sarnasest teemast sa minu kommentaare ei leia.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Wanda

Kellele sa nüüd luiskad? On näha olnud küll, mis teemasid sa Perekoolis algatad. 😂

Ma ei ole mitte iialgi algatanud perekoolis ühtegi teemat, mis puudutab mõnda inimest personaalselt. Ja ma ei räägi kunagi kaasa, kui keegi teine on sellise teema algatanud. Vähemalt mitte juhul, kui see puudutab konkreetse inimese haigust, surma või toimunud õnnetust.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Kirjutasin ju selgelt, et see teema on erand. Miks? Sellepärast, et manitsevad kommentaarid lausa kutsuvad reageerma. Mitte ühestki teisest perekooli sarnasest teemast sa minu kommentaare ei leia.

Võimalik, et Wanda kommentaare ei leia. Aga sarnastest surma üle arutlevatest teemadest Wandaga väga sarnaseid kägude kommentaare on palju olnud. Siin on läbi aegade paar kägu olnud, kes neid teiste surma üle spekuleerijates püüavad veidi empaatiat äratada ning siis hulk kägusid, kes nende surmade üle artulevad ja nõuavad, et neil on õigus teada. Varem me lihtsalt olime kõik käod ja me ei tea, kes nimelistest kasutajatest kummas pooles olid. See teema nüüd näitab ka kirjutajate nimed välja.

Ah et manitsevad kommentaarid kutsuvad reageerima? Siin on 2-3 manitsejat suure hulga  meil-on-õigus-teada-kommenteerijate kohta. Nii et Sa ei pea siin sugugi korda majja lööma, kui arvad, et sellistes teemades sa ei kommenteeri. Seda sinu arvatavat õigust kaitsevad siin paljud. Aga sa siiski tahad just isiklikult siin õigust majja lüüa, nii tubli.

+5
-9
Please wait...
Postitas:
Wanda

Võimalik, et Wanda kommentaare ei leia. Aga sarnastest surma üle arutlevatest teemadest Wandaga väga sarnaseid kägude kommentaare on palju olnud. Siin on läbi aegade paar kägu olnud, kes neid teiste surma üle spekuleerijates püüavad veidi empaatiat äratada ning siis hulk kägusid, kes nende surmade üle artulevad ja nõuavad, et neil on õigus teada. Varem me lihtsalt olime kõik käod ja me ei tea, kes nimelistest kasutajatest kummas pooles olid. See teema nüüd näitab ka kirjutajate nimed välja.

Minu kommentaare ei olnud sellistel teemadel ka siis, kui me olime kõik käod. Kahjuks tõestada ei saa! Nagu eespool ütlesin, siis minu jaoks on sellised teemad liiga õrnad, et neid torkida. Eriti puudutab see lastega juhtunud õnnetusi. Olen pealkirjade järgi näinud, et siin on olnud selliseid teemasid. 

Ah et manitsevad kommentaarid kutsuvad reageerima? Siin on 2-3 manitsejat suure hulga  meil-on-õigus-teada-kommenteerijate kohta. Nii et Sa ei pea siin sugugi korda majja lööma, kui arvad, et sellistes teemades sa ei kommenteeri. Seda sinu arvatavat õigust kaitsevad siin paljud. Aga sa siiski tahad just isiklikult siin õigust majja lüüa, nii tubli.

Korda lood siin ju praegu sina, mitte “meie”. Lõpeta see võltsmoraalitsemine! Lihtsalt imelik on lugeda sinu enesekiitust, kuidas sina oled siin teemas õilsal ja maailmaparandaval eesmärgil, aga teised on uudishimulikud empaatiavõimetud klatšimutid. Sina ise avasid selle teema täpselt samal põhjusel – loodad leida siit infot. See on fakt ja ära üritagi vastupidist väita!

See jutt, kuidas mitte keegi ei suuda ette kujutada lähedase kaotanud inimese leina, on lihtsalt imelik. Me kõik oleme kaotanud mõne lähedase. Ja teame, mis tunne on lein. Vaevalt, et tuntud inimese lähedastel see lein kuidagi teistsugusem või palju suurem on. Ja nagu keegi juba ütles, siis sellisel hetkel ei huvita mitte ühtegi lähedast, mida üldsus räägib või arvab.

+9
-5
Please wait...
Postitas:
lehmalellepoeg

Ma pigem tahaks selle teema valguses uurida et kas keegi teab, kas on võimalik lasta teha mingeid uuringuid aeg-ajalt, et ei juhtuks nii, et saad vähist teada, kui juba on liiga hilja. (Ma ei mõtle siis nahavähki, selle kohta on üsna ilmselge, mis uuringuid saab teha)

+7
0
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Lihtsalt imelik on lugeda sinu enesekiitust, kuidas sina oled siin teemas õilsal ja maailmaparandaval eesmärgil, aga teised on uudishimulikud empaatiavõimetud klatšimutid. Sina ise avasid selle teema täpselt samal põhjusel – loodad leida siit infot. See on fakt ja ära üritagi vastupidist väita!

Ära pane mulle sõnu suhu. Mina pole öelnud, mis eesmärgil ma siin teemas olen. Hetkel proovid sa küll enda väljamõeldud õlgmehikest rünnata.

See jutt, kuidas mitte keegi ei suuda ette kujutada lähedase kaotanud inimese leina, on lihtsalt imelik. Me kõik oleme kaotanud mõne lähedase. Ja teame, mis tunne on lein

Jälle õlgmehike. Loomulikult me kõik oleme lähedasi kaotanud ja teame, mis on lein. Aga enamus siinsetest kirjutajatest ei ole kogenud, mis tunne on, kui sinu lähedase surm on kommentaariumites ja foorumites inimestel hambus. Niikaua, kui seda kogenud ei ole, ei oska te seda ka ette kujutada. Selleks ei pea muideks tingimata tuntud inimene olema, teil kõigil võib selline kogemus mingil põhjuselt tekkida ka siis, kui see lahkunud lähedane ei ole tuntud.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

Aga sarnastest surma üle arutlevatest teemadest Wandaga väga sarnaseid kägude kommentaare on palju olnud. Siin on läbi aegade paar kägu olnud, kes neid teiste surma üle spekuleerijates püüavad veidi empaatiat äratada ning siis hulk kägusid, kes nende surmade üle artulevad ja nõuavad, et neil on õigus teada.

See jutt ju konkreetselt viitabki, et oled igas sellises teemas kohal – loed, uurid ja jälgid kõike – lokaatorid laiali. Ütle veel, et käid nendes teemades ainult empaatiat palumas ja inimesi viisakusele kutsumas!

Süüdistad teisi inimesi pahatahtlikkuses ja alatus uudishimus, kuigi ise oled kõige uudishimulikum.

Ei tea, kuidas kõikides nendes teistes teemades, kus sa osalenud oled on, aga siin ma ei näe tõesti mitte ühtegi info nõudmist.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Mis toimub…noored ainult surevad nüüd ka Bemmi-Kristjan läinud. Päris jube

0
-16
Please wait...

Postitas:
wishfulthinking

Ma pigem tahaks selle teema valguses uurida et kas keegi teab, kas on võimalik lasta teha mingeid uuringuid aeg-ajalt, et ei juhtuks nii, et saad vähist teada, kui juba on liiga hilja. (Ma ei mõtle siis nahavähki, selle kohta on üsna ilmselge, mis uuringuid saab teha)

Jah, tasuliselt võid ennetuseks lasta teha 1-2 aasta tagant kõhukoopa uh, kopsu-rö ja kliinilise vere ning maksanäitajad. Lisaks osaleda tasuta emakakaela skriiningus ja mammograafias. Esimesi kaebusteta isikutele (va rö ja verenäitajad teatud kr haigustega või teatud tervisetõendi uuendamise raames) tasuta ei tehta.

+8
0
Please wait...

Postitas:
UunoR

Kurb ongi, et vähemalt need kaks naist (Kristi Ojasaar ja Ruta Arumäe) polekski ilmselt saanud midagi teisiti teha. Neid vähiliike on raske avastada enne kui hilja. Tean inimest, kes kartis väga vähki ja lasi oma raha eest pidevalt igasugu uuringuid teha, oktoobris tegi kõikvõimalikud uuringud ja paari kuu pärast kukkus kokku. Siis arvati, et ilmselt vähk, hakati ravima, aga suri varsti. Kolle leiti alles pärast lahkamist, eluajal seda ei leitudki üles. Seega kui on mõni haruldasem vähiliik, oled noor, siis ei olegi nagu võimalik midagi ise teha. Kui näiteks lähed perearsti juurde, et sooviks kontrollida, ei hakka sulle keegi mingeid uuringuid määrama. Ainult kaebustega saad oma uuringud ja ega nendegagi ei avasta kõike.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
xxxxx

Kõige efektiivsem on ilmselt ultraheliuuring siseelunditele-sealt on palju leitud.Kiire ja tõhus. Ja seda võiks kord aastas teha. Ainuke asi see, et perearst sinna saatekirja ei anna niisama uuringuks…Raha eest ilmselt ikka saab. Aga üldislet kui minek siis minek. Onu Bella tegi ka ju eesnäärmele vist iga aasta uuringut-polnud soodumustki ja läks ikka

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Mulle ütles perearst, et ilmaasjata ja liiga noorelt pole mõtet uuringuid niisama kontrolliks teha, sest siis saad ju samuti kiirgust ja paljude aastate jooksul saad juba märkimisväärse koguse kokku.

+6
0
Please wait...

Postitas:
UunoR

Mis toimub…noored ainult surevad nüüd ka Bemmi-Kristjan läinud. Päris jube

Tema vist põletas elu täitsa usinalt, tarbis alkoholi, narkootikume ja steroide juba pikki aastaid. Tema puhul karjus õnnetus tulles ja nende teistega ühte patta ei paneks.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Vähk võib olla ju nii erinevates kohtades, kogu keha ju keegi iga aasta läbi ei uuri. Osadele vähiliikidele tehakse sõeluuring, aga iga aasta on valimis erineva sünniaastaga naised.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kristi Ojasaar, õudne nii noorelt suri